Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Ministra Sportu i Turystyki rok 2018 poz. 3
Wersja archiwalna od 2018-01-13 do 2018-12-31
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Sportu i Turystyki rok 2018 poz. 3
Wersja archiwalna od 2018-01-13 do 2018-12-31
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

DECYZJA NR 3
MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI1)

z dnia 12 stycznia 2018 r.

w sprawie ogłoszenia "Programu dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych w 2018 r."

Na podstawie art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 471 z późn. zm.) oraz § 3 i 8 rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 25 września 2017 r. w sprawie przekazywania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Dz. U. poz. 1801) ustala się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1. Ogłasza się "Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych w 2018 r.", stanowiący załącznik do niniejszej decyzji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2. Decyzja wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Minister Sportu i Turystyki

Witold Bańka

1) Minister Sportu i Turystyki kieruje działem administracji rządowej kultura fizyczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Sportu i Turystyki (Dz. U. poz. 2318).

Załącznik do decyzji Nr 3 Ministra Sportu i Turystyki
z dnia 12 stycznia 2018 r.

PROGRAM DOFINANSOWANIA ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ ZADAŃ Z OBSZARU WSPIERANIA SZKOLENIA SPORTOWEGO I WSPÓŁZAWODNICTWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W 2018 r.

Na podstawie art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 471 z późn. zm.) oraz § 3 i 8 rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 25 września 2017 r. w sprawie przekazywania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Dz. U. poz. 1801), (dalej "rozporządzenie"), ogłasza się "Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych w 2018 r." (dalej "Program").

Minister Sportu i Turystyki (dalej "Minister") przyznaje w ramach posiadanych środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (dalej "FRKF") dofinansowanie na przygotowania i udział zawodników niepełnosprawnych w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy w 2018 roku.

I. ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

1. Celem Programu jest:

1) zapewnienie zawodnikom niepełnosprawnym optymalnych warunków szkolenia sportowego w zakresie przygotowań do udziału w letnich i zimowych igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy oraz poprawa wyników reprezentantów Polski we współzawodnictwie międzynarodowym;

2) zapewnienie zawodnikom niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego nieodzownego do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

II. PODMIOTY UPRAWNIONE DO UZYSKANIA DOFINANSOWANIA

Wnioski na realizację zadań objętych Programem mogą składać:

1) polskie związki sportowe (dalej "pzs");

2) stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym działające w zakresie sportu wyczynowego osób niepełnosprawnych (dalej "stowarzyszenie").

III. RODZAJE ZADAŃ PRZEWIDZIANYCH DO REALIZACJI

W ramach Programu wyróżnia się następujące zadania:

1) przygotowanie i udział w igrzyskach paraolimpijskich;

2) przygotowanie do igrzysk głuchych;

3) przygotowanie i udział w mistrzostwach świata i Europy w sportach nieobjętych programem igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych.

IV. WYSOKOŚĆ ŚRODKÓW PRZEZNACZONYCH NA REALIZACJĘ PROGRAMU

1. Na realizację programu Minister w 2018 r. przeznacza kwotę ujętą w projekcie ustawy budżetowej na 2018 r. w wysokości: 20 000 000,00 zł.

2. W przypadku zmiany wysokości środków FRKF na realizację programu w stosunku do założonego planu Minister może odpowiednio ogłosić dodatkowy nabór wniosków lub zmniejszyć kwotę dofinansowania na warunkach określonych w umowie.

