Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2014-09-05 do 2015-04-17
Wersja archiwalna od 2014-09-05 do 2015-04-17
archiwalny
DECYZJA NR 54
KOMENDANTA GŁÓWNEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
z dnia 5 września 2014 r.
zmieniająca decyzję w sprawie wprowadzenia do stosowania „Regulaminu planowania i udzielania zamówień publicznych w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej” oraz „Regulaminu komisji przetargowej”
Na podstawie art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) postanawia się co następuje:
§ 1. W decyzji nr 26 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 czerwca 2010 roku w sprawie wprowadzenia do stosowania „Regulaminu planowania i udzielania zamówień publicznych w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej” oraz „Regulaminu komisji przetargowej”, zmienionej decyzją nr 69 z dnia 10 grudnia 2010 roku, zmienionej decyzją nr 4 z dnia 13 stycznia 2012 r., zmienionej decyzją nr 1 z dnia 8 stycznia 2014 r. oraz zmienionej decyzją nr 27 z dnia 16 kwietnia 2014 r. wprowadza się następujące zmiany:
1) w załączniku nr 1,
a) po § 8 dodaje się § 8a w brzmieniu:
„§ 8a. § 8a 1. Zadania związane z udzielaniem zamówień publicznych w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa, do których na podstawie art. 131 b ustawy nie stosuje się przepisów tej ustawy, realizują poszczególne komórki organizacyjne KG PSP, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Zadania związane z udzieleniem zamówień publicznych o wartości szacunkowej od 6 000 euro do 414 000 euro, realizuje BF WZP.
3. Do procedur, których mowa w ust. 2 stosuje się odpowiednio przepisy niniejszego regulaminu, z wyjątkiem przepisów dotyczących:
1) ogłoszeń;
2) odwołań;
3) wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
4) unieważnienia postępowania, w rozumieniu ustawy.”,
b) po § 9 dodaje się § 9a w brzmieniu:
„§ 9a. § 9a 1. W postępowaniach, o których mowa w § 8a ust. 2, komisja może raz zwrócić się do wykonawców z prośbą o ponowne złożenie oferty z niższą ceną lub może negocjować warunki realizacji zamówienia, z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
2. W postępowaniach, o których mowa w 8a ust. 2, w przypadku otrzymania ofert przekraczających środki finansowe przewidziane na realizację zamówienia, z zastrzeżeniem ust. 1, komisja występuje do Komendanta z wnioskiem o odstąpienie od udzielenia danego zamówienia podając uzasadnienie faktyczne, chyba, że istnieje możliwość zwiększenia środków finansowych, a zwiększenie nie spowoduje przekroczenia kwoty określonej w 8a ust.2.”,
c) w § 13 ust. 2 dodaje się pkt 4 w brzmieniu:
„4) notatkę uzasadniającą kwalifikację przedmiotu zamówienia jako zamówienie w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa, zatwierdzoną przez Komendanta lub Zastępcę Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, nadzorującego komórkę organizacyjną odpowiedzialną za realizację zamówienia – w przypadku realizacji newralgicznych usług lub newralgicznych robót budowlanych.”,
d) po § 13 ust. 3 dodaje się ust. 3a w brzmieniu:
„3a. Wniosek w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa o wartości szacunkowej od 6 000 euro do 414 000 euro powinien zawierać:
1) opis przedmiotu zamówienia;
2) wartość szacunkową przedmiotu zamówienia (wartość netto) oraz kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia (wartość brutto);
3) notatkę uzasadniającą kwalifikację przedmiotu zamówienia jako zamówienie w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa, zatwierdzoną przez Komendanta lub Zastępcę Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, nadzorującego komórkę organizacyjną odpowiedzialną za realizację zamówienia;
4) planowany termin realizacji zamówienia;
5) proponowane kryteria oceny ofert oraz ich wagę w % wraz z metodyką oceny ofert;
6) minimalne wymagania jakie musi spełniać przedmiot zamówienia w zakresie gwarancji, rękojmi, serwisu, przeszkolenia z zakresu obsługi przedmiotu zamówienia, zasad odbioru, (istotne postanowienia umowy) itp.;
7) osoby wyznaczone do pracy w komisji;
8) wykaz co najmniej trzech wykonawców posiadających świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego lub inne uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych, świadczących w ramach prowadzonej przez nich działalności dostawy lub usługi będące przedmiotem zamówienia do których należy skierować zaproszenie do złożenia oferty. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zmniejszenie liczby wykonawców;
9) notatkę służbową uzasadniającą celowość udzielenia zamówienia publicznego, jak w ust. 2 pkt 1;
10) pozycję z planu rzeczowo-finansowego lub informacje, o których mowa w ust. 1 pkt 21.”,
e) w załączniku nr 2, po § 2 dodaje się § 2a w brzmieniu:
„§ 2a. § 2a 1. Do procedur o wartości od 6 000 do 414 000 euro w przypadku zamówień w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa, do których na podstawie art. 131 b ustawy niestosuje się, stosuje się odpowiednio przepisy niniejszego regulaminu, z wyjątkiem przepisów określonych w § 2 ust. 1”.
§ 2. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.
gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz