Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Ministra Edukacji Narodowej rok 2019 poz. 13
Wersja aktualna od 2019-05-09
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Edukacji Narodowej rok 2019 poz. 13
Wersja aktualna od 2019-05-09
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE NR 13
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1)

z dnia 9 maja 2019 r.

w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach

Na podstawie § 20 ust. 2-4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji kształcenia dzieci obywateli polskich czasowo przebywających za granicą (Dz. U. poz. 1648) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1. 1. Zarządza się przeprowadzenie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach, zwanego dalej "konkursem".

2. Stanowisko, o którym mowa w ust. 1, powierza się na okres roku szkolnego 2019/2020 i 2020/2021.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2. 1. W celu przeprowadzenia konkursu powołuje się komisję konkursową, zwaną dalej "komisją", w składzie:

1) przewodniczący - Sebastian Kęciek, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej;

2) zastępca przewodniczącego - Anna Radecka, Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą;

3) członkowie:

a) Beata Pietrzyk, naczelnik wydziału w Departamencie Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej,

b) Bartłomiej Krasnowski, radca ministra w Departamencie Kształcenia Ogólnego w Ministerstwie Edukacji Narodowej,

c) Przemysław Ołowski, specjalista do spraw programowych w Departamencie Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

2. Obsługę organizacyjno-techniczną prac komisji zapewnia Departament Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3. 1. Ogłoszenie o konkursie zamieszcza się na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, okręgowych komisji egzaminacyjnych i kuratoriów oświaty.

2. Wzór ogłoszenia o konkursie stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.

3. Wzór oświadczenia składanego przez kandydatów na potrzeby konkursu stanowi załącznik nr 2 do zarządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4. Do konkursu dopuszcza się kandydatów:

1) którzy złożyli ofertę w terminie;

2) których oferta zawiera wymagane oświadczenia i dokumenty;

3) którzy spełniają wymagania określone w ogłoszeniu o konkursie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5. Komisja rozpoczyna pracę najpóźniej w terminie 14 dni roboczych od dnia upływu terminu składania ofert, określonego w ogłoszeniu o konkursie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6. 1. Pracami komisji kieruje jej przewodniczący.

2. W przypadku nieobecności przewodniczącego pracami komisji kieruje zastępca przewodniczącego. W przypadku nieobecności przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego pracami komisji kieruje wybrany w głosowaniu tajnym członek komisji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7. Komisja podejmuje rozstrzygnięcia na posiedzeniach, w obecności co najmniej 3 osób wchodzących w j ej skład.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8. 1. W pierwszym etapie postępowania konkursowego komisja:

1) sprawdza, czy oferty zostały złożone w terminie;

2) sprawdza, czy oferty złożone w terminie zawierają wszystkie wymagane oświadczenia i dokumenty określone w ogłoszeniu o konkursie;

3) dokonuje oceny formalnej oświadczeń i dokumentów zawartych w ofertach spełniających warunki, o których mowa w pkt 1 i 2, pod względem spełniania przez kandydata wymagań określonych w ogłoszeniu o konkursie.

2. Do drugiego etapu postępowania konkursowego są dopuszczani kandydaci, którzy spełniają warunki określone w ust. 1.

3. Oferty złożone po terminie, oferty niezawierające wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów oraz oferty, z których wynika, że kandydat nie spełnia wymagań określonych w ogłoszeniu o konkursie, podlegają odrzuceniu, a kandydaci nie są dopuszczeni do drugiego etapu postępowania konkursowego.

4. Przewodniczący komisji informuje kandydatów o dopuszczeniu albo niedopuszczeniu do drugiego etapu postępowania konkursowego i przyczynach odrzucenia oferty.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9. 1. Przed przystąpieniem do rozmowy z kandydatem dopuszczonym do drugiego etapu postępowania konkursowego komisja ma prawo żądać przedstawienia dowodu osobistego kandydata lub innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość.

2. W drugim etapie postępowania konkursowego komisja dokonuje oceny merytorycznej dopuszczonych kandydatów, po przeprowadzeniu rozmowy z każdym z nich.

3. W trakcie rozmowy, o której mowa w ust. 2, kandydat prezentuje koncepcję funkcjonowania Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach w roku szkolnym 2019/2020 i 2020/2021 oraz odpowiada na pytania komisji. Część pytań jest zadawana w języku greckim lub w języku angielskim.

