Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Ministra Gospodarki rok 2008 nr 1 poz. 16
Wersja archiwalna od 2008-08-01 do 2011-02-05
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Gospodarki rok 2008 nr 1 poz. 16
Wersja archiwalna od 2008-08-01 do 2011-02-05
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE Nr 16 MINISTRA GOSPODARKI1)

z dnia 30 lipca 2008 r.

w sprawie nadania statutu Agencji Rezerw Materiałowych

Na podstawie art. 11 ust. 5 ustawy z dnia 30 maja 1996 r. o rezerwach państwowych (Dz. U. z 2007 r. Nr 89, poz. 594) zarządza się, co następuje:

§ 1

Agencji Rezerw Materiałowych nadaje się statut, stanowiący załącznik do zarządzenia.

§ 2

Traci moc zarządzenie nr 103 Ministra Gospodarki z dnia 19 czerwca 2007 r. w sprawie nadania statutu Agencji Rezerw materiałowych.

§ 3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2008 r.

Minister Gospodarki

Waldemar Pawlak

1) Minister Gospodarki kieruje działem administracji rządowej - gospodarka, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Gospodarki (Dz. U. Nr 216, poz. 1593).

Załącznik do zarządzenia nr 16 Ministra Gospodarki
z dnia 30 lipca 2008 r. w sprawie nadania statutu
Agencji Rezerw Materiałowych (poz. 16)

STATUT AGENCJI REZERW MATERIAŁOWYCH

§ 1

1. Agencja Rezerw Materiałowych, zwana dalej „Agencją”, jest państwową osobą prawną, działającą na podstawie ustawy z dnia 30 maja 1996 r. o rezerwach państwowych (Dz. U. z 2007 r. Nr 89, poz. 594), ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (Dz. U. Nr 52, poz. 343) oraz niniejszego statutu.

2. Agencja używa okrągłej pieczęci urzędowej z godłem państwowym i napisem w otoku «Agencja Rezerw Materiałowych».

§ 2

Agencja realizuje wynikające z właściwych przepisów zadania w zakresie gospodarowania rezerwami surowców, materiałów, produktów leczniczych i wyrobów medycznych, produktów rolnych, produktów i półproduktów żywnościowych, jak również utrzymuje państwowe zapasy ropy naftowej i produktów naftowych oraz nadzoruje zapasy obowiązkowe ropy naftowej i paliw.

§ 3

1. W skład Agencji wchodzą Centrala Agencji oraz Oddziały Terenowe Agencji, zwane dalej „oddziałami terenowymi”.

2. W skład Centrali Agencji z uwzględnieniem ust. 3 wchodzą następujące komórki organizacyjne:

1) Biuro Infrastruktury i Logistyki;

2) Biuro Organizacyjne;

3) Biuro Teleinformatyki;

4) Biuro Audytu Wewnętrznego;

5) Biuro Kontroli Wewnętrznej;

6) Biuro Finansowo-Księgowe;

7) Biuro Prawne;

8) Biuro Rezerw i Zapasów Interwencyjnych Paliw;

9) Biuro Rezerw Medycznych;

10) Biuro Rezerw Żywnościowych;

11) Samodzielne Stanowisko do spraw Ochrony Informacji Niejawnych.

3. W Centrali Agencji mogą być wyodrębnione samodzielne stanowiska pracy, podlegające bezpośrednio Prezesowi.

4. W skład komórek organizacyjnych, o których mowa w ust. 2 pkt 1-10, wchodzą wewnętrzne komórki organizacyjne, którymi są:

1) działy;

2) działy zamiejscowe - Składnice;

3) zespoły;

4) samodzielne stanowiska pracy.

5. W ramach wewnętrznych komórek organizacyjnych, o których mowa w ust. 4 pkt 2, mogą być wyodrębnione zespoły i samodzielne stanowiska pracy.

6. Szczegółową organizacje Centrali Agencji, w tym zakres działania i tryb pracy komórek organizacyjnych, o których mowa w ust. 2, 3 i 4, określa regulamin organizacyjny Agencji nadany przez Prezesa Agencji.

