Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Pomorskiego rok 2014 poz. 4508

Uchwała nr L/350/2014 Rady Gminy Potęgowo

z dnia 7 listopada 2014r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wielofunkcyjnego ośrodka przemysłowo-usługowego w Potęgowie

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. z 2013 r. poz. 594, z późn. zm.) oraz na podstawie art. 3 ust. 1, art. 14 ust. 8, art. 15, art. 16 ust. 1, art. 20, art. 27, art. 29 i art. 34 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (jednolity tekst Dz. U. z 2012 r. poz. 647 z późn. zm.),

uchwala się, co następuje:

Rozdział 1.
Postanowienia ogólne

§ 1.

1. Zgodnie z uchwałą nr XXVII/214/2012 Rady Gminy Potęgowo z dnia 28 grudnia 2012 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w obrębie Węgierskie, Darżyno, Chlewnica i Potęgowo,

po stwierdzeniu nienaruszania ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Potęgowo (tekst jednolity zał. do uchwały nr XLVII/338/2014 Rady Gminy Potęgowo z dnia 30 września 2014 r.),

uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wielofunkcyjnego ośrodka przemysłowo-usługowego w Potęgowie, zmianę miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, wymienionych w §14, obejmujący tereny położone w obszarze, którego granice oznaczone są na rysunku planu, zwany dalej "planem".

2. Przedmiotem planu jest uzupełnienie ustaleń w zakresie przeznaczenia i rozwiązania przestrzennego w/w obszaru z dostosowaniem do aktualnych przepisów i zamierzeń strategicznych w zakresie komunikacji, z kontynuacją przeznaczenia objętego nim obszaru na nierolniczą działalność gospodarczą, ze szczególnym uwzględnieniem działalności gospodarczej w dziedzinie produkcji i usług, z pełnym wyposażeniem w infrastrukturę techniczną.

3. Plan wyrażony jest w formie ustaleń stanowiących treść uchwały oraz w formie ustaleń graficznych, na rysunku planu, pod nazwą "Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wielofunkcyjnego ośrodka przemysłowo-usługowego w Potęgowie" wykonanym w skali 1:2000,

4. Załącznikami do uchwały są:

1) rysunek planu - załącznik nr 1,

2) rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu - załącznik nr 2,

3) rozstrzygnięcie o sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy, oraz zasadach ich finansowania - załącznik nr 3.

§ 2.

1. Obowiązującymi ustaleniami rysunku planu są:

1) granice obszaru objętego planem; granicą obszaru jest linia rozgraniczająca, obwiedziona na zewnątrz obszaru przerywaną linią grubości 3 mm;

2) linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu i sposobie zagospodarowania,

3) przeznaczenia terenów określone symbolami, którym odpowiadają symbole ustaleń uchwały,

4) linie zabudowy

5) granice strefy ochrony archeologiczno-konserwatorskiej;

pozostałe oznaczenia rysunku planu mają charakter informacyjny.

2. Ustalenia graficzne rysunku planu obowiązują w dokładności możliwej do odczytania w skali rysunku, z uwzględnieniem ustaleń szczegółowych dla terenów rozgraniczonych zawartych w treści uchwały.

3. W uchwale stosowane są wyrażenia i nazwy zgodne z nazewnictwem stosowanym w przepisach prawa obowiązującego w chwili uchwalania planu, ponadto, ilekroć w uchwale jest mowa o:

1) "obszarze" - należy przez to rozumieć obszar objęty niniejszym planem, określony w 1 ust. 1;

2) "terenach" - należy przez to rozumieć tereny o różnym przeznaczeniu i sposobie zagospodarowania, na rysunku planu oznaczone numerem pozycji w ustaleniach szczegółowych i symbolem literowym przeznaczenia, rozgraniczone liniami o grubości 1,2 mm; wiążące jest położenie osi linii rozgraniczającej; w przypadku pokrywania się linii z granicą ewidencyjną nieruchomości, miarodajny jest odpowiedni odcinek tej granicy;

3) "maksymalnej intensywności zabudowy" - należy przez to rozumieć wskaźnik powierzchni całkowitej zabudowy w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej;

Rozdział 2.
Ustalenia dla całego obszaru planu

§ 3.

Przeznaczenie terenów

1. W obszarze wyznacza się tereny przeznaczane na:

1) zabudowę usług z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej, oznaczone symbolem U,

2) zabudowę produkcji, składów i usług, oznaczone symbolem P/U,

3) zieleń izolacyjną, oznaczone symbolem Z,

4) tereny dróg publicznych, oznaczone symbolami DGP, DL i KD, stosownie funkcji,

5) tereny dróg wewnętrznych, oznaczone symbolem DW,

6) teren parkingu, oznaczony symbolem DP,

7) tereny urządzeń infrastruktury technicznej, oznaczone symbolami: W dla terenów urządzeń wodociągowych, K dla terenów urządzeń kanalizacyjnych i E dla terenów urządzeń elektroenergetycznych.

2. Tereny zabudowy usług (U) przeznacza się na usługi niezaliczane do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, z dopuszczeniem funkcji mieszkaniowej, także w formie oddzielnych budynków, niestanowiącej jednak odrębnych nieruchomości.

3. Tereny zabudowy produkcji, składów i usług (P/U) przeznacza się na wszelkie formy działalności gospodarczej, związanej z produkcją, usługami i magazynowaniem, a także transportem, bez funkcji mieszkaniowej.

4. Na każdym z terenów, poza terenami dróg, może być wydzielona wg potrzeby działka dla urządzeń infrastruktury technicznej celu publicznego, w sposób niepowodujący ograniczeń w funkcjonowaniu pozostałej części terenu.

5. W obszarze tworzy się trzy jednostki strukturalne, oznaczone symbolami: A, B i C, ze względu na położenie i odrębne cechy przestrzenne.

6. Poszczególne tereny opisane są w ustaleniach odpowiednio do położenia w jednostkach strukturalnych symbolem jednostki, jak w ust. 1, i kolejnym numerem w jednostce; odrębną numerację, niezwiązaną z położeniem w jednostce strukturalnej, mają drogi i tereny urządzeń infrastruktury technicznej.

§ 4.

