Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego rok 2014 poz. 6940

Uchwała nr II/9/2014 Rady Gminy Niechanowo

z dnia 9 grudnia 2014r.

w sprawie :wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Niechanowo

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2013r. poz. 594 z późn. zm.) oraz art. 7 ust. 3a ustawy z dnia 13 września 1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. z 2013r. poz. 1399 z późn. zm. .) i §1 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 marca 2012r. w sprawie szczegółowego sposobu określania wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych (Dz. U. z 2012r. poz. 299 ), Rada Gminy Niechanowo uchwala, co następuje:

§ 1. Określa się w załączniku do niniejszej uchwały wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Niechanowo.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Niechanowo.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.


Załącznik do Uchwały Nr II/9/2014
Rady Gminy Niechanowo
z dnia 9 grudnia 2014 r.

Wymagania jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Niechanowo.

1. Przedsiębiorca zobowiązany jest do:

a) złożenia wniosku opracowanego zgodnie z art. 8 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity : Dz.U. z 2013r. poz. 1399 z późn. zm.),

b) udokumentowania gotowości odbioru nieczystości ciekłych przez przedsiębiorcę, o którym mowa w pkt. 2 niniejszego załącznika,

c) niezwłocznego zgłaszania Wójtowi gminy Niechanowo wszelkich zmian w danych określonych w zezwoleniu

2. Świadczenie usług opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych może być prowadzone wyłącznie na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości i na warunkach w niej określonych. Przedsiębiorca zobowiązany jest do wystawienia dowodów wykonania usługi z podaniem daty wykonania usług, ilości wywiezionych nieczystości ciekłych oraz ceny.

3. Przedsiębiorca prowadzący działalność będącą przedmiotem wniosku zobowiązany jest do przestrzegania przepisów regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie gminy Niechanowo przyjętego Uchwałą Nr XVI/164/2012 Rady Gminy Niechanowo z dnia 24 października 2012r. w sprawie dostosowania Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Niechanowo do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami zwanego dalej "Regulaminem". Przedsiębiorca ma obowiązek przekazywania nieczystości ciekłych do stacji zlewnych przy oczyszczalniach ścieków, z którymi uprzednio zawarł umowy na dostawę ścieków do stacji zlewnych.

4. Pojazdy asenizacyjne stosowane do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych powinny:

a) spełniać wymogi techniczne określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 roku prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity z 2012r. Dz.U. poz. 1137 z późn. zm. ),

b) posiadać zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (tekst. jednolity Dz.U. z 2014r. poz. 1645.) i przepisami wykonawczymi do tej ustawy oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002 roku w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych (Dz. U. Nr 193, poz. 1617)

- deklarację zgodności WE - oświadczenie producenta lub jego uprawnionego przedstawiciela stwierdzające, na jego wyłączną odpowiedzialność, zgodność pojazdu z zasadniczymi wymaganiami lub,

- certyfikat zgodności CE - dokument dany przez notyfikowaną jednostkę certyfikującą, potwierdzający, że pojazd i proces jego wytwarzania są zgodne z zasadniczymi wymaganiami

c) być oznakowane nazwa i adresem przedsiębiorcy użytkującego pojazd.

5. Przedsiębiorca powinien posiadać udokumentowane możliwości korzystania z bazy transportowej, własnej lub obcej gwarantującej realizacje wymagań dot. przechowywania oraz prowadzenia obsług eksploatacyjnych użytkowanych pojazdów w sposób określony w ich instrukcjach eksploatacji stanowiących integralna część deklaracji zgodności WE lub certyfikatów zgodności CE.

6. Pojazdy do opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych powinny być w całości lub w części:

a) myte i odkażane zewnętrznie - część spustowa zbiornika po każdym opróżnienie w stacji zlewnej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002 r. w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych (Dz. U. Nr 193, poz. 1617) wykorzystując urządzenia stanowiące wyposażenie stacji zlewnej,

b) myte zewnętrznie po zakończeniu każdego dnia pracy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002 r. w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych (Dz. U. Nr 193, poz. 1617),

c) myte wewnętrznie i odkażane nie rzadziej niż:

- raz na dwa tygodnie w okresie letnim i raz na miesiąc w pozostałym okresie lub,

- według wskazań Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Przedsiębiorca powinien przedstawić dokumentację potwierdzającą posiadanie myjni do mycia i dezynfekcji pojazdów asenizacyjnych lub posiadanie umowy z podmiotem świadczącym takie usługi.

7. Przedsiębiorca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji umów zawartych z właścicielami nieruchomości, dowodów świadczenia usług oraz dowodów przyjęcia nieczystości ciekłych przez stację zlewną.

8. Ewidencja umów powinna zawierać następujące informacje:

a) imię i nazwisko lub nazwa właściciela nieruchomości,

b) adres nieruchomości,

c) data zawarcia umowy,

d) pojemność zbiornika bezodpływowego,

e) częstotliwość opróżniania.

9. Przedsiębiorca jest zobowiązany do udostępniania dokumentacji, o której mowa w pkt 7, pracownikom Urzędu Gminy Niechanowo posiadającym stosowne upoważnienie Wójta Gminy Niechanowo.

10. Wydane zezwolenie może być cofnięte bez odszkodowania w przypadku nie wypełnienia przez przedsiębiorcę wymagań określonych w niniejszej uchwale zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymanie czystości i porządku w gminach.

11. Wygaśnięcie lub cofnięcie zezwolenia nie zwalnia przedsiębiorcy z wykonania obowiązków dotyczących wymagań sanitarnych i ochrony środowiska zgodne z art.. 9 ust.3 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

12. Zastrzega się prawo nałożenia dodatkowych warunków prowadzenia działalności objętej zezwoleniem, jeżeli wymagać tego będą względy ochrony środowiska lub inne, po przeprowadzeniu kontroli realizacji warunków zezwolenia.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00