Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego rok 2010 nr 431 poz. 3120

Uchwała nr LII/366/10 Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju

z dnia 21 czerwca 2010r.

w sprawie ustalenia Regulaminu Placu Targowego przy ul. Dąbrowskiego w Krynicy-Zdroju

Na podstawie art. 7, ust.1, pkt. 11 oraz art. 40, ust. 2, pkt. 4 i art. 42 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. nr 142, poz. 1591 z 2001 r. z późn. zmianami) - Rada Miejska w Krynicy-Zdroju uchwala co następuje:

§ 1. Ustala się Regulamin Placu Targowego przy ul. Dąbrowskiego w Krynicy-Zdroju, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Krynicy-Zdroju.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju

Małgorzata Półchłopek


Załącznik do Uchwały Nr LII/366/10
Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju
z dnia 21 czerwca 2010 r.

REGULAMIN
Placu Targowego w Krynicy-Zdroju

§ 1. 1. Właścicielem placu targowego przy ul. Dąbrowskiego w Krynicy-Zdroju jest Gmina Krynica-Zdrój, a zarządza nim Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

2. Handel na placu targowym jest dozwolony na zasadach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa i niniejszym Regulaminem.

3. Plac targowy przy ul. Dąbrowskiego w Krynicy-Zdroju czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 6,00 - 18,00.

§ 2. Uprawnionymi do sprzedaży na placu targowym są osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej w zakresie prowadzonej przez siebie działalności.

§ 3. Na placu targowym mogą być sprzedawane wszystkie towary, z wyjątkiem:

a) napojów alkoholowych,

b) dziczyzny,

c) drobiu i zwierząt,

d) przetworów mięsnych ( z wyłączeniem konserw w puszkach ),

e) tłuszczów roślinnych i zwierzęcych,

f) trucizn,

g) leków,

h) broni, amunicji, materiałów pirotechnicznych i wybuchowych,

i) zagranicznych walut i papierów wartościowych,

j) materiałów pędnych i smarów,

k) innych artykułów, których sprzedaż zabroniona jest na podstawie odrębnych przepisów prawa.

§ 4. Na placu targowym zabrania się :

a) prowadzenia sprzedaży z samochodów, przyczep i wozów gospodarczych,

b) odstępowania miejsca sprzedaży osobom, które nie uiściły opłaty targowej,

c) prowadzenia sprzedaży i składowania towarów na jezdni, chodnikach, ciągach komunikacyjnych, przejściach dla pieszych, płotach i parkanach lub w inny sposób utrudniający ruch.

§ 5. Sprzedaż określonych grup towarów może odbywać się w specjalnie wyznaczonych na ten cel miejscach placu targowego.

§ 6. 1. Osoby prowadzące handel uiszczają opłatę targową na zasadach i w wysokości ustalonej w odrębnych przepisach.

2. Osoby prowadzące handel uiszczają opłaty za korzystanie z urządzeń placu targowego. Wysokość tych opłat ustala Burmistrz Krynicy-Zdroju.

3. Do pobierania opłaty targowej i za korzystanie z urządzeń placu targowego uprawnieni są inkasenci, którzy są zobowiązani do wydania pokwitowania za pobraną opłatę na blankietach według ustalonego wzoru.

4. Prawo do kontroli opłaty targowej oraz opłaty za korzystanie z urządzeń placu targowego mają strażnicy miejscy oraz upoważnieni przez Burmistrza Krynicy-Zdroju pracownicy Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju.

§ 7. Osoba prowadząca handel na placu targowym jest obowiązana uwidocznić ceny na towarach wystawionych do sprzedaży i to w sposób zapewniający prostą i nie budzącą wątpliwości informację o ich wysokości.

§ 8. 1. Do ważenia lub mierzenia towarów mogą być używane wyłącznie jednostki miar obowiązujące w obrocie, tj. metr, kilogram, litr i ich pochodne.

2. Narzędzia pomiarowe używane na placu targowym powinny mieć ważną cechę legalizacyjną oraz powinny być ustawione lub użytkowane w ten sposób, aby kupujący mieli możliwość stwierdzenia prawidłowości i rzetelności ważenia i mierzenia.

§ 9. Do zadań administratora placu targowego należy:

1. utrzymanie czystości, odpowiedniego stanu higienicznego, sprzątanie plac, wywóz nieczystości stałych oraz nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem sprzedaży,

2. pobieranie opłaty targowej i za korzystanie z urządzeń targowych,

3. kontrolowanie sprzedających czy posiadają dowód uiszczenia opłaty targowej i za korzystanie z urządzeń targowych,

4. nadzorowanie przestrzegania przepisów niniejszego Regulaminu.

§ 10. Sprzedaż towaru, co do którego zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jest on szkodliwy dla zdrowia ewentualnie pochodzi z kradzieży lub innego nielegalnego źródła nabycia, będzie wstrzymana przez inkasenta placu targowego, który obowiązany jest jednocześnie powiadomić właściwy organ: Państwowy Terenowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu, Powiatowy Zakład Weterynarii w Nowym Sączu, Komisariat Policji w Krynicy-Zdroju.

§ 11. 1. Osoby prowadzące handel na placu targowym zobowiązane są do przestrzegania regulaminu placu targowego, przepisów porządkowych, przeciwpożarowych, sanitarno-higienicznych, w tym porządku wokół i na zajmowanym stanowisku handlowym, a po zakończonej sprzedaży zebranie i usunięcie odpadów do pojemników na odpady.

2. Po zakończeniu sprzedaży zabrania się pozostawiania na placu targowym części urządzeń handlowych, skrzynek, towarów i innych przedmiotów. Przedmioty te będą niezwłocznie po zakończeniu dnia handlowego usuwane na koszt ich właściciela.

§ 12. Osoby dokonujące sprzedaży na placu targowym są zobowiązane w zakresie objętym niniejszym regulaminem do podporządkowania się poleceniom przedstawiciela administratora placu targowego.

§ 13. Administrator placu targowego zobowiązany jest do umieszczenia regulaminu placu oraz wysokości opłat targowych w miejscu ogólnie dostępnym w taki sposób, aby każdy zainteresowany miał możliwość zapoznania się z tymi informacjami.

§ 14. Skargi i wnioski w sprawie funkcjonowania placu targowego przyjmuje Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju w każdy dzień roboczy tygodnia w godz. 8,00 - 15,00.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju

Małgorzata Półchłopek

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00