Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego rok 2012 poz. 2923

Uchwała nr Nr V/50/2012 Rady Miejskiej w Alwerni

z dnia 25 maja 2012r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu obszaru miasta Alwernia

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5, art. 40 ust. 1 i 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz.U. 2001 Nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami), art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. 2003 Nr 80 poz. 717 z późniejszymi zmianami) oraz w związku z uchwałą Nr IX/52/2011 Rady Miejskiej w Alwerni z dnia 31 maja 2011 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu obszaru miasta Alwernia, Rada Miejska w Alwerni stwierdza, że projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu obszaru miasta Alwernia nie narusza ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Alwernia, uchwalonego uchwałą Nr XIX/98/99 Rady Miejskiej w Alwerni z dnia 22 grudnia 1999 roku (z późniejszymi zmianami), oraz uchwala co następuje:

§ 1. MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO FRAGMENTU OBSZARU MIASTA ALWERNIA zwany dalej "planem".

PRZEPISY OGÓLNE

§ 2. Integralną częścią niniejszej uchwały są:

1) załącznik nr 1 - rysunek planu w skali 1:1000;

2) załącznik nr 2 - wykaz, nieuwzględnionych przez Burmistrza Gminy Alwernia, uwag wniesionych do wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu wraz z rozstrzygnięciem Rady Miejskiej w Alwerni w sprawie sposobu ich rozpatrzenia;

3) załącznik nr 3 - rozstrzygnięcie Rady Miejskiej w Alwerni o sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasad ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych.

§ 3. Obszar objęty planem.

1. Plan obejmuje obszar fragmentu miasta Alwernia, o powierzchni 1,8 ha, którego granice:

1) od zachodu przebiegają wzdłuż drogi powiatowej;

2) od południa ograniczone są terenami częściowo zabudowanymi miasta Alwernia;

3) od wschodu przebiegają wzdłuż drogi gminnej;

4) od północy ograniczone są terenami częściowo zabudowanymi miasta Alwernia.

2. Przedmiot planu jest zgodny z przepisami zawartymi w art. 15 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. 2003 Nr 80 poz. 717 z późniejszymi zmianami).

§ 4. Ilekroć w uchwale jest mowa o:

1) terenie - oznacza to fragment planu o określonym przeznaczeniu lub zasadach zagospodarowania, wyodrębniony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi i opisany symbolem identyfikacyjnym.

2) wysokości zabudowy - oznacza to wysokość, wyrażoną w metrach, mierzoną od średniego poziomu terenu przed obiektem budowlanym do jego najwyżej usytuowanego elementu. W przypadku budynków wysokość mierzy się od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku do kalenicy lub szczytu attyki.

3) nieprzekraczalnej linii zabudowy - należy przez to rozumieć wyznaczoną na rysunku planu linię, poza którą nie może być realizowana budowa budynków, z dopuszczeniem wysunięcia przed wyznaczoną linię balkonów, okapów, wykuszy, ganków, schodów i ramp zewnętrznych, gzymsów, wiatrołapów i innych detali architektonicznych;

4) powierzchni zabudowy - należy przez to rozumieć powierzchnię rzutu pionowego budynku, mierzoną po obrysie ścian zewnętrznych, na powierzchnię terenu; do powierzchni zabudowy nie wlicza się:

a) powierzchni budynków ani ich części, niewystających ponad powierzchnię terenu;

b) okapów, gzymsów, balkonów, daszków nad wejściem, a także schodów, pochylni lub ramp zewnętrznych.

5) terenie inwestycji - należy przez to rozumieć teren objęty wnioskiem o pozwolenie na budowę.

USTALENIA DOTYCZĄCE CAŁEGO OBSZARU OBJĘTEGO PLANEM

§ 5. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego.

1. Na całym obszarze planu dopuszcza się:

1) rozbudowę, przebudowę, nadbudowę, odbudowę, rozbiórkę oraz zmianę sposobu użytkowania istniejących budynków na funkcje zgodne z przeznaczeniem terenów pod warunkiem, że dla obiektów istniejących i nowych, łącznie zostaną zachowane wskaźniki i parametry kształtowania zabudowy określone dla tego terenu;

2) utrzymanie istniejących lub sytuowanie nowych budynków w odległości 1,5 m od granicy działki budowlanej lub bezpośrednio przy granicy działki budowlanej;

3) lokalizację inwestycji celu publicznego z zakresu łączności publicznej.

