Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego rok 2013 poz. 2875

Uchwała nr XXX.202.2013 Rady Gminy Zabór

z dnia 30 grudnia 2013r.

w sprawie określenia wysokości stawek i zwolnień w podatku od nieruchomości na rok 2014

Na podstawie art.18 ust. 2 pkt 8) ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2013r., poz. 594 z późn. zm), art. 5 ust. 1 i 4, art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 z późn. zm.) oraz Obwieszczenia Ministra Finansów z dnia 07 sierpnia 2013r. w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2014 roku (M.P. z dnia 09 września 2013r., poz.724)

uchwala się co następuje:

§ 1. Ustala się następujące roczne stawki podatku od nieruchomości na terenie gminy Zabór:

1) od budynków mieszkalnych lub ich części -0,67zł od 1m2powierzchni użytkowej,

2) od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej -19,85zł od 1m2powierzchni użytkowej,

3) od budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym -10,75zł od 1m2powierzchni użytkowej,

4) od budynków lub ich części związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń -4,68zł od 1 m2powierzchni użytkowej

5) od pozostałych budynków lub ich części, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego -3,98zł od 1m2powierzchni użytkowej,

6) od budowli:

a) będącymi sieciami gazowymi, przesyłowymi, rozdzielczymi wraz z oprzyrządowaniem i przyłączaniem - 0,2% ich wartości określonej na podstawie art.4 ust.1 pkt 3 i ust. 3-7 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

b) pozostałych, nie wymienionych w pkt 6) lit. a) - 2% ich wartości określonej na podstawie art.4 ust.1 pkt 3 i ust. 3-7 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych

7) od gruntów:

a) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków -0,74zł od 1m2powierzchni,

b) pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne, retencyjne lub elektrowni wodnych -4,56zł od 1 ha powierzchni,

c) pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego -0,20zł od 1m2powierzchni.

§ 2. Zwalnia się od podatku od nieruchomości grunty zajęte na pola golfowe.

§ 3. Różnica pomiędzy stawką podstawową określoną w § 1 pkt 6 lit. b, a stawką preferencyjną określoną w § 1 pkt 6 lit. a jest pomocą de minimis.

§ 4. 1. W odniesieniu do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, bez względu na formę organizacyjno-prawną i sposób finansowania, zwolnienie od podatku od nieruchomości przysługuje na zasadach określonych w bezpośrednio obowiązujących aktach prawa wspólnotowego dotyczących pomocy w ramach zasady de minimis.

2. Zgodnie z art. 37 ust.1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz.U. z 2007r. Nr 59, poz. 404, z późn. zm.), podmiot ubiegający się o pomoc de minimis jest zobowiązany do przedstawienia podmiotowi udzielającemu pomocy, wraz z wnioskiem o udzielenie pomocy:

1) wszystkich zaświadczeń o pomocy de minimis jakie otrzymał w roku, w którym ubiega się o pomoc oraz w ciągu 2 poprzedzających go lat albo oświadczeń o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie bądź oświadczeń o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie;

2) informacji niezbędnych do udzielenia pomocy de minimis,dotyczących w szczególności wnioskodawcy i prowadzonej przez niego działalności oraz wielkości i przeznaczenia pomocy publicznej otrzymanej w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą, na pokrycie których ma być przeznaczona pomoc de minimis, Zakres informacji, został określony w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis. (Dz. U. Nr 53, poz. 311 z późn. zm. ).

3. Podmiot ubiegający się o pomoc de minimis jak i korzystający z pomocy zobowiązany jest do przedłożenia organowi podatkowemu dokumentów określonych w § 4 ust. 2 w terminie do 15 stycznia każdego roku podatkowego.

4. Podatnik korzystający z pomocy de minimis w ramach niniejszej uchwały jest zobowiązany powiadomić pisemnie organ podatkowy o przekroczeniu pułapu pomocy de minimis, w terminie 14 dni od daty wystąpienia okoliczności powodujących utratę prawa do stosowania stawek stanowiących pomoc de minimis, o których mowa w § 1 pkt 6 lit.a oraz w § 2.

5. Podatnik, który nie dopełni obowiązku określonego w § 4 ust. 3 i ust. 4 traci prawo do stosowania stawek podatkowych stanowiących pomoc de minimis, o których mowa w § 1 pkt 6 lit.a traci również prawo do korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w § 2.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 6. Traci moc Uchwała Nr XXVIII.190.2013 Rady Gminy Zabór z dnia 13 listopada 2013r. w sprawie określenia wysokości stawek i zwolnień w podatku od nieruchomości na rok 2014.

§ 7. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014r. i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego oraz rozplakatowaniu na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy i w poszczególnych sołectwach.

Przewodniczący Rady


Stanisław Myśliwiec

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00