Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.12.2020, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.503.2020.1.AC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.503.2020.1.AC
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w zw. z realizowanym projektem
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2020 r. (data wpływu 18 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Budowa () przy Parafii () - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Budowa () przy Parafii ().
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Parafia () (dalej: Wnioskodawca lub Parafia ) nie jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Parafia realizuje projekt pn. Budowa () przy Parafii () w ramach wykorzystania lokalnego potencjału dla poprawy jakości życia mieszkańców z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim Województwa (). Za wykonane prace wystawiane będą faktury VAT. W związku z brakiem możliwości odzyskania podatku VAT Parafia chciałaby zaliczyć VAT do kosztów kwalifikowanych projektu.
Parafia realizuje inwestycję na nieruchomości będącej własnością Parafii. Inwestycja polega na budowie alejek i chodników o różnej nawierzchni, montażu pergoli, wykonaniu nasadzeń unikatowych drzew i krzewów oraz pnączy. Urządzenie kwietników i obsadzenie bylinami, wykonanie nawierzchni z trawy naturalnej, montaż tabliczek oznaczeń roślin przedstawiających parametry roślin i ich właściwości lecznicze. Część () będzie stanowić ogród kameralny zaprojektowany na wzór ogrodów przyklasztornych o charakterze franciszkańskim w nawiązaniu do lokalnych tradycji historycznych i miejsca lokalizacji. Całość projektowanego obiektu tworzyć będzie zespół o walorach rekreacyjnych i edukacyjnych. () będzie wybudowane w sąsiedztwie kompleksu sportowo-rekreacyjnego i stanowić będzie wzbogacenie atrakcyjności tego miejsca, które będzie służyć mieszkańcom () i obszaru LSR jako miejsce do odpoczynku i rekreacji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right