Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2019-09-12
Wersja aktualna od 2019-09-12
obowiązujący
ZARZĄDZENIE NR 29
MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 10 września 2019 r.
w sprawie powołania Komisji Konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert pod nazwą "Projekt socjalny dla rodziny"
Na podstawie art. 7 ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz.U. z 2019 r. poz. 1171) zarządza się, co następuje:
§ 1.
Powołuje się Komisję Konkursową w celu opiniowania ofert złożonych w ramach, organizowanego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwanego dalej "Ministrem", dla pracowników socjalnych projektu "Nowe specjalności II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny odpowiedzią na nowe wyzwania", otwartego konkursu ofert pn. "Projekt socjalny dla rodziny", realizowanego w Osi priorytetowej: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.5 Skuteczna pomoc społeczna, zwaną dalej "Komisją".
§ 2.
Do zadań Komisji należy:
1) analiza i ocena ofert złożonych w oparciu o kryteria, o których mowa w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert pn. "Projekt socjalny dla rodziny";
2) przedłożenie Ministrowi listy rankingowej złożonych ofert wraz z rekomendacją ich wyboru celem przyznania nagród rzeczowych autorom najlepszych projektów.
§ 3.
1. W skład Komisji wchodzą:
1) przewodniczący - Zastępca Dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwanym dalej "Ministerstwem";
2) członkowie rekomendowani przez przewodniczącego w liczbie:
a) trzech przedstawicieli Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej,
b) jednego przedstawiciela Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie będącego partnerem w realizacji projektu "Nowe specjalności II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny odpowiedzią na nowe wyzwania", realizowanego w Osi priorytetowej: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.5 Skuteczna pomoc społeczna,
c) jednego przedstawiciela Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie będącej partnerem w realizacji projektu Nowe specjalności II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny odpowiedzią na nowe wyzwania", realizowanego w Osi priorytetowej: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.5 Skuteczna pomoc społeczna,
d) jednego przedstawiciela Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do spraw stopni specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych, działającej przy ministrze właściwym do spraw zabezpieczenia społecznego na podstawie art. 117 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r.poz. 1507).
2. Listę członków Komisji, przedstawioną przez przewodniczącego, zatwierdza Minister.
3. Komisja działa na podstawie regulaminu Komisji, stanowiącego załącznik nr 1 do zarządzenia.
4. Członkowie Komisji składają oświadczenie o bezstronności, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia. W przypadku zaistnienia konfliktu interesów członkowie Komisji powiadamiają o tym fakcie przewodniczącego Komisji i wyłączają się od analizy i oceny ofert.
5. Członkowie Komisji oceniający złożone oferty konkursowe wypełniają "Formularz oceny projektu", którego wzór stanowi załącznik nr 3 do zarządzenia.
6. Komisja większością głosów dokonuje wyboru maksymalnie szesnastu najlepszych projektów spośród wszystkich złożonych w Ministerstwie projektów.
7. Z posiedzenia Komisji sporządzany jest protokół.
§ 4.
1. Do obowiązków przewodniczącego Komisji należy:
1) kierowanie pracami Komisji;
2) zwoływanie posiedzeń Komisji i określanie porządku obrad;
3) podejmowanie rozstrzygnięć w przypadkach spornych;
4) akceptowanie sporządzonego protokołu z posiedzenia Komisji;
5) zatwierdzanie "Karty oceny oferty konkursowej".
2. W przypadku nieobecności przewodniczącego Komisji jego zadania wykonuje upoważniony pisemnie przez przewodniczącego inny członek Komisji.
§ 5.
Praca w Komisji ma charakter nieodpłatny. Członkowie Komisji, o których mowa w § 3 ust. 1, nie otrzymują z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia ani zwrotu kosztów podróży.
§ 6.
Obsługę organizacyjną i administracyjno-biurową Komisji zapewnia Departament Pomocy i Integracji Społecznej.
§ 7.
1. Komisja kończy działalność z dniem ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert pn. "Projekt socjalny dla rodziny".
