Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego rok 2010 nr 191 poz. 5227

Uchwała nr LIV/248/10 Rady Gminy Kampinos

z dnia 6 września 2010r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu wsi Podkampinos w gminie Kampinos

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity w Dz. U. z 2001 r. nr 142, poz. 1591, z późniejszymi zmianami) oraz art. 4 ust. 1, art. 15 ust. 2, art.20 ust. 1, art. 27 i art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. nr 80 poz. 717, z późniejszymi zmianami) w związku z Uchwałą nr XLI/179/09 Rady Gminy Kampinos z dnia 29 lipca 2009 r., po stwierdzeniu pełnej zgodności z obowiązującym ,,Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kampinos”, Rada Gminy Kampinos uchwala co następuje:

Rozdział I.
Przepisy ogólne

§ 1. 1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Kampinos dla fragmentu wsi Podkampinos oznaczonego na rysunku planu, będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały symbolami: 17.3 MN i 17.4 KDw.

2. Zakres planu jest zgodny z wymogami zawartymi w art. 15 ust. 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, przy czym z uwagi na niewystępowanie problematyki, plan nie określa :

1)granic i sposobów zagospodarowania terenów podlegających specjalnej ochronie ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych,

2)zasad ochrony krajobrazu kulturowego, dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej,

3)szczególnych warunków zagospodarowania oraz ograniczeń w użytkowaniu terenów,

4)sposobu i terminu tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów,

5)wymagań wynikających z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych.

3. Załącznikami do niniejszej uchwały będącymi jej integralną częścią są :

1)Część graficzna (rysunek planu sporządzony na kopii mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:1000, pochodzącej z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej), stanowiąca załącznik nr 1.

2)Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu, stanowiące załącznik nr 2.

3)Rozstrzygnięcie o sposobie realizacji i zasadach finansowania inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy, stanowiące załącznik nr 3.

4. Ilekroć w planie jest mowa o:

1)planie - należy przez to rozumieć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który stanowią ustalenia niniejszej uchwały (wraz z załącznikami), o ile z treści uchwały nie wynika inaczej,

2)rysunku planu - należy przez to rozumieć rysunek planu na mapie sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:1000 stanowiący załącznik nr 1 do uchwały,

3)obszarze - należy przez to rozumieć teren ograniczony pokazanymi na rysunku planu liniami rozgraniczającymi i oznaczony symbolem liczbowo-literowym, o ile z treści uchwały nie wynika inaczej,

4)przepisach odrębnych - należy przez to rozumieć aktualne w momencie realizacji niniejszej uchwały przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi, normy branżowe, a także ograniczenia w zagospodarowaniu terenu wynikające z prawomocnych decyzji administracyjnych dotyczących obszaru objętego planem lub przedmiotu jego ustaleń,

5)nieprzekraczalnej linii zabudowy - należy przez to rozumieć linię, w której może być umieszczona ściana budynku lub fragment ściany budynku, bez jej przekraczania w kierunku linii rozgraniczającej drogi lub w kierunku innego elementu zagospodarowania; nieprzekraczanie to nie dotyczy elementów architektonicznych budynku takich jak: balkon, wykusz, gzyms, okap dachu, rynna, rura spustowa, podokiennik oraz innych detali wystroju zewnętrznego budynku,

6)działce budowlanej - należy przez to rozumieć nieruchomość gruntową, której wielkość, cechy geometryczne, dostęp do drogi publicznej oraz wyposażenie w urządzenia infrastruktury technicznej spełniają wymogi realizacji obiektów budowlanych wynikające z odrębnych przepisów i aktów prawa miejscowego,

przy czym pojęcia i określenia użyte w planie, a wyżej nie zdefiniowane, należy rozumieć zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami prawa i zasadami ich interpretacji.

5. Następujące oznaczenia graficzne na rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu:

1)granice obszaru objętego planem,

2)linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania wraz z symbolami liczbowo - literowymi przypisanymi do poszczególnych obszarów,

3)nieprzekraczalne linie zabudowy,

4)charakterystyczne wymiary.

