Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego rok 2012 poz. 3711

Uchwała nr XXII/299/2012 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

z dnia 22 listopada 2012r.

w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w tej strefie oraz zasad i trybu korzystania z miejsc postojowych oraz sposobu ich pobierania

Na podstawie art. 7, ust. 1 pkt 2), art. 18, ust. 2, pkt. 15), art. 40, ust. 2, pkt.4), art. 41 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz.U. nr 142, poz. 1591 z 2001 r. z późn. zm.) oraz art. 13, ust. 1, pkt 1), art. 13b, ust.3 i 4, art. 13f, ust. 2 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tekst jednolity: Dz.U. nr 19, poz. 115 z 2007 r. z późn.zm.) Rada Miejska w Busku - Zdroju uchwala, co następuje:

§ 1. Ustala się strefę płatnego parkowania na drogach publicznych w Busku-Zdroju.

§ 2. 1. Strefa płatnego parkowania obowiązuje na następujących ulicach:

a) Plac Zwycięstwa str. pd., wsch. i zach.

b) ul. Staszica od ul. Sądowej do ul. Boh. Warszawy

c) ul. Kilińskiego od ul. Boh. Warszawy do ul. Kopernika

d) ul. Pocztowa

e) ul. Mickiewicza od ul. Kościuszki do Placu Zwycięstwa

f) ul. Sądowa od ul. Wojska Polskiego do ul. Staszica

g) ul. Kopernika od ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki (zatoki postojowe)

h) ul. Poprzeczna - parking,

i) ul. Partyzantów - parking położony na dz. nr ewid. 483 i 485

2. Obszar strefy określa załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 3. Szczegółowe zasady funkcjonowania strefy płatnego parkowania w Busku-Zdroju
i sposób pobierania opłat za parkowanie określa Regulamin Strefy Płatnego Parkowania, stanowiący załącznik nr 2 do niniejszej uchwały.

§ 4. Wysokość stawek opłat za parkowanie określa załącznik nr 3 do niniejszej uchwały.

§ 5. Za sprzedawane karty postojowe ustala się wynagrodzenie w wysokości 15% od wartości sprzedanych kart postojowych. Szczegółowe warunki dotyczące sprzedaży kart postojowych w oznaczonych punktach sprzedaży zostaną określone w umowie ze sprzedającym.

§ 6. Traci moc uchwała Nr XIV/173/2012 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w tej strefie oraz zasad i trybu korzystania z miejsc postojowych oraz sposobu ich pobierania (Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego z roku 2012, poz. 785) z późniejszymi zmianami.


§ 7. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

§ 8. Uchwała podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia publikacji.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju


mgr Justyna Nurek


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXII/299/2012
Rady Miejskiej w Busku-Zdroju
z dnia 22 listopada 2012 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XXII/299/2012
Rady Miejskiej w Busku-Zdroju
z dnia 22 listopada 2012 r.

REGULAMIN

§ 1. Niniejszy regulamin określa zasady funkcjonowania stref płatnego parkowania w Busku-Zdroju oraz sposób pobierania opłat za parkowanie

§ 2. 1. Użyte w regulaminie skróty oznaczają:

1) ZD - Zarządca drogi

2) SPP - strefa płatnego parkowania

3) Urząd - Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju

2. Ilekroć w regulaminie jest mowa o:

1) parkowaniu - należy przez to rozumiećpostój pojazdu w rozumieniu ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003r. Nr 58, poz. 515 z późniejszymi zmianami)

2) czasie parkowania:

a) prawidłowy (opłacony) - należy przez to rozumieć możliwy do stwierdzenia,

udokumentowany, opłacony czas postoju pojazdu samochodowego w SPP,

b) nieprawidłowy (nieopłacony) - należy przez to rozumieć stwierdzony, udokumentowany, nieopłacony czas postoju lub postój ponad opłacony czas pojazdu samochodowego w SPP.