Zasady ochrony środowiska i przyrody

1. Uciążliwość prowadzonej działalności nie może powodować przekroczenia standardów jakości środowiska, określonych przepisami odrębnymi, poza terenem do którego inwestor posiada tytuł prawny;

2. Obiekty i pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi, powinny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed uciążliwościami związanymi z prowadzoną działalnością usługową;

3. Z powstającymi odpadami komunalnymi należy postępować w sposób określony w aktualnych przepisach prawa miejscowego (Regulamin utrzymania czystości i porządku); z pozostałymi grupami odpadów postępować w sposób określony w przepisach odrębnych;

4. W pasie o szerokości 39 m wzdłuż napowietrznej linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia, po 19,5 m od osi linii, obowiązuje zakaz zabudowy, nasadzania zielenią wysoką oraz wykorzystania terenu na cele składowe; w pasie tym dopuszcza się budowę sieci infrastruktury technicznej i związanych z nią obiektów.

5. Powierzchnie biologicznie czynne powinny być zagospodarowane zielenią.

6. Wody opadowe i roztopowe z zanieczyszczonych, szczelnych powierzchni ujęte indywidualnymi lub lokalnymi systemami kanalizacyjnymi, przed wprowadzeniem do ziemi lub wód powierzchniowych wymagają oczyszczenia do wartości określonych w obowiązujących przepisach.

7. W obszarze objętym planem zakazuje się:

1) wytwarzania wibracji ujemnie wpływających na zdrowie człowieka i obiekty budowlane;

2) przekraczania dopuszczalnych norm emisji zanieczyszczeń do powietrza;

3) zrzutu ścieków do ziemi i wód powierzchniowych, które mogłyby zakłócić istniejącą równowagę ekologiczną najbliższego otoczenia oraz wywołać pogorszenie jakości środowiska przyrodniczego.

8. Przy realizacji planowanego zagospodarowania powinna być uwzględniana ochrona gatunkowa roślin, grzybów i zwierząt w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów.

9. Zachowanie istniejących i kształtowanie nowych terenów zieleni urządzonej, zgodnie z ustaleniami szczegółowymi, z użyciem gatunków rodzimych, zgodnych siedliskowo i geograficznie.

10. Obowiązuje stosowanie rozwiązań technicznych, technologicznych i organizacyjnych gwarantujących zabezpieczenie przed zanieczyszczeniem środowiska przyrodniczego, w szczególności gruntu i wód podziemnych.

11. Wymagane jest w zależności od potrzeb, uściślenie warunków geotechnicznych podłoża zgodnie z obowiązującymi przepisami.

12. Przed podjęciem prac ziemnych należy zdjąć i zabezpieczyć warstwę humusową gleby, a po ich zakończeniu zdeponowaną glebę wykorzystać do rekultywacji terenu lub urządzania zieleni.

§ 5.

Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego oraz ochrony obiektów podlegających ochronie z tytułu przepisów odrębnych

1. W strefie pełnej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej, której część położona jest na terenie oznaczona symbolem B18Z ustala się zakaz prowadzenia działalności inwestycyjnej związanej z pracami ziemnymi. Na prowadzenie prac ziemnych inwestor zobowiązany jest uzyskać zezwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

2. Cały obszar położony jest w granicach Głównego Zbiornika Wód Podziemnych (GZWP) Nr 115 Łupawa i jego projektowanym obszarze ochronnym, w którym obowiązują ograniczenia, zakazy i nakazy w użytkowaniu wynikające z obowiązujących przepisów.

§ 6.

Zasady kształtowania ładu przestrzennego i wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych

1. Zasady kształtowania ładu przestrzennego uwzględniają możliwość realizacji planu przez:

1) zabudowę poszczególnych terenów i działek powstałych z dokonanych podziałów wewnętrznych, zgodnie z zasadami ustalanymi w § 7 ust. 2. na podstawie odrębnych dla każdego terenu lub działki pozwoleń na budowę;

2) zabudowę terenów w działaniach inwestycyjnych zorganizowanych, zgodnie z zasadami ustalanymi w § 7 ust.2 p. 3 i ust. 3.

2. Ustala się, że wszystkie elementy zagospodarowania, jak i każda zabudowa i jej części, także realizowane na terenach prywatnych i zamkniętych, widoczne z miejsc dostępnych publicznie, mają znaczenie dla jakości przestrzeni publicznych.

3. Najważniejsze skutki dla jakości przestrzeni publicznych, wynikające z kształtowania zabudowy, zarówno formy budynków, jak i ich usytuowania, ustalane w § 8, uwzględnia się w ekspozycji do dróg DGP, DL i DD, a także przyległej do obszaru linii kolejowej, z tego względu:

1) dla przeciwdziałania nadmiernemu zagęszczeniu zabudowy w krajobrazie ustala się pasy zieleni izolacyjnej w tym zadrzewień, a w zagospodarowaniu terenów produkcji, składów i usług ustala się zasadę zadrzewień co najmniej wzdłuż linii zabudowy;

2) w terenach usług z dopuszczoną funkcją mieszkaniową ustala się zasadę obowiązującej linii zabudowy i wnętrze urbanistyczne w postaci placu;

4. Zakazuje się umieszczania reklam oraz informacji niezwiązanych z ruchem drogowym i ich konstrukcji w granicach terenów dróg publicznych, a także poza terenem z wysięgnikami nad teren drogi. Reklamy i informacje, o których wyżej mowa, nie mogą także umieszczane na terenach przylegających do drogi krajowej, w odległości mniejszej niż 25 m od zewnętrznej krawędzi jezdni tej drogi.

5. Zakaz umieszczania na drodze lub w jej pobliżu urządzeń wysyłających lub odbijających światło w sposób powodujący oślepienie albo wprowadzenie w błąd uczestników ruchu.

§ 7.

Zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości

1. Przewiduje się możliwość scalania nieruchomości w obszarze, dzielenia terenów, o którym jest mowa w ust. 2, a także dopuszcza się łączenie terenów, o którym mowa w ust. 3.

