Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2024-10-23
Wersja aktualna od 2024-10-23
obowiązujący
ZARZĄDZENIE NR 43
MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1)
z dnia 22 października 2024 r.
w sprawie powołania Komisji Oceny Ofert złożonych w postępowaniu w zakresie wyboru beneficjentów-organizacji partnerskich o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym do programu „Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus - Podprogram 2025, Podprogram 2026 i Podprogram 2027
Na podstawie art. 45 oraz art. 53 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. poz. 1079) w związku z art. 134t ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1283) zarządza się, co następuje:
§ 1. Powołuje się Komisję Oceny Ofert złożonych w postępowaniu w zakresie wyboru beneficjentów-organizacji partnerskich o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym do programu „Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus - Podprogram 2025, Podprogram 2026 i Podprogram 2027, zwaną dalej „Komisją”.
§ 2. 1. Do zadań Komisji należy:
1) analiza i ocena złożonych ofert, w oparciu o kryteria wyboru ofert określone przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwanego dalej „Ministrem”, w ogłoszeniu o postępowaniu w zakresie wyboru beneficjentów-organizacji partnerskich o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym do programu „Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus - Podprogram 2025, Podprogram 2026 i Podprogram 2027, zwanego dalej „postępowaniem”;
2) przedłożenie Ministrowi listy wybranych beneficjentów-organizacji partnerskich do zatwierdzenia wraz z uzasadnieniem ich wyboru.
2. Oceny złożonych ofert Komisja dokonuje na formularzu „Karta Oceny Oferty”, którego wzór określa załącznik nr 1 do zarządzenia.
§ 3. 1. W skład Komisji wchodzą:
1) przewodniczący - Zastępca Dyrektora Departamentu Pomocy Społecznej;
2) wiceprzewodniczący - osoba wyznaczona przez przewodniczącego spośród członków Komisji, o których mowa w pkt 4;
3) sekretarz - osoba wyznaczona przez przewodniczącego spośród członków Komisji, o których mowa w pkt 4;
4) członkowie rekomendowani przez przewodniczącego w liczbie czterech pracowników Departamentu Pomocy Społecznej.
2. Listę członków Komisji, przedstawioną przez przewodniczącego, zatwierdza Minister.
§ 4. Członkowie Komisji przed przystąpieniem do oceny złożonych ofert podpisują deklarację bezstronności i poufności, której wzór stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia.
§ 5. Regulamin pracy Komisji stanowi załącznik nr 3 do zarządzenia.
§ 6. Udział w pracach Komisji odbywa się w ramach obowiązków służbowych bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia.
§ 7. Obsługę organizacyjną i administracyjno-biurową Komisji zapewnia Departament Pomocy Społecznej.
§ 8. Komisja kończy działalność z dniem ogłoszenia wyników postępowania.
§ 9. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
MINISTER
RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
AGNIESZKA DZIEMIANOWICZ-BĄK
1 ) Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kieruje działem administracji rządowej - zabezpieczenie społeczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Dz. U. poz. 2715).
Załączniki do zarządzenia nr 43
Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 22.10.2024 r. (poz. 43)
Załącznik nr 1
WZÓR - KARTA OCENY OFERTY - WYBÓR BENEFICJENTÓW-ORGANIZACJI PARTNERSKICH O ZASIĘGU OGÓLNOPOLSKIM LUB PONADREGIONALNYM DO UDZIAŁU W PROGRAMIE „FUNDUSZE EUROPEJSKIE NA POMOC ŻYWNOŚCIOWĄ 2021-2027” W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO PLUS - PODPROGRAM 2025, PODPROGRAM 2026 I PODPROGRAM 2027
Załącznik nr 2
WZÓR - DEKLARACJA BEZSTRONNOŚCI I POUFNOŚCI W PROCESIE PRAC KOMISJI OCENY OFERT ZŁOŻONYCH W POSTĘPOWANIU W ZAKRESIE WYBORU BENEFICJENTÓW-ORGANIZACJI PARTNERSKICH O ZASIĘGU OGÓLNOPOLSKIM LUB PONADREGIONALNYM DO PROGRAMU „FUNDUSZE EUROPEJSKIE NA POMOC ŻYWNOŚCIOWĄ 2021-2027” W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO PLUS - PODPROGRAM 2025, PODPROGRAM 2026 I PODPROGRAM 2027
Załącznik nr 3
REGULAMIN PRACY KOMISJI
§ 1. 1. Komisja obraduje na posiedzeniach zwoływanych w trybie stacjonarnym lub zdalnym przy użyciu środków porozumiewania się na odległość.
2. Pracami Komisji kieruje przewodniczący.
3. Przewodniczący:
1) zwołuje posiedzenia Komisji i określa ich tryb oraz porządek obrad;
2) przewodniczy posiedzeniom Komisji;
3) zatwierdza karty oceny ofert;
4) podejmuje wiążącą decyzję w kwestiach spornych.
4. W przypadku nieobecności przewodniczącego zadania, o których mowa w ust. 3, wykonuje wiceprzewodniczący albo upoważniony pisemnie przez przewodniczącego inny członek Komisji.
§ 2. Komisja dokonuje oceny ofert, która polega na:
1) ocenie formalnej: ocena ofert pod względem spełnienia kryteriów formalnych; pozytywnie ocenione oferty podlegają ocenie merytorycznej;
2) ocenie merytorycznej: ocena ofert pod względem spełnienia kryteriów merytorycznych; w jej wyniku sporządza się listę organizacji partnerskich, które wezmą udział w programie „Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus - Podprogram 2025, Podprogram 2026 i Podprogram 2027.
§ 3. 1. W ramach oceny formalnej dokonuje się weryfikacji spełnienia albo niespełnienia danego kryterium (ocena zero-jedynkowa).
2. W razie stwierdzenia w ofercie braków formalnych lub oczywistych omyłek oferent wzywany jest drogą elektroniczną do jej uzupełnienia lub poprawienia w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia oferty. Wezwanie określa braki formalne lub oczywiste omyłki.
3. Warunkiem pozytywnej oceny w oparciu o kryteria formalne jest spełnienie przez ofertę wszystkich kryteriów formalnych. Jeżeli po uzupełnieniu albo poprawieniu oferty w ramach procedury, o której mowa w ust. 2, chociażby jedno kryterium formalne nie zostało spełnione, oferta jest odrzucona i nie podlega ocenie merytorycznej.
§ 4. 1. Ocena merytoryczna jest oceną punktową. Ocena każdej oferty dokonywana jest indywidualnie przez dwóch członków Komisji.
2. Członkowie Komisji oddzielnie przyznają punkty dla danej oferty zgodnie z kryteriami oceny.
§ 5. 1. Sekretarz Komisji sporządza protokół zawierający informacje o przebiegu i wynikach oceny.
2. Protokół zawiera w szczególności skład Komisji, terminy posiedzeń Komisji, wskazanie podmiotów, które złożyły oferty, wskazanie ofert podlegających odrzuceniu, uszeregowane od najwyższej do najniżej liczby punktów wyniki oceny ofert w oparciu o kryteria oceny merytorycznej, rozstrzygnięcia Przewodniczącego Komisji.
3. Na podstawie protokołu podpisanego przez wszystkich członków Komisji sekretarz sporządza listę wybranych organizacji partnerskich, zawierającą przyznane oceny.
4. Protokół wraz z listą wybranych organizacji partnerskich Komisja przedkłada Ministrowi do zatwierdzenia.