2. Na całym obszarze planu utrzymuje się istniejące budynki oraz ich część usytuowane poza nieprzekraczalnymi liniami zabudowy oraz dopuszcza się ich:

1) przebudowę;

2) nadbudowę;

3) rozbiórkę;

4) odbudowę;

5) zmianę sposobu użytkowania;

- pod warunkiem zachowania zasad kształtowania zabudowy, wskaźników zagospodarowania terenu oraz funkcji zgodnej z przeznaczeniem terenu, przyległego do terenu dróg publicznych.

3. Na całym obszarze planu zakazuje się realizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 400 m 2 .

4. Na całym obszarze planu ustala się usytuowanie nadziemnych części budynków przy zachowaniu, wskazanej na rysunku planu, nieprzekraczalnej linii zabudowy:

1) dla dróg oznaczonych symbolem KD-Z: 8 m od zewnętrznej krawędzi jezdni;

2) dla dróg oznaczonych symbolem KD-D: 6 m od zewnętrznej krawędzi jezdni.

§ 6. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

1. Ustala się stosowanie proekologicznych systemów grzewczych: realizacja źródeł ciepła na paliwo ekologiczne (np. gaz, biomasa, ekogroszek, lekki olej opałowy, elektryczność). Sprawność cieplna kotłów musi wynosić, co najmniej 80%.

2. Dopuszcza się stosowanie urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

3. W zakresie gospodarki odpadami ustala się:

1) nakaz segregacji odpadów u źródła ich powstania;

2) nakaz odbioru odpadów zgodnie z Planem Gospodarki Odpadami oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy oraz innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami odrębnymi.

4. Ustala się kwalifikację terenów oznaczonych symbolem MN do rodzaju terenu, dla których obowiązują dopuszczalne poziomy hałasu jak dla terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową określone w przepisach odrębnych dotyczących ochrony środowiska.

§ 7. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków, dóbr kultury współczesnej oraz tereny objęte formami ochrony przyrody.

1. W obszarze objętym planem brak jest zasobów dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej wymagających ochrony.

2. Cały obszar planu znajduje się w otulinie Rudniańskiego Parku Krajobrazowego ustanowionego Rozporządzeniem Nr 80/06 Wojewody Małopolskiego z dnia 17 października 2006 roku (Dz. U. Woj. Małop. Nr 654 poz. 3996 z dnia 20 października 2006 roku).

§ 8. Ustalenie granic i sposobu zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych.

1. W obszarze objętym planem brak jest terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych.

PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE

§ 9. Przeznaczenie terenów, ustalenie parametrów i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, gabaryty obiektów i wskaźniki intensywności zabudowy.

1. Wyznacza się tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, oznaczone na rysunku planu symbolem identyfikacyjnym 1MN, dla których:

1) ustala się przeznaczenie - tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wraz z urządzeniami budowlanymi i uzbrojeniem terenu niezbędnym do jej funkcjonowania.

2) dopuszcza się realizację:

a) budynków gospodarczych i garażowych;

b) sieci i urządzeń infrastruktury technicznej;

c) dojść i dojazdów nie wydzielonych oraz dróg wewnętrznych;

d) miejsc postojowych;

e) zieleni;

f) obiektów małej architektury;

g) ciągów pieszych i rowerowych.

3) ustala się zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) maksymalna powierzchnia zabudowy w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej: 25%;

b) minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej: 60%;

c) wysokość zabudowy nie może przekroczyć 11 m;

d) geometria dachów: dwu lub czterospadowe, o symetrycznym układzie głównych połaci dachowych i kącie ich nachylenia z przedziału 25 o - 45 o , z dopuszczeniem facjatek, lukarn i okien połaciowych;

e) gabaryty obiektów:

- dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych: rzut budynku o wymiarach (mierzonych po skrajnych wymiarach ścian zewnętrznych budynku) od 3 do 25 m;

- dla budynków gospodarczych oraz garażowych: rzut budynku o wymiarach (mierzonych po skrajnych wymiarach ścian zewnętrznych budynku) od 3 do 15 m.

f) minimalna i maksymalna intensywność zabudowy: od 0,2 do 0,5;

g) minimalna powierzchnia nowo wydzielanej działki budowlanej - 900 m 2 ;

4) ustala się minimalną liczbę miejsc do parkowania i sposób ich realizacji: 1 miejsce na 1 mieszkanie (liczone łącznie z garażem) realizowane na terenie inwestycji.

2. Wyznacza się tereny infrastruktury technicznej - elektroenergetyka, oznaczone na rysunku planu symbolem identyfikacyjnym 1E, dla których:

1) ustala się przeznaczenie: tereny lokalizacji nasłupowych stacji transformatorowych SN/nn;

2) dopuszcza się realizację: innych sieci i urządzeń infrastruktury technicznej.