2. Nowy podział terenów powinien być dokonywany na podstawie rysunku planu i spełniać następujące warunki:

1) pokrywanie się granic terenów z ustalonymi na rysunku planu liniami rozgraniczającymi terenów,

2) podziały wewnętrzne terenów na działki budowlane zgodnie z następującymi zasadami:

a) dzielenie terenów granicami działek prostopadłymi do wyznaczonych na rysunku planu linii wewnętrznego podziału;

b) działka może mieć długość wyłącznie do linii wewnętrznego podziału lub równą całej szerokości terenu między wyznaczonymi na rysunku planu drogami;

c) granice działek z terenem drogi lokalnej powinny mieć długość co najmniej 30 m;

d) nie ogranicza się powierzchni działki;

3) zasady ustalone w p. 2 a i b nie obowiązują w przypadku objęcia całego terenu zorganizowanym działaniem inwestycyjnym; podział terenu może nastąpić na podstawie projektu zagospodarowania obejmującego cały teren.

3. Tereny produkcji, składów i usług (P/U) mogą być łączone dla jednej realizacji funkcjonalno-przestrzennej zgodnie z następującymi zasadami:

1) łączone mogą być tylko tereny oddzielone na rysunku planu drogami wewnętrznymi (DW); tereny dróg wewnętrznych położonych między łączonymi terenami podlegają włączeniu do powstającego przez łączenie terenu na całej jego długości;

2) likwidacja drogi wewnętrznej, o której mowa w p. 1 nie może ograniczać funkcjonalności pozostałych dróg wewnętrznych przyległych do terenu i nie może ograniczać możliwości uzbrojenia pozostałych terenów;

3) włączeniu, o którym mowa w p. 1 nie podlegają drogi lokalne (DL) i dojazdowe (DD);

4) podział na działki terenu powstałego z łączenia terenów wyznaczonych w planie może nastąpić na podstawie projektu zagospodarowania obejmującego cały utworzony teren, bez uwzględniania wyznaczonych na rysunku planu linii wewnętrznego podziału.

4. Nie ogranicza się możliwości podziałów terenu na działki i wielkości działek dla potrzeb infrastruktury technicznej.

5. Nie dopuszcza się do podziałów terenów położonych wzdłuż drogi krajowej na działki, w sposób powodujący konieczność budowy dodatkowych zjazdów z drogi krajowej.

§ 8.

Zasady, parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenów

1. Dla terenów zabudowy ustala się:

1) nie ogranicza się ilości budynków na działce;

2) poszczególne funkcje, zgodne z przeznaczeniem terenu, mogą mieścić się w tych samych lub odrębnych budynkach;

3) dachy płaskie i dwuspadowe lub wielospadowe o kącie nachylenia połaci do 300;

4) pokrycie dachów spadzistych metalicznych, szarych lub w kolorze ceglastym;

5) zakaz stosowania pokryć błyszczących;

6) usytuowanie budynków z uwzględnieniem linii zabudowy, oznaczonych na rysunku planu:

a) wymóg zachowania obowiązującej linii zabudowy będzie spełniony, jeśli przylegać będzie do niej co najmniej 60% długości elewacji frontowej budynku;

b) nieprzekraczalną i obowiązującą linię zabudowy mogą przekraczać do 60 cm stopnie głównego wejścia na parter budynku i okapy lub krawędzie dachu oraz zadaszenia nad wejściem głównym;

c) nieprzekraczalnej linii zabudowy wyznaczonej wzdłuż drogi krajowej, w odległości 25 m od jej krawędzi zewnętrznej, nie może przekraczać żaden z elementów zabudowy;

7) budynki mogą posiadać poddasza użytkowe, a w miarę możliwości gruntowo-wodnych mogą być także podpiwniczone;

8) garaże na działkach mogą być wbudowane i dobudowane do budynku podstawowego na działce lub stanowić usytuowany oddzielnie budynek;

9) forma i pokrycie dachów na wolnostojących garażach lub budynkach gospodarczych, jak na budynkach mieszkalnych;

10) przy granicy między dwiema działkami o takim samym przeznaczeniu mogą być wybudowane na obu działkach tylko budynki o jednakowej wysokości, o jednakowej formie architektonicznej lub tworzące harmonijną całość architektoniczną;

11) w granicach działki powinno być wyznaczone miejsce do czasowego gromadzenia odpadków;

12) wskaźniki zagospodarowania terenu:

a) maksymalna intensywność zabudowy w jednostce strukturalnej A - 0,6;

b) maksymalna intensywność zabudowy w jednostkach strukturalnych B i C - 0,4;

c) minimalna ilość miejsc postojowych (parkingowych) dla samochodów osobowych odpowiednio: 1 miejsce na każde mieszkanie, 1 miejsce na 3 zatrudnionych w usługach, 1 miejsce na 30 m2 powierzchni sprzedaży, 1 miejsce na 3 miejsca hotelowe, 1 miejsce na 3 miejsca w gastronomii;

d) minimalna ilość miejsc postojowych (parkingowych) dla samochodów ciężarowych stosownie do funkcji;

e) wysokość budynków do 10 m;

f) powierzchnie biologicznie czynne co najmniej 50% powierzchni działki budowlanej;

g) powierzchnie zadrzewień na działkach w jednostkach strukturalnych B i C co najmniej jednorzędowe w pasach terenu przed wyznaczonymi liniami zabudowy

13) dla budynków technologicznych na terenach w jednostkach strukturalnych B i C dopuszcza się wysokość większą niż 10 m, jeśli ta wysokość wynika z wymagań technologii; wysokość nie może jednak naruszać ograniczeń, wynikających ustalanych w § 12 ust. 1 p. 1;

14) budynki przeznaczone na pobyt ludzi, wznoszone w zasięgu zagrożeń i uciążliwości dróg publicznych i innych elementów zagospodarowania obszaru, powinny być wyposażone w środki techniczne zmniejszające uciążliwości do poziomu ustalonego w przepisach odrębnych.

2. Dla terenów zieleni ustala się:

1) nasadzenia uwzględniające bezpieczne odległości od sieci uzbrojenia technicznego;

2) możliwość lokalizowania sieci i urządzeń infrastruktury technicznej;

3) dopuszczenie wydzielania dojazdów do przyległych terenów i działek;

§ 9.

Zasady rozbudowy i budowy systemu komunikacji

1. Ustala się system obsługi drogowej obszaru, składający się z:

1) elementów układu dróg publicznych, który tworzą: droga krajowa nr 6 - droga główna ruchu przyspieszonego (DGP), drogi gminne - droga lokalna (DL) i drogi dojazdowe (DD),

2) elementów układu drogowego wewnętrznego, dróg wewnętrznych (DW),

3) parkingu (DP) i miejsc postojowych w drodze lokalnej i części dróg dojazdowych.

