Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2022-04-06 do 2022-06-10
Wersja archiwalna od 2022-04-06 do 2022-06-10
archiwalny
ZARZĄDZENIE NR 67 MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
z dnia 14 października 2020 r.
w sprawie powołania Zespołu do spraw opracowania warunków udzielania rekompensat skutków finansowych wprowadzenia ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt
(ostatnia zmiana: DUMRiRW. z 2022 r., poz. 12) Pokaż wszystkie zmiany
Na podstawie art. 7 ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2019 r. poz. 1171 oraz z 2020 r. poz. 568 i 695) zarządza się, co następuje:
§ 1.[Powołanie Zespołu] 1. Powołuje się Zespół do spraw opracowania warunków udzielania rekompensat skutków finansowych wprowadzenia ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt, zwany dalej "Zespołem".
2. Zespół jest organem pomocniczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zwanego dalej "Ministrem".
§ 2.[Skład Zespołu] 1. W skład Zespołu wchodzą:
1) przewodniczący Zespołu - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zwany dalej "Ministrem";
2) [1] zastępca przewodniczącego Zespołu - dyrektor Departamentu Budżetu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zwanym dalej "Ministerstwem";
3) wskazani przez przewodniczącego Zespołu przedstawiciele:
a) [2] Departamentu Budżetu w Ministerstwie,
b) [3] Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii w Ministerstwie,
c) Departamentu Rynków Rolnych w Ministerstwie,
d) Departamentu Prawnego w Ministerstwie.
2. Przewodniczący Zespołu może tworzyć grupy robocze do analizy bieżących zagadnień z zakresu działania Zespołu.
3. W skład grupy roboczej mogą wchodzić członkowie Zespołu oraz inne osoby wyznaczone lub zaproszone przez przewodniczącego Zespołu.
4. Przewodniczący Zespołu określa tryb pracy grupy roboczej w regulaminie pracy grupy roboczej.
5. W pracach Zespołu mogą brać udział, z głosem doradczym, osoby zaproszone przez przewodniczącego Zespołu, w szczególności eksperci innych komórek organizacyjnych Ministerstwa, Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowego Instytutu Badawczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz organizacji rolniczych właściwi w sprawach należących do zadań Zespołu.
§ 3.[Zadania Zespołu] Do zadań Zespołu należy w szczególności:
1) analiza przepisów regulujących udzielanie pomocy publicznej, w tym umożliwiających wypłatę rekompensat w związku z wprowadzeniem zakazu chowu lub hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer oraz uboju zwierząt dokonywanego w szczególny sposób przewidziany przez obrządki religijne związków wyznaniowych;
2) analiza rozwiązań wprowadzonych w innych państwach Unii Europejskiej, w związku z wprowadzeniem zakazu chowu lub hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer oraz uboju zwierząt dokonywanego w szczególny sposób przewidziany przez obrządki religijne związków wyznaniowych;
3) analiza ilościowa i jakościowa skutków wdrożenia ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt,
4) opracowanie propozycji szczegółowych warunków i trybu przyznawania rekompensat z tytułu zaprzestania chowu lub hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer;
5) opracowanie propozycji szczegółowych warunków i trybu przyznawania rekompensat z tytułu ograniczenia lub zaprzestania działalności w zakresie uboju zwierząt dokonywanego w szczególny sposób przewidziany przez obrządki religijne związków wyznaniowych, podmiotom dokonującym tego uboju oraz producentom rolnym sprzedającym bydło tym podmiotom.
§ 4.[Środki komunikacji elektronicznej] Zespół może prowadzić prace i podejmować decyzje za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
§ 5.[Obsługa Zespołu oraz grup roboczych] 1. [4] Obsługę organizacyjną i techniczno-biurową Zespołu oraz grup roboczych zapewnia Departament Budżetu w Ministerstwie.
2. Za udział w pracach Zespołu oraz grup roboczych nie przysługuje wynagrodzenie ani zwrot kosztów podróży na posiedzenie.
§ 6.[Wejście w życie] Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
[1] § 2 ust. 1 pkt 2 w brzmieniu ustalonym przez § 13 pkt 1 zarządzenia nr 10 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2022 r. zmieniającego niektóre zarządzenia w sprawie organów pomocniczych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz.Urz.MRiRW. poz. 12). Zmiana weszła w życie 6 kwietnia 2022 r.
[2] § 2 ust. 1 pkt 3 lit. a) w brzmieniu ustalonym przez § 13 pkt 1 zarządzenia nr 10 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2022 r. zmieniającego niektóre zarządzenia w sprawie organów pomocniczych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz.Urz.MRiRW. poz. 12). Zmiana weszła w życie 6 kwietnia 2022 r.
[3] § 2 ust. 1 pkt 3 lit. b) w brzmieniu ustalonym przez § 13 pkt 2 zarządzenia nr 10 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2022 r. zmieniającego niektóre zarządzenia w sprawie organów pomocniczych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz.Urz.MRiRW. poz. 12). Zmiana weszła w życie 6 kwietnia 2022 r.
[4] § 5 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 13 pkt 1 zarządzenia nr 10 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2022 r. zmieniającego niektóre zarządzenia w sprawie organów pomocniczych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz.Urz.MRiRW. poz. 12). Zmiana weszła w życie 6 kwietnia 2022 r.