3. Wyznacza się tereny dróg publicznych oznaczone na rysunku planu symbolami identyfikacyjnymi 1KD-Z, 1KD-D dla których:

1) dla terenów oznaczonych symbolem identyfikacyjnym 1KD-Z - ustala się przeznaczenie - tereny dróg publicznych klasy funkcjonalno-technicznej zbiorczej (Z);

2) dla terenów oznaczonych symbolem identyfikacyjnym 1KD-D - ustala się przeznaczenie - tereny dróg publicznych klasy funkcjonalno-technicznej dojazdowej (D);

3) w obrębie linii rozgraniczających terenów, o których mowa w pkt 1 - 2 dopuszcza się realizację:

a) budowli związanych z realizacją dróg (ulic);

b) sieci i urządzeń infrastruktury technicznej;

c) miejsc postojowych;

d) zieleni;

e) ciągów pieszych i rowerowych.

§ 10. Ustalenie szczególnych warunków zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu.

1. Dopuszcza się lokalizacje budynków w zbliżeniu do linii średniego napięcia 15kV, na zasadach określonych w przepisach odrębnych.

ZASADY MODERNIZACJI, ROZBUDOWY I BUDOWY SYSTEMÓW KOMUNIKACJII INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ

§ 11. Ustalenie zasad modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji.

1. Ustala się następujące zasady obsługi komunikacyjnej:

1) za pośrednictwem dróg (ulic) lokalnych, dojazdowych i wewnętrznych, poprzez istniejące i projektowane zjazdy;

2) w przypadku braku dróg (ulic), o których mowa w pkt 1 dopuszcza się obsługę komunikacyjną poprzez nie wydzielone w planie dojazdy oraz służebności.

2. Ustala się następujące parametry techniczne dla poszczególnych dróg (ulic):

1) dla dróg o symbolu KD-Z:

a) szerokość w liniach rozgraniczających 20 m;

b) szerokość jezdni co najmniej 7 m.

2) dla dróg o symbolu KD-D:

a) szerokość w liniach rozgraniczających 10 m;

b) szerokość jezdni co najmniej 5 m;

c) dopuszcza się realizację drogi w postaci ciągu pieszo-jezdnego.

§ 12. Ustalenie zasad modernizacji, rozbudowy i budowy sieci infrastruktury technicznej.

1. Jako generalne zasady obowiązujące w całym obszarze objętym planem ustala się:

1) tereny przeznaczone pod zainwestowanie należy wyposażyć w sieci infrastruktury technicznej wyprzedzająco lub równolegle do realizacji inwestycji;

2) prowadzenie nowych sieci i budowa urządzeń infrastruktury technicznej w liniach rozgraniczających istniejących i projektowanych dróg i ulic lub innymi trasami, pod warunkiem, że nie będą naruszać pozostałych ustaleń planu.

2. Ustala się obsługę terenów przeznaczonych pod zainwestowanie przy uwzględnieniu następujących zasad:

1) w zakresie odprowadzania ścieków:

a) ustala się uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie gminy poprzez realizację systemu kanalizacji sanitarnej;

b) ustala się nakaz przyłączenia budynków do gminnego systemu kanalizacji sanitarnej;

c) w przypadku braku technicznej możliwości podłączenia budynku do gminnego systemu kanalizacji sanitarnej dopuszcza się odprowadzanie ścieków sanitarnych do szczelnych bezodpływowych zbiorników z nakazem opróżniania i wywożenia ścieków taborem asenizacyjnym do punktów zlewnych;

d) na terenach wyposażonych w kanalizację sanitarną ustala się zakaz użytkowania szczelnych bezodpływowych zbiorników;

e) ustala się zakaz realizacji dołów chłonnych i osadników gnilnych mających odpływ do gruntu i rowów melioracyjnych.

2) w zakresie odprowadzania wód opadowych:

a) ustala się odprowadzanie wód opadowych poprzez rozsączanie do gruntu lub do rowów melioracyjnych, rzek, potoków i strumieni - na zasadach określonych w przepisach odrębnych, z zastrzeżeniem lit. b);

b) ustala się nakaz podczyszczenia wód z terenów utwardzonych (dróg, placów i parkingów publicznych) z zawiesin i substancji ropopochodnych.

3) w zakresie zaopatrzenia w wodę: z istniejącej sieci wodociągowej z możliwością jej modernizacji i rozbudowy.