V. WARUNKI UDZIELANIA DOFINANSOWANIA I JEGO WYSOKOŚĆ

1. Wniosek na realizację zadania składa się w terminie określonym w dziale VIII.

2. Wymogi formalne wniosku określa § 10 rozporządzenia.

3. Załącznikami do wniosku są:

1) preliminarz kosztów bezpośrednich i pośrednich - zestawienie zbiorcze;

2) harmonogram planowanych działań;

3) preliminarz kosztów pośrednich;

4) zaświadczenie lub informację sporządzoną na podstawie ewidencji właściwej dla formy organizacyjnej wnioskodawcy wraz z oświadczeniem potwierdzającym zgodność i aktualność danych na dzień składania wniosku;

5) statut, umowę lub akt założycielski dotyczący prowadzenia działalności przez Wnioskodawcę;

6) program przygotowań odpowiednio do XI Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich Pyeongchang'2018, XVI Igrzysk Paraolimpijskich Tokio'2020, XXIV Letnich Igrzysk Głuchych'2021, XVIII Zimowych Igrzysk Głuchych'2019 lub program przygotowań do mistrzostw świata i Europy w sportach nieobjętych programem igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych.

4. Wniosek wraz z załącznikami, o których mowa w ust. 2, należy złożyć w formie papierowej w 1 egzemplarzu.

5. Wzór wniosku o dofinansowanie zadań w ramach Programu, a także wzór umowy na realizację zadania oraz wzory załączników zostaną udostępnione na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki (dalej "MSiT") i w Biuletynie Informacji Publicznej (dalej "BIP").

6. Dokumentacja musi być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentacji Wnioskodawcy.

7. Kopie dokumentów załączonych do wniosku należy opatrzyć poświadczeniem "za zgodność z oryginałem" (podpisują osoby uprawnione do reprezentowania Wnioskodawcy). Dokumenty niespełniające tego wymogu nie będą uwzględniane.

8. Wniosek musi określać finansowy wkład własny Wnioskodawcy na realizację zadania, nie mniejszy niż 2% dotacji. Wkład ten nie może być finansowany ze środków przekazanych przez MSiT w ramach innych zadań.

9. Wysokość kosztów pośrednich niezbędnych do realizacji zadania, nie może przekroczyć 10% kosztów bezpośrednich dotacji.

10. Oceny wniosków dokonuje Departament Sportu Wyczynowego. Ocena wniosku przekazana zostanie powołanej przez Ministra komisji, która przedłoży rekomendację odnośnie proponowanej wysokości dofinansowania.

11. Z oceny wniosków sporządza się protokół zbiorczy.

12. Ostatecznego rozstrzygnięcia naboru wniosków oraz wysokości dofinansowania dokonuje Minister.

13. Wysokość dofinansowania zadań w ramach programu:

1) przygotowanie i udział w igrzyskach paraolimpijskich - nie mniej niż 13 500 000 zł;

2) przygotowanie do igrzysk głuchych - nie mniej niż 3 500 000 zł;

3) przygotowanie i udział w mistrzostwach świata i Europy w sportach nieobjętych programem igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych - nie mniej niż 2 000 000 zł.

14. Wykaz podmiotów oraz wysokość przyznanych środków finansowych zostaną opublikowane na stronie internetowej MSiT oraz w BIP.

15. Podmioty wymienione w dziale II, w przypadku przyznania innej niż wnioskowana kwoty dofinansowania, zobowiązane są do ponownego przekazania wniosku, zweryfikowanego zgodnie z przyznaną kwotą dofinansowania. Wniosek, o którym mowa powyżej, należy przekazać do MSiT w terminie 30 dni od daty opublikowania wykazu podmiotów, którym przyznano dofinansowanie.

16. Niezłożenie poprawionego wniosku uznaje się za jego wycofanie.

17. W ramach posiadanych środków Minister może udzielić dodatkowego dofinansowania w zakresie realizowanego zadania, na warunkach określonych w niniejszym Programie, z zastrzeżeniem:

1) powołana przez Ministra komisja rozpatrzy zasadność wystąpienia o dodatkowe dofinansowanie;

2) komisja przedłoży rekomendację odnośnie proponowanej wysokości dofinansowania;

3) przyznanie dodatkowego dofinansowania możliwe jest w formie pisemnego aneksu do umowy;

4) dodatkowe środki mogą być przeznaczone wyłącznie na dofinansowanie kosztów bezpośrednich zadania.