2. Dopuszcza się możliwość obniżenia klasy drogi DGP w przypadku utraty jej funkcji drogi krajowej, do klasy drogi zbiorczej lub lokalnej.

3. Ilość ustalonych na rysunku planu dróg wewnętrznych może ulec zmniejszeniu przy realizacji planu zgodnej z zasadami ustalonymi w § 7 ust. 3.

4. Obsłudze nieruchomości służą wszystkie przyległe drogi, za wyjątkiem drogi krajowej.

5. Wyklucza się bezpośredni dostęp z drogi krajowej do przyległych terenów i nieruchomości. Dostęp do drogi krajowej wyłącznie z wyznaczonego na rysunku planu skrzyżowania z drogami gminnymi 2DL-17DD.

6. Likwidacji ulega dotychczasowe skrzyżowanie drogi krajowej z drogą gminną, istniejącą w przedłużeniu drogi 10DD.

7. Po obniżeniu klasy drogi GP, którym mowa w ust. 2, do klasy drogi lokalnej, dopuszcza się zjazd z tej drogi na drogę 16DD.

8. Obsługa komunikacyjna obiektów w obszarze opierać się będzie głównie o indywidualny transport samochodami osobowymi i ciężarowymi; jako uzupełnienie przewidziana jest komunikacja zbiorowa autobusowa.

§ 10.

Zasady rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej

1. Dla systemu zaopatrzenia w wodę ustala się:

1) dostarczanie wody do poszczególnych odbiorców z rozbudowanych i połączonych w jeden system, urządzeń wodociągowych wsi Potęgowo i Chlewnica,

2) zapewnienie wody do celów przeciwpożarowych w wymaganej ilości z sieci wodociągowej lub przeciwpożarowego zbiornika wodnego,

2. Dla systemów kanalizacyjnych ustala się:

1) odprowadzenie ścieków komunalnych do rozbudowanego zbiorowego systemu kanalizacji sanitarnej aglomeracji Potęgowo, którym spłyną na oczyszczalnię ścieków w Darżynie,

2) dla ścieków przemysłowych, które nie spełniają warunków stawianych ściekom przemysłowym wprowadzanym do komunalnych urządzeń kanalizacyjnych, podczyszczanie na indywidualnych urządzeniach przed wprowadzeniem do sieci kanalizacyjnej,

3) dopuszczenie budowy urządzeń kanalizacyjnych (przepompowni ścieków) na terenach innych niż wskazane na rysunku planu pod warunkiem, że ich lokalizacja nie koliduje z zagospodarowaniem podstawowym i przepisami odrębnymi;

4) zakaz realizacji indywidualnych rozwiązań w zakresie odprowadzenia ścieków bytowych i przemysłowych (zbiorników bezodpływowych, indywidualnych oczyszczalni ścieków),

5) odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z drogi krajowej do rowów trawiastych; z pozostałych dróg (z wyłączeniem dwóch północno wschodnich odcinków dróg - 7KD i 5KD odwadnianych powierzchniowo) i z zanieczyszczonych, szczelnych powierzchni terenów przemysłowych i usługowych siecią kanalizacji deszczowej do Strugi Darżyńskiej, poprzez zbiornik retencyjny, przepompownię wód opadowych oraz urządzenie oczyszczające; do czasu wybudowania sieci kanalizacyjnej dopuszcza się odprowadzenie wód opadowych i roztopowych do ziemi indywidualnymi urządzeniami do wsiąkania;

6) zalecane jest zatrzymywanie wód opadowych i roztopowych na terenach przemysłowych i usługowych, poprzez stosowanie retencji powierzchniowej (np. dachów zielonych), retencji podziemnej, gromadzenie ich w otwartych lub podziemnych zbiornikach i ponowne wykorzystanie,

7) wody opadowe i roztopowe z zanieczyszczonych powierzchni, ujęte indywidualnymi lub lokalnymi systemami kanalizacyjnymi, przed wprowadzeniem do ziemi lub wód powierzchniowych wymagają oczyszczenia do wartości określonych w obowiązujących przepisach,

8) zakazuje się odprowadzania wód opadowych do systemu odwodnienia drogi krajowej.

3. Dla systemu zaopatrzenia w gaz ziemny ustala się:

1) dostarczanie gazu ziemnego siecią gazową średniego ciśnienia, przyłączoną do krajowej sieci przesyłowej gazu ziemnego (gazociągu wysokiego ciśnienia Szczecin - Gdańsk, położonego poza obszarem planu).

2) sytuowani sieci gazowych w pasach drogowych planowanych ulic oraz w pasach technicznych; dopuszcza się ich budowę na innych terenach jeżeli nie będzie to kolidować z przeznaczeniem podstawowym, ustalonym dla tych terenów.

3) zachowanie wzdłuż gazociągów stref kontrolowanych, określonych w przepisach odrębnych; w strefie kontrolowanej zakazuje się podejmowania działalności mogącej zagrozić trwałości gazociągu w tym: wznoszenia budynków, urządzania stałych składów i magazynów, sadzenia drzew,

4) dostarczanie gazu z butli lub zbiorników stałych gazu płynnego do czasu wybudowania sieci gazowej.

4. Dla systemów zaopatrzenie w energię cieplną ustala się:

1) wytwarzanie ciepła na cele grzewcze i technologiczne w indywidualnych źródłach ciepła wykorzystujących niskoemisyjne i nieemisyjne nośniki energii, w tym nośniki energii odnawialnej;

2) dopuszczenie dostarczania ciepła siecią ciepłowniczą spoza obszaru objętego planem.

5. Dla systemu zaopatrzenia w energię elektryczną ustala się:

1) zasilanie podstawowe i rezerwowe odbiorów odbywać się będzie z istniejącego GPZ 110/15 kV w Darżynie, za pośrednictwem planowanych linii kablowych SN 15 kV;

2) strefę ochronną od napowietrznej linii 110 kV o szerokości 39 m;

3) zasadę budowy stacji transformatorowych 15/0,4 kV na terenach wyznaczonych na rysunku planu oraz według potrzeb, na terenach odbiorców; w przypadku niewykorzystania na budowę stacji wyznaczonego terenu, teren ten może być włączony do przyległego terenu o innej funkcji;

4) przebudowę istniejących linii napowietrznych 110 kV i 15 kV w miejscach kolizji z planowanym zagospodarowaniem;

5) wyposażenie dróg publicznych w oświetlenie uliczne zasilane liniami kablowymi.

