Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2013 poz. 2478

Sprawozdanie nr WZK.5510.1.2013 Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

z dnia 17 stycznia 2013r.

Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2012

Zgodnie z   art. 38 ust. 3   ustawy z   dnia 5   czerwca 1998 roku o   samorządzie powiatowym (Dz. U. Nr 142 z   2001r. poz. 1592 z   p. zm.) przedkładam Radzie Powiatu Wołomińskiego sprawozdanie z   działalności Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku w   roku 2012.  

Rozdział 1.
Wstęp  

Komisja Bezpieczeństwa i   Porządku powołana po raz pierwszy Zarządzeniem Starosty Wołomińskiego Nr 10/2002 z   dnia 30.01.2002r. w   oparciu o   art. 4   i art. 6   ustawy z   dnia 27.07.2001 r. o   zmianie ustawy o   Policji, ustawy o   działalności ubezpieczeniowej, ustawy o   samorządzie powiatowym oraz ustawy przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną (Dz. U. Nr 100 z   2001r.poz.1084) pracuje już 11 lat. Skład Komisji ulegał już wielokrotnie zmianom z   powodu kończących się kadencji (1998-2011) Rady Powiatu, która desygnuje do pracy w   Komisji dwóch swoich radnych, zmian personalnych w   Komendzie Powiatowej Policji, oraz innych członków komisji. Obecnie pracę i   skład Komisji reguluje Zarządzenie Nr 120.164.2012 Starosty Wołomińskiego z   dnia 17.09.2012r. Komisja składa się z   dziesięciu osób, to jest Starosty jako przewodniczącego, trzech osób powołanych przez Starostę, dwóch wskazanych przez Radę Powiatu, dwóch wskazanych przez Komendanta Powiatowego Policji i   Prokuratora Prokuratury Rejonowej wskazanego przez Prokuratora Prokuratury Okręgowej, oraz jednej osoby uczestniczącej z   głosem doradczym.  

Za rok 2011 jak i   co roku Starosta Wołomiński złożył sprawozdanie Radzie Powiatu z   działalności Komisji pismem Nr WZK.5510.2.2.2012 z   dnia 19.01.2012 r. załączając do sprawozdania uzyskane informacje od służb, inspekcji i   straży powiatowych z   działalności za 2011r.  

Rozdział 2.
Działalność Komisji w   2012r.  

Komisja Bezpieczeństwa i   Porządku pracująca pod przewodnictwem Starosty odbyła 4   posiedzenia i   kilkakrotnie uczestniczyła w   spotkaniach innych gremiów jak:  

-   25 maja 2012r. w   siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w   Warszawie - konferencji pn.”Geobezpieczeństwo i   gospodarka wodna w   powiatach - na przykładzie Powiatu Wołomińskiego”,  

-   10 października 2012r. w   Ossowie - ćwiczeniach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego,  

-   04 grudnia 2012r. w   sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w   Wołominie - debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu na terenie Powiatu Wołomińskiego organizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w   Wołominie.  

-   29 stycznia 2012r. w   Siedzibie Kolei Mazowieckich w   Warszawie w   sprawie rozboju i   pobicia pracowników Kolei w   Urlach.  

Komisja poprzez bezpośrednią pracę swoich członków ściśle współpracowała z   innymi realizatorami „Programu zapobiegania przestępczości, oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i   porządku publicznego na lata 2009-2012”, jak:  

-   Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego,  

-   Komisją Bezpieczeństwa i   Ochrony Środowiska Rady Powiatu,  

-   Burmistrzami i   Wójtami Gmin jako organami wykonawczymi samorządu gminnego, ale także jako szefami OC gmin, szkołami, wydziałami starostwa, firmą DJ-Chem, Policją, PSP, Szpitalem Powiatowym itp.  

Ścisła współpraca przyjęta przez Komisję: Starostę i   Kierowników służb powiatowych, jest realizowana i   daje konstruktywne rezultaty oraz rozwiązania.  

Komisja obradując na pierwszym posiedzeniu w   2012 roku w   dniu 19 stycznia oprócz przyjęcia sprawozdania za rok 2011, również omówiła i   przyjęła szereg wniosków do realizacji w   roku 2012 i   latach następnych. Przyjęty przez Komisję Bezpieczeństwa i   Porządku program na lata 2009-2012 Rada Powiatu Wołomińskiego przyjęła do realizacji Uchwałą Nr XXVIII-203/09 z   dnia 25.02.2009 r. Program ten skutecznie był wdrażany przez ostanie 4   lata.  

Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa obsługujący kancelaryjnie pracę Komisji rozesłał przyjęty „Program zapobiegania przestępczości, oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i   porządku publicznego na lata 2009-2012” wraz z   Uchwałą Rady Powiatu do wszystkich jego realizatorów przy piśmie WZK-5120/3/2009 z   dnia 27.02.2009r.  

Zgodnie z   przyjętymi zasadami, do Starosty spływają raz w   roku, sprawozdania od realizujących program, od wyznaczonych każdorazowo w   roku sprawozdawczym osiem do - dziesięciu podmiotów. Przyjmujemy, że informacje z   wykonania programu 2009-2012 będą składane za rok poprzedni, do 15 stycznia roku następnego także od 8-10 wyznaczonych jego realizatorów.  

Informacje te stanowią bogaty materiał w   pracy Komisji, są bazą do analizy i   ocen oraz podstawą do formowanych wniosków. Bardzo ważną także sprawą jest to, że wszyscy członkowie Komisji, a   za ich pośrednictwem poszczególne służby, inspekcje i   straże miały dwa razy w   roku pełne informacje i   obraz tego, co dzieje się w   dziedzinie bezpieczeństwa w   całym powiecie oraz sposobu reagowania na zaistniałe zdarzenia.  

Skład osobowy Komisji daje możliwość rozpatrywania bardzo trudnych tematycznie spraw, które są rozwiązywane, lecz nie zawsze publikowane i   podawane do publicznej wiadomości. Komisja problemy bezpieczeństwa omawiała na posiedzeniach w   dniach 19.01.2012r., 06.07.2012r., 21.09.2012r., 06.12.2012r. Podobnie jak w   latach ubiegłych w   2012 roku kładziono także nacisk na szkolenia obronne i   ćwiczenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyły się 10.10.2012r. w   Ossowie w   Gminie Wołomin i   które stanowią nieodzowny element utrzymania wysokiej jakości niesienia pomocy przez wszystkie służby.  

Coraz częściej mamy do czynienia z   nowymi zagrożeniami: życia, mienia, środowiska, dóbr kultury. W   swojej pracy zarówno Komisja, PCZK Starosty jak i   System Stałego Dyżuru Wojewody i   Starosty stara się wychodzić naprzeciw nowym wymaganiom, poprzez, ćwiczenia, szkolenia, podejmowanie współpracy, dlatego podejmowane działania są szybkie, skuteczne i   zadawalające.  

Analiza dokumentów i   wykonanej pracy w   2012 roku i   porównanie ich z   uzyskanymi danymi w   latach poprzednich oraz wypowiedzi przedstawicieli służb powiatowych i   przedstawicieli gmin oraz członków Komisji pozwalają stwierdzić, że założenia poprawy bezpieczeństwa obywateli zapisane w   programie są realizowane i   wykonywane bez zastrzeżeń. Współpraca Starostwa w   dziedzinie bezpieczeństwa i   ochrony ludności wraz ze Służbami, Strażami, Inspekcjami, Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz gminami jest na dobrym poziomie. Dobra współpraca równocześnie przekłada się na właściwe działanie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK) oraz doskonalenie pracy PCZK. Efektem współpracy są prowadzone konsultacje oraz opracowywanie programów przez: Starostwo, Straż Pożarną, Gminy oraz Policję w   dziedzinie bezpieczeństwa i   zarządzania kryzysowego. W   tym opracowanie przez Starostwo i   przez gminy Planów Zarządzania Kryzysowego zgodnie z   ustawą z   dnia 26 kwietnia 2007 o   zarządzaniu kryzysowym ( Dz. U. Nr 89/2007 poz. 590 z   poz. zm.), a   także Planów Operacyjnych Funkcjonowania Powiatu i   Gmin w   warunkach zewnętrznego zagrożenia.W roku 2012 Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zwoływany był w   celu wypracowania rozwiązań dla spraw trudnych tj:  

-   08.02.2012r. w   sprawie dwóch pożarów przy ul. Warszawskiej w   Wołominie - ilość osób które uczestniczyło - 13,  

