Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Ministra Obrony Narodowej rok 2006 nr 20 poz. 259
Wersja aktualna od 2010-05-15
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Obrony Narodowej rok 2006 nr 20 poz. 259
Wersja aktualna od 2010-05-15
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

Generalny Zarząd Logistyki - P4

DECYZJA Nr 421/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 20 października 2006 r.

w sprawie wyposażania w przedmioty zaopatrzenia mundurowego pracowników resortu obrony narodowej wchodzących w skład Polskich Kontyngentów Wojskowych, biorących udział w ćwiczeniach międzynarodowych oraz wchodzących w skład załóg lotniczych, odbywających podróże służbowe w rejon stacjonowania Polskich Kontyngentów Wojskowych

(ostatnia zmiana: DUMON. z 2010 r., Nr 7, poz. 69)   Pokaż wszystkie zmiany

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Na podstawie § 1 pkt 8 lit. a i c oraz § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426), w związku z § 13 ust. 1 pkt 5 lit. b rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 1999 r. w sprawie należności pieniężnych i świadczeń otrzymywanych przez żołnierzy wyznaczonych do pełnienia służby poza granicami państwa i pracowników wojska zatrudnionych w jednostkach wojskowych wykonujących zadania poza granicami państwa (Dz. U. Nr 110, poz. 1257, z 2002 r. Nr 31, poz. 282, z 2003 r. Nr 204, poz. 1977 oraz z 2004 r. Nr 202, poz. 2068 i Nr 285, poz. 2848), w celu wyposażania w przedmioty zaopatrzenia mundurowego pracowników resortu obrony narodowej wchodzących w skład Polskich Kontyngentów Wojskowej oraz biorących udział w ćwiczeniach międzynarodowych - na okres wykonywania zadań poza granicami państwa - oraz ich rozliczenia po zakończeniu misji lub zadania z przedmiotów zaopatrzenia mundurowego, ustala się, co następuje:

[1] 1. Pracowników resortu obrony narodowej wchodzących w skład Polskich Kontyngentów Wojskowych oraz biorących udział w ćwiczeniach międzynarodowych, zwanych dalej „pracownikami”, zaopatruje się - na okres wykonywania zadań poza granicami kraju - w przedmioty zaopatrzenia mundurowego zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik Nr 1 do decyzji.

2. Pracownicy wchodzący w skład Polskich Kontyngentów Wojskowych otrzymują przybory oraz środki do utrzymania higieny osobistej i konserwacji obuwia, określone w załączniku Nr 2 do decyzji.

3. Pracownicy, po zakończeniu misji lub zadania, zdają w Polskich Kontyngentach Wojskowych przedmioty zaopatrzenia mundurowego, określone w załączniku Nr 3 do decyzji.

4. Przedmioty zaopatrzenia mundurowego zabierane do kraju przez pracowników, z podziałem na podlegające zdaniu oraz przechodzące na własność, określa załącznik Nr 4 do decyzji.

4a. [2] Pracowników resortu obrony narodowej wchodzących w skład załóg lotniczych (stewardessa i steward), odbywających podróże służbowe w rejon stacjonowania Polskich Kontyngentów Wojskowych, zaopatruje się w przedmioty zaopatrzenia mundurowego zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik Nr 5 do decyzji.

5. Decyzja wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Załączniki do decyzji Nr 421/MON Ministra Obrony Narodowej
z dnia 20 października 2006 r. (poz. 259)

Załącznik Nr 1

WYKAZ

UMUNDUROWANIA I WYEKWIPOWANIA DLA PRACOWNIKÓW WCHODZĄCYCH W SKŁAD POLSKICH KONTYNGENTÓW WOJSKOWYCH ORAZ BIORĄCYCH UDZIAŁ W ĆWICZENIACH MIĘDZYNARODOWYCH NA OKRES WYKONYWANIA ZADAŃ POZA GRANICAMI KRAJU

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika


Uwagi:

1 Berety bez oznak stopni wydaje się stosowanie do rodzaju wojsk, w którym pracownik wykonuje zadania.

2 W przypadku wykonywania zadań w wielu strefach klimatycznych przysługują należności z więcej niż jednego podzestawu stosownie do potrzeb.

3 Niezależnie od należności objętych niniejszym zestawem, pracownicy mogą zabierać inne przedmioty z przysługującego im wyposażenia osobistego.

4 Przedmioty wymienione w kolumnach 6-15, lp. 3,14 i 29 przechodzą na własność po zakończeniu misji, a przedmioty wymienione w lp. 20, 21, 22, 23, 30, 31, 32, 33, 34, 37, 38, 39, 40, 41, 45, 46, 47 przechodzą na własność z chwilą wydania.