6. Nie ogranicza się systemów i form realizacji inwestycji telekomunikacyjnych, w tym szerokopasmowych.

7. Dla wszystkich sieci infrastruktury technicznej, ustala się zasadę usytuowania w pasach technicznych i dróg gminnych; dopuszcza się także usytuowanie na innych terenach, jeśli nie będzie to kolidowało z zagospodarowaniem tych terenów.

8. Nie dopuszcza się do budowy sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, niezwiązanych z gospodarką drogową w pasie drogowym drogi krajowej oraz w pasie o szerokości 25 m od zewnętrznych krawędzi jezdni tej drogi; wyjątek stanowi zbiornik retencyjny wód opadowych na terenie K4, którego elementy konstrukcji niewychodzące ponad powierzchnię terenu mogą być usytuowane w odległości co najmniej 20 m od krawędzi jezdni tej drogi.

9. Dla wszystkich sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, położonych poza liniami rozgraniczającymi dróg publicznych ustala się zasadę dostępu w ramach służebności na przyległych terenach, z uwzględnieniem ust. 8.

10. Dopuszcza się zachowanie, przebudowę, a także możliwość likwidacji, w zależności od potrzeb istniejących sieci i urządzeń infrastruktury technicznej.

§ 11.

Ustalenia w zakresie obrony cywilnej

1. Jako drogi ewakuacji w warunkach specjalnych wskazuje się drogę krajową (1DGP) i planowaną drogę lokalną (2DL).

2. Dla zapewnienia zaopatrzenia ludności obszaru planu w nieskażone źródła wody pitnej, w warunkach specjalnych (okresu ograniczonych dostaw) wskazuje się studnię awaryjną na ujęciu wody w Potęgowie.

3. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne obiektów projektować należy w sposób umożliwiający szybkie przystosowanie ich do potrzeb obrony cywilnej.

§ 12.

Ustalenia w zakresie obronno ś ci i bezpiecze ń stwa pa ń stwa

1. Zabudowa i sposób zagospodarowania oraz użytkowania obszaru powinny uwzględniać uwarunkowania wynikające z Decyzji Nr 187 Ministra Obrony Narodowej z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie realizacji zadań resortu obrony narodowej dotyczących rozmieszczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej systemu obrony przed rakietami balistycznymi, w zakresie zapewnienia funkcjonowania bazy obrony przeciwrakietowej w Redzikowie, w szczególności:

1) ograniczenia dopuszczalnej wysokości zabudowy: w odległości od 1600 m do 35000 m od punktu o współrzędnych 540 28' 48,158''N oraz 170 06' 04,719''E i wysokości 65 m nad poziomem morza żadna konstrukcja nie może przekroczyć wysokości zdefiniowanej przez powierzchnię boczną stożka, który kieruje się ku górze pod kątem 1,50 do płaszczyzny horyzontu, a wierzchołek stożka leży na wysokości 15,24 m nad poziomem gruntu w punkcie o współrzędnych 540 28' 48,158''N oraz 170 06' 04,719''E;

2) ograniczenia w użytkowaniu nadajników elektromagnetycznych: zabronione jest używanie nadajników elektromagnetycznych, które generują pole magnetyczne przekraczające natężenie 3 V/m wartości skutecznej dla wszystkich częstotliwości od 9 kHz mierzonych 2 m nad poziomem gruntu w punkcie o współrzędnych 540 28' 46,354''N oraz 170 06'38,046''E.

2. Na całym obszarze objętym planem wszelkie inwestycje o wysokości równej i wyższej od 50 m nad poziomem terenu podlegają zgłoszeniu do Szefostwa Służby Ruchu lotniczego Sił Zbrojnych RP przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.

Rozdział 3.
Ustalenia szczegółowe dotyczące terenów w liniach rozgraniczających

§ 13.

Dla poszczególnych terenów, zgodnie z oznaczeniami umieszczonymi na rysunku planu ustala się następujące przeznaczenia oraz zasady zagospodarowania i kształtowania zabudowy:

1. Ustalenia dla terenu A1Z:

1) przeznaczenie: teren zieleni izolacyjnej;

2) dopuszczalne wykorzystanie na powiększenie przyległego terenu usługowego, położonego poza granicami obszaru planu;

2. Ustalenia dla terenów A2U, A3U, A4U, A5U:

1) przeznaczenie: tereny usług z dopuszczeniem funkcji mieszkalnej, o których mowa w § 3 ust. 2;

2) zasady, parametry i wskaźniki zagospodarowania i kształtowania zabudowy: zgodnie z § 8;

3) zasady ochrony środowiska i przyrody: zgodnie z § 4;

4) zasady podziału terenu i nieruchomości: zgodnie z § 7;

5) wymagania w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej:

a) główna ekspozycja zabudowy w stosunku do dróg 2DL , 4DD, 11DD i 12DD, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni utworzonej z poszerzenia ulic w skrzyżowaniu, placu - wnętrza urbanistycznego;

b) w ciągu dróg 11DD i 12DD oraz placu 4DD zakaz ogradzania działek przed linią zabudowy;

6) zasady rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej: wyposażenie w media zgodnie z § 10;

7) dostęp z wszystkich przyległych dróg;

3. Ustalenia dla terenów B1P/U, B2P/U, B3P/U, B4P/U, B5P/U, B6P/U, B7P/U, B12P/U, B13P/U, B14P/U, B15P/U, B16P/U, B17P/U, B19P/U, B20P/U, B21P/U I B22P/U:

1) przeznaczenie: tereny zabudowy produkcji, składów i usług, o których mowa w § 3 ust. 3;

2) zasady, parametry i wskaźniki zagospodarowania i kształtowania zabudowy: zgodnie z § 8;

3) zasady ochrony środowiska i przyrody: zgodnie z § 4;

4) zasady podziału oraz łączenia terenów i nieruchomości: zgodnie z § 7;

5) wymagania w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej:

a) główna ekspozycja zabudowy w stosunku do dróg publicznych (DL i DD) oraz linii kolejowej;

b) w pasach terenu przed wyznaczonymi liniami zabudowy obowiązuje jednorzędowe zadrzewienie;

6) zasady rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej: wyposażenie w media zgodnie z § 10;

7) dostęp z wszystkich przyległych dróg;

4. Ustalenia dla terenów B8Z, B9Z, B10Z i B11Z:

1) przeznaczenie: tereny zieleni izolacyjnej;

2) zasady zagospodarowania: zgodnie z § 8 ust. 2;

3) podstawowa forma zagospodarowania: zadrzewienia.

