Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.08.2020, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.278.2020.1.WK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.278.2020.1.WK
Ustalenia opodatkowania i możliwości odliczenia podatku naliczonego w ramach dotacji.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2020 r. (data wpływu 6 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu otrzymanego dofinansowania jest nieprawidłowe,
- prawa do odliczenia lub zwrotu podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją projektu (...) jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu otrzymanego dofinansowania,
- prawa do odliczenia lub zwrotu podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją projektu (...).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
1.
Firma A (dalej: Wnioskodawca, Spółka) zajmuje się doradztwem ogólnobiznesowym i w związku z prowadzoną działalnością jest czynnym podatnikiem podatku VAT w rozumieniu art. 15 ustawy o VAT. Wnioskodawca w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, pn. (...) (dalej: Projekt, Zadanie), współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany w ramach umowy, która została podpisana z Centrum Projektów Europejskich (dalej: CPE). W ramach projektu powstanie instrukcja - Manual zawierający metodologię organizacji szkoleń i doradztwa z zakresu przemysłu ().
Celem projektu jest wypracowanie rozwiązania tzw. Manuala, dzięki któremu pracownicy będą mogli skutecznie uczyć się wykorzystania najnowszych technologii teleinformatycznych w swojej pracy. Efektem ostatecznym będzie wprowadzenie na rynek kompletnego narzędzia, które będzie mogło być wykorzystywane przez inne firmy do organizacji systemu szkoleń i doradztwa na bazie realnych analiz zasobów firmy (rzeczowych, ludzkich, technicznych). Rezultatem ma być wzrost kompetencji pracowników w konkretnych obszarach z zakresu gospodarki cyfrowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right