Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Pomorskiego rok 2015 poz. 4588

Uchwała nr 0007.81.2015 Rady Miejskiej w Czarnem

z dnia 16 grudnia 2015r.

w sprawie uchwalenia Regulaminu dofinansowania ze środków budżetu gminy Czarne zadań z zakresu usuwania azbestu z terenu gminy Czarne przy udziale funduszy uzyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Na podstawie art.18 ust. 1, w związku z art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2015 r. poz. 1515) i art. 400a ust. 1 pkt 8 i art. 403 ust. 5 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (j.t. Dz.U. z 2013 r. poz. 1232 z późn. zm.) Rada Miejska w Czarnem uchwala Regulamin dofinansowania ze środków budżetu gminy Czarne zadań z zakresu usuwania azbestu z terenu gminy Czarne przy udziale funduszy uzyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

§ 1. 1. Regulamin ustala zasady przyznania dofinansowania ze środków budżetu gminy Czarne przedsięwzięć związanych z usuwaniem odpadów niebezpiecznych zawierających azbest z terenu gminy Czarne.

2. Dofinansowaniu podlegają zadania ujęte w Programie usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Czarne.

3. Źrółem finansowania przedmiotowego zadania będzie dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz środki własne beneficjenta końcowego, z którym zostanie zawarta umowa na dofinansowanie.

4. Program realizowany będzie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku gminy Czarne o przyznanie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

5. Zasady finansowania zadania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku określone zostaną w umowie pomiędzy gminą Czarne a WFOŚiGW w Gdańsku.

§ 2. 1. Dofinansowaniem mogą być objęte koszty demontażu i zbierania wyrobów zawierających azbest oraz transportu i unieszkodliwiania odpadów azbestowych powstałych w związku z wymianą pokryć dachowych lub elementów elewacji.

2. Ubiegającym się o dofinansowanie zadania określonego w ust. 1 może być osoba fizyczna, jednostka sektora finansów publicznych, kościoły i związki wyznaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe rolnicy, przedsiębiorcy oraz pozostali właściciele nieruchomości (rozumie się przez to także współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością), którzy zamierzają dokonać zmiany pokrycia dachu lub elementów elewacji zlokalizowanej na terenie gminy Czarne.

3. Koszty określone w ust. 1 sfinansowane będą ze środków pochodzących z WFOŚiGW w Gdańsku z którym zostanie zawarta umowa na dofinansowanie.

4. Koszty podatku VAT ponosić będzie beneficjent końcowy w przypadku, kiedy koszty określone w ust. 3, będą stanowiły wartość dofinansowania netto.

5. W przypadku, gdy budynek z którego zdejmowany będzie azbest jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, pomoc uzyskana z tego programu będzie pomocą de minimis i będzie udzielana zgodnie z rozporządzeniem Komisji Unii Europejskiej nr 1407/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis (Dz. Urz. UE L Nr 352 z 24 grudnia 2013 r.).

6. Pomoc dla podmiotów sektora produkcji rolnej na zadanie z zakresu usuwania azbestu z budynków służących działalności rolniczej, udzielana będzie zgodnie z rozporządzeniem Komisji Unii Europejskiej nr 1408/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskie do pomocy de minimis w sektorze rolnym (Dz. Urz. UE L Nr 352 z 24 grudnia 2013 r.).

7. Pomoc dla przedsiębiorstw sektora rybołóstwa, w przypadku gdy zdjęcie azbestu dotyczy budynku służącego działalności na rzecz rybołóstwa, udzielana będzie zgodnie z rozporządzeniem Komisji Unii Europejskiej nr 717/2014 z dnia 27 czerwca 2014 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis w sektorze rybołósttwa i akwakultury (Dz.Urz. UE L Nr 190, z 28 czerwca 2014 r.).

§ 3. 1. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy Czarne.

2. O zakwalifikowaniu wniosku do realizacji decyduje kolejność złożenia kompletnego wniosku.

3. Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu.

§ 4. Wykonawcą zadania obejmującego powyższe prace na terenie całej gminy będzie jedna firma posiadającą zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki odpadami, wydane w trybie przepisy ustawy o odpadach, wybrana przez Urząd zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, która na zlecenie Urzędu dokonywać będzie demontażu, zbierania wyrobów azbestowych i transportu w miejsce unieszkodliwiania powstałych odpadów azbestowych.

