Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej
ZARZĄDZENIE NR 40/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 09 listopada 2015 r.
zmieniające zarządzenie w sprawie terenowych jednostek organizacyjnych Żandarmerii Wojskowej
Na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. o Żandarmerii Wojskowej i wojskowych organach porządkowych (Dz. U. z 2013 r. poz. 568 i 628, z 2014 r. poz. 1055 oraz z 2015 r. poz. 1322) zarządza się, co następuje:
§ 1. W zarządzeniu Nr 57/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 października 2010 r. w sprawie terenowych jednostek organizacyjnych Żandarmerii Wojskowej (Dz. Urz. Min. Obr. Nar. Nr 20, poz. 264, z 2011 r. Nr 13, poz. 171, z 2014 r. poz. 318 oraz z 2015 r. poz. 108) wprowadza się następujące zmiany:
1) w załączniku Nr 1 do zarządzenia:
a) pkt 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Strukturę organizacyjną wydziału ŻW w Gdyni tworzą:
1) Kierownictwo;
2) Sekcja Personalno-Organizacyjna;
3) Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza;
4) Sekcja Kryminalna;
5) Sekcja Prewencji;
6) Pion Ochrony Informacji Niejawnych.”,
b) dodaje się pkt 3a w brzmieniu:
„3a. Strukturę organizacyjną wydziału ŻW w Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu tworzą:
1) Kierownictwo;
2) Sekcja Personalno-Organizacyjna;
3) Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza;
4) Sekcja Kryminalna;
5) Sekcja Prewencji;
6) Pion Ochrony Informacji Niejawnych;
7) Placówka ŻW.”,
c) pkt 4 i 4a otrzymują brzmienie:
„4. Strukturę organizacyjną wydziału ŻW w Łasku i Wędrzynie tworzą:
1) Kierownictwo;
2) Sekcja Zabezpieczenia;
3) Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza;
4) Sekcja Kryminalna;
5) Sekcja Prewencji;
6) Pion Ochrony Informacji Niejawnych.
4a. Strukturę organizacyjną wydziału ŻW w Rzeszowie, Ustce, Bemowie Piskim i Olesznie tworzą:
1) Kierownictwo;
2) Sekcja Zabezpieczenia;
3) Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza;
4) Sekcja Kryminalna;
5) Sekcja Prewencji;
6) Pion Ochrony Informacji Niejawnych;
7) Placówka ŻW.”;
2) załącznik Nr 2 otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego zarządzenia.
§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą od dnia 1 listopada 2015 r.
Minister Obrony Narodowej: T. Siemoniak
Załącznik do zarządzenia Nr 40/MON Ministra Obrony Narodowej
z dnia 09.11.2015 r. (poz. 311)
„ZAKRES DZIAŁANIA TERENOWYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH ŻW”
Zakres działania terenowych jednostek organizacyjnych ŻW obejmuje realizowanie zadań określonych w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. o Żandarmerii Wojskowej i wojskowych organach porządkowych (Dz. U. z 2013 r. poz. 568 i 628, z 2014 r. poz. 1055 oraz z 2015 r. poz. 1322), a ponadto:
1) wykonywanie czynności związanych z wydawaniem pozwoleń na broń i kontrolę wykonywania obowiązków wynikających z ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2012 r. poz. 576, z 2013 r. poz. 289, z 2014 r. poz. 295 oraz z 2015 r. poz. 1505);
2) utrzymywanie gotowości bojowej i mobilizacyjnej;
3) prowadzenie działalności:
a) wychowawczej,
b) szkoleniowej,
c) organizacyjno-personalnej;
4) utrzymywanie w wysokiej sprawności technicznej uzbrojenia i sprzętu wojskowego;
5) zapewnienie sprawnego funkcjonowania:
a) fizycznej ochrony obiektów,
b) systemów teleinformatycznych,
c) izb zatrzymań;
6) zapewnianie przestrzegania przez żołnierzy i pracowników wojska przepisów ochrony informacji niejawnych i danych osobowych, bezpieczeństwa i higieny pracy i służby oraz ochrony przeciwpożarowej.
