Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego rok 2013 poz. 2143

Umowa Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

z dnia 9 maja 2013r.

dotycząca wspólnego przedsiewzięcia o nazwie "Promocja zintegrowanego podejścia w polityce rozwoju poprzez budowę Strategii Rozwoju Miejskiego oraz Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego" realizowanego przez Miasto Gorzów Wielkopolski, Gminę Bogdaniec, Gminę Deszczno, Gminę Kłodawę i Gminę Santok, współfinansowanego ze srodków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013

Umowa partnerstwa dotycząca wspólnego przedsięwzięcia o nazwie "Promocja zintegrowanego podejścia w polityce rozwoju poprzez budowę Strategii Rozwoju Miejskiego oraz Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego" realizowanego przez Miasto Gorzów Wielkopolski, Gminę Bogdaniec, Gminę Deszczno, Gminę Kłodawę i Gminę Santok, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013 zawarta w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 9 maja 2013r. na podstawie art. 74 Ustawy o samorzadzie gminnym, tj. Dz.U. z 2001r., Nr 142, poz. 1591 z dnia 8 marca 1990r. (ze zmianami), pomiędzy: Miastem Gorzów Wielkopolski, z siedzibą przy ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp., reprezentowanym przez Prezydenta - Tadeusza Jędrzejczaka, zwany w dalszej części Umowy Liderem, a Gminą Bogdaniec, z siedzibą przy ul. Mickiewicza 45, 66-450 Bogdaniec, reprezentowaną przez Wójta Gminy Bogdaniec - Krystynę Pławską, a Gminą Deszczno, z siedzibą : Deszczno 63, 66-446 Deszczno, reprezentowaną przez wójta Gminy - Jacka Wójcickiego, a Gminą Kłodawa, z siedzibą przy ul. Gorzowskiej 40, 66-415 Kłodawa, reprezentowaną przez Wójta Gminy Annę Mołodciak, a Gminą Santok, z siedzibą przy ul. Gorzowskiej 59, 66-431 Santok, reprezentowaną przez Wójta Gminy - Stanisława Chudzika, zwanymi w dalszej części Umowy Partnerami.

§ 1. Przedmiot Umowy

1. Nawiązując do listu intencyjnego, podpisanego w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 17 stycznia 2013 roku, strony Umowy postanawiają zrealizować wspólne przedsięwzięcie, polegające na wdrożeniu projektu "Promocja zintegrowanego podejścia w polityce rozwoju poprzez budowę Strategii Rozwoju Miejskiego oraz Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego" (dalej zwanego Projektem), który uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013, w ramach konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych.

2. Projekt dotyczy: wyznaczenia granic miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego, opracowania strategii rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego oraz stworzenia wstępnego studium wykonalności Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego (parku naukowo-przemysłowego dla miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego), przyczyniających się do:

- wzmocnienia zintegrowanego podejścia do problemów zidentyfikowanych dla miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego,

- umożliwienia identyfikacji kluczowych przedsięwzięć niezbędnych dla stymulowania trwałego rozwoju opartego na endogenicznych zasobach,

- umożliwienia aplikowania o środki europejskie w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, w ramach nowego instrumentu dotyczącego polityki miejskiej - Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a ponadto:

- wzmocnienia pełnionych funkcji miejskich oraz rozbudowy powiązań funkcjonalnych między Gorzowem a jego otoczeniem,

- wsparcia działań służących rozwiązaniu problemów demograficznych występujących na obszarze miejskiego obszaru funkcjonalnego,

- wsparcia zwiększenia elastyczności rynków pracy w zależności od bieżącej koniunktury gospodarczej i wsparcia zwiększenia atrakcyjności jako miejsca zamieszkania i dostarczania usług,

- wzmocnienia współpracy między samorządami wchodzącymi w skład miejskiego obszaru funkcjonalnego.

3. Czas trwania Projektu: od 01 lipca 2013 roku do 31 grudnia 2014 roku.

§ 2. Zakres planowanych prac w ramach Projektu

1. Projekt obejmuje wykonanie następujących działań:

1) przeprowadzenie badań delimitacyjnych miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego,

2) opracowanie strategii rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego,

3) stworzenie wstępnego studium wykonalności Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego,

4) organizację spotkań warsztatowych w każdej gminie uczestniczącej w Projekcie,

5) zorganizowanie konferencji podsumowującej projekt,

6) promocję projektu,

7) zarządzanie projektem.

2. Szczegółowy zakres prac oraz terminy realizacji Projektu określone są w harmonogramie realizacji Projektu, stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszej Umowy.

§ 3. Oświadczenie Lidera i Partnerów

1. Strony Umowy oświadczają o swoim zaangażowaniu w realizację Projektu na każdym jego etapie, co oznacza ich czynny udział w zakresie ich obowiązków w miarę możliwości przez cały okres wdrażania Projektu, w tym również udział w przygotowaniu koncepcji Projektu.