3) karcie parkingowej - należy przez to rozumieć dokument, za pomocą którego, przez właściwe skasowanie, opłaca się postój w SPP,

4) abonamencie - należy przez to rozumieć dokument w formie karty zawierający numer seryjny, termin ważności (dzień, miesiąc, rok) oraz nr rejestracyjny pojazdu samochodowego lub wpisane w jego miejsce sformułowanie „w dyspozycji”, stwierdzający opłatę za postój w SPP, za który należy uiścić opłatę abonamentową w wysokości określonej w załączniku Nr 3 do uchwały. Abonament przysługuje wyłącznie na pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t,

5) identyfikatorze „M” - należy przez to rozumieć dokument w formie karty zawierający numer seryjny oraz numer rejestracyjny pojazdu samochodowego, oznaczenie ulicy, na której dany pojazd samochodowy może zostać zaparkowany oraz termin ważności /dzień, miesiąc, rok/; identyfikator przysługuje wyłącznie mieszkańcom zameldowanym na pobyt stały lub czasowy w granicach SPP, na warunkach określonych w § 7 i 8, upoważniający do nieograniczonego czasu parkowania na wyznaczonej ulicy, za który należy uiścić opłatę zryczałtowaną w wysokości określonej w załączniku Nr 3 do uchwały. Identyfikator przysługuje wyłącznie na pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t,

6) identyfikatorze „I” - należy przez to rozumieć dokument w formie karty zawierającej numer seryjny, numer rejestracyjny pojazdu samochodowego oraz termin ważności (dzień, miesiąc, rok); identyfikator przysługuje osobie niepełnosprawnej zameldowanej na pobyt stały lub czasowy na terenie Gminy Busko-Zdrój na warunkach określonych w § 7 i 8, upoważniający do nieograniczonego czasu parkowania w granicach SPP, za który należy uiścić opłatę zryczałtowaną w wysokości określonej w załączniku Nr 3 do uchwały. Identyfikator przysługuje wyłącznie na pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.

7) kontrolerach SPP - osoby upoważnione przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Rozdział 1.
PRZEPISY OGÓLNE

§ 3. 1. Płatne parkowanie polega na obowiązku ponoszenia opłat za czas postoju pojazdów samochodowych w SPP od poniedziałku do piątku z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach od 8°° do 17°° .

2. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, wszystkie wjazdy do SPP oznakowane są znakami D-44 (strefa płatnego parkowania), zaś wyjazdy z tej strefy - znakami D-45 (koniec strefy płatnego parkowania). Oznakowanie to zawiera informację o wysokości opłat i czasie ich obowiązywania.

3. 3 . Parkowanie płatne, niestrzeżone w SPP obejmuje wszystkie ogólnodostępne miejsca postojowe na drogach publicznych i dotyczy:

1) przykrawężnikowego parkowania na ulicach /na jezdni, w zatokach lub na chodnikach/,

2) na parkingach placowych z wyłączeniem wydzielonych parkingów zakładowych, prywatnych i osiedlowych leżących poza pasem drogowym.

§ 4. Zabrania się handlu z pojazdów zaparkowanych na miejscach postojowych objętych SPP.

§ 5. 1. Opłaty za czas postoju uiszcza się poprzez wykupienie kart parkingowych, abonamentów lub identyfikatorów.

2. Obowiązujące stawki opłat za parkowanie podane są na znakach D-44 i kartach parkingowych.

3. Obowiązujące stawki opłat dotyczą również parkingów zlokalizowanych przy gminnych obiektach użyteczności publicznej, jeżeli zarządca obiektu ustalił odpłatność za parkowanie w regulaminie korzystania z parkingu.

4. Karty parkingowe sprzedawane są w oznakowanych punktach sprzedaży, w godzinach pracy tych punktów,po cenach określonych na kartach postojowych.

5. W SPP obowiązuje karta parkingowa na każdą rozpoczętą godzinę parkowania.

6. Abonamenty i identyfikatory można wykupić wyłącznie w Urzędzie

7. Wykupienie abonamentu i umieszczenie go zgodnie z §12 zwalnia z wykupywania jednorazowych kart parkingowych w czasie trwania abonamentu.

8. Postój pojazdów TAXI - z wyjątkiem miejsc oznaczonych znakiem D-19 „postój taksówek” i D-20 „koniec postoju taksówek” oraz postój pojazdów zaopatrzenia, w SPP jest odpłatny, według ogólnie obowiązujących zasad.

§ 6. Zwolnione od opłat za parkowanie w SPP są:

1. Pojazdy:

1) Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Państwowej Straży Pożarnej, jednostek ochrony przeciwpożarowej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Celnej,

2) oznakowane pojazdy zarządów dróg,

3) wykorzystywane w ratownictwie lub w przypadku klęski żywiołowej.

