Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2018-02-01
Wersja aktualna od 2018-02-01
obowiązujący
ZARZĄDZENIE NR 6
MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 31 stycznia 2018 r.
w sprawie powołania Komisji Konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert pn. "Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu - profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego" - edycja 2018 r.
Na podstawie art. 15 ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2016 r. poz. 1817 i 1948 oraz z 2017 r. poz. 60, 573 i 1909) zarządza się, co następuje:
§ 1.
Powołuje się Komisję Konkursową w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert pn. "Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu - profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego" - edycja 2018 r., zwaną dalej "Komisją".
§ 2.
1. Do zadań Komisji należy:
1) analiza i ocena ofert złożonych w oparciu o kryteria, o których mowa w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert pn. "Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu - profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego" - edycja 2018 r.;
2) przedłożenie Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwanemu dalej "Ministrem" opinii co do złożonych ofert wraz z rekomendacją ich wyboru do przyznania dotacji w 2018 r., a także proponowaną kwotę dotacji.
§ 3.
1. W skład Komisji wchodzą:
1) przewodniczący - Zastępca Dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwanym dalej "Ministerstwem";
2) sekretarz - wyznaczony przez przewodniczącego spośród członków Komisji, o których mowa w pkt 3 lit. a;
3) członkowie rekomendowani przez przewodniczącego w liczbie:
a) dwóch przedstawicieli Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej,
b) dwóch przedstawicieli, reprezentujących organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, wybrani z listy zgłoszeń do prac w komisjach konkursowych w Ministerstwie, zatwierdzonej przez Podsekretarza Stanu nadzorującego Departament Pomocy i Integracji Społecznej.
2. Listę członków Komisji, przedstawioną przez przewodniczącego, zatwierdza Minister.
3. Komisja działa na podstawie regulaminu Komisji, stanowiącego załącznik nr 1 do zarządzenia.
4. Członkowie Komisji oraz eksperci, o których mowa w § 4, składają oświadczenie o bezstronności, a w przypadku zaistnienia konfliktu interesów powiadamiają o tym przewodniczącego Komisji i wyłączają się od analizy i oceny ofert. Wzór oświadczenia o bezstronności stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia.
§ 4.
W pracach Komisji mogą brać udział, z głosem doradczym, eksperci posiadający specjalistyczną wiedzę w dziedzinie pomocy społecznej i zatrudnienia socjalnego.
§ 5.
1. Do obowiązków przewodniczącego Komisji należy:
1) kierowanie pracami Komisji;
2) zwoływanie posiedzeń Komisji i określanie porządku obrad;
3) podejmowanie rozstrzygnięć w przypadkach spornych;
4) akceptowanie sporządzonych przez sekretarza protokołów z posiedzeń Komisji.
2. W przypadku nieobecności przewodniczącego jego zadania wypełnia inny członek Komisji upoważniony pisemnie przez przewodniczącego Komisji.
§ 6.
Do obowiązków sekretarza należy:
1) powiadamianie członków Komisji o terminie i miejscu posiedzenia Komisji;
2) sporządzanie protokołów z posiedzeń Komisji;
3) przechowywanie dokumentacji dotyczącej prac Komisji.
§ 7.
Praca w Komisji ma charakter nieodpłatny. Członkowie Komisji oraz osoby, o których mowa w § 4, nie otrzymują z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia ani zwrotu kosztów przejazdów i noclegów.
§ 8.
Obsługę organizacyjną i administracyjno-biurową Komisji zapewnia Departament Pomocy i Integracji Społecznej.
§ 9.
Komisja kończy działalność z dniem ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert pn. "Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu - profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego" - edycja 2018 r.
§ 10.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
MINISTER RODZINY, |
Elżbieta Rafalska |
Załączniki do zarządzenia nr 6
Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 31 stycznia 2018 r.
Załącznik nr 1
REGULAMIN KOMISJI KONKURSOWEJ W CELU OPINIOWANIA OFERT ZŁOŻONYCH W RAMACH KONKURSU PN. "PARTNERSTWA PRZECIW WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU - PROFESJONALNE FORMY POMOCY ZE SZCZEGÓLNĄ ROLĄ ZATRUDNIENIA SOCJALNEGO" - EDYCJA 2018 R.