OBSZARY DZIAŁANIA TERENOWYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH ŻW
1. Mazowiecki Oddział ŻW w Warszawie obejmuje swoją właściwością teren województw: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego (bez powiatów: augustowskiego, sejneńskiego i suwalskiego oraz miasta na prawach powiatu Suwałki), w tym:
1) Wydział ŻW w Lublinie obejmuje swoją właściwością teren województwa lubelskiego;
2) Wydział ŻW w Łasku obejmuje swoją właściwością teren województwa łódzkiego.
2. Oddział ŻW w Bydgoszczy obejmuje swoją właściwością teren województw: kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego (bez powiatów: gnieźnieńskiego, gostyńskiego, kaliskiego, kępińskiego, kolskiego, konińskiego, kościańskiego, krotoszyńskiego, leszczyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pilskiego, pleszewskiego, rawickiego, słupeckiego, tureckiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego i złotowskiego) oraz teren miast na prawach powiatu Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Włocławek, bez miast na prawach powiatu Kalisz, Konin i Poznań w tym: Wydział ŻW w Poznaniu obejmuje swoją właściwością teren województwa wielkopolskiego (bez powiatów: gostyńskiego, kępińskiego, kościańskiego, krotoszyńskiego, leszczyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pilskiego, rawickiego, wolsztyńskiego i złotowskiego) oraz miasta na prawach powiatu Kalisz, Konin i Poznań bez miasta na prawach powiatu Leszno.
3. Oddział ŻW w Elblągu obejmuje swoją właściwością teren województw: warmińsko-mazurskiego i pomorskiego (bez powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, giżyckiego, węgorzewskiego, mrągowskiego i słupskiego) oraz powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego i miasta na prawach powiatu Suwałki (z województwa podlaskiego), w tym:
1) Wydział ŻW w Bemowie Piskim obejmuje swoją właściwością powiaty: augustowski, ełcki, gołdapski, olecki, piski, sejneński, suwalski, giżycki, węgorzewski, mrągowski, szczycieński i miasto na prawach powiatu Suwałki;
2) Wydział ŻW w Gdyni obejmuje swoją właściwością teren województwa pomorskiego (bez powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, sztumskiego, tczewskiego, słupskiego i miasta na prawach powiatu Słupsk).
4. Oddział ŻW w Krakowie obejmuje swoją właściwością teren województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego, w tym: Wydział ŻW w Rzeszowie obejmuje swoją właściwością teren województwa podkarpackiego.
5. Oddział ŻW w Szczecinie obejmuje swoją właściwością teren województwa zachodniopomorskiego, powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, słupskiego i miasta na prawach powiatu Słupsk (z województwa pomorskiego) oraz powiatów: pilskiego i złotowskiego (z województwa wielkopolskiego), w tym:
1) Wydział ŻW w Olesznie obejmuje swoją właściwością powiaty: drawski, łobeski, szczecinecki, świdwiński, białogardzki, wałecki, człuchowski (z województwa pomorskiego), pilski i złotowski (z województwa wielkopolskiego), gminę Ińsko (z powiatu stargardzkiego) oraz gminę Drawno (z powiatu choszczeńskiego),
2) Wydział ŻW w Ustce obejmuje swoją właściwością powiaty: bytowski, chojnicki, słupski, koszaliński, kołobrzeski i sławieński oraz miasta na prawach powiatu Słupsk i Koszalin.
6. Oddział ŻW w Żaganiu obejmuje swoją właściwością teren województw: lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego oraz powiatów: gostyńskiego, kępińskiego, kościańskiego, krotoszyńskiego, leszczyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, rawickiego, miasto na prawach powiatu Leszno i wolsztyńskiego (z województwa wielkopolskiego), w tym:
1) Wydział ŻW w Wędrzynie obejmuje swoją właściwością powiaty: gorzowski, międzyrzecki, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński i miasto na prawach powiatu Gorzów Wielkopolski,
2) Wydział ŻW we Wrocławiu obejmuje swoją właściwością województwo opolskie, powiaty: dzierżoniowski, kamiennogórski, kłodzki, lubiński, milicki, oleśnicki, oławski, średzki, strzeliński, świdnicki, trzebnicki, wałbrzyski, wołowski, ząbkowicki, wrocławski i miasto na prawach powiatu Wrocław (z województwa dolnośląskiego), oraz powiaty: kępiński, ostrowski i ostrzeszowski (z województwa wielkopolskiego).
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00