Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2017-10-30
Wersja aktualna od 2017-10-30
obowiązujący
ZARZĄDZENIE NR 45
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 27 października 2017 r.
w sprawie powołania Zespołu do analizy i monitorowania stanu realizacji Programu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) w zakresie pozostającym we właściwości Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Na podstawie art. 7 ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) zarządza się, co następuje:
§ 1. 1. Powołuje się Zespół do analizy i monitorowania stanu realizacji Programu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) w zakresie pozostającym we właściwości Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zwany dalej "Zespołem".
2. Zespół jest organem pomocniczym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zwanego dalej "Ministrem".
§ 2. 1. Do zadań Zespołu należy:
1) analiza i monitorowanie na potrzeby Ministra stopnia przygotowania działu administracji rządowej - sprawy wewnętrzne do zintegrowania systemów informatycznych administrowanych przez Policję, Straż Graniczną oraz komórki organizacyjne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców, zwaną dalej "CEPiK", oraz do wymiany informacji z międzynarodowymi systemami informatycznymi, w celu wdrożenia programu CEPiK 2.0 oraz poszczególnych funkcjonalności i ich etapów, zgodnie z wymaganiami biznesowymi, w terminach wynikających z przepisów prawa i harmonogramu programu;
2) monitorowanie zapewnienia, w szczególności funkcjonariuszom Policji oraz Straży Granicznej, dostępu do funkcjonalności CEPiK umożliwiających przeglądanie CEPiK i zasilanie danymi w zakresie ich właściwości oraz podłączenia innych podmiotów przez sieci pozostające w utrzymaniu Ministra;
3) informowanie o zagrożeniach terminów realizacji prac wdrożeniowych oraz problemach w realizacji zadań pozostających we właściwości Ministra oraz Policji i Straży Granicznej, w szczególności wymagających podjęcia decyzji lub uzgodnienia z innym organem administracji publicznej oraz dotyczących błędów krytycznych wynikających z prowadzonych testów;
4) formułowanie dla Ministra wniosków i przedstawianie opinii, propozycji rozwiązań i rekomendacji rozwiązania pojawiających się problemów i zagrożeń;
5) wykonywanie innych zadań zleconych przez Ministra związanych z wdrożeniem programu CEPiK 2.0.
2. Nadzór nad pracami Zespołu pełni Sekretarz Stanu lub Podsekretarz Stanu reprezentujący Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Międzyresortowym Zespole do spraw systemu CEPiK 2.0 powołanym zarządzeniem nr 12 Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 lutego 2017 r. w sprawie Międzyresortowego Zespołu do spraw systemu CEPIK 2.0 (M.P. poz. 232).
§ 3. 1. W skład Zespołu wchodzą:
1) Przewodniczący - wskazany przez Ministra członek Zespołu;
2) członkowie:
a) dyrektor lub zastępca dyrektora Departamentu Spraw Obywatelskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,
b) dyrektor lub zastępca dyrektora Departamentu Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,
c) dyrektor lub zastępca dyrektora Departamentu Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,
d) dyrektora lub zastępca dyrektora Departamentu Polityki Granicznej i Funduszy Międzynarodowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,
e) dyrektor lub zastępca dyrektora Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji,
f) dyrektor lub zastępca dyrektora Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Straży Granicznej.
2. Przewodniczącego powołuje Minister.
3. Członka Zespołu wyznacza kierownik właściwej komórki organizacyjnej, o czym niezwłocznie na piśmie informuje Przewodniczącego.
4. Przewodniczący z własnej inicjatywy lub na wniosek członka Zespołu może zapraszać do udziału w posiedzeniach Zespołu z głosem doradczym osoby nie będące członkami Zespołu.
§ 4. O wynikach prac Przewodniczący na bieżąco informuje Sekretarza Stanu lub Podsekretarza Stanu reprezentującego Ministra w Międzyresortowym Zespole do spraw systemu CEPiK 2.0.
