Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2020, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.685.2020.1.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.685.2020.1.JG
Brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego na podstawie art. 91 ustawy, sporządzenia remanentu likwidacyjnego stosownie do art. 14 ust. 5 ustawy oraz złożenia VAT-Z i wyrejestrowania się jako podatnik VAT czynny w związku z likwidacją działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług rolniczych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2020 r. (data wpływu 12 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego na podstawie art. 91 ustawy, sporządzenia remanentu likwidacyjnego stosownie do art. 14 ust. 5 ustawy oraz złożenia VAT-Z i wyrejestrowania się jako podatnik VAT czynny w związku z likwidacją działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług rolniczych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego na podstawie art. 91 ustawy, sporządzenia remanentu likwidacyjnego stosownie do art. 14 ust. 5 ustawy oraz złożenia VAT-Z i wyrejestrowania się jako podatnik VAT czynny w związku z likwidacją działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług rolniczych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy o VAT (zwaną dalej: działalnością gospodarczą) polegającą na świadczeniu usług rolniczych i z tego tytułu jest czynnym podatnikiem VAT. Wnioskodawca jednocześnie prowadzi odrębną działalność rolniczą (zwaną dalej: działalnością rolniczą) i nie korzysta przy tym ze zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT. W ramach działalności gospodarczej Wnioskodawca nabył ładowarkę teleskopową, od zakupu której odliczył podatek VAT. Wnioskodawca zamierza zakończyć prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą i w związku z tym, jeszcze przez zakończeniem prowadzenia działalności gospodarczej, chce dokonać przeniesienia środka trwałego w postaci ładowarki teleskopowej do działalności rolniczej. W związku z tym środek trwały będzie nadal wykorzystywany do czynności opodatkowanych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right