Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia rok 2003 nr 12 poz. 110
Wersja aktualna od 2013-10-18
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia rok 2003 nr 12 poz. 110
Wersja aktualna od 2013-10-18
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 22 października 2003 r.

w sprawie powołania Zespołu mającego za zadanie opiniowanie wniosków jednostek szkolących ubiegających się o akredytację na prowadzenie specjalizacji dla farmaceutów

(ostatnia zmiana: DUMZ. z 2013 r., poz. 40)   Pokaż wszystkie zmiany

Na podstawie art. 7 ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 199 oraz Nr 80, poz. 717) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1

Powołuje się Zespół mający za zadanie opiniowanie wniosków jednostek szkolących ubiegających się o akredytację na prowadzenie specjalizacji dla farmaceutów, zwany dalej „Komisją akredytacyjną”, jako organ pomocniczy Ministra Zdrowia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2

[1] W skład Komisji akredytacyjnej wchodzą:

1) Przewodniczący – prof. zw. dr hab. Janusz Pluta – Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu;

2) Członkowie:

a) prof. dr hab. Danuta Zapolska-Downar – Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie,

b) prof. dr hab. Jan Pachecka – Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie,

c) prof. dr hab. Regina Skorupska-Olędzka – Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie,

d) prof. dr hab. Renata Jachowicz – Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,

e) prof. dr hab. Andrzej Starek – Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,

f) prof. dr hab. Elżbieta Mikiciuk-Olasik – Uniwersytet Medyczny w Łodzi,

g) dr hab. Łukasz Komsta – Uniwersytet Medyczny w Lublinie,

h) prof. dr hab. Wiesław Sawicki – Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku,

i) prof. dr hab. Jerzy Krysiński – Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,

j) dr n. farm. Lucyna Bułaś – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,

k) prof. dr hab. n. med. Edmund Grześkowiak – Konsultant Krajowy w dziedzinie farmacja szpitalna, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,

l) dr n. med. Elwira Telejko – Konsultant Krajowy w dziedzinie farmacja apteczna, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku,

m) prof. dr hab. Małgorzata Sznitowska – Konsultant Krajowy w dziedzinie farmacja przemysłowa, Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsku,

n) prof. dr hab. Jan Krzek – Konsultant Krajowy w dziedzinie analityka farmaceutyczna, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,

o) przedstawiciel Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3

Komisja akredytacyjna pracuje w oparciu o ustalony przez siebie „Regulamin pracy Komisji akredytacyjnej”, zatwierdzony przez Ministra Zdrowia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4

Nadzór nad pracami Komisji akredytacyjnej sprawuje Minister Zdrowia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5

1. Komisja akredytacyjna działa na posiedzeniach.

2. Posiedzenia Komisji akredytacyjnej zwołuje przewodniczący, który kieruje jej pracami.

3. Uchwały Komisji akredytacyjnej zapadają zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej trzech czwartych składu Komisji akredytacyjnej.

4. W razie równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego.

5. Z posiedzeń Komisji akredytacyjnej sporządza się protokoły, które podpisuje przewodniczący Komisji akredytacyjnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6

W pracach Komisji akredytacyjnej, w zależności od potrzeb, mogą uczestniczyć również inne osoby nie będące jej członkami, zapraszane przez przewodniczącego Komisji akredytacyjnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7

1. [2] Wydatki związane z działalnością Komisji akredytacyjnej pokrywane są z budżetu państwa, z części 46 – Zdrowie, działu 851– Ochrona Zdrowia, rozdziału 85195 – Pozostała działalność, z części pozostającej w dyspozycji Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia.

2. [3] (uchylony).

3. [4] Przewodniczącemu oraz Członkom Komisji akredytacyjnej oraz osobom, o których mowa w § 6 nie przysługuje wynagrodzenie z tytułu udziału w pracach Komisji akredytacyjnej.

4. [5] Osobom, o których mowa w § 2 pkt 1 i 2 lit. a–n, przysługuje zwrot kosztów podróży służbowych na terenie kraju, w związku z udziałem w posiedzeniach Komisji akredytacyjnej, na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. poz. 167).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8

Obsługę organizacyjno-techniczną Komisji akredytacyjnej, w tym miejsce odbywania posiedzeń, zapewnia Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Zdrowia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

1) Minister Zdrowia kieruje działem administracji rządowej - zdrowie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Zdrowia (Dz. U. Nr 93, poz. 833).

[1] § 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 października 2013 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu mającego za zadanie opiniowanie wniosków jednostek szkolących ubiegających się o akredytację na prowadzenie specjalizacji dla farmaceutów (Dz.U.M.Z. poz. 40). Zmiana weszła w życie 18 października 2013 r.

[2] § 7 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. a) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 października 2013 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu mającego za zadanie opiniowanie wniosków jednostek szkolących ubiegających się o akredytację na prowadzenie specjalizacji dla farmaceutów (Dz.U.M.Z. poz. 40). Zmiana weszła w życie 18 października 2013 r.

[3] § 7 ust. 2 uchylony przez § 1 pkt 2 lit. b) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 października 2013 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu mającego za zadanie opiniowanie wniosków jednostek szkolących ubiegających się o akredytację na prowadzenie specjalizacji dla farmaceutów (Dz.U.M.Z. poz. 40). Zmiana weszła w życie 18 października 2013 r.

[4] § 7 ust. 3 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. c) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 października 2013 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu mającego za zadanie opiniowanie wniosków jednostek szkolących ubiegających się o akredytację na prowadzenie specjalizacji dla farmaceutów (Dz.U.M.Z. poz. 40). Zmiana weszła w życie 18 października 2013 r.

[5] § 7 ust. 4 dodany przez § 1 pkt 2 lit. d) zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 października 2013 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania Zespołu mającego za zadanie opiniowanie wniosków jednostek szkolących ubiegających się o akredytację na prowadzenie specjalizacji dla farmaceutów (Dz.U.M.Z. poz. 40). Zmiana weszła w życie 18 października 2013 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00