-   06.07.2012r w   Wolicy gm. Radzymin, Jacht Klub Politechniki Warszawskiej - ilość osób które uczestniczyło - 23,  

-   29.07.2012r. w   sprawie przejścia burzy z   nawałnicą przez gm. Dąbrówka - ilość osób które uczestniczyło -20,  

-   10.10.2012r. w   sprawie ćwiczeń PZZK w   Ossowie - ilość osób które uczestniczyło - 65,  

-   18.10.2012r. w   sprawie uciążliwego zapachu dla mieszkańców w   Kobyłce ul. Nadmeńska - ilość osób które uczestniczyło -14,  

-   06.11.2012r. w   sprawie organizacji WOPR na terenie Powiatu Wołomińskiego - ilość osób które uczestniczyło - 9.  

Działając na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z   dnia 25 czerwca 2002r. w   sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i   gmin oraz innych aktów prawnych w   zakresie swoich działań przeprowadzana jest również działalność kontrolna Starostwa oraz powiatowych służb, inspekcji i   straży w   dziedzinie poprawy bezpieczeństwa obywateli naszego powiatu jak również środowiska. Na tej podstawie też przeprowadzono 4   kontrole problemowe przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa w   gminach Powiatu i   wypracowano wnioski do pracy.  

Komisja w   swojej pracy w   roku 2012 zgodnie z   własnymi ustaleniami i   potrzebami w   Powiecie Wołomińskim zajmowała się następującymi sprawami:  

1)   badaniami stanu kąpielisk w   gminach,  

2)   zwiększenia ilości kontroli poruszania się pojazdów ciężkich po drogach lokalnych,  

3)   zwrócenia uwagi przedsiębiorcom i   firmom prywatnym na właściwą konserwację zbiorników z   paliwami w   związku z   przypadkami śmiertelnymi,  

4)   przeprowadzeniem corocznych ćwiczeń PZZK,  

5)   bezpieczeństwa mieszkańców w   okresie ferii, wakacji, suszy i   pożarów,  

6)   poruszania się przez powiat samochodów przewożących materiały niebezpieczne-wybuchowe,  

7)   ochroną środowiska - problemy wynikające z   wywożenia odpadów na wyrobiska,  

8)   możliwości utworzenia WOPR-u na terenie powiatu,  

9)   poprawy opieki nad osobami bezdomnymi, starszymi,  

10)   organizacją dla wyznaczonych służb inspekcji i   straży sieci łączności radiowej.  

11)   omówieniem opracowanego przez Policję nowego „Programu zapobiegania przestępczości na lata 2013-2016”.  

Poddając analizie przesłane informacje z   wyznaczonych podmiotów za rok 2012, z   wykonania programu zapobiegania przestępczości, oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i   porządku publicznego opracowanego na lata 2009-2012, przedstawiono syntetyczne najważniejsze informacje w   postaci poniższej tabeli:  

Najważniejsze zjawiska/zdarzenia na terenie Powiatu Wołomińskiego w   latach 2008-2012 oraz zadania ujęte w   programie i   odnotowane wskaźniki ich wykonania w   poszczególnych latach.  

 

Lp.  

Zjawisko/zdarzenie  

Ilość zdarzeń w   latach  

2008  

2009  

2010  

2011  

2012  

1.  

Kradzieże samochodów  

160  

133  

200  

166  

193  

2.  

Kradzieże z   włamaniem  

483  

657  

716  

623  

699  

3.  

Ogólna wykrywalność wszystkich przestępstw  

62,1%  

63,5%  

63,8%  

61,7%  

58,1%  

4.  

Przestępstwa narkotykowe  

176  

187  

187  

214  

211  

5.  

Przestępstwa gospodarcze  

Liczba  

140  

220  

280  

330  

412  

Wykrywalność  

90,0%  

94,5%  

94,6%  

90,4%  

92,5%  

6.  

Wypadki  

Ogółem  

183  

162  

152  

166  

133  

W tym zabici  

47  

32  

33  

33  

26  

7.  

Rozboje i   kradzieże na PKP w   rejonie powiatu  

80  

13  

20  

20  

bd  

 

Przeprowadzone działania/zadania  

Ilość przeprowadzonych działań/zadań  

8.  