18. Rozstrzygnięcie o wysokości udzielonego dofinansowania podejmuje Minister. Od rozstrzygnięcia Ministra nie przysługuje odwołanie.

VI TERMIN REALIZACJI ZADAŃ

1. Termin realizacji zadań obejmuje okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r.

2. Warunki dofinansowania oraz jego wysokość, a także sposób rozliczania zadań określa umowa zawarta pomiędzy MSiT a Zleceniobiorcą, o którym mowa w dziale II.

VII. ZAKRES I WARUNKI REALIZACJI ZADAŃ

1. Zakres przeznaczenia dofinansowania

W ramach Programu ustala się następujący zakres przeznaczenia dofinansowania, przy czym przeznaczenie dofinansowania określone w Tabeli 1 musi być zgodne z katalogiem kosztów, który stanowi załącznik nr 1 do Programu.

Tabela 1. Zakres przeznaczenia dofinansowania

I.

KOSZTY BEZPOŚREDNIE

Szkolenie

a)

Zgrupowania/konsultacje krajowe

b)

Zgrupowania/konsultacje zagraniczne

Współzawodnictwo

a)

Zawody krajowe

b)

Zawody zagraniczne

c)

Zawody mistrzowskie

Wspomaganie

a)

Doszkalanie kadry szkoleniowej

b)

Suplementy diety, odżywki, leki, itp.

c)

Zakup i obsługa sprzętu sportowego, osobistego, specjalistycznego

d)

Badania diagnostyczne oraz monitoring treningu i zawodów

e)

Składki do federacji międzynarodowych

Wynagrodzenia

a)

Bezosobowy fundusz płac wraz z pochodnymi*

b)

Osobowy fundusz płac wraz z pochodnymi*

c)

Działalność gospodarcza (związana z realizacją procesu szkolenia sportowego)

Inne

a)

Ubezpieczenia zawodników oraz trenerów**

b)

Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW

II.

KOSZTY POŚREDNIE

a)

Wynajem lokalu siedziby właściwego pzs/stowarzyszenia

b)

Zakup niezbędnego sprzętu, materiałów i urządzeń biurowych oraz programów komputerowych

c)

Konserwacja urządzeń biurowych i środków transportu

d)

Korespondencja i łączność oraz opłaty bankowe

e)

Koszty utworzenia, administrowania, modyfikacji strony www - do publikacji informacji związanych z realizowanym zadaniem

f)

Nośniki energii

g)

Niezbędne koszty podróży służbowych związanych z realizacją zadania określonego w umowie osób nieuczestniczących bezpośrednio w procesie szkolenia

h)

Wynagrodzenie osób obsługujących zadanie*

i)

Koszty transportu

j)

Inne, wyłącznie związane z bezpośrednią realizacją zadań, po akceptacji Dyrektora DSW

* z wyłączeniem odpraw, trzynastej pensji, nagród, premii

** dotyczy trenerów zatrudnionych na umowę o pracę

1) Zleceniobiorca zobowiązany jest do przeznaczenia środków dotacji w pierwszej kolejności na przygotowania zawodników - medalistów Igrzysk Paraolimpijskich 2016, Igrzysk Głuchych 2017, mistrzostw świata i mistrzostw Europy 2017, zawodników, którzy uzyskali kwalifikacje do igrzysk paraolimpijskich, następnie zawodników, którzy zajęli w ww. zawodach miejsca 4-8 oraz pozostałych zawodników.

2) W ramach Programu nie przewiduje się dofinansowania ze środków dotacji wynagrodzenia urzędującego prezesa i wiceprezesa pzs lub stowarzyszenia. Wynagrodzenie z tytułu pełnionej przez prezesa lub wiceprezesa innej funkcji w pzs lub stowarzyszeniu nie podlega dofinansowaniu.

3) W ramach Programu urzędujący prezes i wiceprezes nie może być beneficjentem środków jako zawodnik.