§ 5. 1. Planujący wymianę pokryć dachowych lub elewacji budynków i usunięcie odpadów azbestowych z nieruchomości występuje z wnioskiem do Burmistrza Czarnego o dofinansowanie tych prac. Druk wniosku określa załącznik do uchwały.

2. Dofinansowaniem objęty jest następujący zakres prac:

1) demontaż;

2) zbieranie;

3) transport;

4) unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest.

3. Do wniosku beneficjent końcowy dołącza:

1) dokument potwierdzający tytuł prawny do obiektu - obowiązkowo, w przypadku nieruchomości, do której tytuł prawny posiada kilka osób należy dołączyć zgody wszystkich, pozostałych współwłaścicieli na realizację zadania;

2) kolorowe zdjęcia obiektów, z których zdejmowany będzie azbest wraz z opisem zawierającym dokładny adres;

3) oświadczenie, że do dnia podpisania umowy beneficjent końcowy dostarczy dokument potwierdzający zgłoszenie remontu związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest lub pozwolenie na budowę, wymagane w przypadku gdy podczas rozbióki elementów budowlanych zawierających azbest nastąpi zmiana elementów konstrukcyjnych obiektu lub zmiana wyglądu w odniesieniu do otaczającej zabudowy, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t. Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 ).

4. Podmiot, który zamierza skorzystać z pomocy de minimis zobowiązany jest do dostarczenia wraz z wnioskiem:

1) wypełnionego formularza stanowiącego załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 października 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. z 2014 r. poz. 1543);

2) oświadczenie lub zaświadczeń o pomocy de minimis jakie otrzymał w roku, w którym ubiega się o pomoc oraz w ciągu 2 poprzedzających go lat;

3) oświadczenie o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie oraz wszystkich zaświadczeń o pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołóstwie, jakie otrzymał w roku podatkowym, w którym ubiega się o pomoc oraz dwóch poprzednich latach podatkowych lub oświadczeń o pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołósttwie.

5. Podmiot ubiegający się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołóśtstwie jest zobowiązany do dostarczenia wraz z wnioskiem o udzielenie pomocy:

1) wypełnionego formularza stanowiącego załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2010 r. w sprawie informacji składanych przez podmioty ubiegające się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołóstwie (Dz. U. z 2010 r. Nr 121, poz. 810);

2) wszystkich zaświadczeń o pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołóstwie oraz zaświadczenia o pomocy de minimis jakie otrzymał w roku, w którym ubiega się o pomoc, oraz w ciągu 2 poprzedzających go lat podatkowych, albo oświadczenia o wielkości pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie oraz oświadczenie o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie, lub oświadczenia o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie.

6. Wniosek może zostać podpisany przez pełnomocnika, przy czym wraz z wnioskiem należy złożyć pełnomocnictwo.

7. Złożone wnioski weryfikowane będą przez powołaną Zarządzeniem Burmistrza Czarnego komisję, składająca się z pracowników Urzędu.

8. Komisja na podstawie dokumentów o których mowa w ust. 3 rozpatruje wniosek i kwalifikuje go do realizacji, powiadamiając o tym pisemnie beneficjenta końcowego.

9. Pozytywnie zaakceptowany wniosek będzie stanowił podstawę do zawarcia umowy cywilnoprawnej.

10. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku oraz po dokonaniu wyboru zgodnie z ? 4 wykonawcy zadania, osoba ubiegająca się o dofinansowanie zobowiązana będzie podpisać umowę, w której określone zostaną warunki, terminy realizacji zadania oraz obowiązki stron.

11. Komisja, o której mowa w ust. 7, może dokonać sprawdzenia wnioskowanych prac na podstawie złożonego wniosku.

12. Druki wniosku, o którym mowa w ust. 1, dostępne będą w Urzędzie Miasta i Gminy w Czarnem oraz na stronie internetowej gminy Czarne.

§ 6. 1. Dofinansowanie nie będzie przyznawane w przypadku złożenia sfałszowanych dokumentów.