Przeprowadzone działania przez służby, inspekcje i   straże (bez Policji)  

szkolenia  

57  

59  

55  

64  

22  

wizytacje  

196  

202  

119  

185  

166  

Kontrole i   rekontrole  

4701  

4521  

2460  

2477  

2746  

9.  

Przeprowadzone szkolenia w   obronie cywilnej i   zarządzaniu kryzysowym przez Powiat i   Gminy  

Ilość szkoleń  

76  

72  

74  

43  

23  

Ilość osób  

1631  

1242  

1125  

1080  

783  


10.  
 

Posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego  

Ogółem  

7  

6  

8  

8  

8  

W tym ćwiczenia  

2  

2  

2  

2  

3  

11.  

Przeprowadzenie szkoleń obronnych przez Starostwo  

Ilość szkoleń  

3  

3  

5  

4  

5  

Ilość osób  

194  

182  

185  

162  

160  

12  

Zdarzenia ratownicze odnotowane w   KP PSP  

Ogółem  

2359  

2394  

1896  

2703  

2111  

w tym fałszywe alarmy  

85  

73  

63  

70  

61  

Poddając analizie przedstawione lata oraz przesłane sprawozdania świadczą o   dobrym działaniu służb inspekcji i   straży w   realizowaniu zadań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wołomińskiego.  

Najbardziej znaczący wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, mają działania Komendy Powiatowej Policji. Należy stwierdzić, że w   ostatnich latach osiągnięcia w   zakresie przeprowadzonych interwencji, wykrywalności przestępstw, ograniczenia popełnianych czynów zabronionych i   zwiększenia skuteczności zatrzymań sprawców tych czynów, były coraz lepsze. Jednakże pomimo lepszych osiągnięć Policji w   roku 2012 nastąpił jednocześnie wzrost w   liczbie przestępstw takich jak:  

-   Kradzieże samochodów - wzrost o   27  

-   Kradzieże z   włamaniem - wzrost o   76  

-   Kradzież cudzej rzeczy - wzrost o   364  

-   Przestępstwa rozbójnicze - wzrost o   50  

-   Uszkodzenie rzeczy - wzrost o   19  

-   Bójki, pobicia - wzrost o   10  

Odnotowano znaczny wzrost bezpieczeństwa na drogach Powiatu Wołomińskiego. W   okresie od stycznia do grudnia 2012 doszło do 133 wypadków drogowych oraz 1638 kolizji drogowych, z   czego 26 osób zginęło a   153 osoby zostały ranne. Policjanci KP Policji w   Wołominie zatrzymali 356 nietrzeźwych kierowców.  

Policjanci wspólnie ze Strażnikami Miejskimi w   ramach codziennych wspólnych służb pełnili służby patrolowe, oraz Państwową Strażą Pożarną wspólnie zabezpieczano imprezy masowe, przemarsze, uroczystości. Policja współdziała z   placówkami oświatowymi i   poza nimi, prowadząc liczne spotkania z   dziećmi, młodzieżą i   rodzicami odnośnie zagrożeń: picia alkoholu, zażywania narkotyków, poruszania się po drogach, korzystania z   Internetu, przejawów procesu demoralizacji.  

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w   Wołominie z   ogólnej ilości 186 przeprowadzonych kontroli i   rekontroli w   roku 2012 stwierdziła ogółem 74 nieprawidłowości w   kontrolowanych obiektach z   zakresu ochrony przeciwpożarowej. Kontroli podlegały głównie: obiekty użyteczności publicznej oraz obiekty zamieszkania zbiorowego, budynki mieszkalne wielorodzinne oraz stacje paliw, budynki produkcyjne, magazyny, hurtownie. PSP w   ubiegłym roku odnotowała 2111 zdarzeń, nastąpił więc wyraźny spadek zdarzeń o   592 do roku 2011. Ilość alarmów fałszywych - 61z czego 40 zgłoszeń wykonano w   „dobrej wierze”. Jak co roku w   celu coraz lepszej poprawy bezpieczeństwa i   porządku na terenie Powiatu, Komenda Powiatowa PSP, odbyła ćwiczenia, w   którym brały udział zastępy PSP i   OSP, Nadleśnictwo i   Policja.  