§ 4

Prezes Agencji, zwany dalej „Prezesem” kieruje działalnością Agencji, reprezentuje ją na zewnątrz, dokonuje w jej imieniu czynności prawnych i ponosi odpowiedzialność za realizację zadań Agencji określonych właściwymi ustawami.

§ 5

1. Prezes kieruje Agencją przy pomocy kierowników komórek organizacyjnych w centrali Agencji, o których mowa w § 3 ust. 2 i 3 oraz dyrektorów oddziałów terenowych, którzy są przed nim odpowiedzialni za całość spraw objętych ich zakresem działania.

2. Prezes może upoważnić osobę kierującą komórką organizacyjną w Centrali Agencji lub samodzielnym stanowisku pracy, o którym mowa w § 3 ust. 2 i 3, do zastępowania Prezesa podczas jego nieobecności, w zakresie określonym w upoważnieniu (pełnomocnictwie).

3. Prezes koordynuje działalność oddziałów terenowych oraz nadzoruje bezpośrednio pracę dyrektorów oddziałów terenowych.

4. Nadzór merytoryczny nad działaniami oddziałów terenowych w ramach swojej właściwości rzeczowej sprawują kierownicy komórek organizacyjnych w Centrali Agencji, stosownie do zakresu realizowanych przez te komórki zadań związanych z gospodarowaniem rezerwami i utrzymaniem zapasów.

5. Dyrektor oddziału terenowego kieruje oddziałem i reprezentuje oddział na zewnątrz, działając w granicach upoważnień udzielonych przez Prezesa.

§ 6

1. Oddziałami terenowymi Agencji są:

1) Oddział terenowy nr 1 z siedzibą w Katowicach, obejmujący swoim zasięgiem terytorialnym województwa: małopolskie, podkarpackie i śląskie;

2) Oddział terenowy nr 2 z siedzibą w Lublinie, obejmujący swoim zasięgiem terytorialnym województwa: lubelskie, mazowieckie i świętokrzyskie;

3) Oddział terenowy nr 3 z siedzibą w Olsztynie, obejmujący swoim zasięgiem terytorialnym województwa: podlaskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie;

4) Oddział terenowy nr 4 z siedzibą w Poznaniu, obejmujący swoim zasięgiem terytorialnym województwa: kujawsko-pomorskie, łódzkie i wielkopolskie;

5) Oddział terenowy nr 5 z siedzibą w Szczecinie, obejmujący swoim zasięgiem terytorialnym województwa: lubuskie i zachodniopomorskie;

6) Oddział terenowy nr 6 z siedzibą we Wrocławiu, obejmujący swoim zasięgiem terytorialnym województwa: dolnośląskie i opolskie.

2. Prezes może tworzyć i znosić filie oddziału terenowego.

3. Komórkami organizacyjnymi wyodrębnionymi w wewnętrznej strukturze organizacyjnej oddziału terenowego są:

1) dział;

2) dział zamiejscowy;

3) sekcja;

4) samodzielne stanowisko pracy.

4. Organizację wewnętrzną oddziału terenowego oraz zakres jego działania, z uwzględnieniem komórek organizacyjnych, o których mowa w ust. 3 określa regulamin organizacyjny Agencji nadany przez Prezesa Agencji.

§ 7

1. Agencja jest pracodawcą w rozumieniu przepisów prawa pracy.

2. Czynności z zakresu prawa pracy wykonuje Prezes lub osoby przez niego upoważnione.

§ 8

1. Prezes może tworzyć i powoływać stałe i doraźne komisje opiniodawczo-doradcze i zespoły problemowe, określając ich nazwę, skład osobowy, zakres zadań oraz tryb pracy.

2. W skład komisji i zespołów, o których mowa w ust. 1 mogą wchodzić pracownicy Agencji lub osoby nie będące pracownikami Agencji.

§ 9

Prezes dokonuje wyboru podmiotu uprawnionego do badania sprawozdania finansowego z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655).

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00