Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Ministra Sportu i Turystyki rok 2018 poz. 38
Wersja aktualna od 2018-08-11
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Sportu i Turystyki rok 2018 poz. 38
Wersja aktualna od 2018-08-11
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

DECYZJA NR 27
MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI1)

z dnia 9 kwietnia 2018 r.

w sprawie ogłoszenia „Programu dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w roku 2018 zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego”

(ostatnia zmiana: DUMSiT. z 2018 r., poz. 60)  

Na podstawie art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 165) w związku z § 3 i § 8 rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 25 września 2017 r. w sprawie przekazywania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1801) ustala się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Ogłasza się „Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w roku 2018 zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego”, stanowiący załącznik do decyzji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.Decyzja wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

1) Minister Sportu i Turystyki kieruje działem administracji rządowej kultura fizyczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Sportu i Turystyki (Dz. U. poz. 2318).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik do decyzji Nr 27 Ministra Sportu i Turystyki
z dnia 9 kwietnia 2018 r.

PROGRAM
DOFINANSOWANIA ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ W ROKU 2018 ZADAŃ Z OBSZARU WSPIERANIA SZKOLENIA SPORTOWEGO I WSPÓŁZAWODNICTWA MŁODZIEŻY ZWIĄZANYCH ZE SZKOLENIEM MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ SPORTOWO W OŚRODKACH DZIAŁAJĄCYCH ZE WSPARCIEM JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO
[1]

Na podstawie art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 165 i 650) w związku z § 3 i § 8 rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 25 września 2017 r. w sprawie przekazywania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Dz. U. poz. 1801), zwanego dalej „rozporządzeniem”, ogłasza się „Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w roku 2018 zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego”, zwany dalej „Programem”.

I. ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

1. Minister Sportu i Turystyki, zwany dalej „Ministrem”, przyznaje w ramach posiadanych środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, zwanego dalej „FRKF”, dofinansowanie na szkolenie młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego, w szczególności w szkołach, centrach sportu i rekreacji, obiektach sportowych, których organem prowadzącym jest jednostka samorządu terytorialnego, zwanych dalej „Ośrodkami”.

2. Celem Programu jest:

a) zapewnienie optymalnych warunków szkolenia oraz możliwości podnoszenia poziomu sportowego poprzez doskonalenie umiejętności sportowych młodzieży uczącej się w szkole podstawowej, gimnazjum, w szkole ponadgimnazjalnej1) lub w szkole ponadpodstawowej w sportach, o których mowa w rozdziale II;

b) zabezpieczenie młodzieży objętej Programem w niezbędny sprzęt sportowy i specjalistyczny, nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym;

c) kontynuacja wsparcia organizacyjno-szkoleniowego dla Ośrodków;

d) w sportach zespołowych – wyłonienie reprezentacji wojewódzkich do uczestnictwa w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży;

e) upowszechnianie systemu szkolenia wykorzystywanego w ramach Programu wśród najlepszych nauczycieli, szkół i środowisk.

3. Szkoleniem mogą być objęci uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej; gimnazjum; szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej2), którzy posiadają aktualne orzeczenie o zdolności do uprawiania danego sportu, zwani dalej „Zawodnikami”

4. Dofinansowanie szkolenia młodzieży objętej Programem odbywać się będzie niezależnie od ich udziału w innych zadaniach zleconych przez Ministra z uwzględnieniem uczestnictwa danej osoby tylko w jednej akcji w danym czasie.

II. RODZAJE ZADAŃ PRZEWIDZIANYCH DO REALIZACJI

W ramach Programu przewiduje się do realizacji zadania polegające na szkoleniu młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego w następujących sportach:

1. piłce ręcznej;

2. piłce siatkowej;

3. koszykówce;

4. lekkiej atletyce;

5. kolarstwie;

6. hokeju na lodzie.