5 Przedmioty wymienione w kolumnach 16-25, za wyjątkiem przechodzących na własność, podlegają rozliczeniu w wyznaczonych wjb.

6 Okres używalności oznaki jest równy okresowi używalności przedmiotu, na którym jest noszona.

7 Przedmiotów wymienionych w lp. 1, 4, 6,7,13, 25, 26, 27, 28, 36, 39 i 46 nie wydaje się dla pracowników PKW UNDOF i UNIFIL.

8 W kolumnach 18-21, przedmioty z l p. 4, 6,13 i 46 mogą być wydawane zamiennie za przedmioty z lp. 7,16,17 i 45 (i odwrotnie) w zależności od uwarunkowań klimatycznych i terenowych.

9 W uzasadnionych przypadkach centralny organ logistyczny może ustalać inne należności niż wymienione w zestawie, w zależności od potrzeb oraz specyfiki wykonywanego zadania.

10 W kolumnach 16-17, przedmioty z lp. 20 i 23 wydaje się zamiennie za przedmioty z lp. 22 i 33 (i odwrotnie) w zależności od pory roku.

11 Przedmioty wydane w kraju w ramach indywidualnego wyposażenia wpisywać każdemu użytkownikowi w kartę wyposażenia osobistego, spisując je z ewidencji oddziału gospodarczego. Karty te po wypełnieniu podlegają przekazaniu do PKW.

12 Po zakończeniu misji, w rejonie PKW rozliczyć pracowników na podstawie prowadzonych kart wyposażenia indywidualnego -zgodnie z załącznikiem Nr 3 do decyzji. Wszystkie zdane w PKW przedmioty zaliczać na pokrycie zapasu i funduszu dowódcy PKW. Na przedmioty zabierane do kraju (za wyjątkiem przechodzących na własność) w PKW wystawia się przekaz mundurowy. Przekaz ten stanowi podstawę do rozliczenia pracowników po powrocie z misji ze wszystkich zabranych do kraju przedmiotów (za wyjątkiem przechodzących na własność) - zgodnie z załącznikiem Nr 4 do decyzji.

13 Kolumny 6-7, 8-9, 10-11, 12-13,14-15, 16-17,18-19, 20-21, 22-23, 24-25 tworzą podzestawy.

14 Za przedmioty nowych wzorów określone w lp. 5,16,17, 22, 31, 33, 34, 40 można wydawać pracownikom przedmioty dotychczasowych wzorów, zgodnie z następującymi zasadami:

a) za czapkę zimową - czapkę futrzaną wojsk lądowych,

b) za bluzę polową letnią - bluzę polową tropikalną wz. 93,

c) za spodnie polowe letnie - spodnie polowe tropikalne wz. 93,

d) za koszulkę letnią koloru khaki - koszulkę z krótkimi rękawami koloru khaki,

e) za skarpety letnie - skarpety letnie koloru czarnego,

f) za spodenki letnie koloru khaki - slipy koloru khaki,

g) za skarpety zimowe - skarpety zimowe koloru czarnego lub koloru khaki, h) za trzewiki letnie - trzewiki.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik Nr 2

NORMY PRZYBORÓW ORAZ ŚRODKÓW DO UTRZYMANIA HIGIENY OSOBISTEJ I KONSERWACJI OBUWIA DLA PRACOWNIKÓW WCHODZĄCYCH W SKŁAD POLSKICH KONTYNGENTÓW WOJSKOWYCH [3]

infoRgrafika

Uwagi:

1. Wszystkie przybory i środki przechodzą na własność z chwilą wydania.

2. Okres używalności środków do utrzymania higieny osobistej oraz konserwacji obuwia i oporządzenia, wymienionych w części B tabeli, określony jest w miesiącach.

3. Należności środków do utrzymania higieny osobistej oraz konserwacji obuwia realizuje się w naturze lub w równoważniku pieniężnym.

4. Dowódca PKW lub upoważniona przez niego osoba ma prawo w przypadkach uzasadnionych względami sanitarno-higienicznymi lub panującymi warunkami klimatycznymi - zwiększyć lub zmniejszyć ustaloną normę środków higieny i konserwacji w zależności od potrzeb.

5. Dowódca PKW ma prawo, w zależności od możliwości zaopatrzeniowych na rynku lokalnym, podjąć decyzję o wypłacie równoważnika pieniężnego za:

1) przybory do utrzymania higieny osobistej oraz konserwacji obuwia wyszczególnionych w części A - jednorazowo na okres misji;

2) środki do utrzymania higieny osobistej oraz konserwacji obuwia wyszczególnione w części B - co miesiąc, począwszy od pierwszego dnia zaopatrywania.

