Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2002-01-31
Wersja aktualna od 2002-01-31
obowiązujący
Sekr. Dyr. Generalnego
DECYZJA Nr 16/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 22 stycznia 2002 r.
w sprawie zmian organizacyjnych w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Na podstawie § 2 pkt 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426), w celu dostosowania struktury organizacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej do postanowień zarządzenia Nr 2 Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 stycznia 2002 r. w sprawie nadania statutu Ministerstwu Obrony Narodowej (M.P. Nr 1, poz. 29), ustalam:
1. Osoby zajmujące kierownicze stanowiska Ministerstwa Obrony Narodowej oraz dyrektorzy komórek organizacyjnych podporządkowanych bezpośrednio Ministrowi Obrony Narodowej - z uwzględnieniem postanowień pkt 3 - opracują i przedstawią mi do akceptacji, za pośrednictwem Dyrektora Generalnego Ministerstwa Obrony Narodowej, w terminie do dnia 4 lutego 2002 r., projekty dokumentów etatowych komórek organizacyjnych określonych w statucie Ministerstwa Obrony Narodowej, stanowiącym załącznik do zarządzenia Nr 2 Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 stycznia 2002 r. w sprawie nadania statutu Ministerstwu Obrony Narodowej (M. P. Nr 1, poz. 29), zwanym dalej „Statutem”.
2. Do dnia 22 lutego 2002 r. zostaną przedłożone do zatwierdzenia, w trybie ustalonym w Regulaminie organizacyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej, szczegółowe zakresy działania komórek organizacyjnych wymienionych w pkt 1.
3. Szef Sztabu Generalnego WP przedstawi do zatwierdzenia, w terminie do dnia 15 lutego 2002 r., dokumenty organizacyjne (decyzję organizacyjną, etaty i wykazy zmian do etatów), niezbędne do funkcjonowania komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej w czasie pokoju, z uwzględnieniem:
1) wprowadzenia zmian w etatach:
a) Sekretarza Stanu - I Zastępcy Ministra Obrony Narodowej,
b) Szefa Sztabu Generalnego W P,
c) Podsekretarza Stanu do Spraw Polityki Obronnej,
d) Podsekretarza Stanu do Spraw Społecznych,
e) Dyrektora Generalnego Ministerstwa Obrony Narodowej,
f) Gabinetu Politycznego Ministra,
g) Sekretariatu Ministra Obrony Narodowej,
h) Departamentu Budżetowego,
i) Departamentu Infrastruktury,
j) Departamentu Kontroli,
k) Departamentu Polityki Zbrojeniowej,
l) Departamentu Prawnego,
m) Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych,
n) Generalnego Zarządu Rozpoznania Wojskowego - P2,
o) Generalnego Zarządu Operacyjnego - P3,
p) Generalnego Zarządu Logistyki - P4,
q) Generalnego Zarządu Planowania Strategicznego - P5,
r) Generalnego Zarządu Dowodzenia i Łączności - P6,
s) Biura Ochrony Informacji Niejawnych,
t) Biura Prasy i Informacji;
2) zniesienia komórek organizacyjnych:
a) Departamentu Administracyjno-Koordynacyjnego,
b) Departamentu Bezpieczeństwa Międzynarodowego,
c) Departamentu do Spraw Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego,
d) Departamentu Kadr,
e) Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego,
f) Departamentu Społeczno-Wychowawczego,
g) Departamentu Spraw Socjalnych,
h) Departamentu Systemu Obronnego,
i) Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych,
j) Generalnego Zarządu Uzupełnień i Spraw Personalnych - P1,
k) Zarządu Obrony Terytorialnej,
l) Biura Skarg i Interwencji;
3) utworzenia na bazie komórek organizacyjnych wymienionych w ppkt 1 lit. P) i ppkt 2:
a) Departamentu Administracyjnego,
b) Departamentu Kadr i Szkolnictwa Wojskowego,
c) Departamentu Polityki Obronnej,
d) Departamentu Spraw Socjalnych i Rekonwersji,
e) Departamentu Współpracy Międzynarodowej,
f) Departamentu Wychowania i Promocji Obronności,
g) Generalnego Zarządu Zasobów Osobowych - P1,
h) Generalnego Zarządu Wsparcia - P 7,
i) Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia;
4. Szef Sztabu Generalnego WP przedstawi mi w terminie do dnia 3 czerwca 2002 r., w porozumieniu z Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Obrony Narodowej, koncepcję funkcjonowania Ministerstwa Obrony Narodowej w czasie wojny.
5. Dyrektorzy (szefowie) komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej wymienionych w pkt 3:
1) niezwłocznie po zatwierdzeniu dokumentów etatowych, o których mowa w pkt 1, dokonają analizy podległego stanu osobowego oraz przeprowadzą rozmowy kadrowe z żołnierzami zawodowymi, członkami korpusu służby cywilnej i pozostałymi pracownikami, z uwzględnieniem wymogów określonych w ustawach: z dnia 30 czerwca 1970 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 1997 r., Nr 10, poz. 55 z późn. zm.), z dnia 28 grudnia 1989 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 1990 r., Nr 4, poz. 19 z późn. zm.), z dnia 18 grudnia 1998 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 1999 r., Nr 49, poz. 483 z późn. zm.), z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych (Dz. U. z 2001 r., Nr 86, poz. 953 z późn. zm.) i Kodeks pracy;
2) przedstawią wnioski o wyznaczenie na stanowiska żołnierzy zawodowych, członków korpusu służby cywilnej oraz pozostałych pracowników, w terminie do dnia 11 marca 2002 r.
6. Dyrektor Generalny Ministerstwa Obrony Narodowej zakończy procedurę zatrudniania członków korpusu służby cywilnej i pozostałych pracowników na stanowiska w komórkach organizacyjnych wymienionych w pkt 3 oraz spowoduje wręczenie właściwych dokumentów dotyczących rozwiązania lub zmiany stosunku pracy, w terminie do dnia 25 marca 2002 r.
7. Dyrektor Departamentu Kadr przedstawi mi do podpisu decyzję personalną o zwolnieniu z zajmowanych stanowisk służbowych i wyznaczeniu na nowe stanowiska służbowe żołnierzy zawodowych lub wypowiedzeniu stosunku służbowego zwalnianym ze służby wojskowej, w terminie do dnia 29 marca 2002 r.
8. W trakcie obsadzania stanowisk etatowych, w pierwszej kolejności należy wykorzystywać żołnierzy zawodowych i pracowników ze znoszonych lub przeformowywanych komórek organizacyjnych. Odstąpienie od tego ustalenia wymaga odrębnego uzgodnienia z Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Obrony Narodowej.
9. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą obowiązującą od dnia podpisania.
Minister Obrony Narodowej: J. Szmajdziński