Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia rok 2008 nr 12 poz. 83
Wersja archiwalna od 2010-05-13 do 2012-08-24
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia rok 2008 nr 12 poz. 83
Wersja archiwalna od 2010-05-13 do 2012-08-24
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 14 listopada 2008 r.

w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r.

(ostatnia zmiana: DUMZ. z 2010 r., Nr 7, poz. 41)  

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1

Powołuje się Zespół do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r., zwany dalej „Zespołem”, jako organ pomocniczy ministra właściwego do spraw zdrowia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2

Do zadań Zespołu należy przygotowanie Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań określonych w § 1, a w szczególności:

1) opracowanie założeń programu przygotowania kadr Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań związanych z przewodnictwem Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie Unii Europejskiej oraz nadzór nad jego realizacją;

2) opracowanie założeń programu działań organizacyjnych związanych z realizacją zadań związanych z przewodnictwem Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie Unii Europejskiej oraz nadzór nad jego realizacją;

3) opracowanie projektu priorytetów Ministerstwa Zdrowia podczas sprawowania przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej;

4) opracowanie harmonogramu prac Rady EPSCO oraz kalendarza spotkań wysokiego szczebla wchodzących w zakres kompetencji Ministerstwa Zdrowia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3

1. W skład Zespołu wchodzą:

1) Przewodniczący – Członek Kierownictwa Ministerstwa Zdrowia, którego zakres obowiązków obejmuje sprawy wynikające z członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej;

2) Zastępca Przewodniczącego – Dyrektor Generalny;

3) Zastępca Przewodniczącego – Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej;

4) Sekretarz – przedstawiciel Departamentu Współpracy Międzynarodowej;

5) pozostali członkowie Zespołu: [1]

a) Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego Ministerstwa Zdrowia,

b) Dyrektor Biura Kadr,

c) Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego,

d) Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji,

e) Dyrektor Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego,

f) Dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotnej,

g) Dyrektor Biura Prasy i Promocji,

h) przedstawiciel Departamentu Współpracy Międzynarodowej,

i) przedstawiciel Departamentu Budżetu, Finansów i Inwestycji,

j) [2] przedstawiciel Departamentu Funduszy Europejskich,

k) przedstawiciel Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego,

I) przedstawiciel Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia,

m) przedstawiciel Departamentu Pielęgniarek i Położnych,

n) przedstawiciel Departamentu Nadzoru, Kontroli i Skarg,

o) [3] przedstawiciel Departamentu Spraw Obronnych, Zarządzania Kryzysowego i Ratownictwa Medycznego,

p) przedstawiciel Biura Administracyjno-Gospodarczego,

q) [4] przedstawiciel Departamentu Matki i Dziecka,

r) [5] przedstawiciel Departamentu Prawnego,

s) [6] przedstawiciel Departamentu Dialogu Społecznego.

2. W przypadku niemożności udziału dyrektora departamentu w posiedzeniu Zespołu, upoważnia on zastępcę dyrektora lub innego przedstawiciela departamentu do udziału w posiedzeniu.

3. W pracach Zespołu mogą uczestniczyć osoby inne niż wymienione w ust. 1 i 2 zaproszone przez Przewodniczącego Zespołu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4

1. Pracami Zespołu kieruje Przewodniczący Zespołu.

2. Do zadań Przewodniczącego Zespołu należy w szczególności:

1) zwoływanie posiedzeń Zespołu;

2) prowadzenie posiedzeń Zespołu;

3) akceptowanie porządku posiedzenia Zespołu;

4) akceptowanie składu ekspertów zapraszanych na posiedzenie Zespołu;

5) reprezentowanie Zespołu na zewnątrz;

6) informowanie ministra właściwego do spraw zdrowia o bieżącej działalności Zespołu;

7) wykonywanie innych zadań zleconych przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

3. W razie nieobecności Przewodniczącego Zespołu, jego zadania wykonuje wyznaczony przez niego Zastępca Przewodniczącego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5

Sekretarz :

1) przygotowuje i prowadzi obsługę techniczną posiedzeń Zespołu;

2) opracowuje protokół ustaleń przyjętych przez Zespół, który podpisuje Przewodniczący Zespołu, a w przypadku nieobecności przewodniczącego – osoba prowadząca posiedzenie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6

1. [7] Zespół podejmuje decyzje w drodze uchwał, które zapadają zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy członków Zespołu. Uchwały podpisuje Przewodniczący Zespołu albo Zastępca Przewodniczącego.

2. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos Przewodniczącego Zespołu.