2. Strony Umowy zobowiązują się do współpracy w celu jak najlepszego i terminowego zrealizowania przyjętych zadań Projektu.

3. Partnerzy upoważniają Lidera do reprezentowania Partnerów w zakresie niniejszej Umowy na zewnątrz, w tym do podpisania umowy o dofinansowanie Projektu z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

4. Lider oświadcza, że posiada środki finansowe zabezpieczające realizację Projektu i partycypuje w kosztach realizacji Projektu bez udziału finansowego Partnerów.

§ 4. Obowiązki Lidera

1. Lider jest koordynatorem Projektu.

2. Lider jest odpowiedzialny w szczególności za:

1) podpisanie umowy o dofinansowanie Projektu z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego,

2) koordynację wszelkich prac związanych z wdrożeniem, a następnie rozliczeniem Projektu,

3) zapewnienie wkładu własnego do Projektu,

4) przekazanie zapłaconych, poświadczonych faktur Instytucji Zarządzającej POPT 2007-2013 (zwanej dalej IZ POPT), przygotowanie i przekazanie sprawozdań finansowych i merytorycznych z realizacji Projektu do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego,

5) dostarczanie wszelkich niezbędnych informacji na temat Projektu IZ POPT, a także innym uprawnionym do tego instytucjom,

6) przeprowadzenie prac związanych z monitorowaniem Projektu,

7) przechowywanie do dnia 31 marca 2022 roku wszelkich danych i dokumentów dotyczących realizacji Projektu,

8) umożliwienie kontroli oraz audytu Projektu,

9) promocję Projektu,

10) prawidłową realizację Projektu.

3. Lider realizuje swoje obowiązki nieodpłatnie.

4. Lider realizuje i nadzoruje planowane zakupy/usługi na zasadzie kontraktów ustalonych w dokumentacji projektu, skorygowanych w wyniku postępowań przetargowych.

5. Lider jest zobowiązany do uzgadniania w formie pisemnej z Partnerami treści powstałych w ramach Projektu dokumentów.

6. Lider jest podmiotem wszelkich praw i obowiązków wobec IZ POPT, związanych z wdrożeniem Projektu.

§ 5. Obowiązki Partnerów

1. Partnerzy biorą czynny udział w realizacji Projektu.

2. Partnerzy zobowiązują się wyznaczyć osobę/osoby do kontaktu z Liderem.

3. Partnerzy, na wniosek Lidera przekazują wszelkie informacje i dokumenty niezbędne do realizacji zadań zapisanych w Projekcie w terminie do 7 dni od dnia otrzymania wniosku, w szczególności podczas realizacji zadań zawartych w § 2 ust. 1 pkt 1,2 i 3.

4. Wniosek oraz informacje, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu mogą być przekazane telefonicznie, pisemnie lub droga elektroniczną.

5. Partnerzy zobowiązują się użyczyć bezpłatnie pomieszczenie oraz niezbędny sprzęt na potrzeby organizacji spotkań warsztatowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 4.

6. Partnerzy zobowiązują się uczestniczyć w działaniu związanym z promocją Projektu, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 6, poprzez:

a) pomoc w rozpowszechnieniu plakatów w miejscach i budynkach użyteczności publicznej na obszarze danej Gminy, informujących o realizowanym Projekcie;

b) informowanie w miarę możliwości Lidera o uszkodzonych plakatach znajdujących się w obszarze danej Gminy;

c) zamieszczanie odpowiednich informacji na stronach internetowych Partnerów oraz tablicach ogłoszeń urzędów gmin.

7. Partnerzy realizują swoje obowiązki nieodpłatnie.

§ 6. Finansowanie Projektu

1. Koszty związane z realizację Projektu zawarte zostały w Arkuszu wydatków, stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszej Umowy.

2. Lider zobowiązuje się zapewnić wkład własny do Projektu.

3. Partnerzy nie partycypują w kosztach Projektu.

4. Dla realizacji niniejszej Umowy Lider tworzy we własnym budżecie rachunek bankowy, na który będą przekazywane wszelkie środki finansowe związane z realizacją Projektu.

5. Uprawnionym do zarządzania zgromadzonymi na koncie środkami finansowymi jest Lider.

6. Lider zobowiązuje się wykorzystać środki zgromadzone na rachunku bankowym, o którym mowa ust. 4 niniejszego paragrafu, zgodnie z celami, na które je przeznaczono oraz w sposób oszczędny i z zachowaniem zasad uzyskiwania najlepszych efektów, optymalnego doboru środków i konkurencyjności.

7. Lider zobowiązany jest do przygotowania i złożenia następujących sprawozdań finansowych i merytorycznych z realizacji Projektu do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, zgodnie ze wzorem i częstotliwością określonymi przez Ministerstwo:

a) sprawozdanie okresowe;

b) sprawozdanie roczne;

c) sprawozdanie końcowe.