5. Ustalenia dla terenu B18Z:

1) przeznaczenie: teren zieleni;

2) strefa pełnej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej,

3) zasady zagospodarowania: zgodnie z § 5 ust. 1;

6. Ustalenia dla terenów C1Z, C2Z, C3Z i C4Z:

1) przeznaczenie: tereny zieleni izolacyjnej, z pasem technicznym dla sieci lokalnych i ponadlokalnych, w tym kabla światłowodowego, z przejazdami do przyległych terenów;

2) zasady zagospodarowania: zgodnie z § 8 ust. 2;

3) podstawowa forma zagospodarowania: nasadzenia z uwzględnieniem napowietrznej linii elektroenergetycznej.

7. Ustalenia dla terenów C5P/U, C6P/U i C7P/U:

1) przeznaczenie: tereny zabudowy produkcji, składów i usług, o których mowa w § 3 ust. 3;

2) zasady, parametry i wskaźniki zagospodarowania i kształtowania zabudowy: zgodnie z § 8;

3) zasady ochrony środowiska i przyrody: zgodnie z § 4;

4) zasady scalania oraz podziału terenów: zgodnie z § 7;

5) wymagania w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej:

a) główna ekspozycja zabudowy w stosunku do dróg publicznych (DGP, DL i DD);

b) w pasach terenu przed wyznaczonymi liniami zabudowy wzdłuż drogi 1DGP obowiązuje co najmniej jednorzędowe zadrzewienie;

6) zasady rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej: wyposażenie w media zgodnie z § 10;

7) dostęp z przyległych dróg DL i DD; wykluczony bezpośredni dostęp do drogi 1DGP;

8) dostęp z drogi DL wyłącznie zjazdem usytuowanym w odległości co najmniej 30 m od krawędzi drogi krajowej;

9) dopuszczalny dostęp przez tereny Z;

10) w granicach terenu C5P/U obowiązuje zachowanie pasa technicznego dla sieci uzbrojenia technicznego istniejącego w likwidowanym odcinku drogi gminnej;

11) na terenie C5P/U przewiduje się ułożenie kanału deszczowego odprowadzającego wody opadowe i roztopowe ze zbiornika retencyjnego do rzeki Darżynki.

8. Ustalenia dla terenów C8Z i C9Z:

1) przeznaczenie: tereny zieleni izolacyjnej, dotychczasowa rezerwa terenowa dla drogi S6;

2) zasady zagospodarowania: zgodnie z § 8 ust. 2;

3) podstawowa forma zagospodarowania: zadrzewienia.

4) na terenie C8Z przewiduje się ułożenie kanału deszczowego odprowadzającego wody opadowe i roztopowe ze zbiornika retencyjnego do rzeki Darżynki, z uwzględnieniem § 10 ust. 8.

9. Ustalenia dla terenu W1:

1) przeznaczenie: teren urządzeń wodociągowych - pompownia wody i zbiorniki retencyjne;

2) zasady, parametry i wskaźniki zagospodarowania i kształtowania zabudowy:

minimalna powierzchnia biologicznie czynna - 40%;

3) zasady ochrony środowiska i przyrody: zgodnie z § 4;

4) zasady rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej: doprowadzenie i wyposażenie w media zgodnie z § 10;

5) dostęp z drogi DD;

6) powierzchnie niewykorzystane na przeznaczenie powinny być włączone do terenu zieleni izolacyjnej B10Z;

10. Ustalenia dla terenów K1, K2 i K3:

1) przeznaczenie: tereny urządzeń kanalizacyjnych - przepompownie ścieków;

2) zasady, parametry i wskaźniki zagospodarowania i kształtowania zabudowy:

minimalna powierzchnia biologicznie czynna - 20%;

3) zasady rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej: doprowadzenie i wyposażenie w media zgodnie z § 10;

4) dostęp z drogi z przyległych dróg;

11. Ustalenia dla terenu K4:

1) przeznaczenie: teren urządzeń kanalizacyjnych - zbiornik retencyjny wód opadowych;

2) zasady, parametry i wskaźniki zagospodarowania i kształtowania zabudowy:

a) zbiornik retencyjny otwarty, zagłębiony w ziemi;

b) minimalna powierzchnia biologicznie czynna - 30%;

3) zasady ochrony środowiska i przyrody: zgodnie z § 4;

4) zasady rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej: zgodnie z § 10;

5) dostęp z drogi z drogi 2DL ze zjazdem w odległości co najmniej 30 m od krawędzi drogi krajowej;

6) wyznaczona na rysunku planu nieprzekraczalna linia zabudowy - 25 m od krawędzi jezdni drogi krajowej nie dotyczy elementów konstrukcyjnych zbiornika zagłębionych w ziemi; dla nich obowiązuje usytuowanie z zachowaniem odległości co najmniej 20 m od krawędzi jezdni tej drogi;

7) lokalizacja zbiornika nie może mieć wpływu na funkcjonowanie drogi krajowej;

8) powierzchnie niewykorzystane na przeznaczenie mogą być włączone do terenu C2Z lub C5P/U.

12. Ustalenia dla terenów E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7, E8 i E9:

1) przeznaczenie: tereny urządzeń elektroenergetycznych - stacje transformatorowe 15/0,4 kV;

2) dostęp z przyległych dróg DL i DD;

3) powierzchnie niewykorzystane na przeznaczenie mogą być włączone do przyległych terenów.