Rozdział II.
Ustalenia dotyczące: przeznaczenia terenów, zasad ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, parametrów i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, gabarytów obiektów i wskaźników intensywności zabudowy

§ 2. 1. Ustala się, że obszar oznaczony na rysunku planu będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały symbolami 17.3 MN przeznaczony jest do realizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wraz z niezbędnymi do jej funkcjonowania budynkami gospodarczymi i garażami, przy zachowaniu przepisów odrębnych i następujących zasad i warunków jego zagospodarowania:

1)Zabudowę mieszkaniową jednorodzinną realizować w formie budynków mieszkalnych wolnostojących parterowych, z dopuszczeniem poddaszy użytkowych, przy czym ustala się, że:

a) wysokość posadowienia parteru budynków (mierzoną od średniego poziomu terenu przed elewacją frontową budynku) wynosić będzie maksymalnie 1,00 m;

b) dachy budynków będą dwuspadowe lub wielospadowe o kącie nachylenia w granicach 30o ÷ 45o i pokryciu dachowym w kolorze naturalnej dachówki ceramicznej lub stonowanych odcieni grafitu lub brązu;

c) wysokość kalenicy budynków (mierzona od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku) wynosić będzie maksymalnie 10,00 m.

2)Niezbędne w obrębie działek budowlanych zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej pomieszczenia gospodarcze i garaże realizować w ramach kubatury budynku mieszkalnego lub w formie budynków wolnostojących parterowych, przy czym ustala się, że:

a) łączna powierzchnia użytkowa pomieszczeń gospodarczych i garaży nie może przekroczyć 30% powierzchni użytkowej wszystkich budynków na działce;

b) wysokość posadowienia parteru budynków (mierzona od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku) wynosić będzie maksymalnie 0,50 m,

c) dachy budynków ustala się jako dwuspadowe, o kącie nachylenia połaci dachowych w granicach 20o ÷ 45o i pokryciu dachowym w kolorze naturalnej dachówki ceramicznej lub stonowanych odcieni grafitu lub brązu, pokryte tym samym materiałem, co budynek mieszkalny; w przypadku sytuowania budynku bezpośrednio przy granicy działki dopuszcza się dach jednospadowy;

d) wysokość kalenicy budynków (mierzona od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku) wynosić będzie maksymalnie 6,00 m.

e) dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych i garaży bezpośrednio przy granicy działki, przy zachowaniu przepisów odrębnych i innych ustaleń planu.

3)Wielkość łącznej powierzchni zabudowy budynków w stosunku do powierzchni każdej działki budowlanej ustala się na maksymalnie 30%.

4)Złącza kablowe i inne urządzenia techniczne muszą być zlicowane z ogrodzeniami działki budowlanej.

2. Ustala się, że obszar oznaczony na rysunku planu będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały symbolem: 17.4 KDw przeznaczony jest pod drogę wewnętrzną (niepubliczną), przy zachowaniu następujących zasad i warunków jego zagospodarowania:

1)Szerokość w liniach rozgraniczających drogi ustala się na 6,00 m - zgodnie z rysunkiem planu.

2)W obrębie linii rozgraniczających obszaru dopuszcza się realizację infrastruktury technicznej wszystkich rodzajów, tablic informacyjnych i reklamowych, nośników reklamowych - pod warunkiem zachowania przepisów odrębnych oraz pozostałych ustaleń planu.

Rozdział III.
Ustalenia dotyczące zasad ochrony środowiska i przyrody

§ 3. Dla obszarów, o których mowa w §2, ustala się następujące warunki i wymagania w zakresie ochrony środowiska i przyrody :

1)Za wyjątkiem obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej w obszarach zakazuje się realizacji obiektów ,,mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko” i ,,mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko” w rozumieniu przepisów odrębnych obowiązujących na dzień uchwalenia niniejszego planu.

2)Dopuszczalny poziom hałasu w obszarze oznaczonym na rysunku planu, będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały symbolem 17.3 MN nie może przekroczyć dopuszczalnego poziomu hałasu określonego przepisami odrębnymi dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

3)W obszarze oznaczonym na rysunku planu, będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały symbolem 17.3 MN minimalną powierzchnię biologicznie czynną (w stosunku do całej powierzchni każdej działki budowlanej w obrębie obszaru) ustala się w wielkości minimum 70%.

4)Ustala się wykorzystywanie do celów grzewczych : odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne, pompy ciepła), kotłów opalanych gazem, wysokosprawnych kotłów olejowych opalanych olejem opałowym o niskiej zawartości siarki lub elektrycznych urządzeń grzewczych.