4) w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną:

a) w oparciu o Główny Punkt Zasilania 110/15kV w Alwerni za pośrednictwem stacji transformatorowych SN/nn;

b) z istniejącej sieci niskiego (0,4 kV) i średniego (15kV) napięcia poprzez ich utrzymanie i rozbudowę;

c) ustala się możliwość modernizacji i rozbudowy istniejącej infrastruktury elektroenergetycznej i realizacji nowych obiektów, sieci i urządzeń;

d) ustala się, że sieci średniego napięcia realizowane będą jako kablowe lub napowietrzne;

e) docelowo ustala się ujednolicenie systemu infrastruktury elektroenergetycznej w kierunku zasilania kablowego.

5) w zakresie zaopatrzenia w gaz:

a) ustala się realizację gazociągu. Do czasu realizacji gazociągu dopuszcza się zaopatrzenie w gaz z indywidualnych instalacji i zbiorników;

b) budowa gazociągów o następujących parametrach:

- niskiego ciśnienia do 10 kPa włącznie (O=25-50 mm);

- średniego ciśnienia powyżej 10 kPa do 0,5 MPa włącznie (O=50-150 mm).

6) zaopatrzenie w energię cieplną ze źródeł własnych zgodnie z § 6 ust. 1.

7) w zakresie telekomunikacji:

a) ustala się utrzymanie lokalizacji istniejących sieci i urządzeń łączności publicznej oraz możliwość budowy nowych;

b) zaspokajanie potrzeb w zakresie telekomunikacji w oparciu o istniejące i projektowane sieci i urządzenia łączności publicznej;

c) dopuszcza się lokalizacje urządzeń łączności publicznej na obiektach budowlanych.

3. Ustala się zaopatrzenie w wodę do celów przeciwpożarowych z istniejącej i projektowanej sieci wodociągowej O=150.

WYMAGANIA WYNIKAJĄCE Z POTRZEB KSZTAŁTOWANIA PRZESTRZENI PUBLICZNYCH, USTALENIA DOTYCZĄCE REALIZACJI INWESTYCJI CELU PUBLICZNEGO ORAZ SPOSOBU TYMCZASOWEGO UŻYTKOWANIA TERENÓW

§ 13. Ustalenie wymagań wynikających z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych.

1. Przestrzeń publiczną stanowią tereny oznaczone symbolami KD-Z i KD-D.

2. Dla przestrzeni publicznych określa się następujące zasady jej kształtowania:

1) dopuszcza się umieszczanie obiektów małej architektury;

2) ustala się zakaz umieszczania tablic i urządzeń reklamowych;

3) ustala się zakaz umieszczania tymczasowych obiektów usługowo-handlowych;

4) dopuszcza się umieszczanie sieci i urządzeń infrastruktury technicznej oraz zieleni.

§ 14. Ustalenia dotyczące terenów przeznaczonych dla realizacji inwestycji celu publicznego.

1. W obszarze objętym planem nie ma umieszczonych inwestycji celu publicznego o których mowa w art. 15 ust. 3 pkt 4a i 4b ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. 2003 Nr 80 poz. 717 z późn. zmianami).

§ 15. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów.

1. Tereny, których przeznaczenie plan zmienia, mogą być wykorzystywane w sposób dotychczasowy do czasu ich zagospodarowania zgodnie z planem.

2. Termin do którego tymczasowe zagospodarowanie, urządzenie i użytkowanie terenu może być wykonywane wynosi 20 lat od dnia wejścia planu w życie.

§ 16. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem.

1. Plan nie ustala obszarów scaleń i podziałów nieruchomości w rozumieniu ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz.U. 2010 Nr 102 poz. 651 z późniejszymi zmianami).

2. Ustala się następujące parametry działek uzyskiwane w wyniku scalania i podziału nieruchomości prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz.U. 2010 Nr 102 poz. 651 z późniejszymi zmianami):

1) minimalna powierzchnia działki: 900 m 2 ;

2) minimalna szerokość frontu działki: 16 m;

3) kąt położenia granicy działki w stosunku do przyległego pasa drogowego z przedziału 60 o - 120 o .

PRZEPISY KOŃCOWE

§ 17. Stawki procentowe.

1. Ustala się stawkę procentową, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. 2003 Nr 80 poz. 717 z późniejszymi zmianami), w wysokości 10% dla wszystkich rodzajów terenów.

§ 18. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego oraz na stronie internetowej gminy.

§ 19. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy Alwernia.

