Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2020, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.678.2020.1.OS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.678.2020.1.OS
Brak prawa do odzyskania podatku VAT
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 sierpnia 2020 r. (data wpływu 8 września 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT w całości lub w części, zarówno w trakcie realizacji projektu pn. ..., jak i po jego zakończeniu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 września 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT w całości lub w części, zarówno w trakcie realizacji projektu pn. ..., jak i po jego zakończeniu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. ..., ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.
Wniosek został pozytywnie oceniony, co poskutkowało podpisaniem w dniu 30.05.2019 r. umowy na dofinansowanie Nr ...
Planowana operacja polegająca na budowie terenu rekreacyjnego wraz z przebudową zbiornika retencjonującego wody opadowe w miejscowości ..., zgodna jest z celami ogólnym i LSR poprzez wpisanie się w Cel ogólny 1: Atrakcyjne miejsce zamieszkania i pobytu oraz Cel szczegółowy 1.3.: Rozwój infrastruktury społecznej oraz kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Operacja zakładała nie tylko rozwój infrastruktury społecznej poprzez budowę urządzeń zabawowych, sprawnościowych i fitness, ale i kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez przebudowę zbiornika wodnego (stawu) retencjonującego wody opadowe. Budowa ww. ogólnodostępnej infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej w centrum popegierowskiej miejscowości ..., stworzyła miejsce służące integracji i edukacji lokalnej społeczności. Ponadto operacja przyczyniła się do poprawy jakości, tj. podniesienia atrakcyjności wsi ... jako miejsca zamieszkania i pobytu. Operacja realizowana była na obszarze wiejskim objętym LSR.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right