Do Prokuratury Rejonowej w   Wołominie w   2012 roku wpłynęło 5888 spraw, do Sądów skierowano 1938 aktów oskarżenia. Umorzono 2176 postępowań przygotowawczych w   tym 690 z   powodu niewykrycia sprawców. Z   pośród spraw skierowanych do Sądu część dotyczyła środków zapobiegawczych między innymi: zastosowania tymczasowego aresztowania, dozoru Policji, opuszczenia kraju przez podejrzanych oraz listów gończych.  

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w   ramach podniesienia bezpieczeństwa i   ochrony obywateli przeprowadził liczne inspekcje i   kontrole oraz podjął działania mające na celu likwidację zagrożeń: przeprowadzono w   ilości -868 szt., nałożono mandaty w   ilości - 75 szt., wydano nakazy rozbiórki budynków - 9, nakazano zabezpieczenia i   wyłączenia z   użytkowania - 12 szt., wstrzymano budowy i   użytkowania budynków w   ilości - 8   w tym 1   most.  

Szpital Powiatowy w   Wołominie w   ramach realizacji Programu w   2012 roku, prowadził akcje pouczania pacjentów, a   także ich rodzin i   osób bliskich, które doznały obrażeń komunikacyjnych z   niebezpieczeństw wynikających z   nadużywania alkoholu lub środków odurzających. Prowadził też szereg szkoleń - pokazów z   udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny (PSSE), Sekcja Higieny Żywności i   Żywienia i   PU wykonała 1039 kontroli i   rekontroli w   obiektach żywności i   żywienia w   obiektach produkcji, obrotu wyrobami przeznaczonymi do kontaktu z   żywnością oraz obiektach produkcji konfekcjonowania oraz obrotu kosmetykami. Nałożono 46 mandatów karnych na sumę 13.700 zł. Z   pośród 207 próbek badań laboratoryjnych przeprowadzonych w   ramach urzędowej kontroli żywności i   monitoringu, zakwestionowane zostały 4   próbki żywności, co stanowi 1,9% pobranych próbek. Przeprowadzono 44 kontrole stanowisk ze sprzedażą żywności na targowiskach w   zakresie pochodzenia i   oznakowania mięsa jego przetworów oraz serów, z   tego tytułu nałożono 7   mandatów karnych na sumę 1.300 zł. Sekcja Higieny Dzieci i   młodzieży PSSE w   2012r. przeprowadziła 170 kontroli sanitarnych w   placówkach oświatowo - wychowawczych oraz placówkach letniego i   zimowego wypoczynku i   nie stwierdziła większych uchybień, które miały by wpływ na zagrożenie bezpieczeństwu dzieciom i   młodzieży przebywającym w   przedszkolach oraz szkołach. Sekcja Oświaty Zdrowotnej i   Promocji Zdrowia PSSE w   ramach ujętych zadań w   roku 2012 odnośnie „Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i   porządku publicznego” przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „ Odświeżamy Nasze Miasta” - mającym na celu ochronę zdrowia mieszkańców Powiatu Wołomińskiego przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego, wprowadzeniu dodatkowych stref wolnych od dymu tytoniowego - projekt realizuje 18 instytucji z   terenu powiatu w   tym prasa lokalna i   radio lokalne FaMA. W   ciągu ubiegłego roku sekcja prowadziła różnego rodzaju kampanie, programy profilaktyczne na rzecz zdrowia i   zdrowego stylu życia oraz rozpowszechniała materiały edukacyjne. Sekcja Epidemiologii PSSE przeprowadziła 161 kontroli placówek służby zdrowia, punktów szczepień wywiadów epidemiologicznych. Wydano 12 zaleceń pokontrolnych. Higiena Komunalna PSSE w   ubiegłym roku przeprowadziła 318 kontroli w   obiektach objętych nadzorem tj. wodociągach, zakładach służby zdrowia, hotelach, motelach, ośrodkach turystycznych, zakładach fryzjerskich, zakładach kosmetycznych, obiektach kulturalno-widowiskowych, aptekach i   innych obiektach użyteczności publicznej. Wydano 7   mandatów na sumę 1550zł za uchybienia.  

Szkoły i   Sekcja Oświaty na terenie Powiatu, podjęły w   szerokim zakresie edukację dotyczącą narastających zagrożeń, demoralizacji, przestępczości, uzależnień oraz z   zakresu ochrony, bezpieczeństwa uczniów profilaktyki i   promocji zdrowia. W   tym celu współpracowano z   Komendą Policji w   Wołominie, Gminami, Komisją do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przeprowadzano zajęcia dla uczniów, spotkania indywidualne, spotkania z   rodzicami uczniów, ankiety, konsultacje telefoniczne itp.  

