Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2016-05-20 do 2021-08-10
Wersja archiwalna od 2016-05-20 do 2021-08-10
archiwalny
ZARZĄDZENIE NR 10
MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI1)
z dnia 18 maja 2016 r.
w sprawie organizacji, składu oraz miejsca i trybu pracy Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Na podstawie art. 12 ust. 2b i 4 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 1166, z 2015 r. poz. 1485 oraz z 2016 r. poz. 266) zarządza się, co następuje:
§ 1. 1. W Ministerstwie Sportu i Turystyki, zwanym dalej „Ministerstwem”, tworzy się Zespół Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, zwany dalej „Zespołem”.
2. Zespół jest organem opiniodawczo-doradczym Ministra Sportu i Turystyki w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej, o której mowa w art. 3 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym, lub zagrożenia taką sytuacją.
§ 2. W skład Zespołu wchodzą:
1) Przewodniczący Zespołu – Sekretarz Stanu;
2) Zastępca Przewodniczącego Zespołu – Dyrektor Generalny;
3) Sekretarz Zespołu – specjalista ds. obronnych i zarządzania kryzysowego w Biurze Dyrektora Generalnego;
4) członkowie Zespołu:
a) Dyrektor Biura Ministra,
b) Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego,
c) Dyrektor Departamentu Kontroli i Nadzoru,
d) Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego,
e) Dyrektor Departamentu Turystyki.
§ 3. 1. Pracami Zespołu kieruje Przewodniczący, a w razie jego nieobecności – Zastępca Przewodniczącego.
2. Posiedzenia Zespołu zwołuje Przewodniczący, a w razie jego nieobecności – Zastępca Przewodniczącego, z własnej inicjatywy lub na wniosek członka Zespołu.
3. Posiedzenia Zespołu odbywają się w głównej siedzibie Ministerstwa, chyba że zwołujący posiedzenie wskaże inne miejsce.
4. Posiedzenia Zespołu odbywają się w miarę potrzeb. W razie zaistnienia sytuacji kryzysowej lub zagrożenia taką sytuacją, następuje obligatoryjne zwołanie posiedzenia Zespołu.
5. Do udziału w pracach Zespołu Przewodniczący może zaprosić inne osoby niż wymienione w § 2, będące pracownikami Ministerstwa lub jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra, a w szczególności osoby, których wiedza i doświadczenie jest przydatne ze względu na występujący rodzaj zagrożenia.
6. Przewodniczący może zlecać członkom Zespołu wykonanie określonych czynności niezbędnych do realizacji zadań.
7. Z posiedzeń Zespołu każdorazowo sporządza się protokół, który, po zapoznaniu się z jego treścią przez członków Zespołu potwierdzonym podpisami, podpisują: Przewodniczący, Zastępca Przewodniczącego oraz Sekretarz.
§ 4. 1. Obsługę merytoryczną Zespołu zapewniają jego członkowie, każdy w zakresie właściwości kierowanych komórek organizacyjnych i nadzorowanych podmiotów.
2. Członkowie Zespołu opracowują dla zaistniałej sytuacji kryzysowej, każdy w zakresie swoich kompetencji, katalog możliwych zagrożeń oraz rekomendację zakresu zadań niezbędnych do realizacji w Ministerstwie.
§ 5. 1. Obsługę organizacyjno-techniczną prac Zespołu zapewnia Biuro Dyrektora Generalnego.
2. Obsługę Zespołu w zakresie obiegu informacji zapewnia Stały Dyżur Ministerstwa.
§ 6. Traci moc zarządzenie Nr 30 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 26 września 2008 r. w sprawie organizacji, składu oraz miejsca i trybu pracy Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki zmienione zarządzeniem Nr 15 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 23 maja 2011 r.
§ 7. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
Minister Sportu i Turystyki |
Witold Bańka |
|
1) Minister Sportu i Turystyki kieruje działami administracji rządowej – kultura fizyczna oraz turystyka, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Sportu i Turystyki (Dz. U. poz. 1911).