III. PODMIOTY UPRAWNIONE DO UZYSKANIA DOFINANSOWANIA

Wnioski na realizację zadań objętych Programem mogą składać:

1) polskie związki sportowe (dalej „pzs”);

2) stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym działające w zakresie kultury fizycznej ukierunkowane na szkolenie młodzieży w danym sporcie, zwane dalej „ stowarzyszeniami”.

IV. WYSOKOŚĆ ŚRODKÓW PRZEZNACZONYCH NA REALIZACJE PROGRAMU

1. Na realizację Programu Minister w 2018 r. przeznacza kwotę ujętą w ustawie budżetowej na rok 2018 w wysokości 26 862 000,00 zł.

2. W przypadku zmniejszenia przychodów z FRKF w stosunku do założonego planu, Minister może zmienić kwotę przyznanego dofinansowania w formie aneksu do umowy.

V. WARUNKI UDZIELANIA DOFINANSOWANIA I JEGO WYSOKOŚĆ

1. Wniosek na realizację zadania należy złożyć w terminie określonym w rozdziale X.

2. Wymogi formalne wniosku z zakresu rozwijania sportu i aktywności fizycznej określa § 10 rozporządzenia.

3. Formularz Wniosku należy złożyć w formie papierowej oraz elektronicznej (do Departamentu Sportu Wyczynowego, dalej „DSW”, na adres dsw@msit.gov.pl) wraz z załącznikami, o których mowa w pkt V.4.

4. Innymi niezbędnymi informacjami, związanymi ze specyfikacją planowanego zadania z zakresu rozwijania sportu i aktywności fizycznej, przedstawianymi wraz z wnioskiem, są:

1) preliminarz kosztów bezpośrednich i pośrednich - zestawienie zbiorcze kosztów:

2) harmonogram planowanych działań;

3) preliminarz kosztów pośrednich;

4) statut dotyczący prowadzenia działalności przez wnioskodawcę;

5) zaświadczenie lub informacja sporządzona na podstawie ewidencji właściwej dla formy organizacyjnej wnioskodawcy wraz z oświadczeniem potwierdzającym zgodność i aktualność danych na dzień składania wniosku;

6) porozumienie zawarte pomiędzy organem prowadzącym placówkę szkolenia sportowego a wnioskodawcą określające szczegółowe warunki współpracy3);

7) oświadczenie o posiadaniu programu szkolenia sportowego opracowanego i zatwierdzonego przez właściwy polski związek sportowy, wraz z kryteriami kwalifikacji do szkolenia – składa pzs realizujący Program w roku ubiegłym,

8) program szkolenia sportowego opracowany i zatwierdzony przez właściwy polski związek sportowy, wraz z kryteriami kwalifikacji do szkolenia zaopiniowane przez Zespół Metodyczny4), zwany dalej „Zespołem” – składają wnioskodawcy po raz pierwszy wnioskujący o dofinansowanie Programu.

5. Wzór wniosku o dofinansowanie zadania, a także wzór umowy na realizację zadania oraz wzory załączników do wniosku i umowy, zostaną udostępnione na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, zwanego dalej „MSiT” oraz w Biuletynie Informacji Publicznej, zwanym dalej „BIP”.

6. Dokumentacja musi być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania wnioskodawcy.

7. Kopie dokumentów załączanych do wniosku należy opatrzyć poświadczeniem za zgodność z oryginałem (podpisują osoby uprawnione do reprezentowania wnioskodawcy). Dokumenty niespełniające powyższego wymogu nie będą uwzględniane.

8. Wniosek musi określać finansowy wkład własny wnioskodawcy w realizację zadania, w wysokości co najmniej 5% wnioskowanej dotacji. Wkład ten nie może być finansowany ze środków przekazanych przez MSiT w ramach innych zadań.

