Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Ministra Finansów rok 2014 poz. 22
Wersja archiwalna od 2014-06-02 do 2017-05-26
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Urzędowy Ministra Finansów rok 2014 poz. 22
Wersja archiwalna od 2014-06-02 do 2017-05-26
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Zarządzenie zostało uchylone na podstawie art. 256 pkt 5 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. poz. 1948) oraz zastąpione przez rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 25 kwietnia 2017 r. w sprawie wzorów pieczęci, zamknięć urzędowych, stempli i innych znaków stosowanych przy wykonywaniu kontroli (Dz.U. więcej …

ZARZĄDZENIE NR 41
MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 23 września 2010 r.

w sprawie wzorów pieczęci, zamknięć urzędowych, stempli i innych znaków stosowanych przy wykonywaniu kontroli

z dnia 23 września 2010 r. (DUMF z 2010 r., Nr 10, poz. 46)

t.j. z dnia 2 czerwca 2014 r. (DUMF z 2014 r., poz. 22)

Na podstawie art. 49 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1404 oraz z 2014 r. poz. 486) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Zarządzenie określa wzory pieczęci, zamknięć urzędowych, stempli i innych znaków stosowanych przy wykonywaniu kontroli przez Służbę Celną.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.Przy wykonywaniu kontroli stosuje się:

1) pieczęć „Polska-Cło”;

2) pieczęć „Polska-Export”;

3) stempel „SAD”;

4) stempel „TIR”;

4a) stempel „TIR – upoważniony nadawca”;

5) stempel „Procedura awaryjna NTCS”;

6) stempel „EXPORT”;

7) stempel organu Służby Celnej;

8) stempel nagłówkowy jednostki organizacyjnej Służby Celnej;

9) stempel imienny funkcjonariusza celnego;

10) stempel z klauzulą „Z upoważnienia Dyrektora Izby Celnej” i „Z upoważnienia Naczelnika Urzędu Celnego”;

11) zamknięcia urzędowe;

12) inne znaki.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.Pieczęć „Polska-Cło” jest pieczęcią okrągłą o średnicy 36 mm, w otoku której znajduje się godło Rzeczypospolitej Polskiej i napis „SŁUŻBA CELNA” oraz oznaczony cyframi arabskimi kolejny numer identyfikacyjny pieczęci. W centralnej części pieczęci umieszczone są: na górze pod godłem napis „CŁO”, w środkowej części – data, a na dole litery – „PL”. Datę zapisuje się według wzoru: czterocyfrowe oznaczenie roku, dwucyfrowe oznaczenie miesiąca i dwucyfrowe oznaczenie dnia. Po obydwu stronach numeru identyfikacyjnego pieczęci, symetrycznie do niego, umieszcza się po dwa znaki trójkątne stanowiące system zabezpieczeń.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.Pieczęć „Polska-Export” jest pieczęcią okrągłą o średnicy 36 mm, w otoku której znajduje się godło Rzeczypospolitej Polskiej, nazwa oddziału celnego, jego sześciocyfrowy kod i oznaczony cyframi arabskimi kolejny numer identyfikacyjny pieczęci. W centralnej części pieczęci umieszczone są: na górze pod godłem napis „EXPORT”, w środkowej części – data, a na dole – litery „PL”. Datę zapisuje się według wzoru: czterocyfrowe oznaczenie roku, dwucyfrowe oznaczenie miesiąca i dwucyfrowe oznaczenie dnia. Po obydwu stronach nazwy oddziału celnego, symetrycznie do niego, umieszcza się po dwa znaki trójkątne stanowiące system zabezpieczeń.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.Stempel „SAD” jest stemplem prostokątnym o długości 43 mm i wysokości 30 mm (z tolerancją przy obu wymiarach +/- 1 mm), w którego centralnej części umieszczony jest prostokąt z określeniem daty. Datę zapisuje się według wzoru: czterocyfrowe oznaczenie roku, dwucyfrowe oznaczenie miesiąca i dwucyfrowe oznaczenie dnia. Po lewej stronie wewnętrznego prostokąta znajdują się litery „UC” umieszczone jedna pod drugą, a po prawej stronie – kolejny numer identyfikacyjny stempla składający się z 5 cyfr albo dużej litery alfabetu i 4 cyfr umieszczonych jedna pod drugą. Nad wewnętrznym prostokątem znajduje się napis określający nazwę oddziału celnego, a pod wewnętrznym prostokątem – znak „Merkurego” i sześciocyfrowy kod identyfikacyjny oddziału celnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.Stempel „TIR” jest stemplem prostokątnym o długości 80 mm i wysokości 30 mm (z tolerancją przy obu wymiarach +/- 1 mm), z napisem „To be sent to: CENTRALNE BIURO TRANZYTU, IZBA CELNA W ŁODZI, PL-90-560 Łódź, ul. Karolewska 41”, rozpisanym w czterech kolejnych wersach: pierwszy – „To be sent to:”, drugi – „CENTRALNE BIURO TRANZYTU”, trzeci – „IZBA CELNA W ŁODZI”, czwarty – „PL-90-560 Łódź, ul. Karolewska 41”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6a.Stempel „TIR – upoważniony nadawca” jest stemplem prostokątnym o długości 43 mm i wysokości 30 mm (z tolerancją przy obu wymiarach +/- 1 mm). W centralnej części stempla umieszczony jest prostokąt z określeniem daty. Datę zapisuje się według wzoru: czterocyfrowe oznaczenie roku, dwucyfrowe oznaczenie miesiąca i dwucyfrowe oznaczenie dnia. W górnej części stempla znajdują się litery „PL”, znak „Merkurego” oraz numer stempla. Numer stempla skonstruowany jest w układzie XX-YYY, gdzie XX to dwie pierwsze cyfry kodu danej izby celnej a YYY to kolejny numer stempla. W dolnej części stempla znajduje się napis „TIR-PU”. Przed tym napisem, a także po nim, umieszczone są po dwa znaki trójkątne stanowiące system zabezpieczeń.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.Stempel „Procedura awaryjna NCTS” jest stemplem prostokątnym o długości 59 mm i wysokości 26 mm (z tolerancją przy obu wymiarach +/-1 mm), z napisem „PROCEDURA AWARYJNA NCTS, DANE NIE SĄ DOSTĘPNE W SYSTEMIE, OTWARTO W DNIU______, (data/godzina)”, rozpisanym w czterech kolejnych wierszach: pierwszy – „PROCEDURA AWARYJNA NCTS”, drugi – „DANE NIE SĄ DOSTĘPNE W SYSTEMIE”, trzeci – „OTWARTO W DNIU_____”, czwarty – „(data/godzina)”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.Stempel „EXPORT” jest stemplem prostokątnym o długości 33 mm i wysokości 6 mm (z tolerancją przy obu wymiarach +/-1 mm) z napisem „EXPORT”.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.Stempel organu Służby Celnej jest stemplem prostokątnym, w którym jest podana nazwa organu Służby Celnej oraz imię i nazwisko osoby pełniącej funkcję tego organu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.1. Stempel nagłówkowy jednostki organizacyjnej Służby Celnej jest stemplem prostokątnym z napisem określającym nazwę jednostki organizacyjnej Służby Celnej i jej adres.