Rozdział IV.
Ustalenia dotyczące szczegółowych zasad i warunków scalania i podziału nieruchomości

§ 4. Dla obszarów, o których mowa w §2, ustala się następujące szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości:

1)Nie wyznacza się granic obszarów wymagających obowiązkowo przeprowadzenia scalenia i podziału nieruchomości w rozumieniu przepisów odrębnych.

2)W obszarze 17.3 MN dopuszcza się podziały geodezyjne nieruchomości wyłącznie w sytuacji, kiedy wydzielenie działki służy powiększeniu przyległej działki budowlanej, a zatem nie wyznacza się minimalnej ani maksymalnej powierzchni wydzielanej działki, ani też kąta położenia granic wydzielanej działki w stosunku do pasa drogowego.

Rozdział V.
Ustalenia dotyczące zasad modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej i komunikacji

§ 5. Dla obszarów, o których mowa w §2, ustala się następujące zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów infrastruktury technicznej i komunikacji :

1)W oparciu o istniejące i projektowane na terenie gminy Kampinos sieci infrastruktury technicznej ustala się docelowe wyposażenie obszarów w następujące sieci :

a) wodociągową,

b) kanalizacji sanitarnej i deszczowej,

c) elektroenergetyczną i oświetleniową,

d) telekomunikacyjną,

e) gazową,

przy czym dopuszcza się realizację innych zbiorowych mediów infrastruktury technicznej pod warunkiem zachowania przepisów odrębnych oraz innych ustaleń planu.

2)W obszarze oznaczonym na rysunku planu, będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały symbolem 17.3 MN dopuszcza się odprowadzanie ścieków bytowych do zbiorników bezodpływowych z ich okresowym wywozem na przystosowaną do tego oczyszczalnię ścieków - w okresie przejściowym, do czasu uzyskania warunków operatora kanalizacji sanitarnej.

3)W obrębie obszarów dopuszcza się utrzymanie istniejących sieci infrastruktury technicznej oraz realizację nowych urządzeń, sieci i przyłączy infrastruktury technicznej wg potrzeb, przy zachowaniu przepisów odrębnych, przy czym urządzenia i sieci tej infrastruktury lokalizować należy w pasie drogowym drogi wewnętrznej wyznaczonej niniejszym planem w postaci obszaru 17.4 KDw, a także w pasach terenu pomiędzy liniami rozgraniczającymi tejże drogi wewnętrznej, a nieprzekraczalną linią zabudowy.

4)W uzasadnionych przypadkach możliwe jest odstępstwo od zasady określonej w pkt 3, t. j. dopuszcza się budowę urządzeń i sieci infrastruktury technicznej wewnątrz obszaru 17.3 MN, w uzgodnieniu z właścicielem terenu i przy zachowaniu przepisów odrębnych.

5)Realizacja zagospodarowania w obszarze 17.3 MN uwzględnić musi zachowanie odległości minimum 6,00 m od osi istniejącego kanału deszczowego (rurociągu melioracyjnego).

6)W przypadku zaistnienia kolizji projektowanego zagospodarowania z istniejącymi urządzeniami drenarskimi należy, przy zachowaniu przepisów odrębnych, przebudować lub zlikwidować kolidujące urządzenia drenarskie w uzgodnieniu z organem właściwym w sprawach melioracji wodnych.

7)W obszarze oznaczonym na rysunku planu, będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały symbolem 17.3 MN ustala się zasadę gromadzenia odpadów stałych o charakterze komunalnym w indywidualnych pojemnikach przystosowanych do segregacji tych odpadów z ich okresowym wywozem w ramach systemu utylizacji odpadów gminy Kampinos, a także zasadę, że ewentualne odpady niebezpieczne (w rozumieniu przepisów odrębnych), związane z funkcjonowaniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej podlegają utylizacji przez specjalistyczne jednostki utylizacji działające w oparciu o przepisy odrębne.

8)Ustala się docelowe zaopatrzenie w gaz ziemny gazociągiem średniego ciśnienia, na warunkach określonych przez operatora sieci gazowej.

