Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych rok 2011 nr 4 poz. 27
Wersja aktualna od 2015-05-29
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych rok 2011 nr 4 poz. 27
Wersja aktualna od 2015-05-29
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE Nr 14 MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH1)

z dnia 17 marca 2011 r.

w sprawie konkursu ogłoszonego w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich”

(ostatnia zmiana: DUMSZ. z 2015 r., poz. 18)   Pokaż wszystkie zmiany

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 199, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1

Zarządzenie określa:

1) skład i zasady działania Komisji Oceniającej do spraw oceny projektów zgłoszonych w Konkursie ogłoszonym w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich”;

2) regulamin Konkursu ogłoszonego w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2

1. Powołuje się Komisję Oceniającą do spraw oceny projektów zgłoszonych w Konkursie ogłoszonym w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich”, zwaną dalej „Komisją”.

2. Komisję tworzy siedem osób, w tym cztery osoby z instytucji i organizacji pozarządowych i trzy osoby spośród pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Imienne powołanie w skład komisji następuje w drodze decyzji Ministra Spraw Zagranicznych. Spośród wyznaczonych osób Minister Spraw Zagranicznych powołuje Przewodniczącego Komisji.

3. Ze składu Komisji wyłącza się osoby, które:

1) pozostają w stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej z którymkolwiek z uczestników konkursu lub są ich członkami w okresie trwania postępowania konkursowego;

2) pozostają z którymkolwiek uczestników konkursu w takich relacjach, które mogą zakłócić bezstronność i obiektywizm przy ocenie i wyborze najlepszych projektów.

4. Ze składu Komisji wyłącza się przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych, którzy:

1) są małżonkami, krewnymi lub powinowatymi do drugiego stopnia, osobami związanymi z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli lub pozostają na wspólnym gospodarstwie domowym z którymkolwiek z uczestników konkursu,

2) pełnią funkcje kierownicze, funkcje w organach zarządzających lub organach kontroli lub nadzoru któregokolwiek z uczestników konkursu lub są fundatorem któregokolwiek z uczestników konkursu, chyba, że będąc fundatorem nie mają obecnie prawnego tytułu do wpływania na działania fundacji.

5. Przed przystąpieniem do oceny projektów każdy członek komisji konkursowej składa deklarację dotyczącą powiązania z uczestnikami konkursu. Wzór deklaracji określony został w załączniku nr 1 do niniejszego zarządzenia.

6. W przypadku konieczności wyłączenia członka komisji z udziału w procedurze konkursowej, ze względu na zaistnienie okoliczności wymienionych w ust. 3–4, w jego miejsce powołuje się innego członka komisji. Do momentu uzupełnienia składu komisji, komisja może kontynuować swoje prace, bez udziału członków podlegających wyłączeniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3

1. Komisja działa zgodnie z postanowieniami Regulaminu Konkursu ogłoszonego w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich”, który to Regulamin stanowi załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia.

2. Komisja działa w sposób bezstronny, zapewniający obiektywizm przy ocenie i wyborze najlepszych projektów.

3. Do zadań Komisji należy:

1) ocena zgodności nadesłanych projektów z wymogami formalnymi Konkursu;

2) ocena projektów pod kątem ich:

a) społecznej doniosłości,

b) zasięgu oddziaływania,

c) potencjału medialnego,

d) innowacyjności;

3) przedstawienie wyników prac Komisji Ministrowi Spraw Zagranicznych w celu akceptacji;

4) zamieszczenie wyników Konkursu na stronie internetowej pod adresem: www.polskadlawszystkich.pl oraz na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4

Do zadań Przewodniczącego Komisji należy:

1) zwoływanie posiedzeń Komisji;

2) przewodniczenie posiedzeniom Komisji;

3) podpisywanie pism informujących o decyzji Ministra Spraw Zagranicznych;

4) wyznaczenie osoby do prowadzenia posiedzeń Komisji w przypadku nieobecności Przewodniczącego Komisji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5

1. Komisja obraduje na posiedzeniach.

2. Posiedzenia Komisji zwołuje Przewodniczący Komisji.

3. Komisja obraduje zgodnie z uchwalonym Regulaminem prac.

4. Z posiedzeń Komisji sporządza się protokół.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6

Wyniki prac Komisji w formie protokołu podpisanego przez Przewodniczącego oraz członków Komisji przedkłada się Ministrowi Spraw Zagranicznych w celu akceptacji wyników prac Komisji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7