§ 1.
Komisja dokonuje analizy i oceny złożonych ofert konkursowych oraz przedkłada Ministrowi opinię zawierającą rekomendowane przez Komisję projekty przeznaczone do dofinansowania przez Ministra.
§ 2.
1. Analiza i ocena złożonych ofert odbywa się na podstawie kryteriów określonych w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert pn. "Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu - profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego" - edycja 2018 r.
2. Ofertę konkursową pod względem formalnym ocenia członek Komisji będący przedstawicielem Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej wskazany przez przewodniczącego Komisji.
3. W przypadku, gdy oferta nie spełnia któregokolwiek z wymogów formalnych, nie podlega ona dalszej ocenie.
4. Członkowie Komisji, o których mowa w § 3 zarządzenia, dokonują pisemnej indywidualnej oceny merytorycznej oferty konkursowej.
5. Każda z ofert oceniana jest przez 2 członków Komisji, wyznaczonych przez przewodniczącego Komisji.
6. Na podstawie ocen poszczególnych członków Komisji sporządza się uśrednioną ocenę formalną i merytoryczną oferty konkursowej, którą zatwierdza przewodniczący Komisji.
7. Uśredniona ocena formalna i merytoryczna oferty konkursowej zawiera liczbę punktów oraz proponowaną kwotę dotacji zatwierdzoną przez przewodniczącego Komisji.
8. W przypadku, gdy na etapie oceny merytorycznej członkowie Komisji zgodnie przyznali ocenę negatywną, oferta zostaje oceniona negatywnie. Ocena negatywna oznacza, że oferta otrzymała poniżej 24 punktów. W innym przypadku uznaje się, iż oferta została oceniona pozytywnie (została przyjęta).
9. W przypadku, gdy członkowie Komisji rozbieżnie oceniają spełnienie przez oferenta przesłanki merytorycznej, ostateczną decyzję w tym obszarze podejmuje przewodniczący Komisji.
10. Komisja przekazuje do zatwierdzenia przez Ministra opinię do złożonych ofert konkursowych wraz z rekomendacją projektów, które spełniają wymogi formalne oraz zostały najwyżej ocenione pod względem merytorycznym. Ostateczną decyzję o wyborze ofert, które zostaną zarekomendowane Ministrowi, podejmuje przewodniczący Komisji.
11. Opinia co do złożonych ofert zawiera:
1) następujące informacje dla każdej oferty:
a) numer oferty,
b) nazwę oferenta,
c) tytuł zadania publicznego,
d) siedzibę podmiotu (miejscowość) oraz województwo,
e) uśrednioną liczbę punktów uzyskanych w wyniku oceny członków Komisji - dla ofert, które podlegały ocenie merytorycznej;
2) proponowaną kwotę dotacji dla rekomendowanej oferty.
§ 3.
1. Posiedzenia Komisji są ważne, gdy uczestniczy w nich minimum połowa ogólnej liczby członków Komisji, w tym przewodniczący Komisji, a w przypadku nieobecności przewodniczącego - inny członek Komisji upoważniony pisemnie przez przewodniczącego do jego zastępowania.
2. Za zgodą przewodniczącego Komisja może podejmować decyzje także w trybie obiegowym.
3. Miejsce i terminy posiedzeń Komisji wyznacza przewodniczący Komisji, z uwzględnieniem terminu przeprowadzenia oceny merytorycznej ofert.
4. Do obowiązków członków Komisji należy w szczególności:
1) obecność oraz czynny udział w pracach Komisji;
2) niezwłoczne poinformowanie przewodniczącego Komisji o okolicznościach uniemożliwiających wykonywanie obowiązków członka Komisji.
5. Odwołanie członka Komisji następuje w przypadkach:
1) nieusprawiedliwionej nieobecności na dwóch kolejnych posiedzeniach Komisji;
2) zaistnienia przeszkody uniemożliwiającej udział w pracach Komisji.
Załącznik nr 2
OŚWIADCZENIE