9. Wysokość kosztów pośrednich nie może przekroczyć 10% kosztów bezpośrednich przyznanego dofinansowania.

10. Wysokość środków przeznaczonych na wynagrodzenia za obsługę zadania nie może przekraczać 30 % łącznej kwoty kosztów pośrednich. Zwiększenie środków na wynagrodzenia w ramach kosztów pośrednich wymaga złożenia uzasadnienia oraz uzyskania zgody Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego, dalej „Dyrektor DSW”.

11. Minister, na podstawie sporządzonej po przeanalizowaniu przesłanych ofert opinii Komisji, określi wysokość dofinansowania dla poszczególnych podmiotów. Wysokość dofinansowania dla pojedynczego podmiotu jest nie mniejsza niż 500 000,00 złotych i nie większa niż 10 000 000,00 złotych.

12. W ramach posiadanych środków Minister może udzielić dodatkowego dofinansowania w ramach realizowanego zadania na warunkach określonych w niniejszym Programie, z następującymi zastrzeżeniami:

1) zasadność wystąpienia o dodatkowe dofinansowanie rozpatrzy Dyrektor DSW i przedłoży Ministrowi rekomendację odnośnie proponowanej wysokości dofinansowania;

2) rozstrzygnięcie o wysokości udzielonego dofinansowania podejmuje Minister. Od rozstrzygnięcia Ministra nie przysługuje odwołanie;

3) przyznanie dodatkowego dofinansowania następuje w formie pisemnego aneksu do umowy;

4) środki przyznane w ramach dodatkowego dofinansowania mogą być wykorzystane wyłącznie na dofinansowanie kosztów bezpośrednich.

VI. KRYTERIA OCENY WNIOSKÓW

1. Wniosek podlega ocenie pod względem formalnym i merytorycznym.

2. Oceny wniosków dokonuje powołana przez Ministra Komisja, złożona z pracowników DSW.

3. Warunkiem rozpatrywania wniosku pod względem merytorycznym jest pozytywna ocena wniosku pod względem formalnym, tj. złożenie przez wnioskodawcę w terminie określonym w Programie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowania wnioskodawcy wraz z wymaganymi załącznikami.

4. Odrzuceniu podlegają wnioski nie spełniające wymogów formalnych.

5. Przy ocenie merytorycznej wniosku uwzględnia się:

1) zgodność zakresu merytorycznego wniosku z obszarami zadań określonymi w Programie oraz ich znaczenie dla realizacji zadań z tego obszaru;

2) stan zasobów kadrowych i rzeczowych, wskazujących na możliwość realizacji zadania;

3) doświadczenie wnioskodawcy w realizacji zadań podobnego rodzaju (ocena oparta będzie na danych zawartych we wniosku, jak i na dotychczasowej współpracy w realizacji podobnych zadań);

4) wysokość udziału w dofinansowaniu zadania ze środków własnych, środków jednostek samorządu terytorialnego, funduszy UE oraz innych źródeł;

5) oszczędność i racjonalność kalkulacji kosztów przewidzianych na realizację zadania;

6) rzetelność i terminowość rozliczeń zadań w latach poprzednich (o ile zadania były realizowane).

6. Z oceny wniosków sporządza się protokół zbiorczy zawierający rekomendację dla Ministra Sportu i Turystyki odnośnie proponowanej wysokości dofinansowania.

7. Ostatecznego rozstrzygnięcia o przyznaniu dofinansowania oraz jego wysokości dokonuje Minister Sportu i Turystyki. Od rozstrzygnięcia Ministra nie przysługuje odwołanie. Rozstrzygnięcie Ministra nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2017 r. poz. 1257).

8. Minister ogłosi na stronie internetowej MSiT, oraz w BIP informacje o podmiotach, których wnioski zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym i merytorycznym, wraz z przyznaną kwotą dotacji.