1. Obsługę organizacyjną Komisji zapewnia komórka organizacyjna właściwa w sprawach Afryki i Bliskiego Wschodu.

2. Dyrektor komórki organizacyjnej właściwej w sprawach Afryki i Bliskiego Wschodu, po uzyskaniu akceptacji dyrektora generalnego służby zagranicznej, określa, dla każdej edycji Konkursu terminarz dotyczący Konkursu, procedury rejestrowania projektów i ogłaszania wyników.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8

Wydatki związane z nagrodami przyznanymi zgodnie z postanowieniami Regulaminu Konkursu ogłoszonego w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich” pokrywane są ze środków pozostających w dyspozycji Sekretariatu Ministra.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9

W konkursie nie mogą brać udziału:

1) pracownicy Ministerstwa i placówek zagranicznych, ich małżonkowie, krewni i powinowaci do drugiego stopnia, osoby związane z nimi z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli oraz osoby pozostające z nimi na wspólnym gospodarstwie domowym;

2) podmioty, w których osoby wymienione w pkt 1 pełnią funkcje kierownicze, funkcje w organach zarządzających lub organach kontroli lub nadzoru lub są ich fundatorem, chyba, że zostali skierowani do pełnienia tych funkcji przez Ministra Spraw Zagranicznych lub będąc fundatorem nie mają obecnie prawnego tytułu do wpływania na działania fundacji;

3) instytucje i organizacje pozarządowe, delegujące przedstawicieli do udziału w komisji konkursowej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

1) Minister Spraw Zagranicznych kieruje działami administracji rządowej - sprawy zagraniczne i członkostwo Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. Nr 220, poz. 1725).

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717, z 2004 r. Nr 238, poz. 2390 i Nr 273 poz. 2703, z 2005 r. Nr 169, poz. 1414 i Nr 249, poz. 2104, z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 170, poz. 1217 i Nr 220, poz. 1600, z 2008 r. Nr 227, poz. 1505, z 2009 r. Nr 42 poz. 337, Nr 98, poz. 817, Nr 157, poz. 1241 i Nr 161, poz. 1277 oraz z 2010 r. Nr 57, poz. 354.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 2

REGULAMIN
KONKURSU MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH NA NAJLEPSZY PROJEKT ZREALIZOWANY W RAMACH OGÓLNOKRAJOWEJ AKCJI „POLSKA DLA WSZYSTKICH
[1]

Celem konkursu jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz takich postaw obywatelskich, które uczą cenić różnorodność i bronić jej jako ich ważnego składnika.

W Polsce na przestrzeni wieków spotykały się różne kultury, religie i grupy etniczne – wszystkie one, współistniejąc ze sobą przez stulecia, także wtedy, gdy nie istniało państwo polskie, stworzyły niezwykłe, bogate dziedzictwo naszej wspólnej ojczyzny. Są one częścią polskiej historii i współczesności. Szacunek dla tego dziedzictwa i jego ochrona są naszym obowiązkiem. Niniejszy konkurs stawia sobie za cel ochronę tej polskiej różnorodności i jest przesłaniem naszej otwartości: Polska nie jest tylko dla etnicznych Polaków, jest w niej dość miejsca dla wszystkich, którzy są z Polską i polskością historycznie związani.

§ 1.

Cel i tematyka Konkursu

Konkurs adresowany jest do wszelkiego rodzaju placówek i instytucji edukacyjnych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych, którym bliska jest idea Polski tolerancyjnej, otwartej dla wszystkich oraz postawa obywatelskiego sprzeciwu wobec ideologii i zachowań o charakterze ksenofobicznym lub rasistowskim.

§ 2.

Zasady Konkursu

1. W Konkursie mogą brać udział projekty, które nie były wcześniej prezentowane oraz zostały przygotowane z myślą o ogólnokrajowej akcji „POLSKA DLA WSZYSTKICH”, a które zostaną zrealizowane lub zaprezentowane publicznie w dniu określonym w Terminarzu konkursu, zwanym dalej „Terminarzem”. W uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu akceptacji administratora strony polskadlawszystkich.pl, do konkursu mogą być zakwalifikowane projekty realizowane bądź prezentowane w ciągu dwóch dni poprzedzających datę określoną w Terminarzu lub następujących po niej.

2. Autorami lub współautorami projektów mogą być osoby, które ukończą 13 rok życia do końca roku kalendarzowego, w którym organizowany jest Konkurs. Autorzy projektów mogą je realizować z udziałem dzieci poniżej 13 roku życia, jeśli taka jest grupa docelowa projektu (np. szkoła podstawowa, placówka przedszkolna).

§ 3.