Zlokalizowanie służb ratunkowych w   jednym miejscu w   budynku KP PSP: służby strażackiej, służby medycznej i   całodobowe współdziałanie z   Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, ma pozytywny wpływ w   skuteczności realizowanych zadań oraz zwiększyło poczucie bezpieczeństwa obywateli.  

Reasumując rok 2012 w   dziedzinie bezpieczeństwa obywateli Komisja ocenia, że następuje poprawa bezpieczeństwa obywateli na terenie naszego Powiatu. Prowadzenie wspólnych programów, projektów, szkoleń, ćwiczeń przez służby inspekcje, straży, instytucje, placówki, przynosi poprawę poczucia bezpieczeństwa, jednocześnie powoduje skuteczniejsze zapobieganie oraz radzenie z   pojawiającymi się nowymi formami zagrożeń.  

Opracowany długofalowy „Program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i   porządku publicznego na lata 2013-2016” zdaniem Komisji zawiera zagrożenia i   formy realizacji, które przy zaangażowaniu jego realizatorów, a   także współpracujących w   poprawie bezpieczeństwa wielu instytucji, a   między innymi: Policji, Prokuratury, Kościoła, Prasy, Sądów, także autorytetów społecznych itp. dawać będzie skuteczną i   odczuwalną poprawę bezpieczeństwa naszego społeczeństwa. Komenda Powiatowa Policji, która opracowała zadania do realizacji w   ramach programu na lata 2013-2016 rozpatrzy nasuwające się wnioski do ewentualnego uzupełnienia i   poprawienia programu i   przedłoży dalsze wnioski i   uwagi do końca 2013 roku. Komisja uważa, że zawsze można wprowadzić korekty i   poprawki do planu poprawy bezpieczeństwa obywateli i   będzie to czynić w   miarę potrzeb także w   nowym programie poprawy bezpieczeństwa na lata 2013-2016.  

Rozdział 3.
Wnioski do pracy Komisji na rok 2013  

1)   Odbyć wyjazdowe posiedzenia Komisji w   gminie wskazanej przez Starostę z   udziałem Wójta/Burmistrza, Komendanta Komisariatu itd., z   oceną bezpieczeństwa w   gminie i   powiecie.  

2)   Przeprowadzić ocenę bezpieczeństwa publicznego i   zaszłych zdarzeń kryzysowych w   roku 2012 w   świetle złożonych sprawozdań służb, inspekcji i   straży za rok 2012 zgodnie zuchwałą Rady Powiatu XXVIII-203/09. Przyjąć sprawozdanie Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku za 2012r.  

3)   Omówić na Sesji Rady Powiatu podczas rozpatrywania informacji z   pracy Komisji za 2012 rok nowoopracowanego programu poprawy bezpieczeństwa obywateli na lata 2013-2016 bezpieczeństwa Powiatu Wołomińskiego i   jego mieszkańców z   zaproszeniem przedstawicieli z   wcześniejszą analizą problemów i   wniosków dokonaną przed sesją z   udziałem Komendanta Powiatowego Policji.  

4)   Odbyć ćwiczenia przeciwpożarowe na terenach leśnych KP PSP i   OSP wraz z   Nadleśnictwem. Współdziałanie służb powiatowych i   administracji gminnej.  

5)   Przeprowadzić ocenę zdarzeń kryzysowych zaszłych w   roku 2013 na terenie Powiatu i   wyciągnięte wnioski do pracy w   2014r. Współdziałanie Stanowisk Kierowania w   Powiecie (PCZK, Straż, Policja, Ratownictwo Medyczne, podsumowanie pracy sieci radiowej Starosty).  

6)   Zapraszać na posiedzenia Komisji Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i   Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i   instytucje związane tematycznie z   porządkiem obrad Komisji.  

7)   Zorganizować lub uczestniczyć w   posiedzeniu wraz z   Wojewodą Mazowieckim odnośnie bieżących zagrożeń na terenie województwa i   powiatu.  

Sprawozdanie przyjęto na posiedzeniu Komisji w   dniu 17.01.2013 r.  

 

 

Starosta Wołomiński  


Piotr   Uściński

 

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00