Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Ministra Sprawiedliwości rok 2021 poz. 247
Wersja archiwalna od 2024-01-26 do 2024-04-19
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Sprawiedliwości rok 2021 poz. 247
Wersja archiwalna od 2024-01-26 do 2024-04-19
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 15 listopada 2021 r.

w sprawie czasopisma naukowego „Kwartalnik Prawa Międzynarodowego”

(ostatnia zmiana: DUMS. z 2024 r., poz. 8)   Pokaż wszystkie zmiany

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2021 r. poz. 178, 1192 i 1535) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1. Minister Sprawiedliwości jest wydawcą czasopisma pt.: „Kwartalnik Prawa Międzynarodowego”. Czasopismo jest wydawane w języku polskim i angielskim, kwartalnie w wersji papierowej i elektronicznej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2. 1. Ilekroć w zarządzeniu jest mowa o:

1) Czasopiśmie - należy przez to rozumieć wydawane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, czasopismo, o którym mowa w § 1;

2) Kolegium Redakcyjnym - należy przez to rozumieć organ, który odpowiada za działalność Czasopisma, jego merytoryczną i techniczną obsługę;

3) Redaktorze Naczelnym - należy przez to rozumieć przewodniczącego Kolegium Redakcyjnego powoływanego i odwoływanego przez Ministra Sprawiedliwości;

4) Zastępcy Redaktora Naczelnego - należy przez to rozumieć dwóch zastępców przewodniczącego Kolegium Redakcyjnego powoływanych i odwoływanych przez Ministra Sprawiedliwości na wniosek Redaktora Naczelnego;

5) Radzie Programowo-Naukowej - należy przez to rozumieć organ opiniodawczo-doradczy Redaktora Naczelnego;

6) Kolegium Doradczym Redakcji - należy przez to rozumieć organ, do zadań którego należy wspieranie Kolegium Redakcyjnego;

7) Ministerstwie - należy przez to rozumieć Ministerstwo Sprawiedliwości.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3. Jednostką organizacyjną Ministerstwa odpowiedzialną za wydawanie czasopisma jest Departament Prawa Europejskiego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4. 1. Zakres tematyczny tekstów publikowanych w Czasopiśmie obejmuje szeroko rozumiane prawo międzynarodowe, w tym prawo europejskie - zagadnienia prawa ustrojowego, proceduralnego i materialnego, również w ujęciu historycznym, a także problemy z zakresu innych dziedzin nauki, o ile korespondują one z wyżej wymienioną tematyką.

2. Publikacja naukowa może ukazać się w numerze Czasopisma wyłącznie po sporządzeniu przynajmniej jednej pozytywnej recenzji przez osobę posiadającą co najmniej stopień doktora nauk prawnych wskazaną przez Kolegium Redakcyjne. Recenzję sporządza się na formularzu, którego wzór stanowi załącznik do zarządzenia.

3. Redaktor Naczelny lub Zastępca Redaktora Naczelnego może wyrazić zgodę na publikację w numerze Czasopisma tekstu, który nie jest związany z zakresem tematycznym wskazanym w ust. 1.

4. Finansowanie działalności Czasopisma pochodzi ze środków finansowych Departamentu Prawa Europejskiego Ministerstwa.

5. Dyrektor Departamentu Prawa Europejskiego zaplanuje środki finansowe na wydatki określone w ust. 4.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5. 1. W skład Kolegium Redakcyjnego wchodzi Redaktor Naczelny, Zastępcy Redaktora Naczelnego, Sekretarz Redakcji, Zastępca Sekretarza Redakcji oraz członkowie. Co najmniej jeden z Zastępców Redaktora Naczelnego musi być pracownikiem Ministerstwa.

2. Stanowisko Redaktora Naczelnego i Zastępcy Redaktora Naczelnego może zajmować osoba, która posiada co najmniej dwuletnie doświadczenie w pełnieniu podobnych funkcji lub co najmniej dwuletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w instytucjach publicznych oraz dorobek naukowy lub co najmniej tytuł doktora nauk prawnych.

3. [1] (uchylony)

4. Sekretarz Redakcji jest powoływany i odwoływany przez Redaktora Naczelnego.

5. Redaktor Naczelny, Zastępcy Redaktora Naczelnego, Sekretarz Redakcji oraz osoba wskazana w § 7 ust. 3 pełnią swoje funkcje za wynagrodzeniem.

6. Kolegium Redakcyjne odpowiada za proces przygotowania (zbierania, oceniania i opracowywania) materiałów do publikacji w Czasopiśmie oraz organizuje Kolegium Doradcze Redakcji.