4. W celu oceny stopnia znajomości języka greckiego komisja może korzystać z pomocy ekspertów, którzy mogą brać udział w posiedzeniu komisji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10. 1. Po zakończeniu rozmów z kandydatami komisja wybiera, w drodze głosowania, kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach.

2. Głosowanie jest tajne. Każdej z osób wchodzących w skład komisji, obecnej na posiedzeniu, przysługuje jeden głos.

3. Konkurs wygrywa kandydat, który uzyskał największą liczbę głosów, przy czym nie mniejszą niż połowa osób wchodzących w skład komisji obecnych na posiedzeniu.

4. Jeżeli w pierwszym głosowaniu żaden kandydat nie uzyskał minimalnej liczby głosów, o której mowa w ust. 3, komisja przystępuje do drugiego głosowania. Do drugiego głosowania dopuszczeni są kandydaci, którzy uzyskali największą, równą liczbę głosów w pierwszym głosowaniu.

5. Jeżeli w pierwszym głosowaniu dwóch lub więcej kandydatów uzyskało równą minimalną liczbę głosów, o której mowa w ust. 3, oraz żaden kandydat nie uzyskał największej liczby głosów, o której mowa w ust. 3, komisja przystępuje do drugiego głosowania.

6. Konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli w drugim głosowaniu jeden z kandydatów uzyskał większą niż inni kandydaci liczbę głosów, jednakże nie mniejszą niż połowa osób wchodzących w skład komisji obecnych na posiedzeniu. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego.

7. W przypadku gdy do drugiego głosowania zostanie dopuszczony jeden kandydat, konkurs jest rozstrzygnięty, gdy kandydat ten otrzyma liczbę głosów większą niż połowa osób wchodzących w skład komisji obecnych na posiedzeniu.

8. Konkurs pozostaje nierozstrzygnięty, jeżeli w drugim głosowaniu żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganej minimalnej liczby głosów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11. W sprawach proceduralnych dotyczących prac komisji, nieuregulowanych w zarządzeniu, decyduje komisja w drodze głosowania jawnego, zwykłą większością głosów osób wchodzących w skład komisji obecnych na posiedzeniu. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12. Z posiedzenia komisji sporządza się protokół, który podpisują osoby wchodzące w skład komisji obecne na posiedzeniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13. 1. Po zakończeniu konkursu przewodniczący niezwłocznie informuje kandydatów o wyniku konkursu.

2. Przewodniczący, niezwłocznie po zakończeniu konkursu, powiadamia na piśmie Ministra Edukacji Narodowej o jego wyniku i przekazuje mu dokumentację konkursu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14. Minister Edukacji Narodowej może unieważnić konkurs i zarządzić jego ponowne przeprowadzenie w przypadku stwierdzenia:

1) nieuzasadnionego odrzucenia oferty;

2) przeprowadzenia przez komisję konkursu bez wymaganej obecności co najmniej trzech osób wchodzących w jej skład;

3) innych nieprawidłowości w konkursie, które mogły wpłynąć na jego wynik.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ: ANNA ZALEWSKA

1) Minister Edukacji Narodowej kieruje działem administracji rządowej - oświata i wychowanie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Edukacji Narodowej (Dz. U. poz. 2315).

Załączniki do zarządzenia nr 13 Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 9 maja 2019 r. (poz. 13)

Załącznik nr 1

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy: kierowanie Zespołem Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach w roku szkolnym 2019/2020 i 2020/2021

Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem pracy:

1. Do konkursu może przystąpić nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który spełnia łącznie następujące wymagania:

1) posiada wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny, oraz przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w liceum ogólnokształcącym;

2) ukończył kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania szkołami i szkolnymi punktami konsultacyjnymi za granicą, organizowany na zlecenie ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, w wymiarze nie mniejszym niż 20 godzin;

3) ukończył studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie lub studia podyplomowe, z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli;

4) posiada co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego;

5) uzyskał:

a) co najmniej dobrą ocenę pracy w okresie ostatnich pięciu lat pracy lub

b) pozytywną ocenę dorobku zawodowego w okresie ostatniego roku albo

c) w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy w okresie ostatnich czterech lat pracy w uczelni