13. Ustalenia dla terenu 1DGP:

1) przeznaczenie terenu: droga klasy GP - główna ruchu przyspieszonego; droga krajowa nr 6;

2) dopuszcza się zmianę klasy drogi na niższą, nie niższą jednak, niż L - drogi lokalnej, w przypadku zmiany zarządcy drogi;

3) zasady, parametry, wyposażenie i dostępność:

a) zasady ochrony drogi krajowej zgodnie z § 6 ust. 4 i 5, § 7 ust. 5, § 8 ust. 14, § 9 ust. 4-6, § 10 ust. 2 p. 8 i ust. 8, § 12 ust. 7 p.7 i 8 oraz § 13 ust. 11 p. 5-7;

b) szerokość w liniach rozgraniczających bez zmian;

c) droga jednojezdniowa, dwupasmowa;

d) w skrzyżowaniu z drogami 2DL-17DD wydzielone pasy do skrętów w lewo z drogi krajowej nr 6 na drogę 2DL i na drogę 17DD;

e) w przypadku, o którym mowa w p. 2 dopuszcza się skrzyżowanie z drogami 2DL-17DD bez pasów do skrętów w lewo;

4) nie dopuszcza się do budowy nowych elementów infrastruktury technicznej, które nie stanowią wyłącznie wyposażenia drogi krajowej;

5) dopuszcza się do budowy, poprzecznie do drogi, podziemnych przejść elementów infrastruktury technicznej, które nie stanowią wyłącznie wyposażenia drogi, na warunkach technicznych uzgodnionych z zarządcą drogi;

6) zachowuje się istniejące zadrzewienia przydrożne, z wyjątkiem drzew w miejscach koniecznej przebudowy drogi.

14. Ustalenia dla terenu 2DL:

1) przeznaczenie terenu: droga klasy L - lokalna;

2) zasady, parametry, wyposażenie i dostępność:

a) zasady zgodnie z § 6 ust. 4 i 5 oraz § 9 ust. 4 i 5;

b) szerokość w liniach rozgraniczających 24 (głównie w granicach istniejącej działki drogowej);

c) droga jednojezdniowa, dwupasmowa;

d) dopuszczone jednostronnie miejsca postojowe; pozostałe miejsca postojowe w granicach przyległych terenów;

e) zjazdy na tereny przyległe w odległości co najmniej 30 m od krawędzi drogi krajowej;

15. Ustalenia dla terenów 3DD, 5DD, 6DD, 7DD, 8DD, 9DD, 10DD, 11DD, 12DD, 13DD, 14DD, 15DD:

1) przeznaczenie terenów: drogi klasy D - dojazdowe;

2) zasady, parametry, wyposażenie i dostępność:

a) zasady zgodnie z § 6 ust. 4 i 5;

b) szerokości w liniach rozgraniczających 10-12 m, z wyjątkiem dróg 5DD i 10DD o nieregularnych szerokościach, jednak nie mniej 10 m (głównie w granicach istniejących działek wydzielonych na drogi);

c) drogi jednojezdniowe, dwupasmowe;

d) miejsca postojowe tylko w granicach przyległych terenów;

16. Ustalenia dla terenu 4DD:

1) przeznaczenie terenu: droga klasy D - dojazdowa z placem w skrzyżowaniu z drogami 11DD-12DD;

2) zasady, parametry, wyposażenie i dostępność:

a) zasady zgodnie z § 6 ust. 4 i 5;

b) szerokości, poza placem, w liniach rozgraniczających 12 m (w granicach istniejących działek wydzielonych na drogi);

c) droga jednojezdniowa, dwupasmowa, pieszo-jezdna; plac z elementami zieleni dekoracyjnej, z dopuszczeniem elementów plastycznych identyfikujących miejsce;

d) obustronnie miejsca postojowe dopuszczone, jednostronne, tylko w drodze 5DD; pozostałe miejsca postojowe w granicach przyległych terenów;

17. Ustalenia dla terenu 16DD:

1) przeznaczenie terenu: droga klasy D - dojazdowa;

2) zasady, parametry, wyposażenie i dostępność:

a) zasady zgodnie z § 6 ust. 4 i 5 oraz § 9 ust. 7;

b) szerokość w liniach rozgraniczających 12 m;

c) droga jednojezdniowa, dwupasmowa;

d) miejsca postojowe w granicach przyległych terenów;

3) droga bez dostępu do drogi krajowej; dostęp do terenu drogi 1DGP możliwy wyłącznie w przypadku obniżenia klasy tej drogi do klasy L.

18. Ustalenia dla terenu 17DD:

1) przeznaczenie terenu: droga klasy D - dojazdowa;

2) zasady, parametry, wyposażenie i dostępność:

a) zasady zgodnie z § 6 ust. 4 i 5;

b) szerokość w liniach rozgraniczających 20 m;

c) droga jednojezdniowa, dwupasmowa, z kontynuacją poza obszarem; w granicach obszaru bez zjazdów na przyległe tereny.

19. Ustalenia dla terenu 18DP:

1) przeznaczenie terenu: parking;

2) rozgraniczenie z terenami przyległych dróg orientacyjne - teren parkingu może być zmniejszony na rzecz dróg, nie może być powiększony kosztem dróg;

3) dopuszcza się alternatywne przeznaczenie: zabudowa produkcji, składów i usług, o których mowa w § 3 ust. 3, z warunkami, jak B3P/U.

20. Ustalenia dla terenów 19DW, 20DW, 21DW, 22DW, 23DW, 24DW, 25DW, 26DW, 27DW, 28DW:

1) przeznaczenie terenów: drogi wewnętrzne;

2) zasady, parametry, wyposażenie i dostępność:

a) szerokość w liniach rozgraniczających 10 m;

b) drogi jednojezdniowe, dwupasmowe, pieszo-jezdne lub z chodnikami;

c) miejsca postojowe tylko w granicach przyległych terenów.

Rozdział 4.
Postanowienia końcowe

§ 14.

Na cele nierolnicze i nieleśne, wymienione w 2 przeznacza się użytki rolne wytworzone z gleb pochodzenia mineralnego o całkowitej powierzchni 54,9388 ha, w tym: użytki rolne kl. IVa - 8,8987 ha, IVb - 24,5564 ha, V -14,8558 ha, VI - 6,6279 ha.

§ 15.

