Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej rok 2020 poz. 31
Wersja aktualna od 2020-11-05
Dziennik Urzędowy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej rok 2020 poz. 31
Wersja aktualna od 2020-11-05
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE NR 31
MINISTRA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

z dnia 4 listopada 2020 r.

w sprawie powołania Komisji Konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w ramach I otwartego konkursu ofert w zakresie promocji rodziny "Po pierwsze rodzina!" na rok 2020 - III tura

Na podstawie art. 15 ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2020 r. poz. 1057) zarządza się, co następuje:

§ 1.

Powołuje się Komisję Konkursową, zwaną dalej "Komisją", w celu opiniowania ofert złożonych w ramach I otwartego konkursu ofert w zakresie promocji rodziny "Po pierwsze rodzina!" na rok 2020 - III tura.

§ 2.

Do zadań Komisji należy:

1) analiza i ocena ofert złożonych w oparciu o kryteria, o których mowa w ogłoszeniu o I otwartym konkursie ofert w zakresie promocji rodziny "Po pierwsze rodzina!" na rok 2020 - III tura;

2) przedłożenie działającemu w imieniu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej - Pełnomocnikowi Rządu do spraw Polityki Demograficznej, zwanemu dalej "Pełnomocnikiem", listy rankingowej złożonych ofert wraz z rekomendacją ich wyboru do przyznania dotacji w 2020 r., a także proponowaną kwotą dotacji.

§ 3.

1. W skład Komisji wchodzą:

1) przewodniczący - Pani Monika Kallista - Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej;

2) wiceprzewodniczący - Pani Aleksandra Gąsowska - przedstawiciel Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej;

3) sekretarz - Pani Katarzyna Miętus - przedstawiciel Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej;

4) dwaj przedstawiciele, reprezentujący organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - Pani Beata Tatol (Stowarzyszenie "Klub Eskapada") i Pan Łukasz Kobierski (Fundacja Instytut Nowej Europy).

2. W pracach Komisji, na zaproszenie Przewodniczącego, mogą brać udział, z głosem doradczym, eksperci posiadający specjalistyczną wiedzę w obszarze promocji lub polityki na rzecz rodziny.

3. Członkowie Komisji oraz eksperci składają oświadczenie o bezstronności, a w przypadku zaistnienia konfliktu interesów powiadamiają o tym przewodniczącego i wyłączają się od analizy i oceny ofert. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.

4. Członkowie Komisji oraz eksperci składają oświadczenie o zachowaniu poufności danych zawartych w opiniowanych ofertach w związku z ich udziałem w pracach Komisji. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.

5. Członkowie Komisji oraz eksperci, składają oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.

§ 4.

1. Komisja obraduje na posiedzeniach lub w trybie obiegowym.

2. Decyzje podejmowane są w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów. Każdy członek Komisji posiada jeden głos. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego.

3. Komisja działa na podstawie regulaminu Komisji, stanowiącego załącznik nr 2 do zarządzenia.

4. Członkowie Komisji oraz eksperci, o których mowa w § 3 ust. 2, oceniający złożone oferty konkursowe wypełniają "Kartę oceny formalnej i merytorycznej", stanowiącą załącznik nr 3 do zarządzenia.

§ 5.

1. Do obowiązków przewodniczącego należy:

1) kierowanie pracami Komisji;

2) zwoływanie posiedzeń Komisji i określanie porządku obrad;

3) podejmowanie decyzji w przypadkach spornych związanych z funkcjonowaniem Komisji;

4) akceptowanie sporządzonego przez sekretarza protokołu z posiedzenia Komisji oraz wspólnej karty oceny formalnej i merytorycznej, stanowiącej załącznik nr 4 do zarządzenia;

5) sporządzenie listy rankingowej złożonych ofert.

2. W przypadku nieobecności przewodniczącego Komisji jego zadania wykonuje wiceprzewodniczący albo inny członek Komisji upoważniony pisemnie przez przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego, wykonującego zadania przewodniczącego podczas jego nieobecności.

§ 6.

1. Do obowiązków sekretarza należy:

1) powiadamianie członków Komisji o terminie i miejscu posiedzenia Komisji;

2) sporządzanie protokołów z posiedzeń Komisji;

3) dokumentowanie rozstrzygnięć zapadających w trybie obiegowym;

4) sporządzenie projektu wspólnej karty oceny formalnej i merytorycznej na podstawie kart oceny formalnej i merytorycznej oferty;

5) przechowywanie dokumentacji dotyczącej prac Komisji.

2. W przypadku nieobecności sekretarza jego zadania wykonuje wiceprzewodniczący albo inny członek Komisji upoważniony pisemnie przez przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego, wykonującego zadania przewodniczącego podczas jego nieobecności.

§ 7.

1. Praca w Komisji ma charakter nieodpłatny. Członkowie Komisji oraz osoby, o których mowa w § 3 ust. 2, nie otrzymują z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia.

2. Członkom Komisji, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 4 oraz ekspertom, o których mowa w § 3 ust. 2, biorącym udział w posiedzeniach Komisji, przysługuje zwrot kosztów przejazdów na terenie kraju, na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz.U. poz. 167) oraz obowiązujących w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Wytycznych Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie warunków zwrotu kosztów podróży członkom organów opiniodawczych, doradczych, opiniodawczo-doradczych, rad, zespołów i komisji działających przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

§ 8.

Obsługę organizacyjną i administracyjno-biurową Komisji zapewnia Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej.

§ 9.