- przed przystąpieniem do konkursu na stanowisko dyrektora;

6) spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym;

7) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych;

8) nie był prawomocnie ukarany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2018 r. poz. 967 i 2245 oraz z 2019 r. poz. 730), a w przypadku nauczyciela akademickiego - karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1668, z późn. zm.1)) lub karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 140 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2017 r. poz. 2183, z późn. zm.2)), oraz przeciwko któremu nie toczy się postępowanie dyscyplinarne;

9) nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;

10) nie toczy się przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego;

11) nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1458, 1669, 1693 i 2192 oraz z 2019 r. poz. 730);

12) posiada znajomość języka greckiego lub języka angielskiego, odpowiadającą co najmniej poziomowi biegłości językowej B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy;

13) w przypadku cudzoziemca - posiada znajomość języka polskiego poświadczoną na zasadach określonych w ustawie z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. z 2018 r. poz. 931 1 1669).

2. Do konkursu może przystąpić osoba niebędąca nauczycielem, która spełnia łącznie następujące wymagania:

1) posiada obywatelstwo polskie, z tym że wymóg ten nie dotyczy obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz Konfederacji Szwajcarskiej;

2) posiada wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny;

3) ukończyła studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie lub studia podyplomowe, z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli;

4) ukończyła kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania szkołami i szkolnymi punktami konsultacyjnymi za granicą, organizowany na zlecenie ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, w wymiarze nie mniejszym niż 20 godzin;

5) posiada co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym;

6) spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym;

7) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych;

8) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;

9) nie toczy się przeciwko niej postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowanie dyscyplinarne;

10) nie była karana zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych;

11) posiada znajomość języka greckiego lub języka angielskiego, odpowiadającą co najmniej poziomowi biegłości językowej B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy;

12) w przypadku cudzoziemca - posiada znajomość języka polskiego poświadczoną na zasadach określonych w ustawie z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim.

3. Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem pracy:

1) doświadczenie w pracy na stanowisku dyrektora szkoły;

2) posiadanie wiedzy o Grecji, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o greckim systemie oświaty;

3) doświadczenie zawodowe w zakresie szkolnictwa dla Polonii i Polaków za granicą.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

4. Oferty osób przystępujących do konkursu powinny zawierać:

1) list motywacyjny zawierający uzasadnienie przystąpienia do konkursu oraz koncepcję funkcjonowania Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach w roku szkolnym 2019/2020 i 2020/2021;

2) życiorys, przygotowany według formularza Europass-CV z opisem przebiegu pracy zawodowej, zawierający w szczególności informację o:

a) stażu pracy pedagogicznej - w przypadku nauczyciela albo

b) stażu pracy dydaktycznej - w przypadku nauczyciela akademickiego, albo

c) stażu pracy, w tym stażu pracy na stanowisku kierowniczym - w przypadku osoby niebędącej nauczycielem;

3) poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego stażu pracy, o którym mowa w ust. 1 pkt 4 i ust. 2 pkt 5, w szczególności świadectw pracy i zaświadczeń o zatrudnieniu;

4) poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego wykształcenia, w tym dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub świadectwa ukończenia studiów podyplomowych z zakresu zarządzania albo świadectwa ukończenia kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą, oraz dokumentów potwierdzających posiadanie przygotowania pedagogicznego i kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela w liceum ogólnokształcącym;

5) poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem kopia świadectwa ukończenia kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania szkołami i szkolnymi punktami konsultacyjnymi za granicą, organizowanego na zlecenie ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, w wymiarze nie mniejszym niż 20 godzin;

6) poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem kopia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym;

7) oświadczenie kandydata o tym, że:

a) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych,

b) nie był prawomocnie ukarany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce lub karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 140 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym, oraz nie toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne,

c) nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo oraz umyślne przestępstwo skarbowe,

d) nie toczy się przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego,

e) nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,

f) dopełnił obowiązku, o którym mowa w art. 7 ust. 1 i 3a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 430, 399, 447 i 534) - w przypadku kandydata urodzonego przed dniem 1 sierpnia 1972 r.,

g) wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dotyczących stanu zdrowia (poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem kopia aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym), zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w celach przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach;