VII. TERMINY REALIZACJI ZADAŃ

1. Termin realizacji zadań obejmuje okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r.

VIII. ZAKRES I WARUNKI REALIZACJI ZADAŃ

1. Zakres przeznaczenia dofinansowania.

W ramach Programu ustala się następujący zakres przeznaczenia dofinansowania, wynikający z Katalogu kosztów, stanowiącego załącznik nr 1 do Programu.

Tabela 1. Zakres przeznaczenia dofinansowania.

Koszty bezpośrednie

Szkolenie

Zgrupowania/konsultacje krajowe

Zawody krajowe – dotyczy udziału młodzieży w zawodach

Zajęcia sportowe – infrastruktura/wynajem obiektów

Wspomaganie

Zakup i obsługa sprzętu sportowego, specjalistycznego

Doszkalanie kadry szkoleniowej

Badania diagnostyczne/monitoring

Ubezpieczenia zawodników

Bezosobowy fundusz płac kadry szkoleniowej*

Osobowy fundusz płac kadry szkoleniowej*

Działalność gospodarcza kadry szkoleniowej (związana z realizacją procesu szkolenia sportowego)*

Zakwaterowanie w Internacie (dopuszcza się pokrycie kosztów zakwaterowania zawodników do wysokości 10% przyznanego dofinansowania)**

Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań po akceptacji Dyrektora DSW

Koszty pośrednie

Wynajem lokalu

Zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i urządzeń biurowych oraz programów komputerowych

Koszty konserwacji urządzeń biurowych i środków transportu

Koszty łączności i korespondencji, w tym koszty związane m.in. z opłatami bankowymi

Koszty stworzenia, administrowania, modyfikacji strony WWW – do publikacji informacji związanych z realizowanym zadaniem

Opłaty za nośniki energii

Koszty niezbędnych podróży, w tym koszty związane z kontrolami i wizytacjami

Wynagrodzenie za obsługę zadania*

Koszty transportu

Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań po akceptacji Dyrektora DSW

* z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii

** nie dotyczy piłki ręcznej

2. Warunki realizacji zadań związanych ze szkoleniem.

1) Szkolenie obejmuje zawodników, tj.: uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych lub ponadgimnazjalnych5) posiadających aktualne orzeczenie o zdolności do uprawiania danego sportu.

2) Informację o aktualnym wykazie szkolonych zawodników należy składać w DSW, w formie elektronicznej – niezwłocznie po dokonaniu w nim zmiany, a w formie pisemnej w terminach:

a) do 31 marca 2018 r.,

b) do 31 października 2018 r.

3) Wnioskodawca zadania ma obowiązek:

a) prowadzenia ewidencji dystrybucji sprzętu sportowego zawierającej wykaz sprzętu i listę zawodników potwierdzających odbiór lub protokół zdawczo-odbiorczy przekazania sprzętu do ewidencji szkoły uczestniczącej w programie,

b) prowadzenia wykazu badań diagnostycznych wraz z listą zawodników potwierdzających udział w badaniach,

c) prowadzenia list uczestników akcji szkoleniowych wraz z potwierdzeniem ich udziału,

d) prowadzenia listy osób korzystających z zakwaterowania w internacie wraz ze zgodą ich opiekunów prawnych.

3. Wnioskodawca zobowiązany jest do:

a) posiadania praw autorskich do utworów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z oraz z 2017 r. poz. 880 i 1089) powstałych w związku z realizacją zadania realizowanego w ramach niniejszego Programu oraz powstałego w wyniku dofinansowania ze środków MSiT. Wnioskodawca zobowiązany będzie do przekazania ww. praw Ministrowi na warunkach określonych w umowie,

b) publikowania na swojej stronie internetowej aktualnego wykazu prowadzonych akcji szkoleniowych, zawierającego termin i miejsce każdej akcji oraz listę osób w niej uczestniczących,

c) posiadania oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych wszystkich osób, których dane osobowe zostały zawarte w dokumentacji umowy, na potrzeby jej zawarcia i realizacji, w tym na przetwarzanie ww. danych przez Ministra Sportu i Turystyki, w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań związanych z dofinansowaniem zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży oraz w celu zapewnienia prawidłowego rozliczenia tego dofinansowania. Elementem ww. oświadczenia jest informacja o możliwości cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie oraz informacja o formie w jakiej oświadczenie o cofnięciu zgody ma być złożone