2. Zasady uczestnictwa we współzawodnictwie międzynarodowym

W zakresie realizacji uczestnictwa zawodników w międzynarodowych zawodach mistrzowskich obowiązują następujące zasady:

1) Zleceniobiorca realizujący przygotowania zawodników niepełnosprawnych do udziału w programach przygotowań zobowiązany jest do przesłania w formie elektronicznej do Departamentu Sportu Wyczynowego i Zespołu Metodycznego1 (dalej "Zespół") dokumentacji dotyczącej udziału w zawodach mistrzowskich, na co najmniej 14 dni przed wyjazdem2.

Na dokumentację składają się:

a) założenia startu w zawodach mistrzowskich,

b) preliminarz finansowy dotyczący kosztów uczestnictwa w zawodach.

2) Zespół przekazuje do Departamentu Sportu Wyczynowego opinię dot. założeń startowych.

3) Zleceniobiorca zobowiązany jest do złożenia w terminie 14 dni od zakończenia zawodów mistrzowskich sprawozdania do Departamentu Sportu Wyczynowego oraz do Zespołu3; na sprawozdanie składają się:

a) ocena startu w zawodach mistrzowskich,

b) komunikat końcowy zawodów lub wydruk ze strony internetowej zawodów.

4) Zleceniobiorca organizujący międzynarodowe zawody w kraju, otrzymane w ramach umowy środki może przeznaczyć wyłącznie na dofinansowanie udziału polskiej reprezentacji; pozostałe koszty organizator pokrywa z innych źródeł.

3. Zasady realizacji procesu szkolenia

1) Szkolenie obejmuje niepełnosprawnych zawodników posiadających aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do uprawiania danego sportu.

2) Informację o aktualnym składzie szkolonych zawodników należy składać w formie pisemnej i elektronicznej do Departamentu Sportu Wyczynowego oraz do Zespołu4 (w formie elektronicznej) w terminie:

a) do 30 czerwca 2018 r.,

b) do 31 grudnia 2018 r.

3) Zobowiązuje się Zleceniobiorcę, aby do organizacji szkolenia obejmującego przygotowania do igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych, wykorzystywał bazę sportową w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu (dalej "OPO COS"), ze względu na zachowanie optymalnych standardów szkolenia sportowego. Na organizację zgrupowań i konsultacji krajowych poza OPO COS wymagana jest zgoda Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego.

4) Organizacja zgrupowań i konsultacji zagranicznych jest możliwa wyłącznie po akceptacji Departamentu Sportu Wyczynowego oraz, w przypadku programu przygotowań do igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych, uzyskaniu pozytywnej opinii Zespołu.

5) Zawodnicy realizujący program przygotowań do igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych zobowiązani są do przeprowadzania badań lekarskich w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej lub jego filiach (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 grudnia 2015 r. w sprawie zakresu i sposobu realizowania opieki medycznej nad zawodnikami zakwalifikowanymi do kadry narodowej: w sportach olimpijskich, paraolimpijskich i igrzysk głuchych (Dz. U. poz. 2225).

6) Zaleca się, aby badania diagnostyczne5 zawodników realizujących program przygotowań do igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych wykonywane były w Instytucie Sportu - Państwowym Instytucie Badawczym (dalej "Instytut Sportu - PIB"). Przy wykonaniu badań diagnostycznych w innych placówkach Zleceniobiorca ma obowiązek przesłać wyniki badań do Instytutu Sportu-PIB. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawodnika posiada i przechowuje Zleceniobiorca.

7) Zaleca się, aby w miarę możliwości szkoleniowych, szkolenie zawodników niepełnosprawnych było realizowane wspólnie z zawodnikami pełnosprawnymi (dotyczy pzs).