8. Niewykorzystane środki finansowe w ramach realizacji Projektu lub wykorzystane niezgodnie z umową o dofinansowanie z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, zostaną przekazane przez Lidera do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

§ 7. Własność majątku uzyskanego w ramach Projektu

1. Efekty działań w postaci opracowań, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, 2 i 3 należą wyłącznie do Lidera.

2. Celem Partnerów na żadnym etapie wdrażania projektu nie może być uzyskanie korzyści finansowej w zamian za realizowane przez siebie zadania w ramach Projektu.

3. Lider udziela Partnerom prawa do korzystania (licencji) z opracowanej w ramach Projektu strategii rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego, w zakresie poniższych pól eksploatacji:

a) utrwalania i zwielokrotniania w całości lub w części poprzez wytwarzanie egzemplarzy jakąkolwiek techniką;

b) wprowadzania do obrotu, użyczania lub najmu oryginału lub egzemplarzy;

c) rozpowszechniania poprzez publiczne udostępnienie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w czasie i miejscu przez siebie wybranym.

4. Lider i Partnerzy wyrażają zgodę na udzielenie Ministrowi Rozwoju Regionalnego prawa do korzystania (licencji) z wszelkich publikacji (w tym wizerunków w nich zamieszczonych), które zostaną opracowane w ramach Projektu, w zakresie poniższych pól eksploatacji:

a) utrwalania i zwielokrotniania w całości lub w części poprzez wytwarzanie egzemplarzy jakąkolwiek techniką;

b) wprowadzania do obrotu, użyczania lub najmu oryginału lub egzemplarzy;

c) rozpowszechniania poprzez publiczne udostępnienie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w czasie i miejscu przez siebie wybranym.

5. Lider i Partnerzy uzgadniają, że Minister Rozwoju Regionalnego może sporządzać obcojęzyczne wersje wszelkich opracowań powstałych w ramach Projektu.

6. Lider i Partnerzy wyrażają zgodę na wykonywanie przez Ministra Rozwoju Regionalnego prawa zależnego, tj. rozporządzania i korzystania z opracowań powstałych w ramach Projektu.

7. Lider i Partnerzy wyrażają zgodę na nabycia przez Ministra Rozwoju Regionalnego praw, o których mowa w ust. 3, 4 i 5 niniejszego paragrafu, z dniem publikacji danego opracowania, z zastrzeżeniem respektowania autorskich praw osobistych wszelkich opracowań powstałych w ramach Projektu.

§ 8. Postanowienia końcowe

1. Załącznikiem do niniejszej Umowy są uchwały rad gmin będących stronami Umowy o przystąpieniu do współdziałania międzygminnego samorządów.

2. Wszystkie załączniki do niniejszej Umowy stanowią jej integralną część.

3. Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem jej nieważności.

4. Umowę sporządzono w sześciu jednobrzmiących egzemplarzach.

5. Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania przez Liderów i Partnerów.

6. W sprawach nie uregulowanych niniejszą Umową będą miały zastosowanie właściwe przepisy kodeksu cywilnego.

7. Wszelkie spory wynikłe ze stosowania niniejszej Umowy będą rozpatrywane polubownie lub przez sąd powszechny właściwy według siedziby Lidera.

8. Umowa podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego.

9. Za datę zakończenia realizacji Projektu uznaje się datę zakończenia ostatniego działania określonego we wniosku o udzielenie dotacji.

10. Umowa obowiązuje w okresie realizacji Projektu oraz przez okres 7 lat od dnia zakończenia Projektu.

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego


Tadeusz Jędrzejczak


Wójt Gminy Bogdaniec


Krystyna Pławska


Wójt Gminy Deszczno


Jacek Wójcicki


Wójt Gminy Kłodawa


Anna Mołodciak


Wójt Gminy Santok


Stanisław Chudzik

Skarbnik Miasta Gorzowa Wielkopolskiego


Małgorzata Zienkiewicz


Załącznik nr 1 do Umowy dnia 9 maja 2013 r.
Zalacznik1.docx

Harmonogram realizacji Projektu

Załącznik nr 2 do Umowy dnia 9 maja 2013 r.
Zalacznik2.docx

Arkusz wydatków

Załącznik nr 3 do Umowy dnia 9 maja 2013 r.
Zalacznik3.pdf

Uchwała Rady Miasta Gorzowa Wlkp

Załącznik nr 4 do Umowy dnia 9 maja 2013 r.
Zalacznik4.pdf

Uchwała Rady Gminy Bogdaniec

Załącznik nr 5 do Umowy dnia 9 maja 2013 r.
Zalacznik5.pdf

Uchwała Rady Gminy Deszczno

Załącznik nr 6 do Umowy dnia 9 maja 2013 r.
Zalacznik6.pdf

Uchwała Rady Gminy Kłodawa

Załącznik nr 7 do Umowy dnia 9 maja 2013 r.
Zalacznik7.pdf

Uchwała Rady Gminy Santok

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00