2. Stempel nagłówkowy jednostki organizacyjnej Służby Celnej może zawierać numer telefonu, faksu lub inne informacje, gdy jest to niezbędne dla zapewnienia sprawnego wykonywania kontroli przez Służbę Celną.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.Stempel imienny funkcjonariusza celnego jest stemplem prostokątnym, w którym jest podane stanowisko służbowe oraz imię i nazwisko funkcjonariusza celnego. Stempel imienny funkcjonariusza celnego może również zawierać określenie stopnia służbowego oraz skrócone określenie posiadanego tytułu zawodowego, stopnia naukowego lub tytułu naukowego funkcjonariusza celnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.Stempel z klauzulą „Z upoważnienia Dyrektora Izby Celnej” i „Z upoważnienia Naczelnika Urzędu Celnego” jest stemplem prostokątnym, zawierającym odpowiednią klauzulę oraz określenie stanowiska służbowego, imię i nazwisko upoważnionego funkcjonariusza celnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.Zamknięcie urzędowe w postaci plomby, o której mowa w § 10 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 listopada 2009 r. w sprawie zamknięć urzędowych (Dz. U. Nr 202, poz. 1563), posiada średnicę o długości 10 mm i zawiera odcisk w postaci:

1) godła Rzeczypospolitej Polskiej – na przedniej stronie;

2) liter:

a) „UC” i czteroznakowego (cztery cyfry albo trzy cyfry poprzedzone wielką literą alfabetu) albo trzyznakowego (trzy cyfry albo dwie cyfry poprzedzone wielką literą alfabetu) identyfikatora plombownicy, w przypadku gdy plombę nakłada organ Służby Celnej,

b) „UC-PU” i czteroznakowego (cztery cyfry albo trzy cyfry poprzedzone wielką literą alfabetu) albo trzyznakowego (trzy cyfry albo dwie cyfry poprzedzone wielką literą alfabetu) identyfikatora plombownicy, w przypadku gdy plombę nakłada podmiot upoważniony przez organ Służby Celnej do nakładania i zdejmowania zamknięć urzędowych

– na odwrocie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.1. Inne znaki powinny być wykonane zgodnie z normą ISO 17712.

2. W przypadku innych znaków niewymagających użycia plombownicy, znaki te oznacza się zgodnie z wymaganiami określonymi w § 13 oraz w przepisach odrębnych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15.Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.2)

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej – finanse publiczne na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 216, poz.1592).

2) Niniejsze zarządzenie było poprzedzone zarządzeniem Nr 17 Ministra Finansów z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie wzorów pieczęci, zamknięć celnych, stempli i innych znaków stosowanych przy wykonywaniu kontroli celnej (Dz. Urz. Min. Fin. Nr 11, poz. 94).

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00