Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2003-03-07 do 2004-11-15
Wersja archiwalna od 2003-03-07 do 2004-11-15
archiwalny
ZARZĄDZENIE NR 24
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 7 marca 2003 r.
w sprawie szczegółowych zasad przyznawania i użytkowania w Policji służbowych telefonów komórkowych sieci publicznych
Na podstawie art. 71 ust. 2 ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58, Nr 19, poz. 185, Nr 74, poz. 676, Nr 81, poz. 731, Nr 113, poz. 984, Nr 115, poz. 996, Nr 153, poz. 1271, Nr 176, poz. 1457 i Nr 200, poz. 1688) zarządza się, co następuje:
§ 1
1. Służbowy telefon komórkowy sieci publicznej zwany dalej „telefonem komórkowym” przyznaje się:
1) Komendantowi Głównemu Policji i jego zastępcom,
2) komendantom wojewódzkim (Stołecznemu) Policji i ich zastępcom,
3) komendantom szkół Policji i ich zastępcom,
4) komendantom miejskim (powiatowym, rejonowym) Policji i ich zastępcom,
5) Dyrektorom biur Komendy Głównej Policji i ich zastępcom,
6) oficerom łącznikowym Policji,
7) dowódcom sił pokojowych Policji,
8) rzecznikom prasowym Komendanta Głównego Policji i komendantów (wojewódzkich i Stołecznego) Policji,
9) innym policjantom i pracownikom Policji, jeżeli jest im niezbędny do wykonywania czynności służbowych w ramach ustalonego limitu ilościowego, o którym mowa w § 2.
2. Dopuszcza się możliwość wyposażenia w telefony komórkowe wydzielonych stanowisk dowodzenia (kierowania) komórek organizacyjnych Policji.
3. Tworzy się rezerwę operacyjno-techniczną telefonów komórkowych do wysokości 3% ilości kart SIM i aparatów telefonicznych dla każdego z operatorów telefonii komórkowej.
§ 2
1. Limit ilościowy telefonów komórkowych ustala decyzją:
1) Komendant Główny Policji – dla komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji,
2) komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji – dla komórek organizacyjnych komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji oraz podległych mu jednostek organizacyjnych Policji,
3) komendant szkoły Policji – dla komórek organizacyjnych szkoły Policji.
2. Zwiększenie limitu ilościowego następuje na uzasadniony wniosek kierownika jednostki (komórki) organizacyjnej Policji.
3. Telefony komórkowe przyznają w ramach limitu ilościowego zastępcy osób wymienionych w ust. 1 właściwi w sprawach łączności lub upoważniona przez nich osoba.
§ 3
1. Wprowadza się miesięczny limit wydatków na usługi realizowane poprzez telefon komórkowy przyznany osobom wymienionym w § 1 ust. 1 pkt 4, 5, 6, 7, 8, 9 zwany dalej „limitem finansowym”.
2. Kwota limitu finansowego obejmuje należność za dokonane połączenia, należność za roaming międzynarodowy i wszelkie opłaty za usługi dodatkowe – bez opłaty abonamentowej oraz podatku od towarów i usług (VAT).
3. Wysokość limitu finansowego ustala decyzją:
1) Dyrektor Biura Łączności i Informatyki KGP w porozumieniu z Dyrektorem Biura Finansów KGP – dla użytkowników telefonów komórkowych w komórkach organizacyjnych Komendy Głównej Policji,
2) komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji – dla użytkowników telefonów komórkowych w komórkach organizacyjnych komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji i podległych mu jednostkach organizacyjnych Policji,
3) komendant szkoły Policji – dla użytkowników telefonów komórkowych w komórkach organizacyjnych szkoły Policji.
§ 4
1. W przypadku przekroczenia wysokości limitu finansowego użytkownik telefonu komórkowego refinansuje różnicę pomiędzy kwotą na jaką został wystawiony rachunek za usługi, a kwotą limitu – łącznie z podatkiem od towarów i usług (VAT) od tej różnicy.
2. Refinansowanie różnicy, o której mowa w ust. 1, następuje na podstawie noty obciążeniowej wystawianej przez komórkę jednostki Policji finansującą usługi telefonii komórkowej.
3. Osoby wymienione w § 3 ust. 3 mogą w uzasadnionych przypadkach, na wniosek użytkownika telefonu komórkowego zaopiniowany przez jego bezpośredniego przełożonego, zezwolić na sfinansowanie przez Policję różnicy, o której mowa w ust. 1.
§ 5
Koszty zakupu i eksploatacji telefonów komórkowych finansowane są z przydzielonych jednostkom Policji środków budżetowych.
§ 6
Gospodarkę telefonami komórkowymi i ich osprzętem w jednostkach organizacyjnych Policji prowadzą komórki organizacyjne właściwe w sprawach łączności.
§ 7
Traci moc zarządzenie nr 2 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 marca 1999 roku w sprawie szczegółowych zasad przyznawania i użytkowania w Policji służbowych telefonów komórkowych sieci publicznych.
§ 8
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 7 marca 2003 r.
Komendant Główny Policji: gen. insp. Antoni Kowalczyk