Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Ministra Obrony Narodowej rok 2015 poz. 284
Wersja archiwalna od 2015-10-16 do 2016-12-31
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Obrony Narodowej rok 2015 poz. 284
Wersja archiwalna od 2015-10-16 do 2016-12-31
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Departament Kadr

DECYZJA NR 397/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 15 października 2015 r.

w sprawie naboru na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów w 2016 r.

Na podstawie art. 2 pkt 8 ustawy z dnia 14 grudnia 1995 r. o urzędzie Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. z 2013 r. poz. 189 i 852 oraz z 2014 r. poz. 932) oraz § 1 pkt 9 lit. a i § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426 oraz z 2014 r. poz. 933) ustala się, co następuje:

1. Nabór na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów w 2016 r. prowadzą następujące uczelnie wojskowe:

1) Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki;

2) Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych.

2. Nabór na szkolenie wojskowe w uczelni wojskowej przeprowadzi się spośród osób posiadających tytuł zawodowy magistra lub równorzędny, w tym:

1) absolwentów uczelni wyższych niebędących żołnierzami zawodowymi, którzy ukończyli studia na kierunku zgodnym z wybranym przez siebie korpusem osobowym (grupą osobową);

2) podoficerów zawodowych będących absolwentami kierunków studiów przydatnych w określonym korpusie osobowym (grupie osobowej), lub posiadających doświadczenie oraz kwalifikacje w specjalności przydatnej w określonym korpusie osobowym (grupie osobowej);

3) szeregowych zawodowych będących absolwentami kierunków studiów przydatnych w określonym korpusie osobowym (grupie osobowej), oraz którzy pełnią zawodową służbę wojskową przez co najmniej pięć lat;

4) absolwentów krajowych uczelni medycznych.

3. Osoby, o których mowa w pkt 2 ppkt 1, 2 i 4 ubiegające się o przyjęcie do korpusu osobowego medycznego w poszczególnych grupach osobowych, w dniu rozpoczęcia szkolenia powinny legitymować się prawem wykonywania zawodu, a w przypadku osób ubiegających się o przyjęcie do grupy osobowej ratownictwa medycznego – dokumentem potwierdzającym kwalifikacje ratownika medycznego zgodne z ustawą z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2013 r. poz. 757, 1245 i 1635 oraz z 2014 r. poz. 1802 i 1877).

4. Limit miejsc na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów przygotowujące do pełnienia służby w określonych korpusach osobowych (grupach osobowych) określa załącznik do decyzji.

5. Osoby, o których mowa w pkt 2 ppkt 1 i 4, ubiegające się o przyjęcie na szkolenie wojskowe w uczelni wojskowej składają wnioski do Dyrektora Departamentu Kadr za pośrednictwem właściwego wojskowego komendanta uzupełnień, w następujących terminach:

1) do dnia 26 października 2015 r. na 8,5-miesięczne szkolenie;

2) do dnia 20 stycznia 2016 r. na 3-miesięczne szkolenie;

3) do dnia 15 maja 2016 r. na 12-miesięczne szkolenie.

6. Osoby ubiegające się o przyjęcie na szkolenie wojskowe w uczelni wojskowej składają wnioski do Dyrektora Departamentu Kadr:

1) do dnia 30 listopada 2015 r. na 6-miesięczne szkolenie, w przypadku osób o których mowa w pkt 2 ppkt 2;

2) do dnia 20 stycznia 2016 r. na 3-miesięczne szkolenie w przypadku osób o których mowa w pkt 2 ppkt 2;

3) do dnia 15 maja 2016 r. na 12-miesięczne szkolenie, w przypadkach o których mowa w pkt 2 ppkt 3.

7. Tryb składania wniosków przez osoby, o których mowa w pkt 2, nie dotyczy kandydatów w grupie osobowej wywiadu wojskowego oraz w grupie osobowej kontrwywiadu wojskowego. Osoby te składają wnioski do Dyrektora Departamentu Kadr za pośrednictwem odpowiednio Szefa Służby Wywiadu Wojskowego i Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

8. Dopuszcza się możliwość składania wniosków przez osoby, które w dniu składania wniosku nie uzyskały wykształcenia określonego w pkt 2. Warunkiem dopuszczenia ich do egzaminów wstępnych jest przedłożenie komisji rekrutacyjnej stosownego dyplomu (zaświadczenia wydanego przez uczelnię), najpóźniej w dniu rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego w uczelni.