2. Oznakowane pojazdy konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych o obniżonej sprawności ruchowej lub pojazdy zaopatrzone w kartę parkingową, na miejscach oznakowanych znakiem P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej” wraz ze znakiem D-18 „parking - miejsce zastrzeżone” z dodatkową tabliczką T-29.

3. Oznakowane zewnętrznie pojazdy pogotowia ratunkowego, Straży Miejskiej oraz służb miejskich (pogotowie gazowe, energetyczne, ciepłownicze, wodno-kanalizacyjne itp.) - podczas wykonywania obowiązków służbowych

4. Kierujący taksówkami na wyznaczonych dla nich miejscach do postoju pomiędzy znakami D-19 „postój taksówek” i D-20 „koniec postoju taksówek”.

5. Kierujący pojazdami jednośladowymi.

6. Kierujący pojazdami komunikacji zbiorowej zatrzymujący się na ustalonych dla nich przystankach.

Rozdział 2.
ZASADY WYDAWANIA IDENTYFIKATORÓWI ABONAMENTÓW

§ 7. 1. Ustala się następujące rodzaje identyfikatorów:

1) Identyfikator "M"

2) Identyfikator "I"

2. Identyfikator „M” wydawany jest osobie fizycznej, która jest zameldowana na pobyt stały lub czasowy w SPP na ul. Poprzecznej lub na Placu Zwycięstwa oraz przedłoży do wglądu:

1) własny dowód osobisty wraz z poświadczeniem zameldowania w granicach SPP,

2) własny dowód rejestracyjny potwierdzający stan własności /współwłasności/ pojazdu, na który ma być wydany identyfikator, bądź ważną umowę przewłaszczenia pojazdu zawartą z bankiem lub inną instytucją kredytową, jak również umowę użyczenia zawartą z pracodawcą lub przedsiębiorstwem w przypadku dysponowania jednym pojazdem stanowiącym własność pracodawcy lub przedsiębiorstwa.

3. Identyfikator „M” wydawany jest osobie, o której mowa w ust.2 tylko na jeden pojazd samochodowy.

4. Identyfikator „M” ważny jest w okresie 1-go miesiąca, z zastrzeżeniem ust. 5 i § 8 ust. 1.

5. Osobie zameldowanej na pobyt czasowy wydaje się identyfikator na czas zameldowania.

6. Korzystanie z identyfikatora typu „M” poza określonym w nim miejscem parkowania jest równoznaczne z nie wniesieniem wymaganej opłaty za parkowanie.

7. Wykupienie identyfikatora „M” i umieszczenie go zgodnie z § 12 Regulaminu upoważnia do nieograniczonego czasu parkowania, zgodnie z Prawem o ruchu drogowym, na ulicy, na którą został wystawiony, lecz nie uprawnia do zastrzegania stałego miejsca postoju i nie stanowi podstawy do roszczeń wobec ZD w przypadku braku miejsc postojowych.

8. Osoba zamieszkała w SPP, która nie skorzysta z prawa wykupienia identyfikatora, uiszcza opłaty za czas postoju w SPP według ogólnie obowiązujących zasad.

9. Identyfikator „I” wydawany jest osobie niepełnosprawnej. Warunkiem otrzymania identyfikatora „I” jest przedstawienie do wglądu:

1) własnego dowodu osobistego,

2) własnego dowodu rejestracyjnego potwierdzającego stan własności /współwłasności/ pojazdu, na który ma być wydany identyfikator, bądź ważną umowę przewłaszczenia pojazdu zawartą z bankiem,

3) własnej karty parkingowej, wydanej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776 z późniejszymi zmianami).

10. Identyfikator „I” wydawany jest osobie, o której mowa w ust.9 tylko na jeden pojazd samochodowy.

11. Identyfikator „I” ważny jest w okresie 1-go miesiąca, z zastrzeżeniem ust. 12 i § 8 ust. 1.

12. Osobie posiadającej kartę parkingową na okres krótszy niż 1 miesiąc wydaje się identyfikator na czas ważności karty parkingowej.

13. W przypadku zmiany karty parkingowej na nową należy zgłosić się w siedzibie ZD celem przedłużenia identyfikatora „I” oraz naniesienia aktualnego numeru karty parkingowej.

