Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2012 poz. 1114

Sprawozdanie nr 1/2012 Starosty Ostrołęckiego

z dnia 24 stycznia 2012r.

z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego za 2011 rok

              Rok 2011 to pierwszy rok działalności Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku Miasta Ostrołęki i   Powiatu Ostrołęckiego nowej kadencji, kadencji na lata 2011 - 2013.  

              Pierwsze posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku Miasta Ostrołęki i   Powiatu Ostrołęckiego odbyło się w   dniu 31 marca 2011 r., na którym:  

1)   omówione zostały zadania oraz skład osobowy Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku Miasta Ostrołęki i   Powiatu Ostrołęckiego na kadencję 2011 - 2013;  

2)   przyjęto plan zamierzeń Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku Miasta Ostrołęki i   Powiatu Ostrołęckiego na 2011 rok;  

3)   zapoznano się z   oceną zagrożenia porządku publicznego i   bezpieczeństwa obywateli na terenie miasta Ostrołęki i   powiatu ostrołęckiego za 2010 rok;  

4)   wydano pozytywną opinię o   pracy Komendy Miejskiej Policji w   Ostrołęce za 2010 rok.  

W skład Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku Miasta Ostrołęki i   Powiatu Ostrołęckiego na kadencję 2011 - 2013 weszły następujące osoby:  

-   Stanisław Kubeł - współprzewodniczący Komisji - Starosta Ostrołęcki,  

-   Janusz Kotowski - współprzewodniczący Komisji - Prezydent Miasta Ostrołęki,  

-   Stanisław Lipka - członek Komisji - delegowany przez Radę Powiatu w   Ostrołęce,  

-   Tadeusz Giers - członek Komisji - delegowany przez Radę Miasta Ostrołęki,  

-   Tadeusz Zdziarstek - członek Komisji - delegowany przez Komendanta Miejskiego Policji w   Ostrołęce,  

-   Dariusz Wesołowski - członek Komisji - delegowany przez Komendanta Miejskiego Policji w   Ostrołęce,  

-   Tadeusz Warszawin - członek Komisji - powołany przez Starostę Ostrołęckiego,  

-   Wojciech Merks - członek Komisji - powołany przez Prezydenta Miasta Ostrołęki,  

-   Edyta Luchcińska - członek Komisji - prokurator wskazany przez Prokuratora Okręgowego w   Ostrołęce,  

-   Jarosław Wilga - bierze udział w   pracach Komisji, powołany przez Starostę Ostrołęckiego.  

Ocenę zagrożenia porządku publicznego i   bezpieczeństwa obywateli na terenie miasta Ostrołęki i   powiatu ostrołęckiego oraz sprawozdanie z   realizacji zadań przez Komendę Miejską Policji w   Ostrołęce za 2010 r. przedstawił Komendant Miejski Policji w   Ostrołęce - Pan Janusz Pawelczyk.  

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem, Komisja Bezpieczeństwa i   Porządku Miasta Ostrołęki i   Powiatu Ostrołęckiego zwróciła uwagę na wzrost poziomu bezpieczeństwa oraz skuteczną pracę Komendy Miejskiej Policji w   Ostrołęce oraz jej struktur na terenie powiatu ostrołęckiego.  

Realizując zadania wynikające z   art. 38a ustawy z   dnia 5   czerwca 1998 r. o   samorządzie powiatowym (Dz. U. z   2001 r. Nr 142, poz. 1592 z   późn. zm.) po zapoznaniu się z:  

-   informacją na temat stanu porządku publicznego oraz bezpieczeństwa obywateli na terenie miasta Ostrołęki i   powiatu ostrołęckiego,  

-   sprawozdaniem z   realizacji zaplanowanych zadań przez Komendę Miejską Policji w   Ostrołęce w   2010 roku  

Komisja Bezpieczeństwa i   Porządku Miasta Ostrołęki i   Powiatu Ostrołęckiego pozytywnie zaopiniowała pracę Komendy Miejskiej Policji w   Ostrołęce za rok 2010.  

Kolejne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku Miasta Ostrołęki i   Powiatu Ostrołęckiego odbyło się w   dniu 29.06.2011 r.. W   posiedzeniu, oprócz członków Komisji, udział wzięli wójtowie gmin z   terenu powiatu ostrołęckiego oraz ich przedstawiciele. Przyjęty porządek posiedzenia Komisji obejmował:  

1)   ocenę stanu realizacji zadań przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w   Ostrołęce za 2010 r. oraz planowane działania w   zakresie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego;  

2)   omówienie funcjonowania zespołów interdyscyplinarnych w   gminach;  

3)   omówienie stanu przygotowań do "VI Przystanku PaT Ostrołęka/Kadzidło".  

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w   Ostrołęce - Jarosław Wilga przedstawił ocenę stanu realizacji zadań przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w   Ostrołęce za 2010 r., w   której ujął m.in.:  

-   analizę zagrożeń i   występujących zdarzeń na terenie miasta Ostrołęka i   powiatu ostrołęckiego,  

-   analizę wyposażenia jednostek straży pożarnej działających w   Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym.  