Zasady uczestnictwa

1. Projekty mogą mieć charakter szkolno-edukacyjny, dziennikarski, plastyczny, muzyczny, performatywny, obywatelski i powinny być zrealizowane w formie prac pisemnych, utworów graficznych, muzycznych, audio-wizualnych, prezentacji multimedialnych lub internetowych, happeningów, spektakli ulicznych lub w innych formach odpowiednich do tematyki konkursu.

2. Autorzy projektów zobowiązują się do zamieszczenia logo Konkursu oraz następującej informacji: „Projekt wykonany w ramach Konkursu Ministra Spraw Zagranicznych POLSKA DLA WSZYSTKICH” na wszelkich wykorzystywanych przez siebie materiałach dotyczących projektu, w szczególności w: notatkach dla prasy, władz samorządowych, społeczności szkolnej/akademickiej, materiałach audio-wizualnych, plakatach, transparentach, banerach, spotach reklamowych oraz materiałach publikowanych na portalach internetowych i przesyłanych pocztą elektroniczną etc.

3. Projekty należy zarejestrować na stronie www.polskadlawszystkich.pl zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami zawartymi w Terminarzu oraz na stronie internetowej. Rejestracja oraz formalna akceptacja złożonego projektu przez administratora strony polskadlawszystkich.pl są warunkiem uczestniczenia projektu w konkursie.

4. Administrator strony w ciągu siedmiu dni od daty rejestracji wyśle powiadomienie dotyczące akceptacji projektu.

5. Odmowa akceptacji projektu może mieć miejsce w przypadku niespełnienia warunków formalnych konkursu bądź niezgodności z celem konkursu określonym w preambule Regulaminu.

6. W przypadku osoby lub grupy osób niepełnoletnich, rejestracji może dokonać wyłącznie osoba pełnoletnia koordynująca projekt, która, w przypadku otrzymania nagrody, będzie dysponować na rzecz nieletnich całą kwotą wypłaconą w ramach nagrody.

7. Dokumentację zrealizowanych projektów (w formie wybranej przez autora) należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres polskadlawszystkich@msz.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Afryki i Bliskiego Wschodu – Konkurs „Polska dla wszystkich”, al. Szucha 23, 00-580 Warszawa – do dnia określonego w Terminarzu. W przypadku materiałów przesłanych pocztą elektroniczną decyduje data zapisana automatycznie w wiadomości przez program, za pomocą którego wiadomość ta została wysłana. W przypadku przesyłek wysyłanych pocztą tradycyjną decyduje data stempla pocztowego. Materiały nadesłane na konkurs nie będą zwracane uczestnikom.

8. Informacja na temat rozstrzygnięcia konkursu wraz z listą nagrodzonych autorów projektów zostanie umieszczona na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz na stronie www.polskadlawszystkich.pl.

§ 4.

Nagrody

1. Autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody:

1) w kategorii edukacja i dziennikarstwo:

trzy równorzędne nagrody w wysokości po pięć tysięcy złotych każda;

2) w kategorii sztuki audio-wizualnej:

trzy równorzędne nagrody w wysokości po pięć tysięcy złotych każda;

3) niezależnie od nagród wymienionych w pkt. 1 i 2 Minister Spraw Zagranicznych może przyznać trzy jednomiesięczne staże w Ministerstwie Spraw Zagranicznych dla najlepszych projektów wykonanych przez studentów lub doktorantów.

2. Łączna pula nagród wynosi trzydzieści tysięcy złotych. W uzasadnionych przypadkach Komisja Oceniająca może zmniejszyć lub zwiększyć wysokość przyznawanych nagród w ramach łącznej puli nagród oraz liczbę nagrodzonych projektów, jeżeli przemawiać za tym będzie jakość ocenianych projektów.

3. Komisja oceniająca może przyznać wyróżnienia z zastrzeżeniem, że nie będą się one wiązały z nagrodą pieniężną.

4. Laureaci Konkursu zobowiązują się do przekazania organizatorowi konkursu autorskich praw majątkowych na podstawie odrębnej umowy.

§ 5.

Komisja oceniająca

1. Oceny projektów dokona komisja oceniająca powołana przez Ministra Spraw Zagranicznych.

2. Przy ocenie projektów będą brane pod uwagę następujące kryteria:

1) społeczna doniosłość;

2) zasięg oddziaływania;

3) potencjał medialny;

4) innowacyjność.

[1] Załącznik nr 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 zarządzenia nr 17 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 26 maja 2015 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie konkursu ogłoszonego w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich” (Dz.U.MSZ. poz. 18). Zmiana weszła w życie 29 maja 2015 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00