8) Zleceniobiorca ma obowiązek posiadania oświadczeń o wyrażeniu zgody na gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie do MSiT, a także wprowadzanie do systemów teleinformatycznych danych osobowych od wszystkich osób, których dane pozyskiwane są na potrzeby realizacji oraz rozliczenia programu, tj. zadania dofinansowanego ze środków publicznych. Obowiązek, o którym mowa powyżej, dotyczy przede wszystkim szkolonych w ramach programu zawodników, kadry trenerskiej i współpracującej, a także osób, których wynagrodzenie jest finansowane ze środków programu. Elementem ww. oświadczenia jest informacja o możliwości cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie oraz informacja o formie w jakiej oświadczenie o cofnięciu zgody ma być złożone.

9) Zleceniobiorca ma obowiązek złożenia w MSiT w dniu podpisania umowy oświadczenia o posiadaniu zgody na przetwarzanie danych wszystkich osób, o których mowa w pkt 8.

10) Zleceniobiorca ma obowiązek prowadzenia:

a) ewidencji dystrybucji suplementów diety, odżywek i leków (zawierającej m. in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór),

b) ewidencji dystrybucji sprzętu sportowego (zawierającej m. in. wykaz i listę zawodników potwierdzających odbiór, protokół zdawczo-odbiorczy),

c) wykazu badań diagnostycznych wraz z listą zawodników potwierdzających udział w badaniach,

d) list uczestników akcji szkoleniowych wraz z potwierdzeniem ich udziału,

e) ewidencji ubezpieczeń zawodników niepełnosprawnych i trenerów od następstw nieszczęśliwych wypadków,

f) wykazu uczestników realizujących zadania objęte Programem, wraz z ich zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

11) Zleceniobiorca ma obowiązek publikowania na swojej stronie internetowej (w oddzielnej zakładce) aktualnego wykazu prowadzonych akcji szkoleniowych, zawierającego termin i miejsce każdej akcji oraz listę uczestników.

12) Zleceniobiorca ma obowiązek współpracować z Polską Agencją Antydopingową (dalej "Agencja") w zakresie:

a) realizacji programów informacyjno-edukacyjnych dotyczących działań antydopingowych,

b) zapewnienia optymalnych warunków infrastrukturalnych pozwalających na przeprowadzenie kontroli antydopingowej podczas organizowanych przez pzs lub stowarzyszenie zawodów,

c) prowadzonych przez Agencję śledztw w sprawach dotyczących dopingu w sporcie.

13) Zleceniobiorca zobowiązany jest do dysponowania majątkowymi prawami autorskimi do utworów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2017 r. poz. 880, z późn. zm.) powstałych w związku z realizacją zadania realizowanego w ramach niniejszego programu. Zleceniobiorca zobowiązany będzie do przekazania ww. praw Ministrowi na warunkach określonych w umowie.

4. Zasady dofinansowania wynagradzania kadry trenerskiej i osób współpracujących

1) Dofinansowanie wynagrodzenia osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę wyłącza możliwość równoczesnego dofinansowania tym osobom wynagrodzeń w formie bezosobowego funduszu płac.

2) Dofinansowanie wynagrodzenia osób prowadzących szkolenie w sportach nieobjętych programem igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych płacone jest wyłącznie z tytułu pracy podczas szkoleń i zawodów sportowych według stawki za dzień.

3) Dofinansowanie wynagrodzenia lekarza, terapeuty i psychologa ze środków MSiT w więcej niż w jednym pzs lub stowarzyszeniu wymaga zgody Ministra.

4) Jeżeli jedna osoba pełni w pzs lub stowarzyszeniu kilka funkcji, które mogą być dofinansowane ze środków MSiT, dofinansowaniem może być objęta tylko jedna z tych funkcji.

5) Łączna kwota dofinansowania wynagrodzenia trenera nie może przekroczyć kwot wskazanych w tabeli 2, nawet jeżeli źródło dofinansowania pochodzi z kilku programów dotacyjnych MSiT.

6) Trenerzy szkolenia w programie przygotowań do igrzysk paraolimpijskich i igrzysk głuchych mają obowiązek uczestniczenia w szkoleniach organizowanych w ramach Akademii Trenerskiej finansowanej ze środków MSiT.

