Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego rok 2010 nr 383 poz. 2638

Uchwała nr XLVI/294/2010 Rady Miejskiej w Bobowej

z dnia 7 czerwca 2010r.

w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) oraz na podstawie art. 7 ust. 3a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008 ze zmianami) Rada Miejska w Bobowej uchwala co następuje:

§ 1. Określa się wymagania jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w brzmieniu nadanym załącznikiem Nr 1 do uchwały.

§ 2. Określa się wymagania jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych w brzmieniu nadanym załącznikiem Nr 2 do uchwały.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Bobowej.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Przewodniczący Rady

Stanisław Siedlarz


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XLVI/294/2010
Rady Miejskiej w Bobowej
z dnia 7 czerwca 2010 r.

Wymagania jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Bobowa.

Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Bobowa zobowiązany jest do :

1)Zapewnienia odpowiedniej ilości pojazdów i obsługi technicznej gwarantującej ciągłość świadczeń usług w przypadku awarii sprzętu, niezbędnego do wykonania przedmiotowej działalności. Odpady winny być przewożone w sposób uniemożliwiający ich rozsiewanie bądź wysypywanie się w trakcie przewozu, np. w zamkniętym nadwoziu lub pod szczelnym przykryciu.

2)Posiadać bazę transportową zapewniającą:

- codzienne parkowanie, garażowanie i serwisowanie pojazdów po zakończeniu pracy, w sposób umożliwiający zabezpieczenie ich przed dostępem osób niepowołanych,

- możliwość mycia pojazdów po zakończeniu pracy i utrzymanie ich w należytym stanie sanitarno-higienicznym,

- miejsca gromadzenia zebranych selektywnie odpadów zgodnie z wymogami sanitarnymi.

3)Zapewnić taką organizację świadczonych usług, aby po każdorazowym zebraniu odpadów uprzątnąć miejsce wokół, w razie jego zanieczyszczenia.

4)Dostosować pojazdy do warunków i miejsca prowadzonej działalności, tak aby nie powodować uszkodzeń infrastruktury technicznej.

5)Posiadać wszelkie prawem wymagane pozwolenia i uzgodnienia, niezbędne do świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych.

6)Oznakowania nazwą przedsiębiorcy (firmy) używanych do prowadzenia przedmiotowej działalności pojazdów oraz innych urządzeń technicznych w sposób trwały i widoczny.

7)Przedłożenia wraz z wnioskiem, wystawionego nie wcześniej niż miesiąc przed terminem złożenia wniosku, zaświadczenia o braku zaległości podatkowych i zaległości w płaceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne.

8)Dostarczać odebrane odpady komunalne z terenu gminy Bobowa do miejsc odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych określonych w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami Komunalnymi dla województwa Małopolskiego.

9)Posiadania wpisu do rejestru przedsiębiorców w krajowym Rejestrze Sądowym, lub wpis do ewidencji działalności gospodarczej, upoważniający do świadczenia w/w usług.

10)Zapewnienia odpowiedniego standardu bezpieczeństwa i higieny pracy osób zatrudnionych przy świadczeniu usług.

11)Posiadania możliwości selekcji odpadów zmieszanych w stopniu umożliwiającym osiąganie w kolejnych latach wskaźnika odzysku i recyklingu w sytuacji, gdy selekcja przez właściciela nieruchomości nie będzie realizowana w stopniu wystarczającym.

12)Prowadzenia działalności zgodnie z obowiązującym Planem Gospodarki Odpadami dla gminy Bobowa, Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Bobowa, oraz powszechnymi obowiązującymi przepisami prawnymi.

Przewodniczący Rady

Stanisław Siedlarz


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XLVI/294/2010
Rady Miejskiej w Bobowej
z dnia 7 czerwca 2010 r.

Wymagania jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych od właścicieli nieruchomości zobowiązany jest do:

1)Posiadania pojazdów asenizacyjnych do transportu nieczystości ciekłych przystosowany do opróżniania zbiorników bezodpływowych oraz innych urządzeń technicznych i sprzętu specjalistycznego.

2)Złożenie pisemnego zapewnienia, iż samochody asenizacyjne do transportu nieczystości ciekłych spełniają wymogi rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002 r. w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych i gwarantują bezpieczeństwo, estetykę i higienę podczas świadczenia usług.

3)Posiadać bazę transportową zapewniającą:

- codzienne parkowanie, garażowanie i serwisowanie pojazdów po zakończeniu pracy, w sposób umożliwiający zabezpieczenie ich przed dostępem osób niepowołanych,

- możliwość mycia pojazdów po zakończeniu pracy i utrzymanie ich w należytym stanie sanitarno-higieniczny.

4)Zachowania czystości i higieny podczas świadczenia usług oraz szczególnej dbałości o szczelność zbiornika asenizacyjnego.

5)Posiadania wpisu do rejestru przedsiębiorców w krajowym Rejestrze Sądowym, lub wpis do ewidencji działalności gospodarczej, upoważniający do świadczenia w/w usług.

6)Zapewnienia odpowiedniego standardu bezpieczeństwa i higieny pracy osób zatrudnionych przy świadczeniu usług.

7)Oznakowania nazwą przedsiębiorcy (firmy) używanych do prowadzenia przedmiotowej działalności pojazdów oraz innych urządzeń technicznych w sposób trwały i widoczny.

8)Przedłożenia wraz z wnioskiem, wystawionego nie wcześniej niż miesiąc przed terminem złożenia wniosku, zaświadczenia o braku zaległości podatkowych i zaległości w płaceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne.

9)Wystawiać dowody wykonania usługi (faktury VAT lub rachunki) z podaniem daty wykonania usługi, ilości wywiezionych nieczystości oraz ceny.

10)Udokumentowania gotowości odbioru nieczystości ciekłych przez stację zlewną.

Przewodniczący Rady

Stanisław Siedlarz

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00