4. Ustala się następujące zasady dofinansowania wynagrodzenia kadry trenerskiej i osób współpracujących:

a) osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w ramach niniejszego Programu nie mogą otrzymywać dodatkowych wynagrodzeń z tytułu wykonywanej pracy podczas szkoleń i zawodów sportowych dofinansowywanych w tym Programie;

b) wysokość dofinansowania wynagrodzeń kadry szkoleniowej i osób współpracujących określa Tabela 2.

Tabela. 2 Wysokość dofinansowania wynagrodzeń kadry szkoleniowej i osób współpracujących.

Funkcja

Wysokość wynagrodzenia ze środków FRKF*

Koordynator makroregionalny

do 200,00 zł /dzień przy akcji
lub do 3 000,00 zł/mc

Koordynator wojewódzki

do 200,00 zł /dzień przy akcji
lub do 2 500,00 zł/m-c

Nauczyciel / Trener / Instruktor

do 150,00 zł /dzień przy akcji
lub do 2 000,00 zł/m-c

Lekarz
Fizjoterapeuta
Dietetyk

do 200,00 zł /dzień przy akcji
lub do 1 500,00 zł/m-c

* Podane kwoty są kwotami brutto bez naliczonych pochodnych pracodawcy

5. Środki FRKF, których dysponentem jest Minister, przeznaczone na pokrycie kosztów udziału w zawodach krajowych, nie obejmują zawodów mistrzowskich krajowych i zawodów mistrzowskich międzynarodowych, niezależnie od kategorii wiekowej uczestników6).

IX. WARUNKI REALIZACJI I ROZLICZENIA UMOWY

1. Szczegółowe warunki realizacji, dofinansowania i rozliczania zadań reguluje umowa zawarta pomiędzy Ministrem a wnioskodawcą.

2. Załącznikiem do umowy jest wniosek oraz:

1) Program Dofinansowania ze środków Funduszu rozwoju kultury fizycznej w roku 2018 zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego

2) preliminarz kosztów bezpośrednich i pośrednich – zestawienie zbiorcze kosztów;

3) harmonogram planowanych działań;

4) preliminarz kosztów pośrednich;

5) statut wnioskodawcy;

6) wykaz sprzętu sportowego i specjalistycznego;

7) wykaz dofinansowywanych wynagrodzeń;

8) wykaz dofinansowywanych wynagrodzeń w kosztach pośrednich;

9) wykaz szkolonych zawodników w Programie;

10) zaopiniowany i zaakceptowany przez Zespół wykaz kadry trenerskiej i współpracującej,

11) harmonogram przekazywania transz;

12) kryteria podziału środków zatwierdzone przez organ zarządzający wnioskodawcy;

13) oświadczenie o posiadaniu orzeczeń lekarzy sportowych o braku przeciwskazań do szkolenia wszystkich zawodników/czek objętych dofinansowaniem w ramach Programu.

3. Druki załączników wymienione w ust. 2 dostępne będą na stronie internetowej MSiT i w BIP.

4. Środki na realizację zadania mogą być przeznaczone wyłącznie na dofinansowanie kosztów określonych w niniejszym Programie oraz umowie i załącznikach do umowy.

5. Przekazywanie środków finansowych odbywać się będzie w formie transz, zgodnie z harmonogramem ich przekazywania.

6. Zleceniobiorca zobowiązany jest poinformować w formie elektronicznej DSW o zmianach terminu i miejsca realizacji akcji wraz z uzasadnieniem dla zmian, przed terminem ich realizacji oraz uzyskać ich akceptację.

