Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2009-03-13 do 2012-03-28
Wersja archiwalna od 2009-03-13 do 2012-03-28
archiwalny
DECYZJA NR 19
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH
z dnia 13 marca 2009 r.
w sprawie konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych
Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 199 z późn. zm.1) postanawia się, co następuje:
§ 1. W celu rozbudzenia w środowisku akademickim zainteresowania współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, a w szczególności zagadnieniami z zakresu polskiej polityki zagranicznej, promocji Polski za granicą oraz praw człowieka, ustanawia się nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych za najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.
§ 2. Nagroda przyznawana jest przez Ministra Spraw Zagranicznych w wyniku organizowanego corocznie Konkursu na najlepszą pracę magisterską.
§ 3. 1. Przyznawane są następujące kategorie nagród:
1) nagroda I stopnia;
2) nagroda II stopnia;
3) nagroda III stopnia;
4) wyróżnienia.
2. Nagroda I stopnia przyznawana jest w formie nagrody pieniężnej w wysokości 2-krotności kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej na dany rok dla członków korpusu służby cywilnej oraz stażu trwającego od jednego do trzech miesięcy w wybranej komórce organizacyjnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych lub jednomiesięcznego stażu w wybranej placówce zagranicznej finansowanego przez Ministerstwo.
3. Nagroda II stopnia przyznawana jest w formie nagrody pieniężnej w wysokości 1,5-krotności kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej na dany rok dla członków korpusu służby cywilnej.
4. Nagroda III stopnia przyznawana jest w formie nagrody pieniężnej w wysokości 1-krotności kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej na dany rok dla członków korpusu służby cywilnej.
5. Wyróżnienia przyznawane są w formie upominków książkowych.
§ 4. W celu przeprowadzenia konkursu oraz przedłożenia Ministrowi Spraw Zagranicznych propozycji przyznania i podziału nagród powołuje się Komitet Nagrody w składzie:
1) przewodniczący;
2) trzech członków;
3) sekretarz;
wyznaczonych przez Ministra Spraw Zagranicznych spośród członków służby zagranicznej.
§ 5. Zasady udziału w Konkursie i jego organizację określa regulamin konkursu stanowiący załącznik do niniejszej Decyzji.
§ 6. 1. Wykonanie decyzji powierza się dyrektorowi komórki organizacyjnej MSZ właściwej w sprawach szkoleń, zwanemu dalej „dyrektorem”.
2. Dyrektor wydzieli w budżecie komórki organizacyjnej właściwej w sprawach szkoleń kwotę na pokrycie kosztów organizacji konkursu w wysokości 20-krotności kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej na dany rok dla członków korpusu służby cywilnej.
§ 7. 1. Traci moc decyzja nr 54 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie organizacji konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.
2. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.
MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH /-/
Radosław Sikorski
|
1 Zmiany tekstu jednolitego ogłoszono w Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717, z 2004 r. Nr 273, poz. 2703 i Nr 238, poz. 2390, z 2005 r. Nr 249, poz. 2104 i Nr 169, poz. 1414, z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 170, poz. 1217 i Nr 220, poz. 1600, z 2008 r. Nr 227, poz. 1505 oraz z 2009 r. Nr 42, poz. 337.
Załącznik do Decyzji nr 19 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 13 marca 2009 r. w sprawie konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych
REGULAMIN
Konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych
§ 1. 1. Do konkursu mogą być zgłaszane jedynie prace magisterskie, zwane dalej „pracami”, obronione w roku ich przedstawienia do nagrody.
2. W konkursie mogą brać udział zarówno absolwenci uczelni krajowych, jak i zagranicznych.
§ 2. 1. Prace zgłaszane są na konkurs za pośrednictwem uczelni, w których zostały obronione.
2. Do każdej pracy powinny być dołączone opinie recenzentów i promotora.
§ 3. Prace zgłoszone do konkursu powinny dotyczyć następującej problematyki z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych:
1) priorytety polskiej polityki zagranicznej i ich realizacja w wybranych dziedzinach lub regionach geograficznych;
2) stosunki polski z wybranym państwem, grupą państw lub regionem;
3) członkostwo polski w unii europejskiej;
4) polityka polski w dziedzinie rozbrojenia i bezpieczeństwa międzynarodowego;
5) polityka polski na forum organizacji międzynarodowych i ugrupowań regionalnych;
6) zagadnienia z zakresu prawa międzynarodowego;
7) polityka polski wobec środowisk polonijnych;
8) promocja polski za granicą w tym polskiej kultury i nauki;
9) prawa człowieka.
§ 4. 1. Prace powinny być nadsyłane do komórki organizacyjnej właściwej do spraw szkoleń ministerstwa spraw zagranicznych w terminie do dnia 31 grudnia każdego roku.
2. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród następuje w pierwszej połowie roku następnego.
§ 5. 1. Komitet nagrody przedkłada ministrowi spraw zagranicznych propozycje przyznania i podziału nagród po zapoznaniu się z rekomendacjami komórek organizacyjnych ministerstwa zajmujących się daną problematyką.
2. Każda z prac oceniana jest przez dwie osoby wskazane przez dyrektora komórki organizacyjnej msz, do której komitet nagrody zwrócił się z prośbą o rekomendacje, ocena dokonywana jest w formie pisemnej.
3. Sekretarz sporządza protokoły z posiedzeń komitetu nagrody, które podpisują wszyscy jego członkowie oraz zapewnia obsługę prac komitetu.
§ 6. 1. Przewodniczący komitetu nagrody umieszcza informacje o wynikach konkursu za dany rok na stronie internetowej ministerstwa.
2. Do laureatów konkursu przewodniczący komitetu nagrody kieruje listy informujące o przyznaniu nagród i zapraszające na ich uroczyste wręczenie.