Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego rok 2010 nr 427 poz. 3093

Uchwała nr XLIII/670/2010 Rady Miejskiej w Wieliczce

z dnia 23 lipca 2010r.

w sprawie nadania nazwy ulicy

Na podstawie art. 18, ust. 2, pkt. 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn.: Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 z późn. zm.) Rada Miejska w Wieliczce uchwala, co następuje:

§ 1.

Nadaje się nazwę ulicy łączącej ul. J. Matejki z ul. T. Kościuszki oznaczonej w ewidencji gruntów obr. 1 miasta Wieliczki numerem 1769:

Aleja Solidarności.

§ 2.

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Wieliczka.

§ 3.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce

Zbigniew Zarębski


Uzasadnienie do Uchwały Nr XLIII/670/2010
Rady Miejskiej w Wieliczce
z dnia 23 lipca 2010 r.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" powstał w obronie godności i praw pracowniczych. Do jego powstania doprowadziły masowe protesty społeczne w lipcu i sierpniu 1980 roku. Program NSZZ "Solidarność" zbudowany został na bazie historycznych doświadczeń - walki poprzednich pokoleń o wolność narodu, oraz nauki społecznej Kościoła Katolickiego. W centrum tego programu znajduje się pracownik, który ma zagwarantowaną swobodę korzystania ze wszystkich podstawowych praw człowieka i praw socjalnych, wśród których na pierwszy plan wysyuwają się prawo do wolności, godności i podmiotowości, a także prawo do pracy. Działania na rzecz Ojczyzny były i są fundamentem NSZZ "Solidarność". Na nich Związek opiera troskę o właściwe miejsce człowieka pracy w wolnej i niepodległej Polsce, dbając by człowiek i jego godność stały się normą i podstawą relacji społecznych. NSZZ "Solidarność" od początku istnienia pozostaje wierny wartościom kluczowym dla demokracji i deklaruje ich przestrzeganie wewnątrz organizacji, jak i kultywowanie w życiu społecznym, działając na rzecz państwa praworządnego, opartego o zasadę pomocniczości z jak najszerszym udziałem obywateli w życiu społecznym.

Aleja łącząca ulicę J. Matejki z ulicą T. Kościuszki przylega od strony północnej do Parku A. Mickiewicza i kompleksu sportowego obejmującego korty tenisowe i boisko "Orlik". Od strony południowej znajduje się kompleks sportowo - rekreacyjny z basenem i halą widowiskowo sportową. Aleja ta stanowi jedną z najpiękniejszych ulic w mieście. Dlatego, w celu uczczenia zbliżającej się 30. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego, który był inicjatorem zmian ustrojowych i dążeń do uzyskania pełnej wolności naszej ojczyzny, a także w dwudziestą rocznicę powstania samorządu terytorialnego, Rada Miejska w Wieliczce postanawia nadać nazwę wyżej wymienionej ulicy: Aleja Solidarności.

infoRgrafika

Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce

Zbigniew Zarębski

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00