Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2020, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.434.2020.1.JM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.434.2020.1.JM

Obniżenie podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego. Okres rozliczeniowy, za który należy dokonać ww. obniżenia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 czerwca 2020 r. (data wpływu 12 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • prawa do obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego jest prawidłowe;
  • okresu rozliczeniowego, za który należy dokonać obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego oraz okresu rozliczeniowego, za który należy dokonać obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca dostarcza towary/świadczy usługi, które są opodatkowane podatkiem VAT w Polsce i w związku z tymi transakcjami wystawia na rzecz swoich klientów faktury, w których wykazuje podatek VAT. Zdarza się, że w odniesieniu do tych faktur Spółka wystawia na klientów faktury korygujące, za pomocą których zmniejsza wysokość podstawy opodatkowania lub kwoty podatku w związku ze zwrotem towarów, udzieleniem rabatu lub innymi sytuacjami wskazanymi w art. 29a ust. 10 ustawy o VAT lub też w związku z omyłkowym wykazaniem przez Spółkę na fakturze kwoty podatku wyższej od należnej. Te faktury korygujące są przesyłane do klientów w formie papierowej lub elektronicznej za potwierdzeniem odbioru, lecz zdarza się, że Spółka takiego potwierdzenia nie otrzymuje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00