7. Wszelkie przesunięcia środków w ramach i pomiędzy grupami kosztów możliwe są jedynie za zgodą Dyrektora DSW w formie pisemnego aneksu.

8. Na podstawie wyżej określonych zmian zakresu rzeczowo-finansowego zadań jednostkowych sporządza się plan po zmianach dla:

1) I półrocza – należy złożyć w terminie do 31 sierpnia 2018 r.;

2) II półrocza – należy złożyć w terminie do 30 listopada 2018 r.

Ww. zmiany wymagają akceptacji w formie pisemnego aneksu.

9. Wnioskodawca zobowiązany jest do poddania się kontroli w zakresie objętym umową oraz udostępnienia na wniosek Ministra wszystkich niezbędnych dokumentów dotyczących realizowanego zadania.

10. Wzory załączników do realizacji i rozliczenia umowy, a także sprawozdania częściowego/końcowego zostaną udostępnione na stronie internetowej MSiT oraz w BIP.

11. Minister zatwierdza prawidłowe rozliczenie zadania w terminie 30 dni od daty wpływu rozliczenia. Przy rozliczeniu zadania będą brane pod uwagę w szczególności:

1) terminowe złożenie sprawozdania;

2) osiągnięcie celu zadania, w tym osiągnięte efekty rzeczowe;

3) zgodność realizacji zadania z działaniami określonymi we wniosku i zawartej umowie;

4) prawidłowość wykorzystania otrzymanych środków publicznych;

5) rzetelność przedstawionej dokumentacji rozliczeniowej.

12. Wnioskodawca zadania jest zobowiązany do umieszczania w materiałach promocyjnych i informacyjnych dotyczących realizacji zadania oraz na stronie internetowej informacji: „dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki” wraz z logotypem MSiT.

13. Wnioskodawca przedstawia sprawozdanie końcowe z wykonania zadania stosownie do treści zawartej umowy i zawartych do niej aneksów. Sprawozdanie należy złożyć osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2016 r., poz. 1113) na adres Ministerstwa Sportu i Turystyki podany w BIP.

14. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Minister może wyrazić zgodę na odstępstwa od niniejszych zasad.

X. TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA WNIOSKÓW

1. Wnioski należy składać w terminie od dnia wejścia w życie decyzji do 31 października 2018 r. osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ww. ustawy Prawo pocztowe na adres Ministerstwa Sportu i Turystyki podany w BIP.

2. Na kopercie należy zamieścić nazwę i adres wnioskodawcy oraz nazwę zadania z adnotacją „Dofinansowanie zadań ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – DSW”.

XI. TERMIN ROZPATRZENIA WNIOSKÓW

Wniosek podlega rozpatrzeniu nie później niż 60 dni od daty wpływu do MSiT.

1) do 31.08.2019 r.

2) do 31.08.2019 r.

3) W przypadku zawarcia co najmniej dwóch porozumień wnioskodawca przedstawia wzór porozumienia oraz wykaz podmiotów z którymi takie porozumienia zawarł.

4) Zespół Metodyczny – do nadzoru merytorycznego oraz kontroli procesu szkolenia realizowanego w ramach ww. zadań, złożony z ekspertów w dziedzinie sportu, wskazany przez Ministra Sportu i Turystyki.

5) do 31.08.2018 r.

6) Za zgodą Dyrektora DSW zawodnicy uczestniczący w programie mogą uczestniczyć w zawodach mistrzowskich w ramach kadr/reprezentacji wojewódzkich.

[1] Załącznik w brzmieniu ustalonym przez § 1 decyzji nr 42 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 10 sierpnia 2018 r. zmieniającej decyzję nr 27 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia „Programu dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w roku 2018 zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanych ze szkoleniem młodzieży uzdolnionej sportowo w ośrodkach działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego” (Dz.U.MSiT. poz. 60). Zmiana weszła w życie 11 sierpnia 2018 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00