6. Wysokość stawek równoważnika, o którym mowa w pkt 5, ustala się analogicznie jak dla żołnierzy zawodowych, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej w sprawie równoważników pieniężnych przysługujących w zamian za umundurowanie i wyekwipowanie.

7. Kolumny 6-7, 8-9 tworzą podzestawy.

Załącznik Nr 3

WYKAZ
PRZEDMIOTÓW ZAOPATRZENIA MUNDUROWEGO PODLEGAJĄCYCH ZDANIU W PKW

L.p.

Wyszczególnienie

J.m.

Przedmioty podlegające zdaniu w PKW

Uwagi

1

2

3

4

5

I. UMUNDUROWANIE

1

Bluza polowa letnia

szt.

1

tylko w przypadku wydania 2 szt.

2

Spodnie polowe letnie

szt.

1

3

Bluza polowa tropikalna w kamuflażu pustynnym

szt.

1

4

Spodnie polowe tropikalne w kamuflażu pustynnym

szt.

1

5

Spodnie polowe tropikalne krótkie wzór 93

szt.

1

6

Kapelusz polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym

szt.

2

7

Kapelusz polowy tropikalny wzór 93

szt.

1

8

Rękawice zimowe pięciopalcowe

par.

1

II. BIELIZNA OSOBISTA

9

Bluza piżamy

szt.

1

10

Spodnie piżamy

szt.

1

III. POŚCIEL

11

Moskitiera z pokrowcem

szt.

1

12

Podgłówek koszarowo-polowy

szt.

1

13

Poszewka na podgłówek

szt.

1

14

Prześcieradło

szt.

2

15

Materac koszarowo-polowy

szt.

1

Uwaga:

Rozliczeniu w PKW podlegają również przedmioty zaopatrzenia mundurowego stanowiące wyposażenie specjalne (np. ubranie czołgisty, robocze itp.) oraz wszystkie przedmioty stanowiące zapasy i należności zbiorowe.

Załącznik Nr 4

WYKAZ
PRZEDMIOTÓW ZAOPATRZENIA MUNDUROWEGO ZABIERANYCH PRZEZ PRACOWNIKÓW DO KRAJU PO ZAKOŃCZENIU MISJI

Lp.

Wyszczególnienie

J.m.

Przedmioty zabierane do kraju, w tym:

Uwagi

podlegające zdaniu

przechodzące na własność

1

2

3

4

5

6

I. UMUNDUROWANIE

1

Beret

szt.

1

2

Czapka zimowa

szt.

1

3

Kapelusz polowy tropikalny wzór 93

szt.

1

4

Kapelusz polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym

szt.

1

5

Bluza polowa wzór 93

szt.

1*

6

Spodnie polowe wzór 93

szt.

1*

7

Bluza polowa letnia

szt.

1*

8

Spodnie polowe letnie

szt.

1*

9

Bluza polowa tropikalna w kamuflażu pustynnym

szt.

1

10

Spodnie polowe tropikalne w kamuflażu pustynnym

szt.

1

11

Kurtka ubrania ochronnego

szt.

1

12

Ocieplacz pod kurtkę ubrania ochronnego

szt.

1

13

Spodnie ubrania ochronnego

szt.

1

14

Ocieplacz ćwiczebny

kpl.

1

15

Bluza ubrania treningowego

szt.

1

16

Spodnie ubrania treningowego

szt.

1

17

Identyfikator z nazwiskiem w kamuflażu pustynnym

szt.

2

18

Identyfikator z nazwiskiem w kamuflażu „Pantera”

szt.

3

II. BIELIZNA OSOBISTA

19

Koszulka specjalna - letnia

szt.

2*

20

Spodenki specjalne - letnie

szt.

2*

21

Kalesony zimowe specjalne

szt.

2*

22

Koszulka zimowa specjalna

szt.

2*

23

Koszulka letnia koloru khaki

szt.

2*

24

Spodenki letnie koloru khaki

szt.

2*

25

Skarpetki specjalne

para

3

26

Skarpety zimowe

para

3

27

Skarpety letnie

3

28

Ręcznik frotte

szt.

2

III. POŚCIEL

29

Śpiwór dla pododdziałów specjalnych

szt.