W zakresie ustaleń dla terenów położonych w granicach obszaru objętego niniejszą uchwałą tracą moc:

1) miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wielofunkcyjnego ośrodka przemysłowo-usługowego w Potęgowie, zatwierdzony uchwałą nr XI/78/2003 Rady Gminy Potęgowo z dnia 25 września 2003 r. (Dz. Urz. Woj. Pom. nr 112, poz. 1981 z dnia 15.09.2004 r.),

2) miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego parku elektrowni wiatrowych Darżyno, zatwierdzony uchwałą nr XXXV/262/2002 Rady Gminy Potęgowo z dnia 29 sierpnia 2002 r. (Dz. Urz. Woj. Pom. nr 34, poz. 444 z dnia 6.03.2003 r.),

3) miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego parku elektrowni wiatrowych i biogazowych Darżyno, zatwierdzony uchwałą nr XXXVII/261/2009 Rady Gminy Potęgowo z dnia 4 listopada 2009 r. (Dz. Urz. Woj. Pom. nr 161 poz. 3030 z dnia 30,11.2009 r.).

§ 16.

Ustala się stawkę, w wysokości 30%, służącą naliczeniu jednorazowej opłaty, z tytułu wzrostu wartości nieruchomości.

§ 17.

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Potęgowo.

§ 18.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego i podlega publikacji na stronie internetowej gminy.

Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo


Waldemar Zientarski


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr L/350/2014
Rady Gminy Potęgowo
z dnia 7 listopada 2014 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr L/330/2014
Rady Gminy Potęgowo
z dnia 7 listopada 2014 r.

Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu

W okresie wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, tj. w dniach od 9.09.2014 r. do 30.09.2014 r. i w trakcie dyskusji publicznej, która odbyła się w dniu 19.09.2014 r. oraz w wyznaczonym terminie po wyłożeniu, tj. do dnia 14.10.2014 r., nie zostały wniesione uwagi do projektu planu wymagające rozpatrzenia i uwzględnienia w planie.

Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo

Waldemar Zientarski


Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr L/330/2014
Rady Gminy Potęgowo
z dnia 7 listopada 2014 r.

Rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz o zasadach ich finansowania

Realizacja ustaleń dokonywanych w planie wymaga następujących inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy:

- sieć kanalizacji sanitarnej - ok. 2 km

- sieć kanalizacji deszczowej - ok. 5,2 km

- sieć wodociągowa - ok. 2,4 km

- drogi - ok. 6,6 km

- oświetlenie uliczne - ok. 7,6 km i 255 latarni

- zasilanie przepompowni,

- skablowanie sieci 15 kV,

finansowane ze środków własnych oraz środków zewnętrznych, pomocowych - sukcesywnie do stopnia ich pozyskiwania;

oraz:

- skrzyżowanie z drogą krajową nr 6 przy którego realizacji będą wykorzystane środki zewnętrzne.

Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo

Waldemar Zientarski


Uzasadnienie

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wielofunkcyjnego ośrodka przemysłowo-usługowego w Potęgowie jest realizacją uchwały nr XXVII/214/2012 Rady Gminy Potęgowo z dnia 28 grudnia 2012 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w obrębie Węgierskie, Darżyno, Chlewnica i Potęgowo i jest zmianą następujących planów:

- miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wielofunkcyjnego ośrodka przemysłowo-usługowego w Potęgowie, zatwierdzonego uchwałą nr XI/78/2003 Rady Gminy Potęgowo z dnia 25 września 2003 r. (Dz. Urz. Woj. Pom. nr 112, poz. 1981 z dnia 15.09.2004r.), w całości;

- miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego parku elektrowni wiatrowych Darżyno, zatwierdzonego uchwałą nr XXXV/262/2002 Rady Gminy Potęgowo z dnia 29 sierpnia 2002 r. (Dz. Urz. Woj. Pom. nr 34, poz. 444 z dnia 6.03.2003 r.), w części;

- miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego parku elektrowni wiatrowych i biogazowych Darżyno, zatwierdzonego uchwałą nr XXXVII/261/2009 Rady Gminy Potęgowo z dnia 4 listopada 2009 r. (Dz. Urz. Woj. Pom. nr 161 poz. 3030 z dnia 30,11.2009 r.), w części.

Konieczność zmiany wymienionych planów wynikła z potrzeby dostosowania ich rozwiązań do możliwości zwiększenia oferty inwestycyjnej i dostosowania do wymagań aktualnych przepisów prawa. Projekt planu uwzględnia także zaktualizowany program inwestycyjny z zakresu budowy dróg i sieci uzbrojenia technicznego, na podstawie opracowanej odrębnie koncepcji, stanowiącej część dokumentacji projektowej dokumentacji projektowej uzbrojenia obszaru objętego planem oraz koncepcji obsługi komunikacyjnej obszaru w powiązaniu z drogą krajową.

Rysunek planu został wykonany w skali 1:2000, co było szczególnie uzasadnione dużą powierzchnią obszaru objętego planem i wystarczającą czytelnością ustaleń graficznych; skala ta jest także kontynuacją skali planów zmienianych.

Projekt planu został wykonany zgodnie z wymogami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także ustawy o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

W szczególności zachowano wszystkie wymagania proceduralne:

Wójt ogłosił o przystąpieniu do sporządzenia planu, zawiadomił o przystąpieniu właściwe organy, rozpatrzył wnioski do planu, sporządził projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, sporządził prognozę skutków finansowych, uzyskał opinie o projekcie planu, uzgodnił projekt planu z właściwymi organami, wprowadził zmiany wynikające z uzyskanych opinii i uzgodnień, ogłosił o wyłożeniu projektu planu do publicznego wglądu i wyłożył go wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz przeprowadził w trakcie wyłożenia dyskusję publiczną nad projektem planu.

W okresie wyłożenia oraz w wyznaczonym terminie po wyłożeniu do publicznego wglądu, nie zostały wniesione uwagi do projektu planu, wymagające dokonania uzupełnień i zmian w projekcie planu.

Ustalenia planu miejscowego są zgodne z polityką przestrzenną gminy wyrażoną w obowiązującym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Potęgowo uchwalonym Uchwałą nr jednolity zał. do uchwały nr XLVII/338/2014,Rady Gminy Potęgowo z dnia 30 września 2014 r.),

Ze względu na spełnienie wszystkich warunków uchwały o przystąpieniu i procedury wymaganej przez ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w szczególności po zakończeniu okresu dyskusji nad planem i zgłaszania uwag, Wójt Gminy przedstawia Radzie Gminy Potęgowo plan do uchwalenia.

Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo


Waldemar Zientarski

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00