2. Osobie ubiegającej się o dofinansowanie, której wniosek nie został uwzględniony nie przysługuje z tego tytułu roszczenie. Osoba ta jednak może starać się o dofinansowanie w przypadku, gdy program będzie ponownie realizowany po uzyskaniu dodatkowych środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

3. W ramach projektu nie będzie realizowana naprawa, odbudowa czy modernizacja obiektów z których zostanie usunięty azbest.

§ 7. Uchwała obowiązuje do 2020 roku

§ 8. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Czarnego.

§ 9. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Czarnem


Adam Leszek Breska


Załącznik do Uchwały Nr 0007.81.2015
Rady Miejskiej w Czarnem
z dnia 16 grudnia 2015 r.

WNIOSEK o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu z terenu gminy Czarne z funduszy uzyskanych z WFOŚiGW w Czarnem

1. Dane osobowe: (wypełnia osoba fizyczna).

a) imię..........................................................................................................................................................

b) nazwisko................................................................................................................................................

c) adres zamieszkania:................................................................................................................................

ulica.................................................................nr domu................nr mieszkania ..........................

miejscowość......................................................

d) adres realizacji zadania

ulica.................................................................nr domu................nr mieszkania ...........................

miejscowość....................................... nr ewidencyjny działki.......................................................

e) telefon kontaktowy...........................................

f) planowany termin realizacji zadania.

2. Dane firmy: (wypełnia podmiot prowadzący działalność gospodarczą)

a) nazwa:....................................................................................................................................................

b) siedziba:

ulica.................................................................nr domu................nr mieszkania ........................

miejscowość................................................................................................................................

NIP .............................................................. REGON................................................................

c) adres realizacji zadania

ulica............................................. nr domu ........ nr mieszkania ............................................

miejscowość..................................... nr ewidencyjny działki..................................................

d) telefon kontaktowy..........................................email.......................................................................

e) osoba reprezentująca.........................................

stanowisko................................................

f) planowany termin realizacji zadania..................................................................................................

3. Opis wymiany - likwidacji pokrycia dachowego lub elewacji:

a) rodzaj powierzchni (dach/ elewacja)......................................................................................................

b) wielkość powierzchni przeznaczonej do wymiany/ likwidacji (m2)........................................

c) ilość wyrobw zawierających azbest ( dotyczy wyrobów) wcześniej zdemontowanych w m2)................

d) orientacyjny koszt demontażu, transportu i utylizacji azbestu.................................................................

Deklaruję uczestnictwo w projekcie polegającym na demontażu, zbieraniu, transporcie i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na posesji,o której mowa wyżej i do których posiadam tytuł prawny.

Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam/łem się z warunkami Regulaminu sfinansowania zadań z zakresu usuwania azbestu z terenu gminy Czarne z funduszy uzyskanych z WFOSiGW w Gdańsku i w pełni je akceptuję oraz zobowiązuję się do zawarcia z gminą umowy cywilnoprawnej określającej warunki uczestnictwa w projekcie.

Informuję również, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby projektu Dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu z terenu gminy Czarne, zgodnie z ustawą z dnia 29.09.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.).

...........................................................................................

(miejscowość, data) (podpis)

Załączniki:

1. Dokument potwierdzający tytuł prawny do obiektu - obowiązkowo, w przypadku nieruchomości, do której tytuł prawny posiada kilka osób, należy dołączyć zgody wszystkich, pozostałych współwłaścicieli na realizację zadania.

2. Kolorowe zdjęcia obiektów, z których zdejmowany będzie azbest wraz z opisem zawierającym dokładny adres.

3. Formularz z informacji przedstawionych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

4. Oświadczenie, że do dnia podpisania umowy beneficjent końcowy dostarczy dokument potwierdzający zgłoszenie remontu związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest lub pozwolenie na budowę, wymagane w przypadku gdy podczas rozbiórki elementów budowlanych zawierających azbest nastąpi zmiana elementów konstrukcyjnych obiektu lub zmiana wyglądu w odniesieniu do otaczającej zabudowy.

5. Oświadczenie/zaświadczenie o pomocy de minimis oraz pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołóstwie.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00