14. Wykupienie identyfikatora „I”, oraz abonamentu i umieszczenie go zgodnie z § 12 Regulaminu upoważnia do nieograniczonego czasu parkowania, zgodnie z Prawem o ruchu drogowym, w miejscach postojowych w całej SPP, lecz nie uprawnia do zastrzeżenia stałego miejsca postoju i nie stanowi podstawy do roszczeń wobec ZD w przypadku braku miejsc postojowych.

§ 8. 1. Abonament lub identyfikator na pojazd samochodowy posiadający numery próbne może być wydany na okres jednego miesiąca.

2. W przypadku utraty lub kradzieży identyfikatora przed upływem terminu jego ważności może być wydany nowy identyfikator wyłącznie na ten sam pojazd samochodowy, po wniesieniu opłaty jak za nowy identyfikator.

3. Koszt abonamentu lub identyfikatora za niewykorzystany jego okres ważności w przypadku jego utraty lub kradzieży nie podlega zwrotowi.

4. W przypadku zmiany pojazdu samochodowego na inny o nowym numerze rejestracyjnym należy zgłosić się z posiadanym abonamentem lub identyfikatorem w WSPP celem naniesienia aktualnego numeru rejestracyjnego pojazdu.

5. Osoba ubiegająca się o wydanie identyfikatora na nowy pojazd samochodowy jest zobowiązana do zwrotu identyfikatora wydanego na pojazd samochodowy, który zbyła.

6. Koszt abonamentu lub identyfikatora za niewykorzystany jego okres ważności w przypadku utraty pojazdu samochodowego, na który został wydany, nie podlega zwrotowi.

7. Parkowanie przy użyciu nieważnego identyfikatorajest równoznaczne z nie wniesieniem wymaganej opłaty za parkowanie.

§ 9. Dla podmiotów gospodarczych, legitymujących się aktem własności do lokalu mieszczącego się w obszarze SPP, w którym prowadzą działalność gospodarczą, mogą być wydane miesięczne, półroczne lub roczne abonamenty z bonifikatą 10%. Bonifikata ta przysługuje wyłącznie na pojazdy stanowiące własność danego podmiotu gospodarczego, po złożeniu przez osobę upoważnioną pisemnego wniosku oraz przedstawienie do wglądu aktu własności lokalu w SPP, dowodów rejestracyjnych oraz dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności w tym lokalu:

1) firma zatrudniająca do 10 pracowników - na jeden abonament

2) firma zatrudniająca do 30 pracowników - na dwa abonamenty

Rozdział 3.
REALIZACJA OPŁAT W SPP

§ 11. 1. Kierowca parkujący pojazd w obszarze SPP zobowiązany jest do wniesienia opłaty za postój w wysokości ustalonej Uchwałą. Wniesienie opłaty następuje przez:

1) wykupienie karty parkingowej i trwałe jej skasowanie przez zakreślenie znakiem „X”. Należy zaznaczyć: rok, miesiąc, dzień, godzinę i minutę z dokładnością do 10 min),

2) wykupienie abonamentu lub identyfikatora i umieszczenie ich za przednią szybą pojazdu, tak by była widoczna z zewnątrz.

2. Do opłacenia postoju SPP służą karty parkingowe godzinne. Do postoju trwającego dłużej niż jedną godzinę należy posłużyć się kilkoma kartami parkingowymi, z tym, że każdą następną kartę należy skasować przez zaznaczenie czasu wygaśnięcia ważności karty poprzedniej.

3. Karty skreślone nieczytelnie, niejednoznacznie lub nietrwale np. ołówkiem, będą traktowane jako postój nieopłacony.

4. Prawidłowo skasowana karta parkingowa pozwala w okresie swojej ważności zmieniać miejsce parkowania w SPP.

§ 12. Karty parkingowe, abonamenty lub identyfikatory należy umieścić niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu samochodowego za jego przednią szybą, w sposób całkowicie widoczny, nie budzący jakichkolwiek wątpliwości co do ich ważności, aby ich opłacenie było w pełni czytelne dla osoby kontrolującej. Kierowca jest zobowiązany sprawdzić z zewnątrz widoczność karty w zaparkowanym samochodzie.

Rozdział 4.
KONTROLA PARKOWANIA

§ 13. 1. Kontrolę w zakresie zgodności parkowania z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym prowadzą Straż Miejska oraz Policja w ramach swoich kompetencji.