7) W ramach programu nie jest możliwe dofinansowanie wynagrodzenia osób z tytułu pracy trenerskiej/instruktorskiej/obsługi technicznej, jeżeli osoby te pobierają stypendium sportowe, jako zawodnicy lub przewodnicy zawodników niepełnosprawnych.

Tabela 2. Wysokość dofinansowania wynagrodzeń kadry szkoleniowej i osób współpracujących

RODZAJ

STANOWISKO

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA WYNAGRODZENIA Z DOTACJI*

Kadra szkoleniowa

Trener główny

do 6 000 zł/mies. lub
do 250 zł/dzień/przy akcji

Trener asystent

do 5 200 zł/mies. lub
do 250 zł/dzień/przy akcji

Kadra współpracująca

Trener

do 4 400 zł/mies. lub
do 250 zł/dzień/przy akcji

Lekarz, terapeuta, psycholog/dietetyk* *

do 4 300 zł/mies. lub
do 250 zł/dzień/przy akcji

Inni (technik, serwisant, itp.)

do 4 000 zł/mies. lub
do 200 zł /dzień/przy akcji

sparingpartner* * *

do 2 000 zł/mies. lub
do 200 zł /dzień/przy akcji

Trener powinien być zatrudniony zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy.

* Podane kwoty są kwotami brutto bez naliczonych pochodnych pracodawcy.

** Dotyczy monitoringu procesu szkoleniowego.

*** Szkolenie z udziałem sparingpartnerów wyłącznie po wcześniejszej akceptacji Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT.

VIII. TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA WNIOSKÓW

1. Wnioski należy składać w terminie od 12 stycznia 2018 r. do 31 października 2018 r. osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 1481) na adres siedziby MSiT.

2. Na kopercie należy zamieścić nazwę i adres Wnioskodawcy oraz nazwę zadania z adnotacją "Dofinansowanie zadań ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej".

IX. TERMIN ROZPATRZENIA WNIOSKÓW

Wniosek podlega rozpatrzeniu nie później niż 30 dni od daty wpłynięcia do MSiT.

X. KRYTERIA OCENY WNIOSKÓW

1. Wniosek podlega ocenie pod względem formalnym i merytorycznym.

2. Odrzuceniu podlegają wnioski nie spełniające wymogów formalnych.

3. Warunkiem rozpatrzenia wniosku pod względem merytorycznym jest pozytywna ocena wniosku pod względem formalnym, tj. złożenie przez Wnioskodawcę w terminie określonym w Programie kompletnego i prawidłowo wypełnionego formularza wniosku podpisanego przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli wraz z wymaganymi załącznikami zamieszczonymi na stronie internetowej MSiT.

4. Przy ocenie merytorycznej wniosku uwzględnia się:

1) zgodność zakresu merytorycznego wniosku z obszarami zadań określonymi w Programie oraz ich znaczenie dla realizacji zadań z tego obszaru;

2) stan zasobów kadrowych i rzeczowych, wskazujący na możliwość realizacji zadania;

3) doświadczenie Wnioskodawcy w realizacji zadań podobnego rodzaju (ocena oparta będzie na danych zawartych we wniosku, jak i na dotychczasowej współpracy w realizacji podobnych zadań);

4) realizację zadania przez pzs;

5) wysokość udziału w dofinansowaniu zadania środków własnych, środków jednostek samorządu terytorialnego, funduszy UE oraz innych źródeł;

6) oszczędność i racjonalność kalkulacji kosztów przewidzianych na realizację zadania;

7) rzetelność i terminowość rozliczeń zadań w latach poprzednich (o ile zadania były realizowane);

8) poziom sportowy (zgodnie z Tabelą 3, ocena od 0 do 6 punktów).

Tabela 3.

