Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.11.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.617.2020.1.KW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.617.2020.1.KW
opodatkowanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług utrzymania stanu magazynowego w Grupie, rozpoznanie i opodatkowanie importu usług utrzymania stanu magazynowego w Grupie oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 września 2020 r. (data wpływu 8 września 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług utrzymania stanu magazynowego w Grupie, rozpoznania i opodatkowania importu usług utrzymania stanu magazynowego w Grupie oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 września 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług utrzymania stanu magazynowego w Grupie, rozpoznania i opodatkowania importu usług utrzymania stanu magazynowego w Grupie oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest spółką z siedzibą w Polsce, która prowadzi działalność gospodarczą w ramach międzynarodowej grupy spółek (dalej: Grupa lub Grupa). Spółka jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny oraz podatnik VAT UE w Polsce.
Głównym przedmiotem działalności Grupy, w tym Spółki oraz podmiotów powiązanych, jest dystrybucja na terytorium całej Europy produktów i usług z tzw. segmentu MRO (ang. maintance, repair, operation), tj. wysokiej jakości produktów służących utrzymaniu ruchu urządzeń przemysłowych (np. łożysk, układów przenoszenia napędu, produktów pneumatyki i hydrauliki, narzędzi i uszczelnień dla branży motoryzacyjnej, spożywczej, inżynierii produkcji czy też transportowej).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right