3. [8] Przewodniczący Zespołu albo Zastępca Przewodniczącego, z własnej inicjatywy lub na pisemny, uzasadniony wniosek jednego z członków Zespołu, może zarządzić rozpatrzenie projektu dokumentu lub rozstrzygnięcia sprawy w drodze korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk przez członków Zespołu (tryb obiegowy).

4. [9] W razie skierowania projektu dokumentu lub rozstrzygnięcia sprawy do rozpatrzenia w trybie obiegowym, termin do zajęcia stanowiska przez członków Zespołu nie powinien być krótszy niż 2 dni. W uzasadnionych przypadkach, gdy waga lub pilność sprawy wymaga niezwłocznego rozpatrzenia projektu dokumentu lub rozstrzygnięcia sprawy termin ten, za zgodą Przewodniczącego Zespołu, może ulec skróceniu.

5. [10] Projekt dokumentu lub rozstrzygnięcia sprawy skierowany do rozpatrzenia w trybie obiegowym uważa się za przyjęty, jeżeli w wyznaczonym terminie żaden z członków Zespołu nie zgłosił do niego uwag w formie pisemnej, a także jeżeli uwagi te zostały uwzględnione lub wyjaśnione.

6. [11] W razie nieuwzględnienia zgłoszonych w trybie obiegowym uwag, projekt dokumentu lub rozstrzygnięcia sprawy wymaga rozpatrzenia przez Zespół na posiedzeniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7

Posiedzenia Zespołu odbywają się przynajmniej raz na dwa miesiące lub w każdym czasie z inicjatywy Przewodniczącego Zespołu lub na wniosek członka Zespołu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8

1. W celu realizacji zadań, Zespół może tworzyć podzespoły i grupy robocze.

2. W pracach Zespołu, podzespołów i grup roboczych, o których mowa w ust.1, mogą brać udział osoby dysponujące wiedzą merytoryczną w zakresie tematyki będącej przedmiotem prac Zespołu, niebędące członkami Zespołu, zaproszone przez Przewodniczącego Zespołu, w szczególności:

1) eksperci zewnętrzni;

2) przedstawiciele administracji państw członkowskich Unii Europejskiej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9

Nadzór nad działalnością Zespołu sprawuje minister właściwy do spraw zdrowia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10

Obsługę organizacyjno-techniczną Zespołu zapewnia Departament Współpracy Międzynarodowej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11

1. Wydatki związane z działalnością Zespołu pokrywane są z budżetu państwa, z części 46 – Zdrowie, dział 851 – Ochrona zdrowia, rozdział 85195 – Pozostała działalność.

2. Członkom Zespołu oraz osobom, o których mowa w § 8 ust. 2, nie przysługuje wynagrodzenie z tytułu uczestnictwa w pracach Zespołu.

3. Osobom, o których mowa w § 8 ust. 2, przysługuje zwrot kosztów podróży, w związku z udziałem w posiedzeniach Zespołu, w wysokości i na warunkach określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju (Dz. U. Nr 236, poz. 1990, z 2004 r. Nr 271, poz. 2686, z 2005 r. Nr 186, poz. 1554 oraz z 2006 r. Nr 227, poz. 1661).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

1) Minister Zdrowia kieruje działem administracji rządowej – zdrowie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Zdrowia (Dz. U. Nr 216, poz. 1607.

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717, z 2004 r. Nr 238, poz. 2390 i Nr 273, poz. 2703, z 2005 r. Nr 169, poz. 1414 i Nr 249, poz. 2104 oraz z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 170, poz. 1217 i Nr 220, poz. 1600.

[1] § 3 ust. 1 pkt 5 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. a) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[2] § 3 ust. 1 pkt 5 lit. j) w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. b) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[3] § 3 ust. 1 pkt 5 lit. o) w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. c) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[4] § 3 ust. 1 pkt 5 lit. q) dodana przez § 1 pkt 1 lit. d) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[5] § 3 ust. 1 pkt 5 lit. r) dodana przez § 1 pkt 1 lit. d) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[6] § 3 ust. 1 pkt 5 lit. s) dodana przez § 1 pkt 1 lit. d) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[7] § 6 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. a) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[8] § 6 ust. 3 dodany przez § 1 pkt 2 lit. b) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[9] § 6 ust. 4 dodany przez § 1 pkt 2 lit. b) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[10] § 6 ust. 5 dodany przez § 1 pkt 2 lit. b) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

[11] § 6 ust. 6 dodany przez § 1 pkt 2 lit. b) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 maja 2010 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji przygotowań Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadań wynikających z przejęcia przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2011 r. (Dz.U.M.Z. Nr 7, poz. 41). Zmiana weszła w życie 13 maja 2010 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00