7. Redaktor Naczelny odpowiada za sprawy redakcyjne i finansowe Czasopisma, w tym w szczególności:

1) kierowanie pracami Kolegium Redakcyjnego;

2) przygotowanie harmonogramu skierowania do wydawania publikacji;

3) sprawowanie nadzoru nad jakością składanych artykułów do publikacji;

4) analizę całego numeru Czasopisma i poszczególnych recenzji;

5) zatwierdzanie zawartości numeru i ostateczne ułożenie struktury wydania.

8. Redaktor Naczelny może upoważnić Zastępców Redaktora Naczelnego do wykonywania wszystkich lub określonych obowiązków.

9. Zastępcy Redaktora Naczelnego wykonują czynności zlecone przez Redaktora Naczelnego.

10. W przypadku odwołania Redaktora Naczelnego lub trwałej niemożności wykonywania przez niego obowiązków, funkcję Redaktora Naczelnego - do czasu powołania nowego Redaktora Naczelnego - pełni, wskazany przez Radę Programowo-Naukową, jeden z Zastępców Redaktora Naczelnego, który informuje o tym Kolegium Redakcyjne i Radę Programowo-Naukową.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6. 1. Rada Programowo-Naukowa jest organem opiniodawczo-doradczym Redaktora Naczelnego składającym się z osób posiadających co najmniej stopień doktora nauk prawnych, powoływanym przez Ministra Sprawiedliwości na wniosek Redaktora Naczelnego.

2. W skład Rady Programowo-Naukowej wchodzi od 4 do 15 członków, w tym co najmniej 4 zagranicznych przedstawicieli nauki.

3. Pracami Rady Programowo-Naukowej kieruje Przewodniczący powoływany przez Ministra Sprawiedliwości na wniosek Redaktora Naczelnego.

4. Do zadań Rady Programowo-Naukowej należy:

1) konsultowanie i opiniowanie założeń programowych Czasopisma;

2) inspirowanie tematyki wiodącej Czasopisma;

3) pozyskiwanie dla Czasopisma autorów o wysokim autorytecie naukowym i zawodowym;

4) pomoc w nawiązywaniu krajowych i zagranicznych kontaktów z wydawcami oraz redakcjami innych czasopism o podobnym profilu;

5) udzielanie zespołowi redakcyjnemu Czasopisma fachowych porad, wynikających z wiedzy i doświadczenia członków Rady Programowo-Naukowej;

6) dokonywanie okresowej analizy i oceny zawartości merytorycznej Czasopisma;

7) wspieranie w staraniach o zapewnienie trwałych podstaw i rozwoju Czasopisma;

8) czuwanie nad poziomem naukowym czasopisma i jego oryginalnością w skali międzynarodowej, w tym wyznaczanie w porozumieniu z redakcją strategii oraz kierunków podejmowanych badań i czuwanie nad ich realizacją.

5. W sprawach, o których mowa w ust. 4 pkt 1 i 2, Rada Programowo-Naukowa podejmuje uchwały bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków, w tym Przewodniczącego Rady Programowo-Naukowej.

6. Rada Programowo-Naukowa obraduje na posiedzeniach, które odbywają się nie rzadziej niż raz w roku.

7. Posiedzenia Rady Programowo-Naukowej zwołuje Przewodniczący, co najmniej 7 dni przed terminem posiedzenia. Posiedzenia odbywają się w trybie stacjonarnym. Wyjątkowo posiedzenie może odbyć się w formie zdalnej, dopuszczalna jest również forma mieszana (stacjonarnie oraz zdalnie). Obrady odbywają się w języku polskim, dopuszczalny jest również język angielski.

8. W posiedzeniach Rady Programowo-Naukowej uczestniczy Redaktor Naczelny Czasopisma lub wskazany przez Redaktora Naczelnego Zastępca Redaktora Naczelnego Czasopisma.

9. Członkowie Rady Programowo-Naukowej otrzymują nieodpłatnie po jednym egzemplarzu poszczególnych numerów Czasopisma.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7. 1. Kolegium Doradcze Redakcji jest powoływanym przez Redaktora Naczelnego organem pomocniczym, w skład którego wchodzi co najmniej 3 członków.

2. Do zadań Kolegium Doradczego Redakcji należy wsparcie prac Kolegium Redakcji, w tym przede wszystkim aktywne wyszukiwanie autorów artykułów do publikacji w czasopiśmie.

3. Redaktor Naczelny może wyznaczyć jednego z członków Kolegium Doradczego Redakcji, któremu powierzy koordynowanie pracy Kolegium Doradczego Redakcji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.


[1] § 5 ust. 3 uchylony przez § 1 zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 stycznia 2024 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie czasopisma naukowego „Kwartalnik Prawa Międzynarodowego” (Dz.Urz.MS. poz. 8). Zmiana weszła w życie 26 stycznia 2024 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00