Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych rok 2009 nr 5 poz. 74
Wersja aktualna od 2009-11-26
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych rok 2009 nr 5 poz. 74
Wersja aktualna od 2009-11-26
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE NR 22
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH1

z dnia 29 października 2009 r.

w sprawie wdrożenia i zasad tworzenia Księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 199 z późn. zm.2) oraz w związku z § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. Nr 216, poz. 1605) zarządza się, co następuje:

§ 1. Księga Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych stanowi wydzielony, usystematyzowany i obowiązujący w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz jednostkach podległych lub nadzorowanych przez Ministra Spraw Zagranicznych zbiór aktów prawa wewnętrznego: zarządzeń, instrukcji oraz decyzji i wytycznych oraz innych dokumentów wydawanych przez upoważnione osoby, określających w szczególności zasady i procedury:

1) korzystania ze sprzętu i oprogramowania teleinformatycznego;

2) bezpieczeństwa teleinformatycznego;

3) zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną i teletechniczną.

§ 2. 1. W Księdze Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych ujmuje się:

1) zarządzenia i decyzje Ministra Spraw Zagranicznych;

2) zarządzenia, decyzje i instrukcje Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej;

3) instrukcje i wytyczne dyrektora komórki organizacyjnej właściwej w sprawach teleinformatyki oraz inne instrukcje i wytyczne wydawane przez upoważnione osoby na podstawie aktów, o których mowa w pkt 1 i 2;

4) dokumenty dotyczące systemów teleinformatycznych określone w przepisach odrębnych, w szczególności Szczególne Wymagania Bezpieczeństwa Systemu oraz Procedury Bezpiecznej Eksploatacji.

2. Integralną częścią Księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych jest słownik obowiązujących pojęć ustalony dla potrzeb tej księgi oraz skorowidz hasłowy pozwalający użytkownikom na wyszukanie właściwej normy.

3. Księga Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych dzieli się na część jawną i niejawną

§ 3. Integralną częścią Księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych jest Polityka Bezpieczeństwa Teleinformatycznego, z którą powinny być spójne wszystkie inne elementy księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych.

§ 4. 1. Redaktorem naczelnym Księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych jest dyrektor komórki organizacyjnej właściwej w sprawach teleinformatycznych albo wyznaczona przez niego osoba.

2. Redaktor naczelny odpowiada za:

1) zapewnienie spójności wewnętrznej Księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych, w tym gromadzenie i analizowanie uwag dotyczących ich stosowania oraz przygotowywanie propozycji niezbędnych zmian;

2) nadzór nad niezbędną aktualizacją Księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych, w tym za żądanie od właściwych komórek organizacyjnych przygotowania odpowiednich projektów;

3) udostępnianie księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych użytkownikom;

4) stworzenie i aktualizowanie słownika, o którym mowa w § 2 ust. 2.

3. Komórka organizacyjna właściwa w sprawach prawnych odpowiada za redakcję Księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych pod względem prawnym i legislacyjnym.

4. Komórki organizacyjne właściwe w sprawach: infrastruktury, ochrony informacji niejawnych, ochrony danych osobowych, zarządzania informacją odpowiadają za przygotowanie, każda w zakresie właściwości określonej w zarządzeniu nr 8 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 24 marca 2009 r. w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego Ministerstwu Spraw Zagranicznych oraz zmiany i uchylenia niektórych zarządzeń Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. Urz. Min. Spraw Zagr. Nr 2, poz. 12, ze zm.) projektów aktów prawa wewnętrznego oraz norm teleinformatycznych i teletechnicznych dla potrzeb Księgi Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych.

§ 5. Każdy pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych albo innej jednostki podległej lub nadzorowanej przez Ministra Spraw Zagranicznych przed objęciem stanowiska pracy oraz każdorazowo przy zmianie tego stanowiska potwierdza zapoznanie się z Księgą Norm Teleinformatycznych i Teletechnicznych w zakresie niezbędnym do wykonywania obowiązków służbowych.

§ 6. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH
/-/ Radosław Sikorski

1 Minister Spraw Zagranicznych kieruje działem administracji rządowej - sprawy zagraniczne na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. Nr 216, poz. 1605).

2 Zmiany tekstu jednolitego ogłoszono w Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717, z 2004 r. Nr 273, poz. 2703 i Nr 238, poz. 2390, z 2005 r. Nr 249, poz. 2104 i Nr 169, poz. 1414, z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 170, poz. 1217 i Nr 220, poz. 1600, z 2008 r. Nr 227, poz.1505, z 2009 r. Nr 42, poz. 337 i Nr 98, poz. 817.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00