Komisja kończy działalność z dniem ogłoszenia wyników I otwartego konkursu ofert z zakresu promocji rodziny "Po pierwsze rodzina!" na rok 2020 - III tura.

§ 10.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

MINISTER RODZINY
I POLITYKI SPOŁECZNEJ

Marlena Maląg

Załączniki do zarządzenia nr 31
Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
z dnia 4 listopada 2020 r.
(poz. 33)

Załącznik nr 1

WZÓR - OŚWIADCZENIE



Załącznik nr 2

REGULAMIN KOMISJI KONKURSOWEJ W CELU OPINIOWANIA OFERT ZŁOŻONYCH W RAMACH I OTWARTEGO KONKURSU OFERT W ZAKRESIE PROMOCJI RODZINY "PO PIERWSZE RODZINA!" NA ROK 2020 - III TURA

§ 1.

Komisja dokonuje analizy i oceny złożonych ofert konkursowych oraz przedkłada działającemu w imieniu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej - Pełnomocnikowi Rządu do spraw Polityki Demograficznej, zwanemu dalej Pełnomocnikiem", listę rankingową zawierającą rekomendowane przez Komisję oferty przeznaczone do finansowania przez Ministra.

§ 2.

1. Analiza i ocena złożonych ofert odbywa się na podstawie kryteriów określonych w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert pn. "Po pierwsze rodzina!" na rok 2020 r. - III tura.

2. Członkowie Komisji, o których mowa w § 3 zarządzenia, wypełniają "Kartę oceny formalnej i merytorycznej" - załącznik nr 3 do zarządzenia.

3. Każda z ofert oceniana jest przez 2 członków Komisji, wyznaczonych przez przewodniczącego Komisji.

4. Każdy członek Komisji otrzymuje do wypełnienia egzemplarz "Kartę oceny formalnej i merytorycznej". Wypełnione przez poszczególnych członków Komisji przekazywane są przewodniczącemu Komisji w celu zatwierdzenia.

5. "Karty oceny formalnej i merytorycznej" wypełnione przez poszczególnych członków Komisji pozostają w dokumentacji konkursu.

6. Ocenie merytorycznej podlega jedynie oferta, dla której w ocenie formalnej na wszystkie pytania została udzielona odpowiedź pozytywna.

7. W przypadku, gdy członkowie Komisji rozbieżnie ocenią spełnienie przez oferenta warunków formalnych udziału w konkursie, ostateczną decyzję w tym obszarze podejmuje przewodniczący Komisji.

8. W przypadku, gdy członkowie Komisji rozbieżnie oceniają spełnienie przez oferenta przesłanki merytorycznej, ostateczną decyzję w tym obszarze podejmuje przewodniczący Komisji.

9. W przypadku, gdy oferta została oceniona pozytywnie przez wszystkich członków Komisji, ale różnica w punktacji pomiędzy ich ocenami wynosi minimum 4 punkty, ostateczną punktację ustala przewodniczący Komisji.

10. Komisja przekazuje do zatwierdzenia przez Pełnomocnika listę rankingową ofert konkursowych wraz z rekomendacją projektów, które spełniają wymogi formalne oraz zostały najwyżej ocenione pod względem merytorycznym. Ostateczną decyzję o wyborze ofert, które zostaną zarekomendowane Pełnomocnikowi, podejmuje przewodniczący Komisji.

11. Lista rankingowa zawiera:

1) następujące informacje dla każdej oferty:

a) numer oferty,

b) nazwę organizacji,

c) nazwę zadania publicznego,

d) siedzibę podmiotu (miejscowość) oraz województwo,

e) liczbę punktów uzyskanych w wyniku oceny członków Komisji - dla ofert, które podlegały ocenie merytorycznej;

2) kwotę dotacji proponowaną do finansowania przez Pełnomocnika dla rekomendowanych przez Komisję ofert.

§ 3.

1. Posiedzenia Komisji są ważne, gdy uczestniczy w nich minimum połowa ogólnej liczby członków Komisji, w tym przewodniczący Komisji, a w przypadku nieobecności przewodniczącego wiceprzewodniczący albo innego członka Komisji upoważnionego na piśmie przez przewodniczącego albo wiceprzewodniczącego wykonującego zadania przewodniczącego podczas jego nieobecności.

2. Za zgodą przewodniczącego Komisja może podejmować decyzje także w trybie obiegowym.

3. Miejsce i terminy posiedzeń Komisji wyznacza przewodniczący Komisji, z uwzględnieniem terminu przeprowadzenia oceny merytorycznej ofert.

4. Do obowiązków członków Komisji należy w szczególności:

1) obecność oraz czynny udział w pracach Komisji;

2) niezwłoczne poinformowanie przewodniczącego Komisji o okolicznościach uniemożliwiających wykonywanie obowiązków członka Komisji, w tym wyłączenia się od oceny ofert stosownie do przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2020 r. poz. 256, z późn. zm.) o wyłączeniu pracownika.

5. Pełnomocnik na wniosek przewodniczącego Komisji odwołuje jej członka w następujących przypadkach:

1) nieusprawiedliwionej nieobecności na dwóch kolejnych posiedzeniach Komisji;

2) zaistnienia przeszkody uniemożliwiającej udział w pracach Komisji.

Załącznik nr 3

WZÓR - KARTA OCENY FORMALNEJ I MERYTORYCZNEJ



Załącznik nr 4

WZÓR - WSPÓLNA KARTA OCENY FORMALNEJ I MERYTORYCZNEJ OFERTY KONKURSOWEJ "PO PIERWSZE RODZINA!" NA ROK 2020 - III TURA


Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00