Z przedstawionej analizy zagrożenia oraz zdarzeń wynika, że z   roku na rok notuje się zwiększenie ilości zdarzeń. Zadowalające jest to, że spada ilość zdarzeń pożarowych. Najczęstszymi zdarzeniami to podtopienia, wypadki drogowe jak i   agresywne owady. Aby realizować ustawowe zadania oraz usuwać skutki zdarzeń, jednostki straży pożarnej powinny być wyposażone w   odpowiedni sprzęt, a   nie wszystkie jednostki są odpowiednio wyposażone. Do najpilniejszych potrzeb jednostek straży pożarnej należy doposażenie w   sprzęt taki jak: aparaty i   butle powietrzne, ubrania gazoszczelne, aparaty tlenowe dla nurków, namiot ratowniczy, ubrania chroniące przed owadami (osy, pszczoły, szerszenie), motopompy szlamowe.  

Funkcjonowanie gminnych zespołów interdyscyplinarnych oraz ich zadania i   cele omówił Grzegorz Orłowski, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w   Ostrołęce. Wspomniał, że pierwsze spotkania grup roboczych odbyły się w   gminach Goworowo, Kadzidło, Lelis, Myszyniec, Łyse i   Rzekuń. Jednocześnie wyszedł z   prośbą do wójtów gmin, biorących udział w   posiedzeniu Komisji, o   podjęcie działań mających na celu utworzenie gminnych zespołów interdyscyplinarnych.  

Stan przygotowań do "VI Przystanku PaT Ostrołęka/Kadzidło" omówił Sylwester Marczak przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w   Ostrołęce, który stwierdził, że "VI Przystanek PaT Ostrołęka/Kadzidło" gotowy jest do przyjęcia uczestników.  

"VI Przystanek PaT Ostrołęka/Kadzidło" odbył się w   dniach od 5   do 10 lipca 2011 roku i   po raz pierwszy trwał 6   dni. W   "VI Przystanku PaT" udział wzięło blisko 2000 osób z   Polski i   innych krajów europejskich.  

Podczas otwarcia "VI Przystanku PaT" nastąpiło uroczyste przekazanie przewodnictwa w   EUCPN Węgry/Polska z   udziałem podsekretarza w   Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i   Administracji Adama Rapackiego, przedstawiciela sekretariatu EUCPN na Węgrzech oraz generalnego inspektora Andrzeja Matejuka. Przekazanie miało charakter symboliczny.  

Tradycyjne otwarcie "VI Przystanku PaT" zasygnalizował gong. Odliczanie rozpoczął Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, następnie Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Ryszard Szkotnicki, Komendant Miejski Policji w   Ostrołęce nadkom. Janusz Pawelczyk, Prezydent Miasta Ostrołęka Janusz Kotowski.  

"VI Przystanek PaT" oferował:  

-   zawodowych instruktorów warsztatów artystycznych,  

-   prezentacje najciekawszych inicjatyw profilaktycznych połączone z   warsztatem dobrego słowa,  

-   koncerty i   spektakle w   Teatrze Letnim,  

-   nocne rozmowy filozoficzne,  

-   teatr po północy,  

-   spotkania z   ludźmi sztuki,  

-   media PaT (gazeta, radio, telewizja, komiks),  

-   ochronę PaTroli i   patroli,  

-   troskliwą opiekę medyczną.  

Warsztaty artystyczne dla uczestników "VI Przystanku PaT" prowadzili przedstawiciele nauki i   kultury (artyści, dziennikarze, muzycy, rzeźbiarze, poeci, pedagodzy) nie tylko z   Polski, ale i   innych krajów. Podczas prowadzonych warsztatów artystycznych przedstawiona była również kultura kurpiowska.  

Finał "VI Przystanku PaT" odbył się w   dniu 9   lipca 2011 roku o   godz. 16 00   w Ostrołęce, uczestniczyło w   nim około 2500 osób. Podczas "VI Przystanku PaT Ostrołęka/Kadzidło" nie odnotowano zdarzeń nadzwyczjnych. W   służbę zaangażowani byli policjanci Komendy Miejskiej Policji w   Ostrołęce oraz podległych posterunków policji, a   także dwie drużyny Oddziałów Prewencji Policji w   Płocku.  

Ogólnopolska Akcja Profilaktyczno-Artystyczna "VI Przystanek PaT Ostrołęka/Kadzidło 2011 r." została oficjalnie wpisana (Budapeszt dnia 28.02.2011 r.) do programu Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości EUCPN.  

Podsumowanie "VI Przystanku PaT Ostrołęka/Kadzidło" odbyło się w   dniu 28 września 2011 r. w   Starostwie Powiatowym w   Ostrołęce. W   podsumowaniu udział wzięli m.in.:  

-   pełnomocnik Komendanta Głównego Policji insp. Grzegorz Jach,  

-   pierwszy zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Rafał Batkowski,  

-   Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł,  

-   Komendant Miejski Policji w   Ostrołęce nadkom. Janusz Pawelczyk,  

-   przedstawiciele sponsorów.  

Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji insp. Grzegorz Jach podsumował Ogólnopolską Akcję Profilaktyczną "VI Przystanek PaT Ostrołęka/Kadzidło" ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia tej akcji profilaktycznej dla młodych ludzi. Jednocześnie podziękował wszystkim współorganizatorom i   sponsorom, za bardzo dobre przygotowane zabezpieczenie i   przeprowadzenie "VI Przystanku PaT Ostrołęka/Kadzidło". Na zakończenie podsumowania wręczył podziękowania dla współorganizatorów i   sponsorów.  

 

 

Starosta  


Stanisław   Kubeł

Prezydent Miasta  


Janusz   Kotowski

 

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00