Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2011-12-16 do 2018-10-01
Wersja archiwalna od 2011-12-16 do 2018-10-01
archiwalny
ZARZĄDZENIE Nr 37/2011 MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO1)
z dnia 14 kwietnia 2011 r.
w sprawie powołania zespołów specjalistycznych do spraw projektów badawczych
(ostatnia zmiana: DUMNiSW. z 2011 r., Nr 4, poz. 99)
Na podstawie art. 52 ust. 4 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. Nr 96, poz. 615) zarządza się, co następuje:
§ 1
Powołuje się na okres od 18 kwietnia 2011 r. do dnia 30 czerwca 2012 r. zespoły specjalistyczne do spraw projektów badawczych, zwane dalej „zespołami”: [1]
1) Zespół Specjalistyczny Nauk Humanistycznych i Społecznych;
2) Zespół Specjalistyczny Nauk Ścisłych i Technicznych;
3) Zespół Specjalistyczny Nauk Przyrodniczych i Medycznych.
§ 2
Do zadań zespołów należy opiniowanie spraw dotyczących projektów badawczych własnych, w tym habilitacyjnych i promotorskich, projektów badawczych zamawianych POL-POSTDOC oraz oceny raportów rocznych i końcowych z realizacji tych projektów.
§ 3
1. W skład Zespołu Specjalistycznego Nauk Humanistycznych i Społecznych wchodzą:
1) Przewodniczący – Tomasz Jasiński;
2) członkowie:
– Krzysztof Iszkowski,
– Łukasz Kamykowski,
– Anna Maria Musiała,
– Paweł Rutkowski,
– Monika Szczepaniak.
Do zakresu tematycznego działania zespołu specjalistycznego należą: filozofia i teologia, nauki o literaturze, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, językoznawstwo, nauki o sztuce, psychologia i pedagogika, historia, archeologia i etnologia, prawo, ekonometria, statystyka i informatyka ekonomiczna, makro- i mikroekonomia, finanse, bankowość, rachunkowość, polityka regionalna, polityka społeczna i demografia, nauki o zarządzaniu, socjologia i nauki polityczne.
2. W skład Zespołu Specjalistycznego Nauk Ścisłych i Technicznych wchodzą:
1) Przewodniczący – Kazimierz Darowicki;
2) członkowie:
– Aleksandra Kolano-Burian,
– Karolina Kurtz,
– Krzysztof Oleszkiewicz,
– Bartosz Powałka,
– Jerzy Sobczak.
Do zakresu tematycznego działania zespołu specjalistycznego należą: matematyka, fizyka, astronomia, chemia, informatyka teoretyczna, technologie chemiczne oraz inżynieria chemiczna i procesowa, mechanika, konstrukcja maszyn, technologia maszyn, eksploatacja maszyn, metrologia i normowanie, budownictwo, nauka o materiałach i inżynieria materiałowa, technologie materiałowe, transport, elektrotechnika, elektroenergetyka, technika cieplna, energetyka cieplna, automatyka i robotyka, elektronika, technologie informacyjne, telekomunikacja, technika w medycynie, metody komputerowe w nauce, inżynieria ochrony środowiska, górnictwo, geologia i geofizyka stosowane, geodezja i kartografia oraz architektura i wzornictwo.
3. W skład Zespołu Specjalistycznego Nauk Przyrodniczych i Medycznych wchodzą:
1) Przewodniczący – Lucyna Woźniak;
2) członkowie:
– Marcin Barylski,
– Konrad Rejdak,
– Jacek Skomiał,
– Krzysztof Spalik,
– Agnieszka Wierzbicka.
Do zakresu tematycznego działania zespołu specjalistycznego należą: biologia molekularna i komórkowa, biotechnologia, biologia organizmów, ekologia i ochrona przyrody, kształtowanie i ochrona środowiska przyrodniczego, geografia i oceanologia, geologia, geofizyka i geochemia, nauki weterynaryjne, leśnictwo, nauki o roślinach uprawnych i glebie, nauki o zwierzętach hodowlanych, nauki o żywności i żywieniu oraz inżynieria rolnicza, biologia medyczna, nauki kliniczne niezabiegowe, nauki kliniczne zabiegowe, zdrowie publiczne i kultura fizyczna, nauki farmaceutyczne i medycyna wieku rozwojowego.
§ 4
1. Przewodniczący zespołów zwołują posiedzenia zespołów, ustalają projekt porządku obrad i wykaz osób zaproszonych na posiedzenie oraz prowadzą posiedzenia zgodnie z przyjętym przez zespół porządkiem obrad.
2. Zawiadomienie o posiedzeniu wraz z projektem porządku obrad oraz wykazem materiałów przeznaczonych do rozpatrzenia, uczestnicy posiedzenia powinni otrzymać nie później niż na siedem dni przed terminem posiedzenia.
3. W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołów mogą skrócić termin, o którym mowa w ust. 2.
4. Przewodniczący zespołów wskazują członków zespołu właściwych do wyznaczania recenzentów raportów końcowych w ramach dyscyplin naukowych należących do zakresu tematycznego działania zespołu.
§ 5
1. Zespół ustala opinie i podejmuje rozstrzygnięcia większością głosów w sprawach, o których mowa w § 2.
2. W przypadku równej liczby głosów rozstrzyga głos Przewodniczącego.
3. Z posiedzenia zespołu sporządza się protokół, w którym zamieszcza się treść opinii i ustaleń zespołu. Protokół podpisuje przewodniczący zespołu.
4. Członek zespołu zostaje wyłączony z postępowania jeżeli jest kierownikiem lub współwykonawcą rozpatrywanego projektu badawczego lub jest zatrudniony w jednostce realizującej projekt badawczy.
§ 6
Obsługę zespołów zapewnia Departament Instrumentów Polityki Naukowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
§ 7
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
|
1) Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego kieruje działem administracji rządowej – nauka, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 marca 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz. U. Nr 63, poz. 324).
[1] § 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 zarządzenia nr 82 Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 grudnia 2011 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania zespołów specjalistycznych do spraw projektów badawczych (Dz.U.MNiSW. Nr 4, poz. 99). Zmiana weszła w życie 16 grudnia 2011 r.