2. Całość dokumentacji z posiedzenia Komisji będzie przechowywana w Departamencie Pomocy i Integracji Społecznej.
§ 8.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
MINISTER RODZINY, |
wz. Stanisław Szwed |
Sekretarz Stanu |
Załączniki do zarządzenia nr 29 Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 10 września 2019 r. (poz. 33)
Załącznik nr 1
REGULAMIN KOMISJI KONKURSOWEJ POWOŁANEJ W CELU OPINIOWANIA OFERT ZŁOŻONYCH W OTWARTYM KONKURSIE OFERT POD NAZWĄ "PROJEKT SOCJALNY DLA RODZINY" ORGANIZOWANYM PRZEZ MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ DLA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH W RAMACH PROJEKTU "NOWE SPECJALNOŚCI II STOPNIA SPECJALIZACJI W ZAWODZIE PRACOWNIK SOCJALNY ODPOWIEDZIĄ NA NOWE WYZWANIA", REALIZOWANYM W OSI PRIORYTETOWEJ: II. EFEKTYWNE POLITYKI PUBLICZNE DLA RYNKU PRACY, GOSPODARKI I EDUKACJI, DZIAŁANIE: 2.5 SKUTECZNA POMOC SPOŁECZNA.
§ 1.
Komisja dokonuje analizy i oceny złożonych ofert konkursowych oraz przedkłada Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwanemu dalej "Ministrem", listę rankingową zawierającą rekomendowane przez Komisję projekty przeznaczone do przyznania nagród rzeczowych autorom najlepszych projektów.
§ 2.
1. Analiza i ocena złożonych ofert odbywa się na podstawie kryteriów określonych w regulaminie Konkursu pod nazwą "Projekt socjalny dla rodziny".
2. Oferty konkursowe pod względem formalnym ocenia Przewodniczący lub upoważniony przez Przewodniczącego członek Komisji, wypełniając część I "Karty oceny oferty konkursowej" - załącznik nr 3 do zarządzenia.
3. Jeżeli w ocenie formalnej zostanie wskazana przynajmniej jedna odpowiedź "NIE" oznacza to, że oferta nie spełnia wymogów formalnych i nie podlega dalszej ocenie.
4. Członkowie Komisji oceniają oferty konkursowe pod względem merytorycznym wypełniając część II "Karty oceny oferty konkursowej" - załącznik nr 3 do zarządzenia.
5. Karty oceny ofert konkursowych zatwierdza przewodniczący Komisji.
6. Karty oceny ofert konkursowych pozostają w dokumentacji konkursu przechowywanej w Departamencie Pomocy i Integracji Społecznej.
7. Członkowie Komisji większością głosów rekomendują przyznanie nagród rzeczowych dla realizatorów maksymalnie szesnastu projektów, które zostały najwyżej ocenione przez Komisję.
8. W przypadku gdy członkowie Komisji rozbieżnie ocenią projekt od strony merytorycznej, ostateczne rozstrzygnięcie w tym obszarze podejmuje przewodniczący Komisji.
9. Przewodniczący Komisji przekazuje do zatwierdzenia przez Ministra listę rankingową ofert konkursowych wraz z rekomendacją projektów, które spełniają wymogi formalne oraz zostały najwyżej ocenione pod względem merytorycznym.
10. Lista rankingowa ofert zawiera:
1) następujące informacje dla każdej oferty:
a) nazwę oferenta,
b) tytuł zrealizowanego projektu,
c) siedzibę ośrodka pomocy społecznej, w którym realizowany był projekt (miejscowość) oraz województwo,
d) uśrednioną liczbę punktów uzyskanych w wyniku oceny członków Komisji - dla ofert, które podlegały ocenie merytorycznej;
2) rekomendowane nagrody rzeczowe do zaakceptowania przez Ministra.
§ 3.
1. Posiedzenia Komisji są ważne, gdy uczestniczy w nich minimum połowa ogólnej liczby członków Komisji, w tym przewodniczący Komisji, a w przypadku nieobecności przewodniczącego - inny członek Komisji upoważniony pisemnie przez przewodniczącego do jego zastępowania.
2. Za zgodą przewodniczącego Komisja może podejmować decyzje także w trybie obiegowym.
3. Miejsce i terminy posiedzeń Komisji wyznacza przewodniczący Komisji, z uwzględnieniem terminu przeprowadzenia formalno-merytorycznej oceny ofert.
4. Do obowiązków członków Komisji należy w szczególności:
1) obecność oraz czynny udział w pracach Komisji;
2) niezwłoczne poinformowanie przewodniczącego Komisji o okolicznościach uniemożliwiających wykonywanie obowiązków członka Komisji.
5. Odwołanie członka Komisji następuje w przypadku zaistnienia przeszkody uniemożliwiającej udział w pracach Komisji.
Załącznik nr 2
OŚWIADCZENIE
Załącznik nr 3
WZÓR - KARTA OCENY OFERTY KONKURSOWEJ