2. Kontrolę w zakresie zgodności parkowania pojazdów z niniejszym Regulaminem prowadzi Straż Miejska

3. Do kontroli czasu postoju w SPP upoważnieni są wyłącznie kontrolerzy strefy płatnego parkowania, którzy działają na podstawie niniejszego Regulaminu.

4. Obowiązkiem kontrolerów SPP jest kontrola postoju pojazdów samochodowych, a w szczególności:

1) kontrolowanie wnoszenia opłat za czas postoju pojazdów.

2) sprawdzanie poprawności skasowania kart postojowych.

3) sprawdzanie ważności abonamentów i identyfikatorów.

4) wypisywanie w terenie zawiadomień - wezwań do uiszczenia opłat za nieopłacony czas postoju lub postój ponad opłacony czas.

5) kontrola stanu oznakowania SPP oraz zgłaszanie nieprawidłowości w tym zakresie do ZD.

5. Kontrolerzy SPP nie pobierają żadnych opłat i nie prowadzą sprzedaży kart postojowych.

§ 14. 1. Kontrolerzy SPP stwierdzając, że pojazd samochodowy zaparkowany w obszarze strefy nie posiada opłaconego czasu postoju, lub gdy postój trwa dłużej niż opłacony czas wystawiają zawiadomienie - wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej i:

1) wręczają je kierującemu pojazdem informując go jednocześnie o konsekwencjach wynikłych z nieopłaconego czasu postoju lub postoju ponad opłacony czas,

2) pozostawiają je za wycieraczką przedniej szyby - w przypadku nieobecności kierującego pojazdem.

2. Kontrolujący wpisują w treść zawiadomienia - wezwania datę (dzień, miesiąc i rok), nr rejestracyjny i markę pojazdu samochodowego, którego postój dotyczy, miejsce i godzinę postoju oraz ewentualne uwagi dotyczące parkowania, a także swój numer służbowy potwierdzając to własnoręcznym podpisem.

3. W przypadku odmowy przyjęcia zawiadomienia - wezwania przez kierującego pojazdem samochodowym, kontrolujący wpisuje o tym fakcie adnotację w uwagach, przekazując oryginał wraz z kopią do Straży Miejskiej.

4. Kontrolerzy SPP po powrocie z przeprowadzonej kontroli przekazują do Straży Miejskiej kopie zawiadomień-wezwań do zapłaty opłaty dodatkowej za nie opłacony postój lub postój ponad opłacony czas, wręczone kierowcom lub zostawione za wycieraczką przedniej szyby pojazdu.

§ 15. Powołane w § 14 ust. 1 i 3 sposoby wystawienia zawiadomienia - wezwania traktuje się jako prawidłowo doręczone.

Rozdział 5.
NIEOPŁACONY POSTÓJ

§ 16. 1. Parkowanie przy użyciu nieważnych kart parkingowych, abonamentów i identyfikatorów oraz korzystanie z identyfikatora „M” poza miejscem (ulicą) w nim określonym jest równoznaczne z nie wniesieniem opłaty za parkowanie.

2. Nie umieszczenie karty parkingowej, identyfikatora lub abonamentu w pojeździe samochodowym za przednią szybą (na desce rozdzielczej), w sposób całkowicie widoczny z zewnątrz jest równoznaczne z nie wniesieniem opłaty za parkowanie.

§ 17. 1. Za nie uiszczenie opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w SPP pobierana jest opłata dodatkowa w wysokości 50 zł.

2. Termin do zapłaty opłaty dodatkowej, o której mowa w ust. 1 wynosi 7 dni od daty wystawienia zawiadomienia-wezwania.

§ 18. Wysokość opłaty dodatkowej, w przypadku jej uiszczenia najpóźniej do końca następnego dnia roboczego liczonego od daty wystawienia zawiadomienia-wezwania, wynosi 20 zł.

§ 19. Opłatę dodatkową wnosi się w kasie Urzędu Miasta i Gminy w Busku - Zdroju na podstawie zawiadomienia-wezwania do zapłaty stwierdzającego nieopłacony postój, wystawionego przez Straż Miejską lub na konto Urzędu wskazane na wezwaniu do zapłaty.