8) poświadczoną przez kandydata za zgodność z oryginałem kopię aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego - w przypadku gdy kandydat jest nauczycielem;

9) poświadczoną przez kandydata za zgodność z oryginałem kopię karty oceny pracy lub oceny dorobku zawodowego - w przypadku gdy kandydat jest nauczycielem lub nauczycielem akademickim;

10) poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających znajomość języka greckiego lub języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 lub oświadczenie kandydata o posiadaniu znajomości języka greckiego lub języka angielskiego na poziomie co najmniej B2;

11) poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów poświadczających znajomość języka polskiego, o których mowa w ustawie z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim - w przypadku cudzoziemca.

Oświadczenia, o których mowa w pkt 7, składa się na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do zarządzenia.

5. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym z dopiskiem "Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach", w terminie do 7 czerwca 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Al. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa.

O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie. W trakcie rozmowy z kandydatem, kandydat prezentuje koncepcję funkcjonowania Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach w roku szkolnym 2019/2020 i 2020/2021 oraz odpowiada na pytania komisji. Część pytań jest zadawana w języku greckim lub w języku angielskim.

Wymaganie poświadczenia przez kandydata za zgodność z oryginałem kopii dokumentów, o których mowa w ogłoszeniu, należy rozumieć jako własnoręczne potwierdzenie przez kandydata za zgodność z oryginałem złożonych kopii dokumentów.

Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (0-22) 34 74 886.

6. Dane osobowe - klauzula informacyjna

Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Każdy kandydat przystępujący do konkursu podaje swoje dane dobrowolnie. Bez podania wymaganych danych osobowych nie będzie możliwy udział w konkursie.

• Administrator danych i kontakt do niego: Minister Edukacji Narodowej, Al. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa

• Kontakt do inspektora ochrony danych: z inspektorem można się skontaktować przesyłając informacje na adres mailowy: inspektor@men.gov.pl

• Podstawa prawna przetwarzania danych: art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z art. 62 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245 oraz z 2019 r. poz. 534, 730 i 761) i § 20 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji kształcenia dzieci obywateli polskich przebywających czasowo za granicą (Dz. U. poz. 1648) oraz art. 9 ust. 2 lit. a RODO (zgoda kandydata na przetwarzanie danych dotyczących stanu zdrowia)

• Wycofanie zgody na przetwarzanie danych następuje poprzez wystąpienie na podany powyżej adres kontaktowy administratora danych i nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej wycofaniem

• Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach

• Informacje o odbiorcach danych: zebrane dane osobowe w zakresie obsługi informatycznej będą przetwarzane przez Centrum Informatyczne Edukacji - jednostkę podległą Ministrowi Edukacji Narodowej. Oferta kandydata wyłonionego w wyniku postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora zespołu szkół zostanie przekazana do Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą -jednostki podległej Ministrowi Edukacji Narodowej

• Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia konkursu, a w przypadku kandydata wybranego w konkursie zgodnie z obowiązującą w Ministerstwie Edukacji Narodowej Instrukcją kancelaryjną oraz przepisami o archiwizacji dokumentów - przez okres 5 lat od końca roku, w którym powierzono temu kandydatowi stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach

• Uprawnienia na podstawie przepisów RODO:

- prawo żądania od administratora danych dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia (jeżeli dane nie są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO), ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych (na warunkach określonych w art. 20 RODO); żądanie w tej sprawie można przesłać na adres kontaktowy administratora danych, podany powyżej

- prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

• Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie jest stosowane profilowanie.

...............................

(miejscowość, data)

1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2018 r. poz. 2024 i 2245 oraz z 2019 r. poz. 276, 447, 534, 577, 730 i 823.

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2017 r. poz. 2201 oraz z 2018 r. poz. 138, 398, 650, 730, 912, 1000, 1115 i 1693.

Załącznik nr 2

OŚWIADCZENIE KANDYDATA

infoRgrafika

infoRgrafika

1) Oświadczenie wymienione w pkt 7 składają osoby urodzone przed dniem 1 sierpnia 1972 r. W przypadku składania oświadczenia przez osoby urodzone 1 sierpnia 1972 r. lub później, w pkt 7 należy wpisać "Nie dotyczy".

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00