§ 5. Do zadań członka Zespołu należy w szczególności:
1) definiowanie i autoryzacja zmian wymagań do programu CEPiK 2.0 w zakresie odpowiedzialności reprezentowanego interesariusza;
2) bieżące monitorowanie realizowanych prac w aspektach dotyczących reprezentowanego interesariusza;
3) identyfikacja ryzyka i problemów po stronie reprezentowanego interesariusza oraz zarządzanie nimi;
4) informowanie o kwestiach wymagających podniesienia podczas posiedzeń Komitetu Sterującego Programu CEPiK 2.0.
§ 6. Z posiedzenia Zespołu sporządzany jest protokół, który podpisywany jest przez osobę przewodniczącą posiedzeniu Zespołu i przekazywany Sekretarzowi Stanu lub Podsekretarzowi Stanu reprezentującemu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Międzyresortowym Zespole do spraw systemu CEPiK 2.0 oraz członkom Zespołu.
§ 7. 1. Do obowiązków Przewodniczącego należy:
1) udział w posiedzeniach Komitetu Sterującego Programu CEPiK 2.0;
2) zwoływanie i prowadzenie posiedzeń Zespołu, w tym przewodniczenie posiedzeniom, wyznaczanie terminu, miejsca i porządku posiedzeń;
3) wyznaczanie spośród członków Zespołu osób odpowiedzialnych za realizację poszczególnych zadań;
4) określanie zasad wymiany informacji między członkami Zespołu;
5) organizowanie prac Zespołu.
2. Na czas nieobecności Przewodniczącego, jego obowiązki wykonuje osoba wskazana przez Sekretarza Stanu lub Podsekretarza Stanu reprezentującego Ministra w międzyresortowym Zespole do spraw systemu CEPiK 2.0.
3. Członkowie Zespołu mogą być zastępowani w pracach Zespołu przez upoważnionych przez siebie przedstawicieli.
4. Przewodniczący może powoływać grupy robocze w celu realizacji zadań określonych w § 2.
§ 8. 1. Zespół realizuje zadania na posiedzeniach w pełnym składzie. Decyzje oraz rozstrzygnięcia Zespołu mogą zapadać również w trybie obiegowym.
2. Dopuszcza się prowadzenie prac przez Zespół przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
3. Decyzje Zespołu zapadają w drodze konsensusu.
§ 9. W przypadku wystąpienia takiej potrzeby, opinie i rekomendacje Zespołu oraz wnioski w sprawach określonych w § 2, Przewodniczący, za pośrednictwem Sekretarza Stanu lub Podsekretarza Stanu reprezentującego Ministra w Międzyresortowym Zespole do spraw systemu CEPiK 2.0., przedstawia Ministrowi, właściwemu Sekretarzowi Stanu lub Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
§ 10. 1. Obsługę organizacyjną oraz kancelaryjno-biurową Zespołu zapewnia komórka organizacyjna, w której zatrudniony jest Przewodniczący.
2. Obsługa, o której mowa w ust. 1, obejmuje w szczególności:
1) zawiadamianie członków Zespołu o miejscu i terminie posiedzeń;
2) koordynację przygotowań oraz dostarczenie materiałów na posiedzenia Zespołu;
3) przygotowanie i obsługę posiedzeń Zespołu;
4) sporządzanie listy obecności;
5) sporządzanie protokołów z posiedzeń i przekazywanie ich członkom Zespołu;
6) gromadzenie i przechowywanie dokumentacji związanej z posiedzeniami Zespołu, w tym protokołów z posiedzeń.
3. Komórki organizacyjne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz jednostki organizacyjne podległe lub nadzorowane przez Ministra, na wniosek Przewodniczącego, udzielają Zespołowi, w ramach swoich kompetencji, pomocy przy wykonywaniu jego zadań, w szczególności przedstawiają niezbędne informacje, dokumenty oraz wyjaśnienia.
§ 11. Udział w pracach Zespołu jest nieodpłatny.
§ 12. Zespół ulega rozwiązaniu w terminie 3 miesięcy od dnia uruchomienia zmodernizowanego systemu informatycznego CEPiK, będącego produktem programu CEPiK 2.0.
§ 13. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: z up. S. Chwałek
|
1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. poz. 1897 i 2088 oraz z 2017 r. poz. 1140).