Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.481.2020.1.PK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.481.2020.1.PK

Rozliczanie VAT od importu na zasadach określonych w art. 33a ustawy o VAT oraz korekta kwot podatku należnego z tytułu importu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 sierpnia 2020 r. (data wpływu 11 sierpnia 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczania VAT od importu na zasadach określonych w art. 33a ustawy o VAT oraz korekta kwot podatku należnego z tytułu importu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 sierpnia 2020 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczania VAT od importu na zasadach określonych w art. 33a ustawy o VAT oraz korekta kwot podatku należnego z tytułu importu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka (Wnioskodawca) jest czynnym podatnikiem VAT rozliczającym ten podatek za okresy miesięczne. Jednocześnie Spółka posiada status upoważnionego przedsiębiorcy (status AEO) w rozumieniu art. 38 unijnego kodeksu celnego.

Podstawowa działalność Spółki skupia się na produkcji metali, których sprzedaż opodatkowana jest podatkiem VAT, stawkami innymi niż zwolniona. Dla potrzeb produkcji metali Spółka nabywa materiały (dalej: Towary) z krajów trzecich w ramach importu towarów w rozumieniu ustawy VAT.

Spółka posiada status podatnika VAT, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, zobowiązanego do zapłaty VAT od importowanych Towarów. Import ww. Towarów realizowany jest przez Spółkę z zastosowaniem uproszczenia celnego, o którym mowa w art. 166 unijnego kodeksu celnego (zgodnie z art. 166 ust. 1 UKC organy celne mogą wyrazić zgodę, aby osoba zgłosiła towary do procedury celnej w formie zgłoszenia uproszczonego, które nie zawiera wszystkich wymaganych danych lub do którego nie załączono wszystkich niezbędnych dokumentów. Na etapie składania zgłoszenia uproszczonego zgłaszający może nie być w posiadaniu niektórych dokumentów wymaganych do objęcia towaru wnioskowaną procedurą, np. wartości celnej, jednakże zobowiązany jest do przedłożenia wraz ze zgłoszeniem uproszczonym dokumentów warunkujących objęcie towaru wnioskowaną procedurą), na które to uproszczenie Spółka posiada wymagane prawem pozwolenie właściwego organu celno-skarbowego (dalej: Pozwolenie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00