Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Lubelskiego rok 2015 poz. 5187

Uchwała nr XII 63 / 2015 Rady Gminy Kąkolewnica

z dnia 25 listopada 2015r.

w sprawie zmiany uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kąkolewnica

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 oraz art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2015 r., poz. 1515) oraz art. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2013 r. poz. 1399 z późn. zm.), Rada Gminy Kąkolewnica po uzyskaniu opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radzyniu Podlaskim uchwala, co następuje:

§ 1. W Regulaminie o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gminy Kąkolewnica stanowiącym załącznik do uchwały Nr XX / 141 / 2013 Rady Gminy Kąkolewnica z dnia 15 marca 2013r w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kąkolewnica ( Dz. Urz. Województwa Lubelskiego z 2013 r. poz. 2266 z 2014 r. poz. 3681), wprowadza się następujące zmiany:

1) § 3 otrzymuje brzmienie:

"1. Odpady o których mowa w § 2 właściciele nieruchomości zobowiązani są zbierać i umieszczać w pojemnikach plastikowych lub metalowych zwanych dalej ,,pojemnikami" lub w workach foliowych zwanych dalej ,, workami" niezwłocznie od chwili ich powstania.

2. Odpady komunalne, są zbierane i odbierane w sposób gwarantujący ich niezmieszanie z innymi rodzajami odpadów selektywnie zbieranych oraz ze zmieszanymi odpadami komunalnymi."

2) W § 7 po ustępie 2 dodaje się ustęp 3 w brzmieniu:

" 3. Dla właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne lub do części nieruchomości na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, ustala się następującą minimalną pojemność worków i pojemników przeznaczonych do:

1) zbierania segregowanych odpadów komunalnych, pojemniki określone w § 7 ust. 1 pkt 1-4, w zależności od ilości wytworzonych odpadów na danej nieruchomości.

2) zbierania pozostałych odpadów zbieranych selektywnie oraz niesegregowanych odpadów komunalnych:

a) dla szkół i przedszkoli pojemnik o pojemności 120 l na każdych 40 uczniów i pracowników,

b) dla lokali handlowych - jeden pojemnik o pojemności 120 l.,

c) dla lokali gastronomicznych do sześciu miejsc konsumpcyjnych pojemnik o pojemności 120 l. na lokal , a w przypadku większej ilości miejsc konsumpcyjnych w lokalu dodatkowo pojemnik 120l na każde kolejne sześć miejsc konsumpcyjnych,

d) dla zakładów rzemieślniczych i usługowych - jeden pojemnik 120 l.,

e) dla zakładów produkcyjnych nie zatrudniających pracowników i zatrudniających do 20 pracowników - pojemnik o pojemności 120 l. i dodatkowo pojemnik 120 l. na każdych rozpoczętych 20 zatrudnionych pracowników,

f) na odpady powstające na cmentarzach - minimum pojemnik 1100 l.,

g) dla pozostałych nieruchomości niezamieszkałych, pojemnik o pojemności 120 litrów."

3) § 12 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

" 1. Określa się częstotliwość pozbywania się przez właścicieli nieruchomości nastepujących odpadów:

1) odbieranie odpadów komunalnych zmieszanych i zbieranych selektywnie obejmujące: papier i tekturę, metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji, odpady z pielęgnacji terenów zielonych odbierane są bezpośrednio od właścicieli nieruchomości w miesiącach: luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień zgodnie z ustalonym harmonogramem,

2) odbieranie szkła opakowaniowego odbywa się w miesiącach: luty, kwiecień, czerwiec, sierpień, październik, grudzień, zgodnie z ustalonym harmonogramem."

3) odbieranie popiołu odbywa się w miesiącach: luty, kwiecień, październik, grudzień zgodnie z ustalonym harmonogramem.

4) odbieranie odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbywa się w systemie akcyjnym zgodnie z podanym do wiadomości mieszkańców gminy harmonogramem nie rzadziej niż raz na rok,

5) odpady budowlane i rozbiórkowe - odbierane są bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zgodnie z ustalonym harmonogramem - raz na 6 miesięcy."

4) § 13 ust. 3 otrzymuje brzmienie:

" 3. W zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości jest uprawniony do samodzielnego, bezpłatnego dostarczania do Punku Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych odpadów komunalnych zbieranych selektywnie, w zakresie obejmującym następujące frakcje :

1) papier i tektura,

2) metale,

3) tworzywa sztuczne,

4) szkło opakowaniowe,

5) opakowania wielomateriałowe,

6) odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji,

7) odpady z pielęgnacji terenów zielonych,

8) zużyte baterie i akumulatory,

9) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

10) meble i inne odpady wielkogabarytowe,

11) odpady budowlane i rozbiórkowe,

12) zużyte opony,

13) przeterminowane leki i chemikalia"

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Kąkolewnica.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, nie wcześniej jednak niż 1 stycznia 2016 roku.

Przewodniczący Rady Gminy


Marek Król

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00