Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego rok 2012 poz. 3236

Uchwała nr 450/XLIII/2012 Rady Miasta Jarosławia

z dnia 3 grudnia 2012r.

w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na podstawie art. 18 ust 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 art. 42 ustawy z 8 marca 1990 r.
o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), art. 6r ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 391) Rada Miasta Jarosławia uchwala, co następuje:

§ 1. Określa się szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu miasta Jarosławia i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

§ 2. W zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbierane sa powstałe na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy:

1) odpady komunalne zmieszane - w każdej ilości;

2) odpady ze szkła zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jarosławia - w każdej ilości;

3) odpady z papieru, metali i opakowań wielomateriałowych, zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jarosławia - w każdej ilości;

4) odpady z tworzyw sztucznych zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie na terenie miasta Jarosławia- w każdej ilości;

5) odpady mebli i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony, odpady zielone, zebrane w sposób selektywny określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie na terenie miasta Jarosławia - w każdej ilości.

§ 3. Na terenie nieruchomości, gdzie nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, ilość odbieranych zmieszanych odpadów komunalnych uzależniona jest od zadeklarowanej liczby pojemników na te odpady.

§ 4. 1. Na terenie zabudowy jednorodzinnej odbiór odpadów z selektywnej zbiórki odbywać się będzie zgodnie z przyjętym harmonogramem (dostępnym na stronie www.jaroslaw.pl oraz w sposób zwyczajowo przyjęty), w odpowiednio oznakowanych, różnokolorowych workach (kolorystyka i pojemność worków zgodna regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jarosławia).

2. Worki na odpady z selektywnej zbiórki dostarczane będą bezpłatnie przez przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne, na zasadzie „worek za worek”.

3. Dodatkową ilość worków do selektywnej zbiórki właściciel nieruchomości, o którym mowa w ust. 2, może bezpłatnie odebrać w siedzibie przedsiębiorcy odbierającego odpady komunalne.

4. Na terenie zabudowy wielorodzinnej odbiór odpadów z selektywnej zbiórki odbywać się będzie
z odpowiednio oznakowanych pojemników do selektywnej zbiórki, każdorazowo po ich zapełnieniu.

5. Odbiór odpadów z selektywnej zbiórki z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a wytwarzane są odpady komunalne, odbywa się zgodnie z przyjętym harmonogramem (dostępnym na stronie www.jaroslaw.pl oraz w sposób zwyczajowo przyjęty). Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne zobowiązany jest dostarczyć minimum po jednym komplecie worków do selektywnej zbiórki (przeznaczonych na odpowiednią frakcję, tj. niebieskie na odpady z papieru, zielone na odpady ze szkła kolorowego, białe na odpady ze szkła bezbarwnego, żółte na odpady z metali, tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe).

6. W przypadku większej ilości odpadów zbieranych selektywnie właściciel nieruchomości,
o którym mowa w ust. 6, może zaopatrzyć się u przedsiębiorcy odbierającego odpady w pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Koszty wyposażenia nieruchomości w pojemniki do selektywnej zbiórki będą przedmiotem dodatkowej umowy z przedsiębiorcą odbierającym odpady.

7. Sposób zbierania odpadów będzie podlegał bieżącej kontroli. W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych (gdy w workach lub pojemnikach do selektywnej zbiórki będą umieszczane zmieszane odpady komunalne), podmiot odbierający odpady komunale przyjmuje je jako zmieszane odpady komunalne i powiadamia o tym gminę.

§ 5. 1. Meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony, w zamian za uiszczoną opłatę, odbierane będą od właścicieli nieruchomości, gdzie zamieszkują mieszkańcy raz w roku, zgodnie z przyjętym harmonogramem (dostępnym na stronie www.jaroslaw.pl oraz w sposób zwyczajowo przyjęty).

2. Odbiorowi będą podlegać te odpady komunalne wymienione w ust. 1, które zostały wystawione przed posesję przy krawędzi jezdni lub przy altankach śmietnikowych.

3. Odpady komunalne, wymienione w ust. 1, wystawione w innych miejscach niż określone w ust. 2 lub w miejscach, do których nie jest zapewniony dojazd pojazdem odbierającym te odpady, nie podlegają odbiorowi.

§ 6. 1. Odbiór odpadów o których mowa w § 2-5 nie może następować w niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy.

2. W przypadku, gdy dzień odbioru odpadów jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dniem odbioru odpadów komunalnych jest dzień poprzedzający lub dzień następny.

§ 7. 1. Odpady niebezpieczne i inne niż niebezpieczne powstające na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, w szczególności:

1) przeterminowane leki

2) chemikalia,

3) zużyte baterie i akumulatory,

4) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

5) meble i inne odpady wielkogabarytowe,

6) odpady z papieru,

7) odpady ze szkła kolorowego,

8) odpady ze szkła bezbarwnego

9) odpady z metali, tworzyw sztucznych oraz opakowaniowe wielomateriałowe,

10) odpady zielone, zużyte opony, odpady ulegające biodegradacji

przyjmowane są bezpłatnie w każdej ilości w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) (z zastrzeżeniem ust. 2).

2. PSZOK przyjmuje bezpłatnie w określonej ilości (do 0,5 m3jednorazowo) odpady powstające na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, w szczególności:

1) komunalne odpady budowlane i rozbiórkowe

2) odpady zielone (pochodzące z przyciętych lub ściętych krzewów i drzew).

3. Każdorazowe przywiezienie odpadów, określonych w ust. 1 i ust. 2 powinno być uzgodnione
z operatorem PSZOK .

4. Operator PSZOK może odmówić przyjęcia odpadów, o których mowa w ust. 1 i 2 jeżeli ich rodzaj i ilość wskazują na to, że nie powstały one na nieruchomości, na której mieszkają mieszkańcy.

5. Odpady, określone w ust. 1 oraz ust. 2, przyjmowane są przez Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w godzinach jego otwarcia.

6. Szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK zostaną określone na stronie Urzędu Miasta Jarosławia (www.jaroslaw.pl) oraz w sposób zwyczajowo przyjęty.

§ 8. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Jarosławia.

§ 9. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego z mocą obowiązującą od 1 lipca 2013 r.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia


mgr Jarosław Pagacz

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00