Wyniki sportowe

1. Liczba miejsc 1-3 w kategorii seniorów

a) w Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016, Igrzyskach Głuchych Samsun 2017

b) w ostatnich mistrzostwach świata

c) w ostatnich mistrzostwach Europy

2. Liczba miejsc 4-8 w kategorii seniorów

a) w Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016, Soczi 2014, Igrzyskach Głuchych Samsun 2017

b) w ostatnich mistrzostwach świata

Zasięg sportu

1. Liczba szkolonych zawodników w podziale na kategorie wiekowe

2. Liczba klubów

3. Liczba trenerów

Organizacja szkolenia

1. Liczba zawodów mistrzowskich

2. Liczba specjalistycznych zgrupowań zagranicznych

3. Liczba łączna trenerów i zawodników w planowanym harmonogramie zadań

XI. WARUNKI REALIZACJI I ROZLICZENIA UMOWY

1. Szczegółowe warunki dofinansowania i rozliczania zadań reguluje umowa zawarta pomiędzy Ministrem a Zleceniobiorcą.

2. Załącznikiem do umowy jest wniosek oraz:

1) preliminarz kosztów bezpośrednich i pośrednich - zestawienie zbiorcze;

2) harmonogram planowanych działań;

3) preliminarz kosztów pośrednich;

4) zaświadczenie lub informację sporządzoną na podstawie ewidencji właściwej dla formy organizacyjnej wnioskodawcy wraz z oświadczeniem potwierdzającym zgodność i aktualność danych na dzień składania wniosku;

5) statut, umowa lub akt założycielski dotyczący prowadzenia działalności przez Zleceniobiorcę;

6) wykaz sprzętu sportowego i specjalistycznego;

7) wykaz dofinansowywanych wynagrodzeń;

8) wykaz dofinansowywanych wynagrodzeń w kosztach pośrednich;

9) wykaz szkolonych zawodników w Programie;

10) regulamin powoływania zawodników do kadry narodowej;

11) wykaz kadry trenerskiej i współpracującej;

12) plan organizacji szkolenia dla poszczególnych sportów;

13) zadania wynikowe dla poszczególnych sportów;

14) harmonogram przekazywania transz;

15) uzasadnienie miejsca i składu osobowego ekipy wraz z listą imienną uczestników - w przypadku planowanych zgrupowań i konsultacji zagranicznych;

16) oświadczenie Zleceniobiorcy o posiadaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych wszystkich osób uczestniczących w programie;

17) wykaz planowanych poza Ośrodkami Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu zgrupowań i konsultacji krajowych wraz z uzasadnieniem ich lokalizacji;

18) opinia Zespołu dotycząca przygotowań zawodników niepełnosprawnych do udziału w igrzyskach paraolimpijskich i igrzyskach głuchych (na podstawie załączników wymienionych w pkt 2, 6, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16 przesłanych w wersji elektronicznej do Zespołu, załączniki wymienione w pkt 2, 6, zbiorcze i dla poszczególnych sportów).

3. Wniosek do umowy należy złożyć w formie papierowej wraz z załącznikami do wniosku, o których mowa w ust. 2. pkt 1-3, 6-17.

4. Środki na realizację zadań mogą być przeznaczone wyłącznie na dofinansowanie kosztów określonych w umowie i załącznikach do umowy.

5. Przekazywanie środków finansowych odbywać się będzie w formie transz, zgodnie z harmonogramem ich przekazywania.

6. Zleceniobiorca zobowiązany jest poinformować w formie elektronicznej Departament Sportu Wyczynowego o zmianach: terminu, miejsca realizacji akcji i liczby osób wraz z uzasadnieniem dla zmian, przed terminem ich realizacji oraz uzyskać ich akceptację.

7. Ww. zmiany oraz wszelkie przesunięcia środków w ramach i pomiędzy grupami kosztów możliwe są jedynie za zgodą Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w formie pisemnego aneksu do umowy, na podstawie złożonego przez Zleceniobiorcę "planu po zmianach".

