Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2004-01-20 do 2004-06-28
Wersja archiwalna od 2004-01-20 do 2004-06-28
archiwalny
DECYZJA NR 279
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 21 listopada 2003 r.
w sprawie podziału zadań pomiędzy zastępców Komendanta Głównego Policji oraz upoważnień do podejmowania decyzji w imieniu Komendanta Głównego Policji
(ostatnia zmiana: DUKGP. z 2004 r., Nr 2, poz. 10)
Na podstawie § 5 ust. 2 i ust. 3 zarządzenia nr 22 Komendanta Głównego Policji z dnia 27 listopada 2001 r. w sprawie regulaminu Komendy Głównej Policji (Dz. Urz. KGP Nr 14, poz. 153, z 2002 r. Nr 10, poz. 61 oraz z 2003 r. Nr 2, poz. 3, Nr 4, poz. 8 i Nr 12, poz. 61) postanawia się, co następuje:
§ 1
[1] 1. Na Pierwszego Zastępcę Komendanta Głównego Policji wyznaczam nadinsp. Eugeniusza Szczerbaka, który nadzoruje służbę kryminalną i służbę śledczą oraz następujące komórki organizacyjne Komendy Głównej Policji:
1) Centralne Biuro Śledcze,
2) Biuro Służby Kryminalnej,
3) Centralne Laboratorium Kryminalistyczne,
4) Biuro – Krajowe Centrum Informacji Kryminalnych,
5) Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji,
6) Biuro Kadr i Szkolenia – w zakresie określonym w załączniku nr 1 do decyzji.
2. Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Henryk Tokarski nadzoruje służbę prewencyjną oraz następujące komórki organizacyjne Komendy Głównej Policji:
1) Biuro Służby Prewencyjnej,
2) Biuro Operacji Antyterrorystycznych.
3. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Zbigniew Chwaliński nadzoruje służbę wspomagającą działalność Policji w zakresie organizacyjnym, logistycznym i technicznym oraz następujące komórki organizacyjne Komendy Głównej Policji:
1) Biuro Logistyki Policji,
2) Biuro Łączności i Informatyki,
3) Biuro do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych i Inspekcji, z wyłączeniem zagadnień kontrolnych,
4) Biuro Finansów – w zakresie finansowania działalności Biura Logistyki Policji.
§ 2
Zastępcy Komendanta Głównego Policji, o których mowa w § 1, nadzorują komendantów wojewódzkich zgodnie z podziałem określonym w załączniku nr 2 do decyzji.
§ 3
Zastępcy Komendanta Głównego Policji są upoważnieni do:
1) wydawania, w imieniu Komendanta Głównego Policji, decyzji i poleceń w sprawach związanych z funkcjonowaniem nadzorowanych przez nich służb oraz komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji,
2) reprezentowania Komendanta Głównego Policji w kontaktach z innymi organami, osobami prawnymi i fizycznymi oraz podmiotami nie mającymi osobowości prawnej, w sprawach określonych w pkt 1.
§ 3a
[2] 1. Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji i Zastępcy Komendanta Głównego Policji są upoważnieni, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, do załatwiania w imieniu Komendanta Głównego Policji spraw dyscyplinarnych policjantów pełniących służbę w nadzorowanych komórkach organizacyjnych Komendy Głównej Policji.
2. Zakres upoważnienia, o którym mowa w ust. 1, nie obejmuje podejmowania decyzji:
1) dotyczących wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy;
2) o wyznaczeniu i odwołaniu rzeczników dyscyplinarnych;
3) dotyczących orzekania o wymierzeniu kar dyscyplinarnych obniżenia stopnia lub wydalenia ze służby oraz podejmowanych w celu wykonania tych kar.
3. Sprawy dyscyplinarne policjantów pełniących służbę w Biurze Kadr i Szkolenia, Biurze do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych i Inspekcji oraz Biurze Finansów Komendy Głównej Policji – załatwia Komendant Główny Policji.
4. Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji jest upoważniony do podejmowania w imieniu Komendanta Głównego Policji decyzji w ramach określonych w ustawie o Policji kompetencji wyższego przełożonego dyscyplinarnego, w stosunku do komendanta wojewódzkiego Policji, Komendanta Stołecznego Policji, komendanta szkoły policyjnej i dowódcy kontyngentu policyjnego.
§ 3b
[3] 1. Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji jest upoważniony do podejmowania w imieniu Komendanta Głównego Policji decyzji związanych ze stosowaniem art. 19, art. 19a i art. 19b Ustawy o Policji.
2. Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Zbigniew Chwaliński oraz insp. Henryk Tokarski są upoważnieni do podejmowania w imieniu Komendanta Głównego Policji decyzji, o których mowa w ust. 1, w przypadkach pilnych, jeżeli ze względu na okoliczności nie jest możliwe niezwłoczne rozpatrzenie sprawy przez Komendanta Głównego policji lub Pierwszego Zastępcę Komendanta Głównego Policji.
§ 4
1. Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji zastępuje Komendanta Głównego Policji w czasie jego nieobecności.
2. Zastępcy Komendanta Głównego Policji zastępują Komendanta Głównego Policji w czasie jego nieobecności i nieobecności Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji na mocy odrębnych decyzji osób zastępowanych.
§ 5
Traci moc decyzja nr 257 Komendanta Głównego Policji z dnia 4 listopada 2003 r. w sprawie podziału zadań pomiędzy zastępców Komendanta Głównego Policji oraz upoważnień do podejmowania decyzji w imieniu Komendanta Głównego Policji.
§ 6
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.
Załączniki
do decyzji nr 279
Komendanta Głównego Policji
z dnia 21 listopada 2003 r.
Załącznik nr 1
Zakres upoważnień do podejmowania decyzji w sprawach szkoleniowych:
1) określanie terminów przyjęć do służby,
2) określanie programów szkoleń zawodowych policjantów,
3) ocena realizacji programów szkoleń zawodowych,
4) ocena przestrzegania zasad oceniania postępów policjanta w szkoleniu.
Załącznik nr 2
Nadzór zastępców Komendanta Głównego Policji nad komendantami wojewódzkimi (Stołecznym) Policji
1. Nadinspektor Eugeniusz Szczerbak nadzoruje następujących komendantów wojewódzkich Policji:
1) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku,
2) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim,
3) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu,
4) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie,
5) Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu
oraz Komendanta Stołecznego Policji.
2. Inspektor Henryk Tokarski nadzoruje następujących komendantów wojewódzkich Policji:
1) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku,
2) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy,
3) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie,
4) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie,
5) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu,
6) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.
3. Nadinspektor Zbigniew Chwaliński nadzoruje następujących komendantów wojewódzkich Policji:
1) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi,
2) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach,
3) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach,
4) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie,
5) Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.
[1] Podstawa prawna w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 decyzji nr 10 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 stycznia 2004 r. zmieniającej decyzję w sprawie podziału zadań pomiędzy zastępców Komendanta Głównego Policji oraz upoważnień do podejmowania decyzji w imieniu Komendanta Głównego Policji (Dz.U.KGP. Nr 2, poz. 10). Zmiana weszła w życie 20 stycznia 2004 r.
[2] § 3a dodany przez § 1 pkt 2 decyzji nr 10 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 stycznia 2004 r. zmieniającej decyzję w sprawie podziału zadań pomiędzy zastępców Komendanta Głównego Policji oraz upoważnień do podejmowania decyzji w imieniu Komendanta Głównego Policji (Dz.U.KGP. Nr 2, poz. 10). Zmiana weszła w życie 20 stycznia 2004 r.
[3] § 3b dodany przez § 1 pkt 2 decyzji nr 10 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 stycznia 2004 r. zmieniającej decyzję w sprawie podziału zadań pomiędzy zastępców Komendanta Głównego Policji oraz upoważnień do podejmowania decyzji w imieniu Komendanta Głównego Policji (Dz.U.KGP. Nr 2, poz. 10). Zmiana weszła w życie 20 stycznia 2004 r.