9)W obszarze oznaczonym na rysunku planu, będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały symbolem 17.3 MN ustala się zaspokojenie potrzeb elektroenergetycznych z istniejącej napowietrznej linii elektroenergetycznej niskiego napięcia 0,4 kV, biegnącej w obszarze oznaczonym na rysunku planu będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały symbolem: 17.4 KDw - na warunkach określonych przez operatora tejże sieci elektroenergetycznej.

10)Ustala się budowę sieci telekomunikacyjnej i przyłączenia do tej sieci stosownie do potrzeb, na warunkach przepisów odrębnych.

11)Dla obszaru oznaczonego na rysunku planu, będącym załącznikiem nr 1 do niniejszej uchwały, symbolem 17.3 MN ustala się, że obsługę komunikacyjną działek przylegających do drogi wewnętrznej wyznaczonej niniejszym planem w postaci obszaru 17.4 KDw, zapewnią zjazdy bezpośrednie z tej drogi - realizowane według potrzeb, a dla działek nie przylegających do tejże drogi wewnętrznej obsługę komunikacyjna ustala się od drogi przylegającej do południowej granicy obszaru objętego planem.

12)Zagospodarowanie terenu każdej działki budowlanej uwzględnić musi pełne pokrycie potrzeb w zakresie parkowania pojazdów, przy dotrzymaniu minimalnego wskaźnika - 1 miejsce parkingowe dla samochodów osobowych na jeden lokal mieszkalny.

Rozdział VI.
Ustalenia dotyczące stawki procentowej służącej naliczeniu opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego uchwaleniem planu

§ 6. Dla obszarów, o których mowa w §2, ustala się stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego uchwaleniem planu w wysokości 0%.

Rozdział VII.
Przepisy końcowe

§ 7. W granicach obszaru objętego niniejszym planem traci moc miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Kampinos zatwierdzony uchwałą nr XXXII/238/02 Rady Gminy Kampinos z dnia 20 czerwca 2002 r.

§ 8. 1. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Kampinos.

2. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Przewodnicząca Rady Gminy


mgr inż. Ludwika Kwiadas - Wierzbicka


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr LIV/248/10
Rady Gminy Kampinos
z dnia 6 września 2010 r.
Zalacznik1.tif


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr LIV/248/10
Rady Gminy Kampinos
z dnia 6 września 2010 r.

Rozstrzygnięciew sprawie sposobu rozpatrzenia uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kampinos dla fragmentu wsi Podkampinos.

Stosownie do art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. nr 80 poz. 717, z późniejszymi zmianami) oraz w nawiązaniu do informacji Wójta Gminy Kampinos stwierdza się, że do wymienionego wyżej projektu planu osoby fizyczne i prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej nie wniosły żadnych uwag.

Przewodnicząca Rady Gminy


mgr inż. Ludwika Kwiadas - Wierzbicka


Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr LIV/248/10
Rady Gminy Kampinos
z dnia 6 września 2010 r.

Rozstrzygnięcieo sposobie realizacji i zasadach finansowania inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 późniejszymi zmianami), art. 7 ust. 1 pkt 1, 2 i 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 167, ust 2 pkt 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 roku o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104 z późniejszymi zmianami) Rada Gminy Kampinos rozstrzyga co następuje:

1. Z ustaleń zawartych w uchwale w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu gminy Kampinos we wsi Podkampinos oraz z przeprowadzonej analizy prognozy skutków finansowych uchwalenia tego planu wynika, że realizacja zapisanych w nim zadań z zakresu infrastruktury technicznej może pociągnąć za sobą wydatki z budżetu gminy;

2. Inwestycje i nakłady wynikające z realizacji zapisów przedmiotowej uchwały, w tym inwestycje w zakresie infrastruktury technicznej, które są niezbędne dla prawidłowego i uporządkowanego zagospodarowania terenu objętego planem, będą finansowane ze środków budżetowych gminy, kredytów, obligacji oraz środków pomocowych, przy czym:

a) limity wydatków budżetowych na wieloletnie programy inwestycyjne będą ujęte każdorazowo w budżecie gminy na każdy rok,

b) istnieją możliwości ubiegania się o dofinansowanie z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w zakresie uzbrojenia pozostającego w gestii gminy i/lub współfinansowania tych inwestycji z zainteresowanymi inwestorami.

Przewodnicząca Rady Gminy


mgr inż. Ludwika Kwiadas - Wierzbicka

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00