1

IV. OBUWIE

30

Buty specjalne

para

1*

31

Trzewiki ćwiczebne tropikalne

para

1*

32

Trzewiki letnie

para

1

33

Pantofle sportowe

para

1

34

Pantofle kąpielowe

para

1

V. OPORZĄDZENIE

35

Worek na pościel

szt.

1

36

Paski do worka na pościel

szt.

1

37

Okulary przeciwsłoneczne

szt.

1

38

Przybory do utrzymania higieny osobistej oraz konserwacji obuwia

kpl.

1

39

Woreczek siatkowy do prania bielizny

szt.

1

* Ilość przedmiotów zabieranych do kraju uzależniona jest od strefy klimatycznej, w której pracownik był zatrudniony.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

Nowy fragment
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 5

WYKAZ
UMUNDUROWANIA I WYEKWIPOWANIA DLA PRACOWNIKÓW WCHODZĄCYCH W SKŁAD ZAŁÓG LOTNICZYCH (STEWARDESSA I STEWARD), ODBYWAJĄCYCH PODRÓŻE SŁUŻBOWE W REJON STACJONOWANIA POLSKICH KONTYNGENTÓW WOJSKOWYCH
[4]

1. Należność umundurowania i wyekwipowania dla pracowników (stewardessa i steward) wchodzących w skład załóg lotniczych, odbywających podróże służbowe w rejon stacjonowania polskich Kontyngentów Wojskowych w strefie:

1)

umiarkowanej;

6-7

2)

zwrotnikowej i podzwrotnikowej;

8-9

3)

tropikalnej;

10-11

4)

górskiej;

12-13

5)

zimnej.

14-15

Lp.

Nazwa przedmiotu

Symbol IM WP

LK

J.m.

Ilość

Okres używalności

Ilość

Okres używalności

Ilość

Okres używalności

Ilość

Okres używalności

Ilość

Okres używalności

I. UMUNDUROWANIE

1

Furażerka polowa wzór 93 wojsk lotniczych

640 138

82

szt.

1

6

1

6

1

6

2

Kurtka ubrania ochronnego

640 006

00

szt.

1

8

1

8

1

8

1

8

1

8

3

Bluza polowa tropikalna w kamuflażu pustynnym

640 015

86

szt.

1

6

1

6

4

Czapka zimowa

640 099

06

szt.

1

6

1

6

1

6

5

Kapelusz polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym

640 181

90

szt.

1

6

1

6

6

Kapelusz polowy tropikalny wzór 93

640 183

12

szt.

1

6

1

6

7

Bluza polowa wzór 93

640 237

40

szt.

1

6

1

6

1

6

1

6

1

6

8

Spodnie polowe wzór 93

640 239

62

szt.

1

6

1

6

1

6

1

6

1

6

9

Ocieplacz pod kurtkę ubrania ochronnego

640 520

23

szt.

1

8

1

8

1

8

1

8

1

8

10

Rękawice zimowe pięciopalcowe

640 698

59

para

1

8

1

8

11

Spodnie ubrania ochronnego

640 711

75

szt.

1

8

1

8

1

8

1

8

1

8

12

Spodnie polowe tropikalne w kamuflażu pustynnym

640 718

02

szt.

1

6

1

6

Lp.

Nazwa przedmiotu

Symbol
IM WP

LK

J.m.

Ilość

Okres używalności

Ilość

Okres używalności

Ilość

Okres używalności

Ilość

Okres używalności

Ilość

Okres używalności

II. BIELIZNA I POŚCIEL

13

Koszulka specjalna – letnia

641 338

49

szt.

1

2

1

2

14

Koszulka letnia koloru khaki

641 453

57

szt.

1

2

1

2

1

2

15

Karimata

641 440

27

szt.

1

10

1

10

1

10

1

10

1

10

16

Skarpetki specjalne

641 682

75

par

2

4

2

4

17

Skarpety letnie

641 718

31

para

2

4

2

4

2

4

2

4

18

Skarpety zimowe

641 717

70

para

2

4

2

4

2

4

19

Śpiwór dla pododdziałów specjalnych

641 808

03

szt.

1

10

1

10

1

10

1

10

1

10

III. OBUWIE I OPORZĄDZENIE

20

Buty specjalne

642 784

45

para

1

6

1

6

1

6

1

6

1

6

21

Trzewiki ćwiczebne tropikalne

642 801

05

para

1

6

1

6

IV. POZOSTAŁE WYPOSAŻENIE

22

Oznaka identyfikacyjna z nazwiskiem do ubioru polowego wzór 93

640 375

25

szt.

2

x

2

x

2

x

2

x

2

x

23

Oznaka identyfikacyjna z nazwiskiem do ubioru polowego w kamuflażu pustynnym

640 376

86

szt.

