Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2020, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.394.2020.1.AM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.394.2020.1.AM
w zakresie uznania zbywanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT przez Nabywcę
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 4 sierpnia 2020 r. (data wpływu 10 sierpnia 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbywanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT przez Nabywcę - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 sierpnia 2020 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbywanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT przez Nabywcę.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
A. Sp. z o. o.; - Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
B. Sp. z o. o.; ;
przedstawiono następujący stan faktyczny:
A. Sp. z o. o. (dalej: Spółka lub Zainteresowana) jest spółką prowadzącą działalność w zakresie telekomunikacji. Głównym obszarem działalności Spółki jest budowa i udostępnianie nowoczesnej światłowodowej sieci dostępowej. Spółka jest hurtowym operatorem światłowodowej sieci dostępowej.
Model działalności Spółki opiera się przede wszystkim na oferowaniu dostępu do sieci światłowodowej innym podmiotom gospodarczym (operatorom i dostawcom detalicznych usług internetowych ang. Internet Services Provider, dalej również jako: ISP), którzy to świadczą usługi teleinformatyczne (np. dostęp do szerokopasmowej telewizji i internetu) na rzecz klientów detalicznych - dalej: model hurtowy.