§ 20. 1. Osoba, która w ciągu siedmiu dni od daty wystawienia zawiadomienia - wezwania przedłoży w Straży Miejskiej ważny abonament lub identyfikator, wydany przed dniem wystawienia zawiadomienia - wezwania, uzyska anulowanie opłaty dodatkowej.

2. Zasada określona w ust. 1 nie ma zastosowania w stosunku do posiadaczy abonamentów zawierających w rubryce „nr rejestracyjny” sformułowanie „w dyspozycji”.

§ 21. 1. W przypadku nie uiszczenia opłaty dodatkowej w terminie określonym w §17 ust.2 podjęte zostaną czynności windykacyjne.

2. Należna, nie uiszczona opłata dodatkowa podlega przymusowemu ściągnięciu, w trybie określonym w przepisach o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

§ 22. 1. Obowiązek uiszczenia opłaty dodatkowej spoczywa na właścicielu (współwłaścicielach) pojazdu, który jest zobowiązany do zwrotu wszystkich kosztów poniesionych w związku z wezwaniem, ustaleniem adresu, upomnieniem i egzekucją należności.

2. Kilku właścicieli (współwłaściciele) pojazdu samochodowego jest zobowiązanych w ten sposób, że Urząd może żądać całości lub części świadczenia od wszystkich współwłaścicieli łącznie, od kilku z nich lub od każdego z osobna, a uiszczenie należności przez któregokolwiek ze współwłaścicieli zwalnia pozostałych.

3. Do czasu uiszczenia całości należności wszyscy współwłaściciele pozostają zobowiązani

Rozdział 6.
PRZEPISY KOŃCOWE

§ 23. Karty parkingowe zakupione przed dniem wejścia w życie niniejszej uchwały zachowują swoją ważność przez okres dwóch miesięcy od daty wejścia jej w życie.

§ 24. Dokumentację związaną z SPP przechowuje się w siedzibie Urzędu w Busku-Zdrój.

§ 25. Wzory identyfikatorów „M” i „I” , kart parkingowych i abonamentowych określa Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.


Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr XXII/299/2012
Rady Miejskiej w Busku-Zdroju
z dnia 22 listopada 2012 r.

Wysokość opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w SPP w Busku-Zdroju.


L.p


RODZAJ OPŁATY


Wysokość opłat (zł)



1.


KARTY PARKINGOWE

Za każdą rozpoczętą godzinę postoju



2,00




2.


3.


OPŁATY ZRYCZAŁTOWANE ZA IDENTYFIKATORY

Typu "I"  miesięczny (30 kolejnych dni)
dzień, m-c, rok do dzień, m-c, rok

Typu "M"  miesięczny (30 kolejnych dni)
dzień, m-c, rok do dzień, m-c, rok




30,00


60,00




4.


5.


6.


OPŁATY ABONAMENTOWE ZA ABONAMENTY

Miesięczny  - 30 kolejnych dni
(dzień, m-c, rok do dzień, m-c, rok)

Półroczny  - 6 kolejnych miesięcy
dzień, m-c, rok do dzień, m-c, rok

Roczny  - 12 kolejnych miesięcy
dzień, m-c, rok do dzień, m-c, rok




150,00


600,00


1000,00


Uzasadnienie

W proponowanym projekcie uchwały, wprowadza się zapisy dotyczące możliwości korzystania z miejsc parkingowych na podstawie wykupionego identyfikatora "M" (dla mieszkańców) oraz "I" (dla osób niepełnosprawnych). Zmiany te w stosunku do obowiązującej uchwały wprowadza się, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zameldowanych przy ul. Poprzecznej i na Placu Zwycięstwa.

              Proponuje się również wprowadzić bonifikatę na abonament dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą przy w/w ulicach. Regulacje te między innymi zawiera Regulamin Strefy Płatnego Parkowania,

                            Ponadto proponuje się wprowadzić wyższą stawkę prowizji od sprzedanych kart parkingowych. Zwiększenie wynagrodzenia z 10 % do 15 % wartości sprzedanych kart spowoduje większe zainteresowanie sprzedażą kart parkingowych przez osoby fizyczne i prawne.

              Ze względu na wprowadzenie dużej ilości nowych elementów, proponuje się przyjąć przedmiotową uchwałę jako nową dla zachowania jej czytelności.

              Mając powyższe na uwadze, podjęcie niniejszej uchwały jest zasadne.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00