§ 20. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni


mgr Marek Skowronek


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w celu ustalenia przeznaczenia terenów, w tym dla inwestycji celu publicznego, oraz określenia sposobów ich zagospodarowania i zabudowy Rada Miejska w Alwerni podjęła uchwałę Nr IX/52/2011 z dnia 31 maja 2011 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu obszaru miasta Alwernia, a zakres sporządzania planu miejscowego określono w załączniku graficznym. Głównym celem sporządzenia planu miejscowego była zmiana w układzie komunikacyjnym obszaru - wyeliminowaniu określonej w dotychczas obowiązującym planie miejscowym drogi dojazdowej o sumbolu KD. Procedura sporządzania planu miejscowego prowadzona była zgodnie z wymogami ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - przeprowadzono nabór oraz rozpatrzenie wniosków do planu, sporządzono projekt planu miejscowego z uwzględnieniem ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Alwernia oraz opracowano prognozy: oddziaływania na środowisko oraz skutków finansowych uchwalenia planu. Projekt planu miejscowego uzgodniono i zaopiniowano z odpowiednimi organami, wyłożono do publicznego wglądu oraz zebrano i rozpatrzono uwagi. Do projektu planu miejscowego nie wpłynęły żadne wnioski ani uwagi. Przeprowadzono także postępowanie w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu planu miejscowego zgodnie z wymogami ustawy z dnia 3 października 2008 o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr Nr V/50/2012
Rady Miejskiej w Alwerni
z dnia 25 maja 2012 r.

Rysunek planu

MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO FRAGMENTU OBSZARU MIASTA ALWERNIA

infoRgrafika

1)

Przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni


mgr Marek Skowronek

1) Rysunek planu został sporządzony w oparciu o skalę źródłową 1:1000. Skala ta uległa pomniejszeniu w wyniku przypisanych prawem odległości marginesów.


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr Nr V/50/2012
Rady Miejskiej w Alwerni
z dnia 25 maja 2012 r.

Wykaz, nieuwzględnionych przez Burmistrza Gminy Alwernia, uwag wniesionych do wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu wraz z rozstrzygnięciem Rady Miejskiej w Alwerni w sprawie sposobu ich rozpatrzenia

Lp.

Data wpływu uwagi

Nazwisko i imię, nazwa jednostki organizacyjnej i adres zgłaszającego uwagi

Treść uwagi

Oznaczenie nieruchomości, której dotyczy uwaga

Ustalenia projektu planu dla nieruchomości, której dotyczy uwaga

Rozstrzygnięcie Rady Miejskiej w Alwerni w sprawie rozpatrzenia uwagi

Uwagi

Uwaga uwzględniona

Uwaga nieuwzględniona

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1.

-

-

-

-

-

-

-

-

Brak uwag.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni


mgr Marek Skowronek


Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr Nr V/50/2012
Rady Miejskiej w Alwerni
z dnia 25 maja 2012 r.

Rozstrzygnięcie Rady Miejskiej w Alwerni o sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasad ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych

Do zadań własnych gminy, wynikających z ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego należą:

1. Modernizacja, rozbudowa i budowa układu komunikacyjnego obejmująca:

1) wykup gruntów pod projektowane drogi publiczne,

2) budowę dróg publicznych.

Całość inwestycji obejmuje także urządzenia towarzyszące rozwiązaniom komunikacyjnym, w tym m.in.: urządzenia ochrony terenów przyległych przed tzw. "zanieczyszczeniami komunikacyjnymi", a także przebudowę infrastruktury technicznej związaną z realizacją dróg.

2. Modernizacja, rozbudowa i budowa sieci i obiektów infrastruktury technicznej, obejmująca:

1) zaopatrzenia w wodę w zakresie rozbudowy gminnej sieci w oparciu o istniejącą sieć rozbiorczą,

2) odprowadzenia ścieków w zakresie rozbudowy systemu gminnej sieci kanalizacyjnej,

3) odwodnienia i odprowadzenia wód opadowych w zakresie rozbudowy gminnej sieci kanalizacji deszczowej.

3. Zasady finansowania inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy.

Finansowanie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej odbywać się będzie poprzez:

1) wydatki z budżetu gminy,

2) finansowanie i współfinansowanie środkami zewnętrznymi, poprzez budżet gminy w ramach m.in.:

a) finansowania inwestycji drogowych,

b) dotacji samorządu województwa,

c) dotacji unijnych,

d) dotacji i pożyczek z funduszy celowych,

e) innych kredytów i pożyczek bankowych,

f) innych środków zewnętrznych,

3) udział inwestorów w finansowaniu w ramach porozumień o charakterze cywilno-prawnym lub w formie partnerstwa publiczno-prywatnego.

4. Przygotowanie, realizacja i finansowanie inwestycji należących do zadań własnych gminy.

Bezpośrednie przygotowanie, realizację i obsługę finansowania inwestycji komunikacyjnych, zaopatrzenia w wodę, odprowadzania ścieków, odwodnienia terenów i odprowadzenia wód opadowych prowadzą miejskie jednostki organizacyjne.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni


mgr Marek Skowronek

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00