Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego rok 2010 nr 655 poz. 5442

Uchwała nr XLVI/443/2010 Rady Gminy Uście Gorlickie

z dnia 23 sierpnia 2010r.

w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, ze zm.) oraz art. 7 ust. 3a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008, ze zm.), Rada Gminy Uście Gorlickie uchwala co następuje:

§ 1. Określa wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Uście Gorlickie, zgodnie z załącznikiem Nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 2. Określa wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Uście Gorlickie, zgodnie z załącznikiem Nr 2 do niniejszej uchwały.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Uście Gorlickie.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego i podlega ogłoszeniu na tablicy ogłoszeń gminy.

Przewodniczący Rady Gminy Uście Gorlickie


Franciszek Myśliwiec


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XLVI/443/2010
Rady Gminy Uście Gorlickie
z dnia 23 sierpnia 2010 r.

Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Uście Gorlickie

§ 1. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Uście Gorlickie zobowiązany jest do posiadania:

1. Pojazdu lub pojazdów specjalistycznych o konstrukcji lub zabudowie pozwalającej na załadunek, transport i wyładunek odpadów komunalnych w sposób niepowodujący ich samoistnego wysypywania, rozwiewania lub roznoszenia odorów, w ilości niezbędnej do sprawnego i systematycznego świadczenia usług, które:

a) są zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadają aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym,

b) są wyposażone w odpowiednie narzędzia umożliwiające uprzątnięcie odpadów rozsypanych w trakcie prac załadunkowych,

c) są oznakowane w sposób trwały i widoczny, umożliwiający identyfikację podmiotu świadczącego usługi (w szczególności nazwa przedsiębiorcy, adres, telefon kontaktowy),

d) zapewniają odpowiedni standard bezpieczeństwa i higieny pracy osób zatrudnionych przy świadczeniu usług.

2. Właściwych urządzeń do zbierania odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości, spełniających wymogi określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Uście Gorlickie tj. pojemników, kontenerów lub worków, w szczególności do zbierania odpadów w sposób selektywny, mający na celu wyodrębnienie z masy odpadów komunalnych odpadów ulegających biodegradacji, a także umożliwiających odbieranie z nieruchomości odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii oraz odpadów z remontów, w ilości niezbędnej do sprawnego i systematycznego świadczenia usług.

3. Bazy transportowej (z prawem do dysponowania tą bazą) umożliwiającej codzienne parkowanie pojazdów po zakończeniu pracy, magazynowanie pojemników, kontenerów i innych urządzeń służących do prowadzenia działalności określonej w § 1 uchwały, spełniającej wymogi techniczne, bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwpożarowe, santarne i ochrony środowiska określone w odrębnych przepisach.

§ 2. 1. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia zobowiązany jest do:

1) Bieżącego mycia i dezynfekcji pojazdów służących do prowadzenia działalności określonej w § 1,

2) Bieżącego mycia i dezynfekcji urządzeń do gromadzenia odpadów komunalnych.

2. Przedsiębiorca, o którym mowa w ust. 1 zobowiązany jest do gospodarowania odpadami zgodnie z zapisami ustawy o odpadach oraz innymi obowiązującymi przepisami.

§ 3. 1. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia zobowiązany jest do udokumentowania możliwości realizacji obowiązku ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji.

2. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na świadczenie usług, obejmujące niesegregowane odpady komunalne, jest obowiązany również do odbierania wszystkich selektywnie zbieranych rodzajów odpadów komunalnych, w tym powstających w gospodarstwach domowych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii oraz odpadów z remontów.

§ 4. Przedsiębiorca zobowiązany jest do posiadania:

a) zezwolenia właściwego starosty na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów komunalnych objętych wnioskiem, wydane na podstawie ustawy o odpadach,

b) aktualnych umów potwierdzających gotowość przejęcia odpadów komunalnych przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, spełniającego wymagania odnośnie miejsc odzysku i unieszkodliwiania, o których mowa w § 3 ust. 2 oraz ustawie o odpadach, zgodnie z zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego.

c) ewidencji odpadów (kart przekazania odpadów).

§ 5. Przedsiebiorca w celu uzyskania zezwolenia na prowadzenie działaności w zakresie odbierania odpadów komunalnych, winien złożyć wniosek o udzielenie w/w zezwolenia, zawierający dane określone w przepisach ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

§ 6. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia zobowiązany jest do przestrzegania przepisów określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Uście Gorlickie.

Przewodniczący Rady Gminy Uście Gorlickie


Franciszek Myśliwiec


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XLVI/443/2010
Rady Gminy Uście Gorlickie
z dnia 23 sierpnia 2010 r.

Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Uście Gorlickie

§ 1. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia zobowiązany jest do posiadania:

1) Pojazdu lub pojazdów asenizacyjnych spełniających wymagania określone prawem, w ilości niezbędnej do sprawnego i systematycznego świadczenia usług, które:

a) są zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadają aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym,

b) są wyposażone w odpowiednie narzędzia umożliwiające uprzątnięcie terenu zanieczyszczonego podczas opróżniania zbiornika,

c) są oznakowane w sposób trwały i widoczny, umożliwiający identyfikację podmiotu świadczącego usługi (w szczególności nazwa przedsiębiorcy, adres, telefon kontaktowy),

d) zapewniają odpowiedni standard bezpieczeństwa i higieny pracy osób zatrudnionych przy świadczeniu usług,

2) Bazy transportowej (z prawem do dysponowania tą bazą), spełniającej wymogi techniczne, bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwpożarowe, sanitarne i ochrony środowiska określone w odrębnych przepisach oraz umożliwiającej:

a) codzienne parkowanie pojazdów po zakończeniu pracy,

b) mycie i dezynfekcję pojazdów po zakończeniu pracy i utrzymywanie ich w należytym stanie sanitarno-higienicznym (w przypadku braku mozliwości spełnienia tego warunku w oparciu o własną bazę, wymagana umowa z podmiotem świadczącym usługi w zakresie mycia i dezynfekcji pojazdów).

§ 2. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia zobowiązany jest do mycia i dezynfekcji pojazdów służących do prowadzenia działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

§ 3. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia zobowiązany jest do posiadania:

1) Aktualnej umowy lub pisemnego zapewnienia potwierdzającego gotowość odbioru nieczystości ciekłych przez przedsiębiorcę prowadzącego stację zlewną,

2) Ewidencji umów zawartych z właścicielami nieruchomości, dowodów świadczenia usług oraz dowodów przyjęcia nieczystości ciekłych przez stację zlewną.

§ 4. Przedsiebiorca w celu uzyskania zezwolenia na prowadzenie działaności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych, winien złożyć wniosek o udzielenie w/w zezwolenia, zawierający dane określone w przepisach ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

§ 5. Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia zobowiązany jest do przestrzegania przepisów określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Uście Gorlickie.

Przewodniczący Rady Gminy Uście Gorlickie


Franciszek Myśliwiec

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00