8. Na podstawie wyżej określonych zmian zakresu rzeczowo-finansowego zadań jednostkowych sporządza się plan po zmianach dla:

1) I półrocza - należy złożyć w terminie do 31.08.2018 r.;

2) II półrocza - należy złożyć w terminie do 30.11.2018 r.

9. Zleceniobiorca jest zobowiązany do umieszczania w materiałach promocyjnych i informacyjnych dotyczących realizacji zadania oraz na stronie internetowej informacji: "dofinansowano ze środków MSiT" wraz z logotypem MSiT.

10. Zleceniobiorca zobowiązany jest do dysponowania majątkowymi prawami autorskimi do utworów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880) powstałych w związku z realizacją zadania realizowanego w ramach niniejszego Programu. Zleceniobiorca zobowiązany będzie do przekazania ww. praw Ministrowi na warunkach określonych w umowie.

11. Zleceniobiorca zobowiązany jest do poddania się kontroli w zakresie objętym umową oraz udostępnienia na wniosek Ministra wszystkich niezbędnych dokumentów dotyczących realizowanego zadania.

12. Zleceniobiorca przedstawia sprawozdanie końcowe z wykonania zadania stosownie do treści zawartej umowy i zawartych do niej aneksów. Sprawozdanie należy złożyć osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe na adres siedziby MSiT.

13. Wzory załączników do realizacji i rozliczenia umowy, a także sprawozdania częściowego/końcowego zostaną udostępnione na stronie internetowej MSiT oraz w BIP.

14. Minister zatwierdza prawidłowe sprawozdanie z realizacji zadania w terminie 30 dni od daty wpłynięcia rozliczenia. Przy rozliczeniu zadania będą brane pod uwagę w szczególności:

1) terminowe złożenie sprawozdania;

2) osiągnięcie celu zadania, efekty rzeczowe;

3) zgodność realizacji zadania z działaniami określonymi we wniosku i zawartej umowie;

4) prawidłowość wykorzystania otrzymanych środków publicznych;

5) rzetelność przedstawionej dokumentacji rozliczeniowej.

15. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Minister może wyrazić zgodę na odstępstwa od niniejszych zasad.

1 Zespół Metodyczny do nadzoru merytorycznego oraz kontroli procesu szkolenia realizowanego w ramach ww. zadań funkcjonujący w 2017 r. przy Instytucie Sportu - Państwowym Instytucie Badawczym, lub podmiot, który w 2018 r. przejmie jego kompetencje. Do zadań Zespołu należeć będą działania w obszarze metodyczno-szkoleniowym w zakresie:

- konsultowania z pzs/stowarzyszeniami programów organizacyjno-szkoleniowych, związanych z przygotowaniami do IP 2018 i 2020, IG 2019 i 2021 oraz z przygotowaniami do MŚ i ME;

- zbierania i analizowania informacji dotyczących realizacji przygotowań do IP, IG, MŚ i ME;

- monitorowania procesu treningowego zawodników poprzez wizytowanie zgrupowań szkoleniowych, zawodów mistrzowskich, spotkania i konferencje z zespołami szkoleniowymi;

- przygotowania analiz i wydawania opinii na potrzeby MSiT;

- współpracy z trenerami prowadzącymi szkolenie w ramach przygotowań do IP i IG - doradztwo w zakresie organizacji procesu szkolenia, pomocy w rozwiązywaniu problemów treningu siły i mocy;

- reagowania na negatywne zjawiska, które mogą zakłócić proces szkoleniowy zawodnika poprzez podjęcie odpowiednich działań.

2 Złożenie informacji do Zespołu dotyczy Zleceniobiorców realizujących przygotowania zawodników niepełnosprawnych do udziału w igrzyskach paraolimpijskich i igrzyskach głuchych.

3 Jw.

4 Jw.

5 Badania diagnostyczne dotyczą oceny zmian zachodzących w organizmie na skutek realizacji procesu treningowego (np. badania biochemiczne oceniające aktywność enzymów czy hormonów, wysiłkowe próby fizjologiczne, badania biomechaniczne itp.)

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00