1

x

1

x

24

Okulary przeciwsłoneczne

644 542

55

szt.

1

8

1

8

Uwagi:

1. Uprawnienie do umundurowania i wyekwipowania określonego w niniejszym załączniku powstaje z dniem objęcia stanowiska stewardessy/ /stewarda. Umundurowanie i wyekwipowanie wydaje się po raz pierwszy po zaliczeniu w skład załogi lotniczej odbywającej podróż służbową w rejon stacjonowania polskich kontyngentów wojskowych, odpowiednio do strefy klimatycznej jego stacjonowania. Uprawnienie do należności umundurowania i wyekwipowania ustaje z dniem zwolnienia z pełnienia obowiązków na tym stanowisku. W przypadku skierowania do wykonywania zadań w innej strefie klimatycznej, stosownie do potrzeb, przysługują należności z więcej niż jednego podzestawu.

2. Przedmioty wymienione w lp. 13, 14, 16-18, 20-24 przechodzą na własność z chwilą wydania. Pozostałe przedmioty podlegają rozliczeniu w wojskowej jednostce budżetowej, na której zaopatrzeniu mundurowym pracownik pozostaje, po ustaniu uprawnienia do ich posiadania.

3. Okres używalności oznak jest równy okresowi używalności przedmiotu, na których są noszone.

4. W uzasadnionych przypadkach centralny organ logistyczny może ustalać inne należności niż wymienione w zestawie, w zależności od potrzeb oraz specyfiki wykonywanego zadania.

5. Pracownicy mają prawo użytkować otrzymane umundurowanie i wyekwipowanie wyłącznie w czasie podróży służbowych w rejon stacjonowania polskich kontyngentów wojskowych.

6. Przedmioty wydane pracownikom wpisywać każdemu użytkownikowi w kartę wyposażenia osobistego, spisując je z ewidencji wojskowej jednostki budżetowej.

7. Kolumny 6-7, 8-9, 10-11, 12-13, 14-15 tworzą podzestawy.

8. Za przedmioty nowych wzorów określone w lp. 14, 17, 18, 20 można wydawać pracownikom przedmioty dotychczasowych wzorów, zgodnie z następującymi zasadami:

a) za koszulkę letnią koloru khaki – koszulkę z krótkimi rękawami koloru khaki,

b) za skarpety letnie – skarpetki letnie koloru czarnego,

c) za skarpety zimowe – skarpety zimowe koloru czarnego lub koloru khaki,

d) za buty specjalne – trzewiki.

[1] Tytuł decyzji w brzmieniu ustalonym przez pkt 1 ppkt 1 decyzji nr 92/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 marca 2010 r. zmieniającej decyzję w sprawie wyposażania w przedmioty zaopatrzenia mundurowego pracowników resortu obrony narodowej wchodzących w skład Polskich Kontyngentów Wojskowych oraz biorących udział w ćwiczeniach międzynarodowych (Dz.U.MON. Nr 7, poz. 69). Zmiana weszła w życie 15 maja 2010 r.

[2] Pkt 4a dodany przez pkt 1 ppkt 2 decyzji nr 92/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 marca 2010 r. zmieniającej decyzję w sprawie wyposażania w przedmioty zaopatrzenia mundurowego pracowników resortu obrony narodowej wchodzących w skład Polskich Kontyngentów Wojskowych oraz biorących udział w ćwiczeniach międzynarodowych (Dz.U.MON. Nr 7, poz. 69). Zmiana weszła w życie 15 maja 2010 r.

[3] Załącznik nr 2 w brzmieniu ustalonym przez pkt 1 ppkt 4 decyzji nr 92/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 marca 2010 r. zmieniającej decyzję w sprawie wyposażania w przedmioty zaopatrzenia mundurowego pracowników resortu obrony narodowej wchodzących w skład Polskich Kontyngentów Wojskowych oraz biorących udział w ćwiczeniach międzynarodowych (Dz.U.MON. Nr 7, poz. 69). Zmiana weszła w życie 15 maja 2010 r.

[4] Załącznik nr 5 dodany przez pkt 1 ppkt 3 decyzji nr 92/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 marca 2010 r. zmieniającej decyzję w sprawie wyposażania w przedmioty zaopatrzenia mundurowego pracowników resortu obrony narodowej wchodzących w skład Polskich Kontyngentów Wojskowych oraz biorących udział w ćwiczeniach międzynarodowych (Dz.U.MON. Nr 7, poz. 69). Zmiana weszła w życie 15 maja 2010 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00