9. Podstawę przyjęcia osób na szkolenie wojskowe w uczelni stanowią wyniki postępowania rekrutacyjnego. Wymagane kierunki ukończonych studiów określą, w porozumieniu z Rektorami-Komendantami uczelni wojskowych, osoby wskazane w decyzji Nr 76/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 marca 2014 r. w sprawie wskazania osób posiadających kwalifikacje właściwe dla danego korpusu osobowego (grupy osobowej) (Dz. Urz. Min. Obr. Nar. poz. 86) i przekażą do Departamentu Kadr, Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego oraz odpowiednich uczelni. W procesie postępowania rekrutacyjnego na szkolenie wojskowe zobowiązani są uczestniczyć: osoby posiadające kwalifikacje właściwe dla danego korpusu osobowego (grupy osobowej) lub ich przedstawiciele oraz przedstawiciele Departamentu Kadr.

10. Egzaminy ze sprawności fizycznej w ramach postępowania rekrutacyjnego dla podoficerów i szeregowych zawodowych przeprowadza się zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 50a ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1414 i 1822 oraz z 2015 r. poz. 1066).

11. Za przeprowadzenie naboru kandydatów na szkolenie wojskowe w uczelni wojskowej w 2016 r. odpowiadają:

1) Dyrektor Departamentu Kadr – w zakresie określenia i nadzoru nad przestrzeganiem limitów przyjęć określonych w załączniku do decyzji;

2) Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego – w zakresie nadzoru nad przygotowaniem i przebiegiem postępowania rekrutacyjnego prowadzonego w uczelni wojskowej;

3) Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, w odniesieniu do terenowych organów administracji wojskowej – w zakresie przestrzegania zasad, trybu i terminów organizacji oraz przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego;

4) Rektorzy-komendanci uczelni – za prawidłowy przebieg postępowania rekrutacyjnego oraz w zakresie powołania na szkolenie wojskowe.

12. W przypadku niewykorzystania w pełni limitów miejsc w zasadniczych terminach egzaminów wstępnych dopuszcza się możliwość przeprowadzenia uzupełniającego postępowania rekrutacyjnego na szkolenie wojskowe w uczelni.

13. Termin przeprowadzenia postępowania, o którym mowa w pkt 12, ustalają Rektorzy-komendanci uczelni wojskowych, informując o tym Dyrektora Departamentu Kadr, Dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego oraz osoby posiadające kwalifikacje właściwe dla danego korpusu osobowego (grupy osobowej).

14. Rektorzy-komendanci uczelni wojskowych przesyłają:

1) Dyrektorowi Departamentu Kadr:

a) sprawozdanie z wyników postępowania rekrutacyjnego – niezwłocznie po zakończeniu tego postępowania, jednak nie później niż w terminie 14 dni po jego zakończeniu,

b) imienną listę podoficerów i szeregowych zawodowych zakwalifikowanych na szkolenie wojskowe, zawierającą stopień wojskowy i miejsce pełnienia służby oraz kopie decyzji o zakwalifikowaniu – niezwłocznie po zakończeniu tego postępowania, jednak nie później niż w terminie 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia,

c) meldunek o liczbie osób powołanych na szkolenie wojskowe – w terminie 7 dni od dnia ich powołania;

2) Dyrektorowi Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego sprawozdanie, o którym mowa w ppkt 1 lit. a;

3) Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódcy Garnizonu Warszawa, Komendantowi Głównemu Żandarmerii Wojskowej oraz właściwym dowódcom (szefom, dyrektorom) komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej, którym podlegają zakwalifikowani na szkolenie wojskowe żołnierze, celem powiadomienia ich bezpośrednich przełożonych, imienną listę podoficerów i szeregowych zawodowych zakwalifikowanych na szkolenie wojskowe, o której mowa w ppkt 1 lit. b.

4) osobom właściwym posiadającym kwalifikacje właściwe dla danego korpusu osobowego (grupy osobowej), imienną listę podoficerów i szeregowych zawodowych zakwalifikowanych na szkolenie wojskowe w uczelni.

15. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

MINISTER OBRONY NARODOWEJ

Tomasz Siemoniak

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00